Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

πληρωνουμε τον γιατρο οταν γενναμε σε σημοσιο νοσοκομειο??


Maria C.

Recommended Posts

αν γνωριζει καποια περισσοτερα παρακαλω να με διαφωτισει , σκεφτομαι να γεννησω στο νοσοκομειο Ροδου οι γιατροι ειναι αψογοι αλλα για να ειμαι εικικρινης ντρεπομαι να κανω την παραπανω ερωτηση εσεις κοριτσια ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Απο τις γνωστες μου ξερω οτι πληρωνεις .

Το ποσο εξαρταται απο τον γιατρο. Ρωτησε τον δεν ειναι κακο?

 

Κακο ειναι που τα περνουν βεβαια αλλα μην το σχολιασω :evil:

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή γεννάς σε νησί και δεν ξέρουμε τι παιζει εκεί στην επόμενη επίσκεψη στο γιατρό σου ρώτα τον διακριτικά "γιατρέ μου πόσο περίπου θα μας κοστίσει η γέννα κτλ"

 

Δεν ειναι κακό να ρωτήσεις αμα δεν ξέρεις απο καμια άλλη γνωστή σου

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτα τα θεματα δεν χωρανε ντροπες, πρεπει κι εσυ να ξερεις να κανεις το κουμαντο σου, γι' αυτο να τον ρωτησεις ευθεως...

 

Παντως για το συγκεκριμενο νοσοκομειο δεν ξερω, αλλα κοπελες που ξερω και γεννησαν στο Ελένα πληρωσαν κανονικα το γιατρο, τωρα αν ηταν σε στυλ φακελακι ή κανονικη αμοιβη αυτο δεν το ξερω... Μαλιστα η μια κοπελα, επειδη ο γιατρος της ήταν καθηγητης της πηρε 2.000 ευρώ :shock: ... Και να σκεφτεις οτι δεν πηγε στο Ιασω λογω οικονομικης στενότητας :?

oaiqp2.pngm9YLp2.png
Link to comment
Share on other sites

απο γνωστες δεν εβγαλα ακρη γιατι αλλες πρηρωναν σε στυλ φακελακι και καθε επιστεψη και απο εμενα δεν ζητησε ουτε αφησε να εννοειθει ποτε τιποτα , τωρα αν του τα δωσεις δεν νομιζω να τ αρνηθει κιολας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κανονικά δεν πληρώνεις τίποτα στο γιατρό , ούτε τις επισκέψεις εάν είναι στα πρωινά ιατρεία με ραντεβού , για τα απογευματινά πληρώνεις την επίσκεψη στο ταμείο του νοσοκομείου . Αυτό που επικρατεί είναι το φακελάκι κάποιοι ζητάνε από πιο πριν άλλοι πάλι όχι σου αφήνουν το ελεύθερο ότι θες εσύ .Εγώ επειδή μπήκα εκτάκτως για καισαρική με ξεγέννησε ο γιατρός που είχε εφημερία και όχι αυτός που με παρακολουθούσε ,δεν μου ζήτησε τίποτα και ήταν και ο αναπληρωτής δ/ντής , εγώ η ίδια όταν βγήκα του έδωσα ένα πόσο όσα έκρινα εγώ . Είναι δημόσιοι υπάλληλοι και πληρώνονται από το κράτος.

YVnYp3.png

 

IcqGp3.png

Link to comment
Share on other sites

και εγω θα γεννησω σε δημοσιο νοσοκομειο αλλα ουτε λογος για λεφτα,το μονο που πληρωνω ειναι την μηνιαια επισκεψη που πηγαινω απογευμα γιατι δεν θελω να μπλεκομαι την ημερα με τοσο κοσμο...Αλλα μολις γεννησω ολο και θα του δωσουν οι παππουδες κατι για το καλο...Παντως ειναι παρα πολλοι εκεινοι οι γιατροι που ακομη και στα δημοσια νοσοκομεια ζητανε λεφτα...Ελεος πια....

