Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

SOS ΕΡΩΤΗΣΗ


giasof

Recommended Posts

καλησπερα η μικρη μου ειναι 4 μηνων και εχτες καναμε την δευτερη δοση του πρωτου εμβολιου.. εχει βγαλει ενα κοκκινο σπυρακι στο σημειο που την τρυπησε και κανα δυο μικρα γυρω γυρω..στην πρωτη δοση δεν ειχε βγαλει ουτε στο δευτερο εμβολιο..να σας πω οτι εχει αλεργια στην λακτοζη..εχω ανχωθει μεχρι αυριο που θα παρω την παιδιατρο..εαν ξερει η εαν εχει συμβει σε καποια κοπελα μπορει να μου πει πως το αντιμετωπισε...γιατι απο το ανχος μου δεν θα κοιμηθω ...σας ευχαριστω

N2dVp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα. Νομίζω ότι αυτό είναι από τις παρενέργειες του συγκεκριμένου εμβολίου. Δεν είμαι 100 ταζ 100 σίγουρη οπότε να πάρεις την γιατρό σου αλλά από ότι θυμάμαι όταν το κάναμε μας είχε αναφέρει αυτο που περιγ΄ρφεις στις παρενεργειες του φαρμάκου χωρις όμως να είναι κάτι ανυσηχιτικό.

Link to comment
Share on other sites

Και εμείς στην 2η δόση του εξαπλού παρόλο που την πρώτη φορά δεν κάναμε τίποτα,τώρα κάναμε πυρετό μέχρι 38,2 και το μπουτάκι του έγινε τουμπανο!!για να μην αναφέρω την γκρίνια 3 μέρες τώρα..Ελπίζω να μην συνεχιστεί και σήμερα.Νομίζω πάντως ότι δεν θα είναι κάτι ανησυχητικό,αλλα δεν παίρνεις και ένα τηλ τον παιδίατρο για τον φόβο των Ιουδαίων?

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites

Και στον δικο μου εγινε κατι παρομοιο μετα τη 2η δοση-μιλησα με την παιδιατρο και με καθησυχασε. Μην ανησυχεις-βεβαια η παιδιατρος σου θα σε διαφωτισει σιγουρα;)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα ευχαριστω για τις απαντησεις σας την πηρα την γιατρο και επειδη αυτο το εμβολιο εχει λακτοζη μεσα τις προκαλεσε αυτα..αλλα θα τις βαλω την αλοιφη που τις εβαζα οταν ειχε σπυρακια λογω τις αλεργιας και παλι ευχαριστω...

N2dVp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...