Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΑ ΤΙ ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ;!


Recommended Posts

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΜΑΙ Η ΜΟΝΗ Η' ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΚΙ ΕΣΑΣ;

ΠΕΡΙΕΡΓΩΣ, ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΑΙΡΟ ΞΕΧΝΑΩ!

ΠΡΟΧΘΕΣ ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΜΑΓΕΙΡΕΨΩ:shock:.

ΧΘΕΣ ΞΕΧΑΣΑ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΙΧΑ ΠΕΙ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΟΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ ΦΑΓΗΤΟ ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΚΑΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΑ ΜΕΤΑ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ. ΠΡΙΝ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ, ΕΧΑΣΑ ΤΟ AEROLYN ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ. ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΕΡΟΛΥΝ; ΤΟ ΒΡΗΚΑ ΧΘΕΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΚΑΔΟ ΠΟΥ ΠΕΤΑΜΕ ΤΙΣ ΠΑΝΕΣ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ!:oops: Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΜΕ ΚΟΡΟΊΔΕΥΕΙ, ΑΠΟΡΕΙ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΡΩΤΑΕΙ ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΩ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ. ΕΜ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΕΧΩ ΧΡΥΣΕ ΜΟΥ;! ΤΡΕΙΣ ΑΝΤΡΕΣ ΕΧΩ ΝΑ ΦΡΟΝΤΙΣΩ, ΔΟΥΛΕΙΑ, ΣΠΙΤΙ, ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΣΠΙΤΙΟΥ, ΛΙΓΑ ΕΙΝΑΙ;

ldnHp3.png?vud3HaCz

Mother of 4

:)

Χρήστος - 22/3/2008

Μιχάλης - 30/11/2009

Δημήτρης - 3/4/2012

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αααα...καλααααα δεν είσαι η μόνη!!!!

 

πριν κανα 2μηνο τ ειχα παθει...τωρα ειμαι ΟΚ !!!

 

πηγαινα στο φούρνο...εμπαινα μεσα μου ελεγε η φουρναρισα...''παρακαλω τι θα θελατε?''.....ελα ντε?????????????? τι θελω η προσωποποιηση του αλτσχαιμερ?????????...γιατι μπηκα μεσα??????....αναγκαστηκα για να μην γινω ρομπα και πηρα κατι κριτσινακια :lol:

 

ποσες φορες εχω παρει το σαμπουαν και το εχω βαλει στην οδοντοβουρτσα αντι για οδοντοκρεμα ????....ενας Θεος ξερει πως ζω ..:lol:

 

πόσες φορες έχω πιασει να πλυνω τζαμια και ολο πηγαινοερχομαι στην κουζινα να παρω το αζαξ....μπαινω στην κουζινα και λεω...τι θελω τωρα????...τιποτα....πηγαινω στο σαλονι βλεπω τα τζαμια ...ααα...λεω ΟΚ το αζαξ ηθελα...ξαναπαω κουζινα....και εξακολουθω να αναρρωτιεμαι τι σκ@τα θελω παλι εγω απο την κουζινα?????????????????????? :shock:

 

θα μπορουσα να σου γραφω για ωρες......αλλα παει περασε :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Μια μερα η καλη μου η μαμα ξερεται τη μου ειπε . εσυ mpam που ξερεις οτι κανω προσεχμενη διατροφη για να χασω βαρους .....μου λεει καλη μου λεω καλητερα να σταματησεις την διαιτα σου ...........(η οποια με εχει ζαλησει να αδινατησω ) εγω ετσι :shock: . απο μεσα μου λεω παει η μανουλα τα εχει παιξει με τοσα που κανει ποιος εγω!!!!!! . γιατι βρε μαμακα μου τι κανω και τι μουειπε βρε κοριτσια !!!!!!!!!

γαιτι της φενεται οτι με το που εχω χασει καποια κιλα τις φενεται οτι εχω χασει και καπου αλλου βαρος στο μιαλο .......................:shock::shock: :shock: :D:p

δεμ μπορειται να φανταστηται σκινηκα μεσα στο σπιτι που διαδραματιζονται σουπερ καταστασεις.