Link to comment
Share on other sites

και εγω σε δημοσιο γεννησα! Ο γιατρος ειχε και δικο του ιδιωτικο ιατρειο και σε ολη την εγκυμοσυνη πηγαινα εκει και οχι στο νοσοκομειο.Πληρωνα κανονικοτατα τις επισκεψεις 60 ευρω καθε φορα με υπερυχο μαζι. Ειχα και καποια προβληματα στην αρχη και μπορει να πηγαινα και 2 φορες την εβδομαδα.Στον ενατο καθε βδομαδα πληρωνα κανονικοτατα.

Δε μου ζητησε χρηματα και δεν του εδωσα γιατι θεωρησα οτι ειχε παρει ειδη αρκετα :):)

Παλι σε αυτον τον γιατρο παω...ειμαι γαιδουρα λετε???

Ασε που εφυγε απο το δημοσιο τωρα και πηγε στο μητερα :evil::evil::evil::evil::evil:

HAmI.jpgHAmIp3.png

Μαρικακι 12/1/2007

Λενιώ 26/5/2009

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το φακελακι για το καλο ειναι που δεν μπορω να καταλαβω, εχω την ασφαλεια μου σωστα? καθε μηνα γινονται κρατησεις και απο εμενα και απο τον εργοδοτη το νοσοκομειο και ο γιατρος θα τα παρουν κανονικα απο το ταμειο το να του δωσω φακελαι μου φαινετε τελειως παραλογο πιστευω πως κατι τετοια κανουμε και φταιμε εμεις για ολο το σαπιο συστημα υγειας , για το καλο θα ηθελα να του κανω ενα πολυ καλο δωρο να του στειλω ενα καλαθι με συλλεκτικα κρασια αλλα ως εκει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυτο το φακελακι για το καλο ειναι που δεν μπορω να καταλαβω, εχω την ασφαλεια μου σωστα? καθε μηνα γινονται κρατησεις και απο εμενα και απο τον εργοδοτη το νοσοκομειο και ο γιατρος θα τα παρουν κανονικα απο το ταμειο το να του δωσω φακελαι μου φαινετε τελειως παραλογο πιστευω πως κατι τετοια κανουμε και φταιμε εμεις για ολο το σαπιο συστημα υγειας , για το καλο θα ηθελα να του κανω ενα πολυ καλο δωρο να του στειλω ενα καλαθι με συλλεκτικα κρασια αλλα ως εκει

 

Εννοειται οτι δεν εισαι υποχρεωμενη ετσι...αν θες το δινεις σε αυτη την περιπτωση....ευτυχως...δεν ειναι σαν αλλες που σε βαζουν με το ζορι να το δωσεις για να βρεις αδειο κρεβατι ή γιατρο να σε εξυπηρετησει κλ κλ...

Υποτιθετε οτι αυτο το ''εθιμο'' γινετε για να ευχαριστησεις το γιατρο που εφερε στον κοσμο το μωρο σου....αλλα αυτο δε χρειαζεται να γινει μονο με χρηματα..υπαρχουν και αλλοι τροποι οπως αναφερεις και συ. :wink:

Με το καλο το μωρακι σου!!!! :D:D

tRGJp2.png1054268gj3rg6cc5t.gif
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το φακελακι για το καλο ειναι που δεν μπορω να καταλαβω, εχω την ασφαλεια μου σωστα? καθε μηνα γινονται κρατησεις και απο εμενα και απο τον εργοδοτη το νοσοκομειο και ο γιατρος θα τα παρουν κανονικα απο το ταμειο το να του δωσω φακελαι μου φαινετε τελειως παραλογο πιστευω πως κατι τετοια κανουμε και φταιμε εμεις για ολο το σαπιο συστημα υγειας , για το καλο θα ηθελα να του κανω ενα πολυ καλο δωρο να του στειλω ενα καλαθι με συλλεκτικα κρασια αλλα ως εκει

συμφωνω απόλυτα!!

Πρεπει επιτελους να ξυπνησουμε και να καταλαβουμε οτι εμεις συντηρουμε αυτοι την @#% κατασταση και κανουμε τους γιατρους μαγκες.Δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να δωσουμε λεφτα;;;Δεν πληρωνονται απο το κρατος;Δεν πληρωνουμε εμεις στο κρατος μεσω τις εισφορες των ταμειων μας;;

 

εγώ η ίδια όταν βγήκα του έδωσα ένα πόσο όσα έκρινα εγώ . Είναι δημόσιοι υπάλληλοι και πληρώνονται από το κράτος.

