Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΙΔΙΚΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ ΓΑΛΑΤΣΙ ΚΑΙ ΓΥΡΩ ΠΕΡΙΟΧΕΣ?


Recommended Posts

καλημερα, ψαχνω παιδικο σταθμο στο γαλατσι για τον μικρο μου γιο, ειναι μολις 10 μηνων. θελω να ξεκινησω απο σεπτεμβρη, αλλα μαλλον πρεπει απο τωρα ν αρχισω το ψαξιμο. ακουσα οτι ο ροζ και μπλε και τα κρινακια τα παιρνουν απο τοσο μικρα. για τον ροζ και μπλε μου εχουν πει καλα λογια και για τη δουλεια που γινεται και για την τιμη και θα παω να τον δω. για τα κρινακια θα ρωτησω. ξερετε και καποιον αλλον με καλη δουλεια και χαμηλα διδακτρα στην περιοχη? ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα, ψαχνω παιδικο σταθμο στο γαλατσι για τον μικρο μου γιο, ειναι μολις 10 μηνων. θελω να ξεκινησω απο σεπτεμβρη, αλλα μαλλον πρεπει απο τωρα ν αρχισω το ψαξιμο. ακουσα οτι ο ροζ και μπλε και τα κρινακια τα παιρνουν απο τοσο μικρα. για τον ροζ και μπλε μου εχουν πει καλα λογια και για τη δουλεια που γινεται και για την τιμη και θα παω να τον δω. για τα κρινακια θα ρωτησω. ξερετε και καποιον αλλον με καλη δουλεια και χαμηλα διδακτρα στην περιοχη? ευχαριστω

 

Και εγω κάνω μια έρευνα αγοράς για τους σταθμούς εκεί γύρω.

Πήγα στα στρουμφακια που ειναι ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ κοντά στην Παναγίτσα.καταλαβα οτι δεν πολυ έχουν βρέφικο τμήμα και χωρίς σχολικό βγαίνει 280?.δεν πολυενθουσιαστηκα.

Στην χαλεπα η ΦΗ,μουπε ραντεβού μονο απόγευμα για να μιλήσουμε και τίποτα άλλο απτο τηλ.τα πρωινα δεν σε αφήνουν να δεις τους χώρους.μου φάνηκε απαράδεκτο και δεν πήγα σε ραντεβού γιατι άλλωστε απογεύματα δεν μπορώ εργάζομαι.

Για το καλημέρα ζωή,kinder club και ροζ μπλε τι ξέρετε;απο τιμές;

alKfp3.png

Vvc2p2.png

Link to comment
Share on other sites

σημερα πηρα τηλεφωνο στον ροζ και μπλε και μου ειπανε τιμη χωρις σχολικο 270 , με σχολικο 300. εκλεισα ραντεβου για τριτη πρωι γιατι δουλευω βαρδιες και μου ειπανε οτι μπορω να φερω και τον γιο μου μαζι να παιζει σε ταξη οσο θα μιλαμε. απο μια φιλη ακουσα γι αυτο το σχολειο, μολις δω θα σου πω. μετα λεω να παρω τηλ στα κρινακια, κι αν βρω και κατι αλλο εδω κοντα πριν αποφασισω. πανω απο 300 ομως δε δινω, ειναι πολλα για τετοια εποχη. κατι φτηνο και να νιωθω ασφαλεια

Link to comment
Share on other sites

σημερα πηρα τηλεφωνο στον ροζ και μπλε και μου ειπανε τιμη χωρις σχολικο 270 , με σχολικο 300. εκλεισα ραντεβου για τριτη πρωι γιατι δουλευω βαρδιες και μου ειπανε οτι μπορω να φερω και τον γιο μου μαζι να παιζει σε ταξη οσο θα μιλαμε. απο μια φιλη ακουσα γι αυτο το σχολειο, μολις δω θα σου πω. μετα λεω να παρω τηλ στα κρινακια, κι αν βρω και κατι αλλο εδω κοντα πριν αποφασισω. πανω απο 300 ομως δε δινω, ειναι πολλα για τετοια εποχη. κατι φτηνο και να νιωθω ασφαλεια

 