μια μερα γυρναω απο σουπερ εχω παρει διαφορα και ψωμι του τοστ και πανες βρακακια στην μικρη αρχιζω να τακτοποιω ξαφνικα ενω τα εχω τακτοποιησει κατα εμε ολα ερχεται η αδερφη μου και μου λεει που ειναι οι πανες της ξενιας λεω εγω οπως παντα στο ντουλαπι τους παει η κακομηρα μου λεει δεν εχει , τι λεω εγω πας καλα τωρα της εβαλα οχι κανει εκεινη οντως οι πανες δεν ηταν εκει . την ιδια ωρα ο γιος μου θελει τοστ της λεω τοτε της αδερφη μου ασε θα ψαξω εγω και εσυ φτιαξε τοστ στο σπυρο οκ. εψαχνα εψαχνα σε καποια φαση η αδεερφη μου εχει ληθει στο γελειο εχει λειωσει παω την κιταω μονο εδιχνε η κοπελα απο τα γελεια φωνη δεν της εβγενε . ειχα βαλει τις πανες μεσα στο ψυγειο μαζι με το ψωμι του τοστ.......................:shock::?:?:-D:oops: :rolleyes::confused::mad::P:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω παει εχω παρει το παιδι απο το παιδικο-παμε σπιτι-παρκαρω -βγαινω απο το αμαξι-κλεινω τη πορτα...

παω να βγαλω το παιδι απο το αυτοκινητο απο την αλλη πορτα και.....κλειδωμενο το αυτοκινητο και το παιδι μεσα και τα κλειδια πανω στη μηχανη...ευτυχως εκεινη την ωρα ερχοταν ο αντρας μου και μας εσωσε.:?

 

και κατι απο τα λαιτ που εχω κανει ειναι να εχω δυο λεκανες ρουχα μια με βρεγμενα μια με στεγνα και να απλωσω τα στεγνα και να περνω τα βρεγμενα για να τα σιδερωσω...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω εχω παει εχω παρει το παιδι απο το παιδικο-παμε σπιτι-παρκαρω -βγαινω απο το αμαξι-κλεινω τη πορτα...

παω να βγαλω το παιδι απο το αυτοκινητο απο την αλλη πορτα και.....κλειδωμενο το αυτοκινητο και το παιδι μεσα και τα κλειδια πανω στη μηχανη...ευτυχως εκεινη την ωρα ερχοταν ο αντρας μου και μας εσωσε.:?

 

και κατι απο τα λαιτ που εχω κανει ειναι να εχω δυο λεκανες ρουχα μια με βρεγμενα μια με στεγνα και να απλωσω τα στεγνα και να περνω τα βρεγμενα για να τα σιδερωσω...:rolleyes:

 

 

αυτο παιζει πολυ και σε εμενα χαχαχαχαχαχα!!!!!!!!!!!!!!!!!!:P

Link to comment
Share on other sites

:-D:mrgreen::-D:mrgreen::-D:mrgreen::-D:mrgreen::-D:mrgreen::-D:mrgreen::-D:mrgreen::-D:mrgreen::-D:mrgreen:

χωρις να θελω να σε απογοηταυσω δεν νομιζω δεν υπαρχει

 

χαχαχαχχαχα ελα ρε συ JENIA....εγω ψιλογιατρευτηκα !!!....:lol::lol::lol:

 

το άλλο το παθαινετε????....

 

παραδειγμα...εχω στο μυαλο μου τη δουλεια (και τα εχω παρει στο κρανιο) και ταυτοχρονα μαγειρευω και ειναι στην κουζινα ο καλος μου....και αντι να του πω πιασε μου ρε συ το αλατι...του λέω...''φτιαξε το βημα σου παιδι μου !!!!....'' μου απανταει ΤΙΙΙ????????? :shock:...και ερχομαι να τον αποτελειώσω λεγοντας του....'' δεν βλεπεις τις υπολοιπες???....τι φωναζω εγω τοσο καιρο???????????????????????????....ενω ηθελα να του πω δωσε μου το αλατι....χαχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχ

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχχαχα ελα ρε συ JENIA....εγω ψιλογιατρευτηκα !!!....:lol::lol::lol:

 

το άλλο το παθαινετε????....

