Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

πως παμε τα δυδυμακια σπιτι?


Recommended Posts

κοριτσια, θελω να σας ρωτησω κατι για λογαριασμο μιας φιλης μου που περιμενει δυδυμακια.

δεν ξερει πως να βγαλει τα μωρακια απο την κλινικη.

δηλαδη, θα παρει καθισματακια αυτοκινητου( 0-13) αλλα κανει να

τα βαλει εκει και τα ταξιδεψει για περιπου 1 1/5 ωρα?

μηπως να παρει καλαθουνα και να βαλει και τα δυο μαζι?

 

παρακαλω για τις εμπειριες σας.

ευχαριστω πολυ

 

Υ.Γ. συγνωμη αν εβαλα το θεμα σε λαθος ενοτητα.

668bab1939.png

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Στα καθησματακια που θα πάρει ασυζήτητη.

Δεν πειράζει που θα ταξιδέψει, ας κάνει ένα διάλειμμα για να ξεπιαστούνε.

Την ασφάλεια των μωρών πρέπει να κοιτάμε και όχι την άνεση μας.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια ευχαριστω για τις απαντησεις..

Olympia99 δεν τιθεται θεμα ανεσης αλλα η κοπελα θελει το καλυτερο για τα μωρα.

αν τα βαλει στα καθισματακια φοβαται μηπως δεν θα ειναι ανετα επειδη θα ειναι πολυ μικρουλια.

την καλαθουνα εννοειτε θα την δεσει στην ζωνη του αυτοκινητου.

 

θα ηθελα και απο μανουλες που εχουν διδυμα να μου πουν πως πηγαν τα αγγελουδακια τους στο σπιτι.

ευχαριστω πολυ

668bab1939.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω διδυμα δεν εχω αλλα η αποσταση του σπιτιου μου απο την κλινικη που γεννησα ειναι 50 χλμ(1 ωρα δρομος)βαλε και την κινηση μεσα στην πολη παει κοντα 1,5 ωρα

Μια χαρα κοιμοταν τα ζουζουνια καθε φορα,κανενα προβλημα

Την καλαθουνα δεν την θεωρω ασφαλη

4

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια επαναφερω το θεμα, επιεδη η φιλη μου ειναι σε φαση αγορων και θελει πολυ την βοηθεια σας..

 

υπαρχει καμοια μανουλα με δυδυμακια να μου πει τι προτεινει ως καλυτερη λυση?

να τα βαλει στα καθισματακια εστω και αν δεν θα ειναι σε ξαπλωτη σταση ή να παρει καλαθουνες που ασφαλιζουν στην ζωνη και να τα βαλει εκει?

ή κατι αλλο που δεν φανταζομαι γιατι δεν εχω δυδυμα?

 

ευχαριστω παρα πολυ

668bab1939.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Στα καθισματάκια αυτοκινήτου τα νεογέννητα μοιάζουν να "χάνονται" και να μη στέκονται σωστά, ακόμα κι αν είναι το κατάλληλο μέγεθος.

Εγώ για να τα κάνω πιο άνετα, έβαλα 1-2 πετσέτες διπλωμένες για να γεμίσω το κενό και να γίνει κάπως πιο επίπεδο. Από πάνω έβαλα το σεντονάκι και φυσικά έβαλα το κάθε μωρό στο κάθισμά του με τη ζώνη του. Σίγουρα και ασφαλή, χωρίς να ανησυχώ για την άνεσή τους.

 

Όσο για το ταξίδι....

15 ημερών ταξίδευα για το σπίτι μου, δηλαδή 6 ώρες διαδρομή. Έκανα στάσεις περίπου κάθε 2-3 ώρες για αλλαγή πάνας. Για τάισμα δεν είχα έγνοια γιατί τα θήλαζα κι έτσι αυτό μπορούσα να το κάνω εν κινήσει (αν και προτιμούσα να σταματάμε για να ξεμουδιάζω, αλλά και από θέμα ασφάλειας). Στο αυτοκίνητο με το θόρυβο κοιμούνται μια χαρά.

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΕ ΚΑΘΗΣΜΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΤΑ ΕΒΑΛΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΟΙΜΗΘΗΚΑΝΕ ΚΑΙ ΟΛΑ ΠΗΓΑΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΑΣΦΑΛΕΙΣ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΟΥ ΕΚΕΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΘΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ.ΗΤΑΝΕ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟΥΛΙΑ Η ΚΟΡΟΥΛΑ ΜΟΥ ΜΟΝΟ 2 ΚΙΛΑ ΗΤΑΝΕ ΟΤΑΝ ΤΗ ΠΗΡΑΜΕ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΔΕΛΦΟ ΤΗΣ ΠΟΥ ΗΤΑΝ 2200.ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΣΤΗ ΦΙΛΗ ΣΟΥ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΤΗΣ.

RB08p3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...