Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ποια ενδοεπικοινωνια να παρω??


Recommended Posts

καλημερουδια.

 

χτες μου χαλασε η ενδοεπικοινωνια μας (σμπαραλιαστηκε για να ακριβολογω) κ ειμαι σε αμεση αναζητηση νεας συσκευης.

αυτη που ειχα ηταν δωρο απο αγγλια της philips (ασπροκιτινο, μπας κ το εχει παρει καποιος απο εδω κ καταλαβει) και ουτε καν τα χαρτια δεν εχω για να δω εστω το μοντελο!:-(:-(:-(

 

μπορειτε να μου προτινετε καποιο καλο μοντελο, αλλα να εχει εμβελια πχ. κ 100-120 μετρα? απο καταστημα σε ελλαδικο χωρο κ οχι e-bay, kαθωτι κ σκραπας σε τετοια κ καχυποπτη επισης. ελεγα να παω στα media market, κατι ειχε παρει το ματι μου παλια.

 

ευχαριστω.:wink:

λογικα... οτι σπερνεις, θεριζεις.

εγω.... το προωθησα οσο μπορουσα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αγορασα απο τα mothercare τον ιανουαριο ενδοεπικοινωνια motorola πολυ καθαρος ηχος και δεν εχει καθολου παρεμβολες.

 

merci beacoup.

σε ευχαριστω πολυ.:-)

στα ποσα μετρα το εχεις δοκιμασει?

λογικα... οτι σπερνεις, θεριζεις.

εγω.... το προωθησα οσο μπορουσα!

Link to comment
Share on other sites

δεν το εχω δοκιμαση σε πολλα μετρα αλλα το δοκιμασα στον κατω οροφο στο σπιτι της πεθερας μου τωρα τι να σου πω μου ειπαν οτι εχει 2 χρονια εγγυηση και οτι αν παθει κατι μου δινουν αλλο μεχρι να επισκευαστη.εχει αμφιδρομο ηχο,νανουρισμα και γραφει οτι πιανει 290 μετρα αλλα οχι σε ολους τους χωρους .

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΑΚΙΑ......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δεν το εχω δοκιμαση σε πολλα μετρα αλλα το δοκιμασα στον κατω οροφο στο σπιτι της πεθερας μου τωρα τι να σου πω μου ειπαν οτι εχει 2 χρονια εγγυηση και οτι αν παθει κατι μου δινουν αλλο μεχρι να επισκευαστη.εχει αμφιδρομο ηχο,νανουρισμα και γραφει οτι πιανει 290 μετρα αλλα οχι σε ολους τους χωρους .

 

κ το μαλλι? ποσο?

λογικα... οτι σπερνεις, θεριζεις.

εγω.... το προωθησα οσο μπορουσα!

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω αυτη http://www.juniornet.gr/index.php?target=products&product_id=29866

αλλα η δικη μου εχει και θερμομετρο!Ειναι η καλυτερη αγορα που εχουμε κανει...την εχω 1,5 μετρο απο το παιδι και ακουω μεχρι και την ανασα του!Την ιδια εχει και η κολλητη ου σε μεζονετα και τα ακουει ολα πεντακαθαρα!

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω αυτη http://www.juniornet.gr/index.php?target=products&product_id=29866

αλλα η δικη μου εχει και θερμομετρο!Ειναι η καλυτερη αγορα που εχουμε κανει...την εχω 1' date='5 μετρο απο το παιδι και ακουω μεχρι και την ανασα του!Την ιδια εχει και η κολλητη ου σε μεζονετα και τα ακουει ολα πεντακαθαρα![/quote']

 

να υποθεσω οτι εχει λειτουργια κ με μπαταριες κ με ρευμα?

απο εκει-net η΄απο καταστατημα εδαφους χειραπιαστο?:confused:

λογικα... οτι σπερνεις, θεριζεις.

εγω.... το προωθησα οσο μπορουσα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι η μοναδα του παιδιου και η μοναδα του γονιου παιρνει μπαταριες!Την εχω βρει σε ολα τα μεγαλα καταστηματα με βρεφικα ηδη !λητω' date='mothercare...[/quote']

 

σ' ευχαριστω!

λογικα... οτι σπερνεις, θεριζεις.

εγω.... το προωθησα οσο μπορουσα!

Link to comment
Share on other sites

tzini την ενδοεπικοινωνια που σου εγραψε η κοπελα ειχα παει να παρω και ειχαν ελλειψη και μου ειπαν οτι για να εξυπηρετησουν τον κοσμο εφεραν την motorola που ειναι πανω κατω ιδιες δηλ.εχει πανω και θερμοκρασια εχει μπαταρια και η βαση και ο δεκτης ,νανουρισματα κατι φωτακια στην βαση.

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΑΚΙΑ......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω προσωπικα δεν εχω την συσκευη ποτε διπλα στα μωρα.

3 μετρα μακρυα τουλαχιστον, ευελπιστοντας οτι κατι γλυτωνουμε.

λογικα... οτι σπερνεις, θεριζεις.

εγω.... το προωθησα οσο μπορουσα!

Link to comment
Share on other sites

Κι ακούγεται το μωρό;

 

ναι.