 

παραδειγμα...εχω στο μυαλο μου τη δουλεια (και τα εχω παρει στο κρανιο) και ταυτοχρονα μαγειρευω και ειναι στην κουζινα ο καλος μου....και αντι να του πω πιασε μου ρε συ το αλατι...του λέω...''φτιαξε το βημα σου παιδι μου !!!!....'' μου απανταει ΤΙΙΙ????????? :shock:...και ερχομαι να τον αποτελειώσω λεγοντας του....'' δεν βλεπεις τις υπολοιπες???....τι φωναζω εγω τοσο καιρο???????????????????????????....ενω ηθελα να του πω δωσε μου το αλατι....χαχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχ

 

θα σου πω το εξης εχει συμασεια το οικογενιακο περιβαλον δεν γινεται καλη μου να εισαι σοας στα φρενααααααααααα αμα εχεις συπρο+ξενια+κωστα(συζηγος)+βαγγελιω(αδερφη μου )+παππου+γιαγια+μητσος (γαμπρος)+μουμπης (σκυλο)+κοκος (γατος) και να μπορεις να λειτουργει σωστα ο εγκεφαλος χανει λαδια δεν το συζηταω καθολου ειδικα τωρα με ολα αυτα γαμος +παιδια+δουλεια +εγκυμοσυνες+πλησυματα+ μαγειρεματα κπλ που θα παρουν σελιδες να τα γραψω ολα . εμενα το επαγκελαμα μου ειναι λογιστης εχω κανει ισολογισμο σπιτι και εχω φτιαξει συνταγη στην δουλεια . μπερδεψα τους χωρους!!!!!!!!!!!!!!:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

θα σου πω το εξης εχει συμασεια το οικογενιακο περιβαλον δεν γινεται καλη μου να εισαι σοας στα φρενααααααααααα αμα εχεις συπρο+ξενια+κωστα(συζηγος)+βαγγελιω(αδερφη μου )+παππου+γιαγια+μητσος (γαμπρος)+μουμπης (σκυλο)+κοκος (γατος) και να μπορεις να λειτουργει σωστα ο εγκεφαλος χανει λαδια δεν το συζηταω καθολου ειδικα τωρα με ολα αυτα γαμος +παιδια+δουλεια +εγκυμοσυνες+πλησυματα+ μαγειρεματα κπλ που θα παρουν σελιδες να τα γραψω ολα . εμενα το επαγκελαμα μου ειναι λογιστης εχω κανει ισολογισμο σπιτι και εχω φτιαξει συνταγη στην δουλεια . μπερδεψα τους χωρους!!!!!!!!!!!!!!:mrgreen:

 

 

χαχαχχαχαχαχαχχα...ΟΚΚΚΚΚΚΚΚΚ δεν ειμαι η μόνη LOL χαχαχχααχχαχα :D

 

το χω εικονα στο μυαλο μου....να φτιαχνεις τη δηλωση καποιου χριστιανου....και μολις την δει να βλεπει ΣΟΥΤΖΟΥΚΑΚΙΑ....Υλικα.....Εκτελεση χαχαχαχαχα κα στο τελος Καλη Ορεξη !!!! χαχαχαχχααχα :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

χαχαχχαχαχαχαχχα...ΟΚΚΚΚΚΚΚΚΚ δεν ειμαι η μόνη LOL χαχαχχααχχαχα :D

 

το χω εικονα στο μυαλο μου....να φτιαχνεις τη δηλωση καποιου χριστιανου....και μολις την δει να βλεπει ΣΟΥΤΖΟΥΚΑΚΙΑ....Υλικα.....Εκτελεση χαχαχαχαχα κα στο τελος Καλη Ορεξη !!!! χαχαχαχχααχα :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

 

οχι καλε εγω παντως τωρα κανω μεταπτυχειακα πανω στο θεμα της τρελλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλας :mrgreen::mrgreen: :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Συνεχεια ξεχναω. Το κορυφαιο ηταν μια φορα που πηγα να οδηγησω, αντι να κατσω στη θεση του οδηγου, μπηκα στο πισω καθισμα και περιμενα να ξεκινησει το αυτοκινητο... Μαλλον μας χρειαζεται ξεκουραση και υπνος.

ISGLp2.pngilpPp3.png
Link to comment
Share on other sites

Συνεχεια ξεχναω. Το κορυφαιο ηταν μια φορα που πηγα να οδηγησω, αντι να κατσω στη θεση του οδηγου, μπηκα στο πισω καθισμα και περιμενα να ξεκινησει το αυτοκινητο... Μαλλον μας χρειαζεται ξεκουραση και υπνος.

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Συνεχεια ξεχναω. Το κορυφαιο ηταν μια φορα που πηγα να οδηγησω, αντι να κατσω στη θεση του οδηγου, μπηκα στο πισω καθισμα και περιμενα να ξεκινησει το αυτοκινητο... Μαλλον μας χρειαζεται ξεκουραση και υπνος.

 

 

αυτο απλα δεν υπαρχει....................................