Λες οτι πληρωνονται απο το κρατος αλλά εδωσες ενα ποσο.... :?

Τι να πω....Στο χερι μας ειναι να αλλαξουμε αυτην την νοοτροπια επιτελους για να μαθουν ολοι οι δημοσιοι υπαλληλοι να δουλευουν και να μην διαννοουνται να ζηταν extra λεφτα.Κι αν κανεις ζητησει,καταγγελια!!!Οχι και να τους δινουμε απο μονοι μας! :shock::shock:

Κι εγω δημοσιος υπαλληλος ειμαι,αλλά ουτε πηρα ουτε διανοηθηκα να παρω, ουτε ζητησα ουτε και μου προσφεραν,ευτυχως.

Link to comment
Share on other sites

frene δεν εδωσα δραχμη δεν εχω γεννησει ακομη γενναω τον Δεκεμβρη απλα ηθελα και την γνωμη σας για να δω τι γινετε και προς Θεου δεν εχω κατι με τους δημοσιους υπαλληλους και ο αντρας μου Δ.Υ ειναι

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει επιτελους να ξυπνησουμε και να καταλαβουμε οτι εμεις συντηρουμε αυτοι την @#% κατασταση και κανουμε τους γιατρους μαγκες.Δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να δωσουμε λεφτα;;;Δεν πληρωνονται απο το κρατος;Δεν πληρωνουμε εμεις στο κρατος μεσω τις εισφορες των ταμειων μας;;

 

...Στο χερι μας ειναι να αλλαξουμε αυτην την νοοτροπια επιτελους για να μαθουν ολοι οι δημοσιοι υπαλληλοι να δουλευουν και να μην διαννοουνται να ζηταν extra λεφτα.Κι αν κανεις ζητησει,καταγγελια!!!Οχι και να τους δινουμε απο μονοι μας! :shock::shock:

Κι εγω δημοσιος υπαλληλος ειμαι,αλλά ουτε πηρα ουτε διανοηθηκα να παρω, ουτε ζητησα ουτε και μου προσφεραν,ευτυχως.

 

Πόσο συμφωνώ μαζί σου ...

Βέβαια οι γιατροί του δημοσίου παίρνουν λεφτά της ξεφτίλας, αλλά αυτό το ξέρουν όταν διορίζονται, σωστά;

Link to comment
Share on other sites

frene δεν εδωσα δραχμη δεν εχω γεννησει ακομη γενναω τον Δεκεμβρη απλα ηθελα και την γνωμη σας για να δω τι γινετε και προς Θεου δεν εχω κατι με τους δημοσιους υπαλληλους και ο αντρας μου Δ.Υ ειναι
Μα συμφωνησα μαζι σου απολυτα... :D

 

Με την gp1 διαφωνησα που ειπε οτι εδωσε λεφτα στον γιατρο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πρεπει επιτελους να ξυπνησουμε και να καταλαβουμε οτι εμεις συντηρουμε αυτοι την @#% κατασταση και κανουμε τους γιατρους μαγκες.Δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να δωσουμε λεφτα;;;Δεν πληρωνονται απο το κρατος;Δεν πληρωνουμε εμεις στο κρατος μεσω τις εισφορες των ταμειων μας;;

 

...Στο χερι μας ειναι να αλλαξουμε αυτην την νοοτροπια επιτελους για να μαθουν ολοι οι δημοσιοι υπαλληλοι να δουλευουν και να μην διαννοουνται να ζηταν extra λεφτα.Κι αν κανεις ζητησει,καταγγελια!!!Οχι και να τους δινουμε απο μονοι μας! :shock::shock:

Κι εγω δημοσιος υπαλληλος ειμαι,αλλά ουτε πηρα ουτε διανοηθηκα να παρω, ουτε ζητησα ουτε και μου προσφεραν,ευτυχως.

 

Πόσο συμφωνώ μαζί σου ...