τυχαια ειδα το μηνυμα σου μαριαβεζ και σκεφτηκα να σε βοηθησω.ειχα την κορη μου εκει στο ροζ μπλε προπερσι για ενα χρονο και ειμουνα παρα πολυ ευχαριστημενη. μακαρι τα οικονομικα να επιτρεπανε να την αφηνα κι αλλο, αλλα αναγκαστικα να την γραψω σε σχολειο του δημου την αλλη χρονια. για μηνες μου ζηταγε τις φιλες της απο κει και την δασκαλα της. εχει πολυ καλες και εμπειρες δασκαλες, να πας. τωρα ψαχνω για ενα καλο ιδιωτικο σχολειο για τον ανηψιο μου, γι αυτο μπηκα. εχει θεματα λογου και ψαχνουμε για ενα σχολειο να το προσεξει. αν γνωριζει καποιος κατι, ας στειλει. και την τιμη αν ξερει. ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • 3 months later...
Και εγω κάνω μια έρευνα αγοράς για τους σταθμούς εκεί γύρω.

Πήγα στα στρουμφακια που ειναι ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ κοντά στην Παναγίτσα.καταλαβα οτι δεν πολυ έχουν βρέφικο τμήμα και χωρίς σχολικό βγαίνει 280?.δεν πολυενθουσιαστηκα.

Στην χαλεπα η ΦΗ,μουπε ραντεβού μονο απόγευμα για να μιλήσουμε και τίποτα άλλο απτο τηλ.τα πρωινα δεν σε αφήνουν να δεις τους χώρους.μου φάνηκε απαράδεκτο και δεν πήγα σε ραντεβού γιατι άλλωστε απογεύματα δεν μπορώ εργάζομαι.

Για το καλημέρα ζωή,kinder club και ροζ μπλε τι ξέρετε;απο τιμές;

 

kalispera sas, kathomai edw me tin syzygo kai mpikame sto foroum gia na doume sxolia gia paidikous stathmous tis perioxis, kai tyxaia eidame to minima sas. eipame na sas apantisoume kathws pame to deytero paidi mas ap ton septemvrh ston roz kai mple. den eixa akousei tipota gi ayto to sxoleio, to vrhka ap to internet. eimaste pros to paron poly eyxaristimenoi, kai apo paidagwgikis pleyras kai apo kathariotita. exei mia daskala poly prositi kai empeiri kai genika vlepw to paidi mou na einai kala ki ayto mou ftanei. epaikse rolo kai i timh, kathws itane arketa oikonomika ta didaktra, sta 260 eyrw xwris sxoliko giati to pigainofernoun i gynaika kai i pethera mou. elpizw na sas voithisa.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

καλησπέρα!!επαναφέρω το θέμα για να με βοηθήσετε στη ερευνά μου για παιδικό σταθμό απο το Σεπτέμβριο!Ο μικρός θα ειναι 2,5 ετών και ψάχνω γαλατσι ή μαρούσι! ευχαριστώ!!

3otVp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένη απο το γελαστό πορτοκάλι.

Ο γιός μου είναι φέτος στο προνήπιο και η κόρη μου στη μικρή ομάδα.Δεν εχω κανένα παράπονο μέχρι στιγμής απο το πώς αντιμετωπίζουν τα παιδιά, πως τα βοηθάνε στην προσαρμογή, πώς τους μαθαίνουν πράγματα. Οι δασκάλες είναι όλες τους μια και μια!

το αγοράκι μου: 20/11/2009

η κορούλα μου: 4/10/2011

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 10 months later...

