Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γιατρός μετά απο παλλίνδρομη


Σοφία17

Recommended Posts

Σας γράφω γιατι θέλω μια δεύτερη γνώμη απο ανθρώπους που περνάνε τα ίδια με εμένα.Είχα μια παλλίνδρομη κύηση (4 εβδομάδων) και τώρα έιμαι πάλι εγκυος στην 5 εβδομάδα χθες έκανα τον υπέρυχο είδαμε το σάκο αλλά όχι το μωρο αλλά είμαι στην διαδίκασία να βρώ άλλον γιατρο γιατί απογοητεύτηκα πολυ απο τον πρώτο.Μέχρι στιγμής έχω πάει στον Δασκαλάκη, Σινδο και στον Παπούλια? Ξέρετε κάτι για αυτούς? Επισης ξέρετε αν αν αναλαμβάνει εγκύους ο Μαλιγιάννης απο το έμβρυο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Για το Μαλλιγιάννη δεν ξέρω. Εκεί πάω για υπέρηχους. Το Δασκαλάκη τον είχε η αδερφή μου και έμεινε ευχαριστημένη. Απλά εγώ τον βρίσκω λίγο απρόσωπο.

 

Πάντως δε φταίει ο γιατρός που είχες παλίνδρομη ... (το λέω επειδή θες να αλλάξεις)

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να αλλάξω γι'αυτο απλά ο γιατρος μου είναι σε δημόσιο νοσοκομείο και δεν είχε εξωτερικό ιατρείο και οταν είδα το αίμα και τον πήρα τηλέφωνο μου είπε να πάω σε ένα νοσοκομείο να με δουν(εννοούσε να με καθαρίσουν) και εκείνη την ώρα έπαθα πανικο να παιρνάς όλο αυτο και να βρίσκεσαι και χωρίς τον γιατρό σου...

Link to comment
Share on other sites

ο μαλληγιανης ξερω οτι αναλαμβανει εγκυους...θα τον ειχα γιατρο μου περισυ, τον ρωτησα κ θα με αναλαμβαμε....ηταν φοβερος κ ξερει πολλα...δεν πηγα σε αυτον μονο κ μονο γιατι ηταν μακρυα το ιατρειο του κ επειδη θα πηγαινα συχνα κ μονη σκεφτομνουν το παρκιν....

αν τον σκεφτεσαι για γιατρο ειναι πολυ καλος...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας γράφω γιατι θέλω μια δεύτερη γνώμη απο ανθρώπους που περνάνε τα ίδια με εμένα.Είχα μια παλλίνδρομη κύηση (4 εβδομάδων) και τώρα έιμαι πάλι εγκυος στην 5 εβδομάδα χθες έκανα τον υπέρυχο είδαμε το σάκο αλλά όχι το μωρο αλλά είμαι στην διαδίκασία να βρώ άλλον γιατρο γιατί απογοητεύτηκα πολυ απο τον πρώτο.Μέχρι στιγμής έχω πάει στον Δασκαλάκη, Σινδο και στον Παπούλια? Ξέρετε κάτι για αυτούς? Επισης ξέρετε αν αν αναλαμβάνει εγκύους ο Μαλιγιάννης απο το έμβρυο?

 

Καταρχήν, λυπάμαι πολύ για την παλλίνδρομή σου αλλά και χαίρομαι πολύ ταυτόχρονα για το νέο "φασολάκι"! Είχα κι εγώ μια παλλίνδρομη στην 9η εβδομάδα και ξέρω πώς είναι. Συστήνω ανεπιφύλακτα τον Κοραντζή, ήταν άψογος στη δική μου εγκυμοσύνη και ξέρω ότι έχει βοηθήσει πολλές περιπτώσεις που αν δεν ήταν αυτός, δεν θα χαιρόντουσαν τα παιδάκια τους οι μανούλες! Αν χρειάζεσαι πληροφορίες, στείλε μου πμ.

 

Σου εύχομαι μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη και ένα γερό μωράκι!!!:D

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites

ΒΕΡΑ Ναι σωστά ... έχεις δίκιο. Δε μπορούσε δλδ να έρθει κι αυτός στο νοσοκομείο?

