Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΜΟΥ


giota81

Recommended Posts

Καλησπερα , παιρνω το θαρρος να σας ζητησω αν μπορειτε να με βοηθησετε .

Χρειαζομαι τα εμβολια του παιδιου μου που ειναι 3ο μηνων .Ειμαστε ανεργοι κ εγω κ ο συζυγος μου κ δεν εχουμε ασφαλεια ουτε την οικονομικη δυνατοτητα να τα αγορασουμε ,σας παρακαλω οποιος μπορει να με βοηθησει.

prevenar 13

menjugate kid

ευχαριστω πολυ.

Γιωτα κιν 6974096974

 

Ειναι να το κανει στις 27/1

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μπορεις να απευθυνθεις και στους γιατρους χωρις συνορα, δυστυχως δεν ξερω που εχουν ιατρειο στη Θεσ/νικη. Συμμεριζομαι τη θεση σου γιατι και γω εχω πολλους ανεργους στην οικογενεια.

Γεννησαμε! 28-06-2012 :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μπουρμπουρ ...ειναι χαλια η κατασταση!!και οσο περναει ο καιρος γινεται χειροτερα!!

κανει κατι μεροκαματα ο αντρας αλλα δεν φτανουν ουτε για τα βασικα ,,αστα!!

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι για το συγκεκριμένο εμβόλιο και να καθυστερήσεις να το κάνεις.

Το πιο βασικό είναι το πενταβακ.

Με βάση κάποιες θεωρίες (ομοιοπαθητική κτλ) μετά το έτος είναι πολύ καλύτερα να εμβολιάζεις το παιδί σου.

Πάνω απ 'όλα υγεία!!! και κανένα καλό μεροκάματο

95Jqp2.png

 

Τα παιδιά δεν θέλουν ψυχολόγο. Γονείς θέλουν!!!

Link to comment
Share on other sites

ξέρω ότι μπορώ να καθυστερήσω,αλλά ποσο? Χρυσά όνειρα,με αγχώνει η όλη κατασταση αλλά δεν βάζω τίποτα πάνω από την υγεία!!ωστοσο,αντιμετοπιζω αυτό το πρόβλημα ,κ γι αυτό εστιάζω σε αυτό τώρα!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,,,απο θεσσαλονικη δεν ειμαι με μια προχειρη αναζητηση βρηκα αυτα εδω,για δες μηπως βοηθηθεις,,,

 

http://www.thesstoday.gr/koinonia/30-society/5973-2013-01-20-06-20-20.html

 

 

http://olafree.blogspot.gr/2012/01/blog-post_3661.html (ξερω οτι λεει για περσυ αλλα επειδη ειδα οτι και φετος κανει ο δημος αντιστοιχο προγραμμα εχει εκει τηλεφωνα επικοινωνιας)

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα , παιρνω το θαρρος να σας ζητησω αν μπορειτε να με βοηθησετε .

Χρειαζομαι τα εμβολια του παιδιου μου που ειναι 3ο μηνων .Ειμαστε ανεργοι κ εγω κ ο συζυγος μου κ δεν εχουμε ασφαλεια ουτε την οικονομικη δυνατοτητα να τα αγορασουμε ,σας παρακαλω οποιος μπορει να με βοηθησει.

prevenar 13

menjugate kid

ευχαριστω πολυ.

Γιωτα κιν 6974096974

 

Ειναι να το κανει στις 27/1

 

καλημερα. Για το γεγονος οτι δεν εχετε ασφάλεια με τον σύζυγο θα σου πρότεινα να δεις αν μπορείς να βγάλεις βιβλιάριο από την πρόνοια. Η κουμπάρα μου δουλεύει σε κάποιον δήμο (ψυχολόγος) κι έχει βγάλει πολλά τέτοια για άτομα που δεν έχουν ασφάλεια και εισόδημα. Κάποια χαρτιά θα χρειαστεί να πας, τίποτα άλλο. Σε ποια περιοχή μένεις; Σε κάποιους δήμους πχ στους αμπελόκηπους που μένω εγώ, υπάρχουν τα πολυιατρεία του δήμου και μπορείς να κάνεις εκεί τα εμβόλια. Εγώ όλα τα ακριβά τα έκανα εκεί χωρίς να πληρώσω τίποτα.

twmWp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοίτα και αυτό:

 

Κέντρο Εμβολιασμού δημιουργεί ο Δήμος Θεσσαλονίκης με την οργανωτική ευθύνη της Αντιδημαρχίας Κοινωνικής Αλληλεγγύης και Προστασίας του Πολίτη.

Το Κέντρο Εμβολιασμού, που θα λειτουργεί από την ερχόμενη Δευτέρα 9 Ιανουαρίου, θα εξυπηρετεί με παιδίατρο, καρδιολόγο και παθολόγο τους ανασφάλιστους κατοίκους του Δήμου Θεσσαλονίκης (παιδιά και ενήλικες), από τις 09.00 έως τις 14.00.

«Η έναρξη λειτουργίας του Κέντρου Εμβολιασμού του Δήμου Θεσσαλονίκης, σύμφωνα και με τις επιταγές του ‘Καλλικράτη’, αποτελεί τον προπομπό μιας γενικότερης προσπάθειας για την οργάνωση και λειτουργία δομών σχετιζόμενων με την παροχή υπηρεσιών πρόληψης, αγωγής υγείας και συμβουλευτικής σε θέματα υγείας, που αποτελούσαν και προεκλογικές μας δεσμεύσεις», δήλωσε η αρμόδια Αντιδήμαρχος Καλυψώ Γούλα, σημειώνοντας πως πρόθεση της δημοτικής Αρχής είναι οι δομές αυτές να βρίσκονται σε συνεργασία και με άλλους εθελοντικούς και κοινωνικούς φορείς της πόλης που συνεισφέρουν στην αντιμετώπιση του μέγιστου προβλήματος παροχής υπηρεσιών υγείας προς ανασφάλιστους, άπορους και άλλους πληττόμενους συμπολίτες.

Το κέντρο στεγάζεται στο κτίριο των υπηρεσιών Κοινωνικής Αλληλεγγύης, επί της οδού Μοναστηρίου 53-55 (3ος όροφος) ενώ ραντεβού θα κλείνονται στο τηλέφωνο 2310.509.053.

 

Επικοινωνία

 

  • Τηλέφωνο: 2310.509.053

Link to comment
Share on other sites

Επίσης αυτό

http://www.missionanthropos.com/index.php/el/draseis-ellada/2012-12-11-15-32-45/symetoxi

 

Ο δήμος Θεσσαλονικής ανήκει σε ένα από τους Δήμους που συνεργάζεται με την συγκεκριμένη ΜΚΟ οπότε μπορείς να πάρεις τηλέφωνο να ρωτήσεις και να μπείς στο πρόγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Για το βιβλιαριο της προνοιας παρε τηλεφωνο στην περιφερεια που ανηκεις να σου πουνε αν πληρεις τα κρητηρια..Απλα απο τη στιγμη που θα καταθεσεις τα χαρτια αργει κανα 2μηνο..αφου βγει ισχυει για 1 χρονο

Η γνωμη μου ειναι να παρεις τηλεφωνο στην περιφερεια και να ρωτησεις(περα απο το βιβλιαριο προνοιας) πού μπορεις να απευθυνθεις να εμβολιασεις το παιδι (αφου τους εξηγησεις την κατασταση)

p7z6p3.pngsQqep3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...