γεια σας κι απο μενα, θα ηθελα να επαναφερω το θεμα για καλο παιδικο σε γαλατσι κι ανω πατησια, οι περισσοτερες αναφορες που βρισκω ειναι πολυ παλιες...υπαρχει κατι νεοτερο για τον παιδοτοπο στα ανω πατησια η το πρωτο βημα στα σχολεια της γκραβας οι πληροφοριες που βλεπω ειναι του 2008 μηπως ξερετε κατι πιο προσφατο? Η αλλο παιδικο σταθμο να συστησετε? Σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα..ψάχνω κι εγω να στειλω την κόρη μου σε ιδιωτικό σταθμό..μέχρις στιγμής εχω επισκεφτεί τα Στρουμφάκια στο Γαλατσι και τη Φωτεινή Ηλιαχτίδα(Προμπονά). Το πρώτο δεν ήταν κατι το ιδιαίτερο..οι χώροι ήταν αρκετά μικροί οπως κ η αυλή! στο δεύτερο τα πράγματα ήταν καλύτερα..μεγαλύτεροι χώροι πιο φωτεινοί και αυτοί που με ενθουσίασε ιδιαίτερα ήταν ο μεγάλος κήπος!!!η τιμή με σχολικό ήταν 390..την άλλη βδομαδα εχω κλείσει ραντεβού στο γελαστό πορτοκαλί κ στον παιδότοπο!!καποιο άλλο σταθμό έχετε κατα νου;

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Κάτι πιο προσφατο για "Μικρο Πριγκιπα", "Στρουμφάκια", "Κρινάκια", υπάρχει;

Επισκεφθηκα τους 2 πρωτους

Ο Μικρός Πριγκιπας ειναι πολύ μικρός πραγματικά. Μια μικρή αυλή, τα παιδιά στριμωγμένα θα έλεγα. Καθαροι οι χώροι βέβαια. Δε ξέρω πόσο καλές ειναι οι δασκάλες. Δε μπορεσα να τις δω στο έργο τους :-)

Στρουμφάκια, ειδα χωρους, χωρις κάτι τρομερό, αλλά ειδα και πιο ευχάριστα προσωπα.

 

Εσεις τι λέτε?Θα ηθελα αποψεις. Οικονομικά δε με παιρνει να δωσω 400άρια πάντως!

Link to comment
Share on other sites

Κάτι πιο προσφατο για "Μικρο Πριγκιπα", "Στρουμφάκια", "Κρινάκια", υπάρχει;

Επισκεφθηκα τους 2 πρωτους

Ο Μικρός Πριγκιπας ειναι πολύ μικρός πραγματικά. Μια μικρή αυλή, τα παιδιά στριμωγμένα θα έλεγα. Καθαροι οι χώροι βέβαια. Δε ξέρω πόσο καλές ειναι οι δασκάλες. Δε μπορεσα να τις δω στο έργο τους :-)

Στρουμφάκια, ειδα χωρους, χωρις κάτι τρομερό, αλλά ειδα και πιο ευχάριστα προσωπα.

 

Εσεις τι λέτε?Θα ηθελα αποψεις. Οικονομικά δε με παιρνει να δωσω 400άρια πάντως!

 

Κώστα έχεις π.μ.

 

Όποιος έχει επιπλέον πληροφορίες ας μας στείλει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 months later...
Κώστα έχεις π.μ.

 

Όποιος έχει επιπλέον πληροφορίες ας μας στείλει!

 

Καλησπέρα σας

 

Ψάχνουμε και εμεις για παιδικό σταθμό για τον 3χρονο γιο μας.

 

Έχει ακούσει κανείς για το KINDER CLUB?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

καλησπέρα

 

Ψάχνουμε για παιδικό σταθμό γαλάτσι και γύρω περιοχές το πολύ με 400 το μήνα με σχολικό.

 

θα ξεκινήσει σεπτέμβριο του 2018 που θα είναι 3,3 ετών

 

Καμμία πρόταση;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Γεια σας! 

 

Θα ήθελα πληροφορίες για βρεφικους/βρεφονηπιακους σταθμούς στο Γαλάτσι κ τις πολύ κοντινές περιοχές. Τους είχα δει όλους που δεχονται βρεφη για τον πρώτο μου γιο, αλλά πέρασαν 3 χρόνια από τοτε, πολλά άλλαξαν και επίσης δεν εψαξα και ποτέ κριτικές για όσους είδα αλλά δεν πήγαμε τελικά. Ο γιος μου θα είναι 18 μηνών όταν ξεκινήσει. 

Στην παρούσα φάση δεν μπορώ να τους ξαναεπισκεφτω και οταν μαλλον θα ειμαι σε θεση θα ειναι κλειστοι για Αύγουστο.  Συνεπώς οποιαδήποτε πληροφορία θα ήταν  πολύτιμη.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων! 