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλά τελικά υπάρχουν και πολύ χειρότερα από τα δικά μου! :-P Αυτό με το αυτοκίνητο είναι το πλέον κορυφαίο!! :-P:-P:-P

Εγώ ξεχνάω συνήθως λέξεις πχ κολλάω και λέω "τα κλειδιά τα έχω βάλει στο αυτό" δεν μου έρχεται με τίποτα η λέξη τραπέζι. Άντε τώρα να συνεννοηθείς με τόσα "αυτά και εκείνα"

 

γαιτι της φενεται οτι με το που εχω χασει καποια κιλα τις φενεται οτι εχω χασει και καπου αλλου βαρος στο μιαλο

 

Ίσως και να μην είναι άσχετο. Πριν κανά μήνα είπα στον ομοιοπαθητικό μου ότι ξεχνάω και μου είπε ότι μάλλον φταίει ο χαμηλός σίδηρος. Έκανα ειδική διτροφή για πολύ καιρό λόγω αλλεργίας του μωρού και γι' αυτό μου έπεσε ο σίδηρος. Μου έδωσε συμπλήρωμα σιδήρου να το παίρνω πριν το φαγητό, αλλά εδώ και ένα μήνα μαντέψτε τι γίνεται.....ξεχνάω να το το πάρω!! :-P Το θυμάμαι πάντα κάτι κουλές ώρες! Καλή ώρα όπως τώρα!! :-P

Kt0tp2.png NaAfp3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, παρηγορήθηκα που διάβασα όλα αυτά... Έχω ακόμα δρόμο για χειρότερα:P Πάντως έχετε πολύ γέλιο. Και το ενοχλητικό της υπόθεσης δεν είναι οτι κάνουμε όσα κάνουμε... είναι το δούλεμα που τρώμε από τους άντρες μας! Εμένα αυτό με ενοχλεί περισσότερο! Γι'αυτπο δεν του τα λέω όλα τα κουφα που κάνω:oops:

ldnHp3.png?vud3HaCz

Mother of 4

:)

Χρήστος - 22/3/2008

Μιχάλης - 30/11/2009

Δημήτρης - 3/4/2012

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, παρηγορήθηκα που διάβασα όλα αυτά... Έχω ακόμα δρόμο για χειρότερα:P Πάντως έχετε πολύ γέλιο. Και το ενοχλητικό της υπόθεσης δεν είναι οτι κάνουμε όσα κάνουμε... είναι το δούλεμα που τρώμε από τους άντρες μας! Εμένα αυτό με ενοχλεί περισσότερο! Γι'αυτπο δεν του τα λέω όλα τα κουφα που κάνω:oops:

 

εγω παντως το δουλεμα το τρωω απο πολους οχι απο εναν αλλα συνεχιζω ακαθεκτη με τις γκαφες μου:mrgreen::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

ενα μυαλο χειμωνα καλοκαιρι ποσο να αντεξουμε και εμεις οι μανες.

 

Εγω πολλες φορες οταν βγαινω απο το σπιτι, κραταω 2 σακουλες, η μια ειναι τα σκουπιδια και η αλλη καποιο δωρο ή κατι αλλο χρησιμο. Πεταω την σακουλα με το χρησιμο στα σκουπιδια και την σακουλα με τα σκουπιδια την παω βολτα.

Επισης δεν υπαρχει φορα που να φυγω απο το σπιτι και να μην ξαναγυρισω στο λεπτο γιατι παντοτε νομιζω οτι εχω αφησει το σιδερο στην πριζα ή ανοιχτο το θερμοσιφωνα ή το τσιγαρο στο τασακι.

Δεν παμε καλά....

Τα παιδια μου ,ειναι η ζωη μου!

Link to comment
Share on other sites

αααα...καλααααα δεν είσαι η μόνη!!!!

 

πριν κανα 2μηνο τ ειχα παθει...τωρα ειμαι ΟΚ !!!

 

πηγαινα στο φούρνο...εμπαινα μεσα μου ελεγε η φουρναρισα...''παρακαλω τι θα θελατε?''.....ελα ντε?????????????? τι θελω η προσωποποιηση του αλτσχαιμερ?????????...γιατι μπηκα μεσα??????....αναγκαστηκα για να μην γινω ρομπα και πηρα κατι κριτσινακια :lol:

 

ποσες φορες εχω παρει το σαμπουαν και το εχω βαλει στην οδοντοβουρτσα αντι για οδοντοκρεμα ????....ενας Θεος ξερει πως ζω ..:lol:

 