 

τουλαχιστον αυτο που ειχα εγω, ειχε τρεις βαθμιδες sencitivity (για να πιανει το θορυβο). low: για να μην πιανει κ του ψυλου το πηδημα, mid: για να τα πιανει νορμαλ κ το hight: που επιανε κ του ψηλου το πηδημα ( κ τα σουρσιματα απ της καρεκλες απο 2 οροφους πανω:-(.

 

για κατσε να το προσεξω κ σε αυτο που θα παρω.:wink:

λογικα... οτι σπερνεις, θεριζεις.

εγω.... το προωθησα οσο μπορουσα!

Link to comment
Share on other sites

εγω προσωπικα δεν εχω την συσκευη ποτε διπλα στα μωρα.

3 μετρα μακρυα τουλαχιστον, ευελπιστοντας οτι κατι γλυτωνουμε.

εγω στο 1,5 μετρο και έχω την τομυ από τα μοδερκερ στο μολ και ειναι πολύ καλή όλα ακουγονται εχει και θερμοκρασια δωματιου , εχει και να ρυθμισεις ποσο ευαισθητη την θες...

jHgFp3.png
Link to comment
Share on other sites

το λοιπον, επανηλθα,

πηγα mothercare κ εφαγα μια ωραιοτατη πιτα, διοτι βεβαιως βεβαιως υπηρχε ελλειψη. μια της phillips ειχαν 299,00:shock::shock::shock::shock:

ε οχι δεν θελω να φτιαχνει κ μουσακα, ασε που μου πεφτει κ βαρυς, ουτε κ να μου σιδερωνει επισης.

 

κ πεταχτηκα σφαιρα στα media mark πιο κατω κ πηρα της tefal 89,00. μεχρι κ 400 μετρα εμβελεια λεεεεει...

ας ελπισω οτι δεν θα μου ρθει καμια τηγανια στο κεφαλι, γιατι δεν το εχω δοκιμασει ακομα!

 

κ ειχε αλλη μια καινουργια ετερεια ( ουτε που θυμαμαι πως την λεγαν) με 399,00 παλι. ντοοοοοοινγκ! τσουκ τσουκ τσουκ, δεν πηρα.

λογικα... οτι σπερνεις, θεριζεις.

εγω.... το προωθησα οσο μπορουσα!

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την εποχή ψάχναμε για ενδοεπικοινωνία και εμείς. Μας είχαν προτείνει την

Motorola MBP 15 Digital Baby Monitor που εδώ στην ελλάδα έχει 80?. Επειδή θέλαμε και εικόνα καταλήξαμε στην Motorola MBP 35 Digital Video Baby Monitor που εδώ έχει 210?.

Όμως στο αγγλικό amazon είχε 115? οπότε το παραγγείλαμε από εκεί. http://www.amazon.co.uk/Motorola-Digital-Video-Baby-Monitor/dp/B002KV14LG/ref=sr_1_1?s=baby&ie=UTF8&qid=1300531572&sr=1-1

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

 

Οπως βλεπεις κι απο τα σχολια ειναι απο τις καλυτερες ενδοεπικοινωνιες που κυκλοφορουν συν οτι εχει και το baby movement monitor!

Δεν νομιζω οτι συγκρινεται με αντιστοιχες εδω σε αυτην την τιμη!

Εγω σιγουρα θα την παραγγειλω (απο amazon παντα, γιατι εδω ειναι αλλου οι τιμες), απλα επειδη δε βιαζομαι περιμενω μηπως πεσει η τιμη.

Εαν καλυπτει τις αναγκες σου τοτε παρτη αφοβα. Το μονο που ισως χρειαστεις ειναι ενα μικρο ανταπτορακι σε ευρωπαικη πριζα, γιατι αυτο εχει πριζα αγγλιας, που λογικα ειναι φθηνο γυρω στα 2-3 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Οπως βλεπεις κι απο τα σχολια ειναι απο τις καλυτερες ενδοεπικοινωνιες που κυκλοφορουν συν οτι εχει και το baby movement monitor!

Δεν νομιζω οτι συγκρινεται με αντιστοιχες εδω σε αυτην την τιμη!

Εγω σιγουρα θα την παραγγειλω (απο amazon παντα, γιατι εδω ειναι αλλου οι τιμες), απλα επειδη δε βιαζομαι περιμενω μηπως πεσει η τιμη.

Εαν καλυπτει τις αναγκες σου τοτε παρτη αφοβα. Το μονο που ισως χρειαστεις ειναι ενα μικρο ανταπτορακι σε ευρωπαικη πριζα, γιατι αυτο εχει πριζα αγγλιας, που λογικα ειναι φθηνο γυρω στα 2-3 ευρω.

 

Kι εγώ μία από τα ίδια. Περιμένω να πέσει η τιμή...

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην οι ψηφιακες ειναι οι καλυτερες.Εγω εχω της Philips.Ακριβη μεν αλλα ειμαι πολυ ευχαριστημενη.Αγορασαμε μια δευτερη για την μητερα μου της Fisher price και χαλασε μεσα σε μια εβδομαδα.Ευτυχως ειχε εγκυηση και την πηγαμε πισω.Εννοειται πως πηραμε αλλη μαρκα.

19Zup2.png

 

149138qob4e3htng.gif

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...