Βέβαια οι γιατροί του δημοσίου παίρνουν λεφτά της ξεφτίλας, αλλά αυτό το ξέρουν όταν διορίζονται, σωστά;

 

Αυτο ειναι αληθεια,οτι τα λεφτα που παιρνουν για αυτο που προσφερουν ειναι στα αληθεια πολυ λιγα,Σχεδον τα ιδια λεφτα παιρνω εγω,που η δουλεια μου δεν εχει καμια σχεση ετσι;Σε ενα γραφειο ειμαι.Οχι μεσα σε βρωμια,αιματα και ολα τα γνωστα των νοσκομειων...

Αλλά το γεγονος οτι παιρνουν λιγα για το εργο τους,δεν σημαινει οτι πρεπει να τους δινουμε εμεις τα υπολοιπα.... :?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Οκ ειναι στο δικο μας χερι αν θα δωσουμε ενα φακελακι στο γιατρο μας ή οχι. Τι γινεται ομως με τα δημοσια νοσοκομεια, εκει πληρωνουμε κατι????

Διαβαζα αλλα τοπικ που λεγανε π.χ. για το Αρεταιειο οτι πληρωσαν, δε μπορω ομως να καταλαβω γιατι. Ξερει καμμια σας παραπανω πραγματα να μας πει? Η ασφαλεια μου ειναι ΙΚΑ

Χριστινα

Link to comment
Share on other sites

Ό,τι πληρώσεις στο ταμείο του νοσοκομείου δεν είναι φακελάκι βέβαια, είναι νόμιμο και την απόδειξη την βάζεις στη φορολογική σου δήλωση και έχεις φοροαπαλλαγή.

Το τι πληρώνει κανείς έχει να κάνει με το τι καλύπτει το ταμείο του πχ αν μείνει κάποια σε μονόκλινο και δεν καλύπτει όλο το ποσό το ταμείο που είναι ασφαλισμένη.

Εγώ για παράδειγμα που είμαι ΤΣΜΕΔΕ δεν μου καλύπτει τίποτα το ταμείο σε όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης και του τοκετού, πληρώνω ό,τι εξετάσεις κάνω είτε στο δημόσιο νοσοκομείο είτε ιδιωτικά (με άλλη τιμή βέβαια) και θα μου δώσει εφάπαξ ένα ποσό όταν γεννήσω.

Για το ΙΚΑ ας απαντήσει κάποια κοπέλα που να γνωρίζει καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!

 

ΕΓΩ ΑΠ ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΑΣ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΤΗΝ ΝΟΣΗΛΕΙΑ ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΤΟΚΕΤΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ ΤΟ ΙΚΑ ΜΟΛΙΣ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ.

ΓΙ ΑΥΤΟ ΑΛΛΩΣΤΕ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ, ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΛΥΨΕΙΣ ΤΑ ΕΞΟΔΑ! Κ ΝΟΜΙΖΩ ΜΑΛΙΣΤΑ ΟΤΙ ΟΛΟ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΜΙΣΑ ΛΕΦΤΑ ΑΠ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΑΠ ΤΟ ΙΚΑ.

ΤΩΡΑ ΑΝ ΔΩΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΩΣ ΄ΚΕΡΑΣΜΑ' , ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΝΟΜΙΖΩ. ΑΝ ΤΟΥ ΖΗΤΗΣΕΙΣ ΝΑ ΣΕ ΞΕΓΕΝΝΗΣΕΙ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΑΥΤΟΣ Κ ΔΕΝ ΕΦΗΜΕΡΕΥΕΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ Κ ΑΝΑΓΚΑΣΤΕΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΣΕΝΑ;

Ε ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΕΙ Κ ΑΥΤΟΣ ΤΟΤΕ;

ΔΙΟΡΘΩΣΤΕ ΜΕ ΑΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ, ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΟΛΗ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ..

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ βέβαια ότι είναι δημόσιοι υπάλληλοι και ότι πληρώνονται ήδη με μισθό για να βρίσκονται στα νοσοκομεία και να έχουν την υποχρέωση να μας "κουράρουν" αλλά από τη στιγμή που μας παρακολουθεί ένας γιατρός δημοσίου κάθε μήνα και τον ενοχλούμε και στο κινητό του για το οτιδήποτε και στην τελική αναλαμβάνει την ευθύνη της υγειας μας και του μωρού μας, θα πρέπει να πάρει το κατιτις του γιατί στην τελική αν δεν θέλουμε να δώσουμε φακελάκι μπορούμε να πάμε στο εφημερεύον νοσοκομείο την ώρα που γεννάμε και όποιος γιατρός μας τύχει και τσάμπα.

