Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

SOS!!λείπει ολόκληρη τούφα από τα μαλλιά του


Recommended Posts

Μαμαδες και μπαμπαδες γεια σας!Σημερα το πρωι ετσι οπως επαιζα με το Νικολα(5,5 χρονων) ανακαλυψα οτι λειπει ολοκληρη τουφα απο το κεφαλι του!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ειχε κανενας καποιο παρομοιο περιστατικο??Εχω πανικοβληθει,απο βδομαδα θα παμε και σε γιατρο οπωσδηποτε!!

578611j1nly6hq0l.jpg691278l0h4xhyt8z.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ξέρω ότι συμβαίνει λόγω στρες...αλλά τι στρες να έχει το παιδάκι? είχε καμία φοβερή αλλαγή στη ζωή του πρόσφατα? Επίσης, δες εδώ, αναφέρονται και κάποιες δερματοπάθειες... http://www.paidiatros.com/easyconsole.cfm/id/373

Όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια....ο Θεός γελάει!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει κολλήσει από πουθενά τριχοφάγο ? Ξέρω ότι όποιος έχει, του λείπει τούφα απ' το κεφάλι του. Μην πανικοβάλλεσαι πάντως. Ο ξαδερφός μου είχε κολλήσει και του είχαν δώσει σαμπουάν και του πέρασε. Θυμάμαι ότι το είχε κολλήσει από κουρείο. Και ήταν ακριβώς έτσι. Του έλειπε ολόκληρη τούφα στο πίσω μέρος του κεφαλιού.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

Καλημέρα! Βρήκατε άκρη με τα μαλλάκια του παιδιού?

 

Ο ανιψιός μου 6 ετών έχει κι αυτός ένα κομματάκι στο κεφάλι που του λείπει μαλλί, το πήγανε δερματολόγο και είναι αλωπεκίαση και ναί, είναι λόγω στρες! Δεν είναι φοβερό, του έγραψε μια αγωγή (δεν ξέρω ακριβώς τι). Έχουν κι αυτά τα καημένα τα θέματά τους...

 

:lol::lol::lol:

Evolve or Dissolve

 

Μάταιοι είναι οι αγώνες που δεν δόθηκαν ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Ναυσικά ελπίζω να τελείωσε η μικρή σας περιπέτεια. Συνήθως όταν τα μαλλάκια λείπουν σε κυκλάκια λέγεται γυροειδής αλωπεκεια. Βέβαια ένας δερματολόγος θα σας καθοδηγησει σίγουρα όσο αφορά την διάγνωση. Σας συστίνω να ελέγξετε την φαρμακευτική αγωγή αν σας δώσει ώστε το παιδί να μην πάρει δυνατά φάρμακα. Ο,τι και να ναι μια τουφα μαλάκια δεν νομίζω ότι θα είναι κάτι σοβαρό.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τρελάθηκα όταν διαπίστωσα ότι έλειπαν τουφες τούφες μαλλιών σε διάφορα σημεία στο κεφαλάκι της κορούλας μου (4,5 χρονών), μέχρι που τις βρήκα όλες κάτω από το κομμοδίνο της!!!!

 

Είχε πάρει το ψαλίδι και έπαιζε λέει την κομμώτρια!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...