Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Δικαιουμαι κατι?


Recommended Posts

καλησπερα επειδη μου τα εχουν μπερδεψει λιγο δικαιουμε κατι? γεννησα 10/10 ειμαι ανεργη αλλα εχω αρκετα ενσημα κολλημενα επανω μου γι αυτο τον χρονο..καποιος μου ειπε οτι δικαιουμαι επιδομα παιδιου ακομα και εαν ειμαι ανεργη επισης και καποιο επιδομα τοκετου απο τον οαεδ επειδη εχω ενσημα γι αυτον τον χρονο.. ξερετε κατι εσεις που θα μπορουσε να με βοηθησει?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


καλησπερα επειδη μου τα εχουν μπερδεψει λιγο δικαιουμε κατι? γεννησα 10/10 ειμαι ανεργη αλλα εχω αρκετα ενσημα κολλημενα επανω μου γι αυτο τον χρονο..καποιος μου ειπε οτι δικαιουμαι επιδομα παιδιου ακομα και εαν ειμαι ανεργη επισης και καποιο επιδομα τοκετου απο τον οαεδ επειδη εχω ενσημα γι αυτον τον χρονο.. ξερετε κατι εσεις που θα μπορουσε να με βοηθησει?

Καλημερα....

επιδομα παιδιου εφοσον εισαι γραμμενη στα μητρωα του ΟΑΕΔ {να εχεις ενεργη καρτα ανεργιας} και με τα ενσημα του 2013 ναι το δικαιουσαι αλλα δεν αξιζει ο κοπος και η χαρτουρα που θα μαζεψεις γιατι απο της 10/10/14 μεχρι τελος του ετους θα σου βγειαναλογια και ειναι περιπου 15 με 20 ?....και πολυ λεω... γιατι πλεον ειναι 47? για ολο τον χρονο {και ειναι το τελευταιο επιδομα δεν το ξαναδινουν απο του χρονου}

Οσο για το επιδομα μητροτητας μονο απο το ΙΚΑ θα λαβεις απο τον ΟΑΕΔ θελει εργοδοτη να εχεις...

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...