Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μαρια-Ελενη


nimar1

Recommended Posts

Καλησπερα ( η καλημερα?) στις μαμαδες του φορουμ. Καθομαι και ξενυχταω αλλη μια φορα με την μπεμπα μου(αλλο θεμα αυτο, πρεπει να γραψω σε topic για ξενυχτικα μωρα) και σκεφτομαι συνδυασμους για το ονομα της. Θα τη βαφτισουμε Μαρια-Ελενη και ψαχνω για καποιο πρωτοτυπο ονομα που να προκυπτει απο τα δυο. Μεχρι στιγμης εχω βρει

Μαριλενα

Μαριαλενα

Μιλενα

Μελινα

Μαριλη

Ποιο σας αρεσει περισσοτερο? Σας ερχεται καμια αλλη πιο πρωτοτυπη ιδεα? Ευχαριστω!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Να κι αλλη μια μαμα που ξενυχταει! Ωραια η ιδεα σου, αχ με βλεπω και μετα τη βαπτιση μπεμπα να τη φωναζω μεχρι να καταληξω ποιο απ ολα προτιμω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Νομίζω ότι το Μελίνα (αν και πολύ ωραίο) είναι τελείως άσχετο με το Μαρία-Ελένη. Το Μαλένα είναι πρωτότυπο!!! Μου αρέσει!!

Λιγότερο πρωτότυπα αλλά πολύ ωραία είναι τα Μαριαλένα και Μαριλένα.

 εχω δυο μπουμπουκακια

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω για ολες τις απαντησεις. Δε με πειραζει αν ειναι και λιγο ασχετο το υποκοριστικο, πχ Μελινα που κι εμενα μου αρεσει πολυ, φτανει λιγο να εχει γραμματα και απο τα δυο ονοματα. Για πειτε κι αλλες ιδεες, εχετε περισσοτερη φαντασια απο μενα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το Μαλενα δεν αρεσει στον αντρα μου γιατι λεει του θυμιζει μια ταινια με τη Μονικα Μπελουτσι. Καλα, του αντρα μου τιποτα δεν του αρεσει, για ολα κατι εχει να πει, το Μιλενα λεει του θυμιζει Ρωσιδα χορευτρια. Εμενα παλι μου αρεσουν ολα, βγαλε ακρη!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επισης να προσθεσω οτι το Μαριαλενα του θυμιζει τσοπανα και το Μαρελα μαρουλι! Συγνωμη κιολας αν καποια κοπελα λεγεται ετσι, εγω τα βρισκω ολα πολυ ωραια ονοματα.

Link to comment
Share on other sites

καλα το Μελίνα και μένα μου αρέσει πολύ !!!!!!!!!!!!!!!

σαφώς και είναι μακράν το καλύτερο .......

αν και τελευταία και αυτό συνηθισμένο γίνεται πανε οι καλές εποχές που είμασταν ελάχιστες!!!!!!

Αλλα είναι ασχετο μετα ονόματα που θες να συνδιάσεις, αλλα αν εσένα δεν σε ενοχλεί .....:)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ψηφίζω το Μιλένα και το Μαριλένα (το Μελίνα, αν και ωραίο μου φαίνεται και εμένα άσχετο). Επίσης, αν την μπουμπούσκα μου την λέγαν Μαριλένα θα την φώναζα χαϊδευτικά Μαριλού, ή Λου!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...