Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πληροφορίες για παιδικό σταθμό Καλιθέα


Recommended Posts

Καλημέρα σας.

 

Επειδή ενδιαφέρομαι να γράψω τον γιό μου που είναι 3 1/2 ετών σε παιδικό σταθμό (περιοχή Καλλιθέα), μήπως έχετε πληροφορίες για έναν συγκεκριμένο ο οποίος λέγεται Μαρή Ρεντζέπή??

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 2 χρόνια μετά...

Απο το φθινοπωρο λεω να αρχισουμε και εμεις παιδικο μιας και η κορουλα μου θα ειναι πλεον 3μιση.περιμενω τις προτασεις σας για Καλλιθεα ή και Ν.Σμυρνη αρκει να ειναι κατι καλο.και τιμες αν γνωριζεται ακομα καλυτερα!ευχαριστω κοριτσια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
Απο το φθινοπωρο λεω να αρχισουμε και εμεις παιδικο μιας και η κορουλα μου θα ειναι πλεον 3μιση.περιμενω τις προτασεις σας για Καλλιθεα ή και Ν.Σμυρνη αρκει να ειναι κατι καλο.και τιμες αν γνωριζεται ακομα καλυτερα!ευχαριστω κοριτσια

Σου προτείνω το ''Μάρη Ρεντζέπη" στην οδό Μενελάου, Καλλιθέα. Πηγαίνει ο μεγάλος μου γιος για 2ο χρόνο και το φθινόπωρο θα πάει κι ο μικρός μου που θα είναι 3μιση. Είμαι πολύ ευχαριστημένη, αξίζει να τον επισκεφθείς.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Καλημέρα σε όλες τις μανούλες, Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποια μαμά που πηγαίνει το παιδί της στον παιδικό σταθμό Μάρη Ρεντζέπη στην Καλλιθέα. Πηγαίνω το παιδί μου από την αρχή της χρονιάς και έχω κάποια παράπονα σε πολλά θέματα.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

καλημερα και εγω ψαχνω ενα ιδιωτικο σταθμο για την μικρη στην περιοχη καλλιθεα-μοσχατο ταυρο.αλλα δεν εχω ιδεα ποιος μπορει να ειναι καλος.στο ιντερνετ δεν βλεπεις και πολλα πραγματα.η μικρη ειναι 3,5και φοραει ακομα μπιμπιλινο,υπαρχει προβλημα σε αυτο αν θα μου την παρουν ας με βοηθησει καποιος γιατι η μικρη πρεπει να παει αμεσα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα

δεν εχω προσωπικη εμπειρια απο σταθμο στη καλλιθεα αλλα η κουμπαρα μου στελνει την μικρη της σε ενα σταθμο κοντα στη πλατεια κυπρου και αν δεν κανω λαθος τον λενε αρλεκινο.ειναι πολυ ευχαριστημενη πρεπει να ειναι καινουργιες οι εγκαταστασεις νομιζω τα τελευταια χρονια μεταφερθηκε εκει και το εχουν 2 αδερφες.ολα αυτα με επιφυλαξη ειναι οτι θυμαμαι απο συζητησεις αλλα ξερω οτι η κουμπαρα μου το εψαξε πολυ και μου εχει πει οτι ειναι ευχαριστημενη.

UeNTp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. κι εγω στην ρετζεπη πηγαινω τον μεγαλο μου. και εφτασα εκει μετα απο μεγαλη αναζητηση στα νοτια προαστεια. στειλε μου αν θες να μου πεις τι προβληματα αντιμετωπιζεις γιατι εγω ειμαι πολυ ικανοποιημενος μεχρι στιγμης.

Link to comment
Share on other sites

Εχω κλείσει ραντεβού να δω αυτό τον παιδικό σταθμό.

Ξέρει κανείς καμιά πληροφορία μήπως να μου πει;

 

Απο το site τους πάντως φαίνεται πολύ ωραίος

http://www.marirentzepi.gr/ourphilosophy_el.html

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Πήγα κι εγώ στην Μαρη Ρεντζέπη να τη δω.

 

Εχει πολύ ωραίους χώρους

εκτός απο κάποιες αίθουσες που είναι σε πάνω ορόφους.

 

Αυτό που δεν μου άρεσε είναι οτι

έχουν 1 δασκάλα ανα τάξη.

 

Πιστεύω οτι είναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ σε ΚΑΘΕ τάξη

να υπάρχει 1 δασκάλα + 1 βοηθός.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Εχω κλείσει ραντεβού να δω αυτό τον παιδικό σταθμό.

Ξέρει κανείς καμιά πληροφορία μήπως να μου πει;

 

Απο το site τους πάντως φαίνεται πολύ ωραίος

http://www.marirentzepi.gr/ourphilosophy_el.html

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΘΕ ΜΗΤΕΡΑ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΤΗΣ ΑΠΟΨΗ ΚΑΙ ΚΡΙΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΜΙΚΡΟΙ ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΜΕ ΛΙΓΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΦΡΟΝΤΙΔΑ ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ ΕΠΕΛΕΞΑ ΤΟΝ ΑΝΕΜΟΜΥΛΟ :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 11 months later...

Είχα διαβάσει καλά σχόλια για τον βρεφονηπιακό σταθμό "Ελαφίνα" στην Καλλιθέα, έτσι αποφάσισα να πάρω τηλέφωνο να κλείσω ραντεβού..Το σήκωσε μία κοπέλα που μιλούσε καλά αλλά σπαστά ελληνικά, χωρίς ίχνος ευγένειας. Στη συνέχεια μου μίλησε η διευθύντρια με υπερβολική -φτιαχτή- οικειότητα.. Τέλος πάντων, μου έκλεισαν ραντεβού 5 μέρες αργότερα.. Ο χώρος βρώμικος, η κοπελίτσα με τα σπαστά ελληνικά υπεύθυνη για τα βρέφη (εώς 2,5 ετών) παρέα με τη διευθύντρια (ετών πολλών πολλών), τα παιδιά τα βάζουν στα πάρκα και στις κούνιες με τα παπούτσια.. Το κυριότερο όμως ήταν ότι τα παιδιά δεν ήταν χαρούμενα. Τί άλλο να πω..

Είδα επίσης το σταθμό "Ηλιαχτίδα", που είναι στη Νέα Σμύρνη, αλλά πολύ κοντά στην Καλλιθέα. Η μέρα με τη νύχτα.. Να σημειώσω ότι εκεί πήγα και χωρίς ραντεβού..Τυχαία. Καθαροί χώροι, χαρούμενα πρόσωπα (δασκάλες και παιδιά), ευάερο, ευήλιο.. Και πιο φτηνός σταθμός! Έχω κάποιες ενστάσεις για το μενού μόνο..

Εάν κάποια μανούλα έχει να μου προτείνει κάποιον άλλο σταθμό ή να μου πει σχόλια για τον σταθμό ¨"Ηλιαχτίδα" θα ήμουν ευγνώμων. Το παιδάκι μου είναι 14 μηνών.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...