 

Εγώ θα γεννήσω μάλλον στο Αττικό και δεν με πειράζει να δώσω τα 1,500 περίπου που ζητούν όλοι αρκεί να με προσέξει! Και πάλι κερδισμένη θα βγω γιατί στο Μητέρα πριν από 2,5 χρόνια έδωσα μονο στο νοσοκομείο 2,500 σε οικονομική θέση.... (και άλλα τόσα στον γιατρό βέβαια + 500 στη μαία ~ ασχέτως ότι γέννησα με καισαρική)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Να ρωτήσω και εγω κάτι? Είμαι ασφαλισμένη στο Τσμεδε και γνωρίζω ότι πληρώνω τα πάντα και στο τέλος θα μου δώσει 2500.......

Στη γέννα πρώτα ο Θεός δηλαδή θα πληρώσω και το δημόσιο νοσοκομείο και το γιατρο; ή το νοσοκομείο δεν το πληρωνω επειδη είναι δημόσιο και πληρώνω μονο το γιατρό;

 

Σας ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Στο γιατρο δινεις το λεγομενο φακελακι (οχι σε ολους, φανταζομαι υπαρχουν κι εξαιρεσεις, μπορεις να τον ρωτησεις πριν τη γεννα). Στο νοσοκομειο δινεις νομιμα συνηθως τη διαφορα θεσης βασει τι σου καλυπτει το ταμειο σου. Παρε καλυτερα στο γραφειο κινησης του νοσοκομειου για να σου πουν ακριβως.

tndLp2.png

FgHKp2.png

Link to comment
Share on other sites

zoek και εγω τσεμεδε εχω . Γεννησα σε δημοσιο νοσοκομειο . Πληρωνεις το γιατρο αν θελεις και το δωματιο κανονικα . Δεν σου δικαιολογει κατι το ταμειο για το δωματιο υποτιθεται οτι καλυπτεσαι με τα 2500. Καλυπτει μονο καποια νοσηλεια λογω επιπλοκης (αχρειαστη να ειναι ). Επισης τα 2500 ευρω καλυπτουν υποτιθεται και ολο τον προγεννητικο ελεγχο . Εγω ομως οτι εξετασεις εκανα κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης ,στις οποιες δεν αναγραφοταν η λεξη κυηση , πχ αιματολογικες , επισκεψεις στο γιατρο κλπ , τις πηγαινα στο ταμειο και μου εδιναν τα χρηματα . Ελπιζω να βοηθησα με το καλο το μωρο σου

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

ΖΟΕΚ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΕΝΑ ΠΟΣΟ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΙΚΡΟ(Π.Χ.ΓΙΑ ΤΡΙΚΛΙΝΟ 30 ΕΥΡΩ ΤΗ ΜΕΡΑ,ΣΥΝΗΘΩΣ ΚΑΘΕΣΑΙ 3 ΜΕΡΕΣ) Κ ΟΤΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟΥΛΙ ΣΟΥ. ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΘΕΡΜΟΚΙΤΙΔΑ (ΦΥΣΙΚΑ ΔΕ ΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ) ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 100 ΕΥΡΩ ΤΗ ΜΕΡΑ ΑΛΛΑ ΠΕΡΝΕΙΣ ΕΝΑ ΠΟΣΟ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑ.

Ο ΙΑΤΡΟΣ ΠΕΡΝΕΙ ΟΣΑ ΘΕΩΡΕΙ ΟΤΙ ΤΟΥ ΑΞΙΖΟΥΝ....(ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΤΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΜΟΙΒΗ ΤΟΥ)

ΓΕΝΙΚΑ ΠΑΝΤΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΜΕ ΤΗ ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΕΡΧΟΝΤΕ Κ ΚΑΠΟΙΑ ΔΩΡΑ "ΧΡΗΜΑΤΙΚΑ" ΟΠΟΤΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ!!!!!!!!!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]:D

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...