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα να δεις τον Dorothy Snot στην πλατεία Κυψέλης. Δεν έχω προσωπική εμπειρία, είναι όμως ένας σταθμός που εστιάζει στη βιωματική μάθηση. Κι αφού δεν μπορείς να πας από κοντά σε πολλούς, παρακολούθησε τις δράσεις στους στο φβ και τα βίντεό τους. Πλέον μπορείς να αποκομίσεις μια πολύ ζωντανή εικόνα για το τι γίνεται σε έναν παιδικό, στο θέμα των δραστηριοτήτων και των εγκαταστάσεων τουλάχιστον. 

GCqDp3.png qpsdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Γνωρίζω τον σταθμό αυτό από μια συνάδελφο, αλλά απ όσο είχα κοιτάξει πριν 2 3 χρόνια, δεν μας έπαιρνε οικονομικά. Για το FB έχεις δικιο, δεν το είχα σκεφτεί!

 

Κάποιον αλλο δεν έχει κανείς υπόψιν; 

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Καλησπέρα θα ήθελα να μάθω αν υπαρχει καποιος που να στελνει το παιδακι του σε κάποιο ιδιωτικο παιδικο σταθμό στο γαλάτσι να μου δωσει πληροφορίες. Μέχρι τώρα έχω μάθει μονο για τη φωτεινή ηλιαχτίδα αλλά μας είναι λίγο ακριβά δεδομένου ότι έχουμε διδυμάκια...

1UEbp3.png
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, butterfly1986 είπε:

Καλησπέρα θα ήθελα να μάθω αν υπαρχει καποιος που να στελνει το παιδακι του σε κάποιο ιδιωτικο παιδικο σταθμό στο γαλάτσι να μου δωσει πληροφορίες. Μέχρι τώρα έχω μάθει μονο για τη φωτεινή ηλιαχτίδα αλλά μας είναι λίγο ακριβά δεδομένου ότι έχουμε διδυμάκια...

 

Καλησπέρα. Θες να μου πεις το μπάτζετ σου, την ηλικία των παιδιών και τις απαιτήσεις σου σε εγκαταστάσεις, παροχές κλπ μηπως σε βοηθήσω;

 

 

Επεξεργάστηκαν by Merendoula
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Merendoula said:

 

Καλησπέρα. Θες να μου πεις το μπάτζετ σου, την ηλικία των παιδιών και τις απαιτήσεις σου σε εγκαταστάσεις, παροχές κλπ μηπως σε βοηθήσω;

 

 

Λοιπόν το Μάιο που θέλω να τους πάω θα είναι ακριβώς 2,5 χρονών.βασικα θα ήθελα αν γίνεται να μην ξεπεράσουμε τα 500 κ για τους 2 έστω κι αν δεν έχει σχολικό.παροχες δεν ξέρω δεν έχω ιδεα τι πρέπει να κοιτάξω.θα ήθελα να έχει κάποιο γεύμα σίγουρα.το απόγευμα να μπορούν να μείνουν έστω μέχρι 17:30 για να προλαβαίνω να τους παίρνω από δουλειά...αυτά... ευχαριστώ

1UEbp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Θα μπορουσατε να δωσετε και σε εμενα πληροφοριες για σχολεια σε Γαλατσι, Κυψελη , Ανω Πατησια ή Παλαιο Ψυχικο; Το παιδι μου θα ειναι σχεδον 2 χρονων την περιοδο που θελουμε να ξεκινησουμε. Ιδανικα θα ηθελα να εχει σχετικα μεγαλη αυλη το σχολειο και ενημερωμενους παιδαγωγους. Σας ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Καλησπέρα σας!Εχω μια μικρούλα 12 μηνών  και σκεφτόμασταν από Σεπτέμβρη να την γράψουμε σε παιδικό. Θα ήθελα να ρωτήσω ειδικά για τους δημόσιους παιδικούς σταθμούς στο Γαλατσι..υπάρχει κοπέλα με ανάλογη εμπειρία από κάποιον καλό δημόσιο;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...