πόσες φορες έχω πιασει να πλυνω τζαμια και ολο πηγαινοερχομαι στην κουζινα να παρω το αζαξ....μπαινω στην κουζινα και λεω...τι θελω τωρα????...τιποτα....πηγαινω στο σαλονι βλεπω τα τζαμια ...ααα...λεω ΟΚ το αζαξ ηθελα...ξαναπαω κουζινα....και εξακολουθω να αναρρωτιεμαι τι σκ@τα θελω παλι εγω απο την κουζινα?????????????????????? :shock:

 

θα μπορουσα να σου γραφω για ωρες......αλλα παει περασε :D:D:D

αχχχχχ ποσο σε καταλαβαινω.και εγω τα ιδια.παω στο φαρμακειο,ανοιγω το στομα να μιλησω και.......μουγκαφον.κοιταω σαν χαζη.ποσε φορες εχω κατσει και εγω στη θεση του συνοδηγου και περιμενω να ξεκινησει το αυτοκινητο μονο του.τωρα τα βασικα εχω ξεκινησει να τα γραφω.Διαφορετικα ....δραμα η κατασταση.:-(

Fa3Lp2.png

Link to comment
Share on other sites

Έλα, σας έχω και σχετικό ανεκδοτάκι:

 

Πάει ο παππούς στο market, στα τυριά:

"Καλησπέρα σας, τι θέλετε παρακαλώ;"

"Βάλε μου παιδί μου μισό κιλό αλτζχάιμερ".

"....Δεν υπάρχει τέτοιο τυρί... κάποιο λάθος κάνετε"

"Ναι βρε παιδί μου με συγχωρείς - αυτό το έμενταλ στον εγκέφαλο φταίει."

 

ΥΓ: Εξ ου και στην οικογένεια μας με αποκαλούν "μάνα-έμενταλ" :-D

 

 

«Το μυστικό της Επιτυχίας: Να πηγαίνεις από αποτυχία σε αποτυχία χωρίς να χάνεις το ηθικό σου..»

Link to comment
Share on other sites

Ποιο αλτζχάιμερ? Όταν ο γιος μου ήταν 11 μηνών είχα πιάσει δουλειά ως πωλήτρια σε καταστημα κινητής τηλεφωνίας. Μπαίνει ένας πελάτης και τον ρωτάω:" πώς μπορώ να σας εξυπηρετήσω?", μου ζητάει κάτι, και του λέω να περιμένει για να αδειάσει ένας υπολογιστής για να δούμε αυτό που ζήτησε. Δεν περνάνε 10 δευτερόλεπτα, και γυρνάω και του λέω "πώς μπορώ να σας εξυπηρετήσω?". Βάζει ο άνθρωπος τα γέλια, κοκκίνισα εγώ....Ειχα ξεχάσει σε λίγα δευτερόλεπτα τη φάτσα του ανθρώπου που εξυπηρετούσα και νόμιζα ότι ήταν καινούριος πελάτης...

ISGLp2.pngilpPp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μνήμη, θυμάμαι, δεν ξεχνώ...τι θα πουν αυτά??:roll::lol:

Ξεχνάω πολύ εύκολα, πρόσωπα, ονόματα, καταστάσεις.

Καλά δεν το συζητώ για επετείους, γενέθλια, γιορτές...

Μόνο της κόρης μου τα γενεθλια δεν ξεχνάω γιατί την γιορτή της πάντα την μπερδεύω (21 ή 22 του μήνα σκέφτομαι)

Δεν θυμάμαι πότε ακριβώς τον ιούνιο παντρεύτηκα και κάθε χρόνο βλέπω το προσκλητήριο για να σιγουρευτώ...αν φυσικά θυμηθώ την επέτειο πριν (πράγμα σπάνιο)

Και άλλα πολλά..

Έχω βάλει τα πλυμένα σιδερωμένα ρούχα στο καλάθι των απλύτων

έχω βάλει απορρυπαντικά στο ψυγείο,

έχω πετάξει το κινητό στα σκουπίδια και πάλι καλά που με πήραν τηλ πριν τα πετάξω στον καδο

ξεχνάω να κλειδώσω το σπίτι μου(πάλι καλά που δεν μου το άδειασαν μέχρι τώρα)

 

:oops::oops:

 

και άλλα πολλά που τι πρωτότυπο τα ξέχασα.:?

 

Όποια πάντως ξέρει την θεραπεία παρακαλώ ας την πει...είναι ανάγκη!:)

Δώσ' μου τα χέρια σου να κρατήσω τη ζωή μου.Τάσος Λειβαδίτης.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...