Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Sos- ΑΦΟΡΗΤΟΙ ΠΟΝΟΙ 35Η ΒΔΟΜΑΔΑ ΔΙΔΥΜΗΣ ΚΥΗΣΗΣ


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια,

 

Μια πολυ γρηγορη απαντηση σας παρακαλω γιατι τις τελευταιες μερες υποφερω.

Ειμαι στην 35η βδομαδα διδυμης κυησης μου, εκτος της δυσκολιας, δυσφοριας, κ πονων στην κοιλιτσα.. εχω αφορητους πονους στη μεση.

Ειναι λογικο απο το βαρος στη κοιλια κ την ακινησια μου στο κρεβατι... αλλα πως αντιμετωπιζατε αυτους τους πονους; δεν βολευομαι πουθενα.

 

φιλια σε ολες!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ο πόνος στην μέση είναι φυσιολογικός. Πονάς απο το βαρος. Δεν μπορείς να λέξεις τίποτα να το αντιμετοπησεις..απλα λιγες μέρες ακόμη υπομονή!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αχ το ειχα περασει και εγω με τα διδυμα,βεβαια παιζει σημαντικο ρολο τα κιλα που εχεις παρει.εγω εβαζα τον αντρα μου να με τριβει στην πλάτη και μεση,γιατι ειχα περισσότερους πονους στην πλάτη.βεβαια εγω γεννησα στην εβδομαδα σου οποτε μετα ηρεμησα..και τυρανιομουνα απο μπουκωμα μονο.υπομονη!!

Link to comment
Share on other sites

Με τον γιατρο μου το εχω συζητησει.. ξερω για ποιο λογο ποναω, κ μου εχει συστησει στασεις πως να στεκομαι ορθια και ξαπλωτη κ πολυ ξεκουραση. Ο αντρας μου κ μενα με τριβει ολη την ωρα. Τις καθημερινες που μενω μονη μεχρι να επιστρεψει απο τη δουλεια, ποιος θα με τριβει;;;;;

Με την εντριβη ανακουφιζομαι για καμια ωρα κ μετα απο το πονο στη μεση κλαιω.

χθες δοκιμασα να βαλω θερμοφορα, κ ειδα μεγαλη διαφορα. Ελπιζω να μην δημιουργησω καποιο θεμα στα μωρακια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...