 

Οχι γιατι μου είπε οτι δεν είχε απογευματινά ραντεβου εκεινη την μέρα και δεν ήταν στο νοσοκομείο.Το θέμα ποιο ήταν οτι με ρωτησε την τιμή της χοριακής και ήταν 550 και μετά απο 2 μέρες πήγε 580 και μετά είδα το αίμα όποτε αυτος το κατάλαβε απο το τηλέφωνο οτι είχε τελειώσει

Link to comment
Share on other sites

Σου εύχομαι τα καλύτερα. ' Ολα θα πάνε καλά. Και εγώ μετά από μία αποβολή στην 5η εβδομαδα τώρα έχω 2 μωρακια 3 και 1 έτους. Μπορώ να σου προτείνω ανεπιφύλακτα το γιατρό μου. Μου στάθηκε πάρα πολύ και είναι πάντα δίπλα μου όποτε τον χρειάστηκα. Σε σημείο που όταν πήγαινα στο ιατρείο του για επίσκεψη να μη θέλω να φύγω. Σου εξηγεί τα πάντα (καλά ή κακά) και σε ηρεμεί ακόμα και στα ασχημα. έΧει ιατρείο στον Πειραιά τα πρωινά και στην κιφισσίας τα απογεύματα. Συνεργάζεται με ΙΑΣΩ, ΓΑΙΑ και ΡΕΑ (όποτε ανοίξει). Αν θέλεις περισσότερα στοιχεία να σου στείλω πμ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γέννησα πριν 8 μήνες. Πριν μείνω έγκυος είχα δύο διαφορετικούς γιατρούς, απρόσωποι και οι δύο κάτι τέλος πάντων δε μου άρεσε. Μου έδιναν άσκοπες εξετάσεις να κάνω παρότι προσπαθούσαμε μόνο 5 μήνες. Ο ενδοκρινολόγος μου (που τον εμπιστεύομαι απόλυτα) μου πρότεινε τον Κανέλο Παναγιώτη στο Μητέρα. Οτι και να πω είναι ΛΙΓΟ. Ο άνθρωπος είναι ΚΟΡΥΦΑΙΟΣ, ΦΟΒΕΡΟΣ, ΑΝΘΡΩΠΙΝΟΣ, ΚΑΘΥΣΗΧΑΣΤΙΚΟΣ, ΗΡΕΜΟΣ, Ο ΤΕΛΕΙΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ. Εμεινα όχι 100% ευχαριστημένη αλλά κάτι περισσότερο. Εάν θες μπορώ να σου δώσω στοιχεία του. Παρεπιμπτόντως ΠΟΤΕ δε μου πήρε λεφτά για τις επισκέψεις που έκανα στο ιατρείο του για υπέρηχους κτλ καθ όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης μου. Μόνο όταν πήγαινα στο μητέρα πλήρωνα τους υπερήχους, γιατί βαριόμουν να πηγαίνω Κολωνάκι στο ιατρείο του. Το μόνο μελανό είναι ότι έχει ΠΟΛΥ δουλειά και περιμένεις αρκετά έως πολύ γιατί τα ραντεβού στο ιατρείο του ξεκινάνε στις 9 το βράδυ :(

Και στις 12 το βράδυ να ξεκινούσαν πάλι στον ίδιο θα πήγαινα.

Το μόνο που θα σου πω είναι ότι παρόλο το παιδί ήταν με το κεφάλι κάτω, ήταν όμως ψηλά και λόγω πρώτου τοκετού είχα στενή λεκάνη και 4,50 βαθμούς μυωπία. Ανέβασα παλμούς, μου έβαλαν οξυγόνο στην γέννα κι όμως δε με έβαλε για καισαρική. Μου είπε θα περιμένουμε έστω και μέχρι αύριο δε σε μαχαιρώνω. Ολες είχαν γεννήσει και εγώ μετά από 10 ώρες έφερα στον κόσμο ένα υγιέστατο μωρό. Οι μαίες κατά τη διάρκεια και μετά μου έλεγαν για αυτό τα καλύτερα. Αυτάα....

Link to comment
Share on other sites

Να αυτά ακούω και εγώ και θέλω να αλλάξω γιατρο.Ειδικά αν είναι η πρώτη εγκυμοσύνη έχεις τόσες ανάγκες, θέλεις ο άλλος να είναι δίπλα σου.Για τους Παπούλια και Πάντο δεν ξέρουμε κάτι? Επειδη έχω κλείσει ήδη ραντεβου να με δουν γι'αυτο ρωτάω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σοφια μου καλησπερα σου,θελω να σου ευχηθω και εγω με την σειρα να εχεις μια καλη εγκυμοσυνη με ενα γερο μωρακι.Θελω επισης να σου πω οτι σε καταλαβαινω απολυτα που θελεις να αλλαξεις γιατρο γιατι το περασα και εγω το λουκι αυτο.Ημουν εγκυος και στην 12 εβδομαδα στις 2 Σεπτεμβρη παλινδρομησε, μενω στην Μυτιληνη και ο γιατρος μου ηταν στην Αθηνα και οταν τον πηρα να του πω οτι εκανα υπερηχο και το μωρο ηταν πεθαμενο μου ειπε πολυ ψυχρα πηγαινε στο νοσοκομειο στην Μυτιληνη να σου κανουν αποξυση ενω περιμενα να μου πει ελα αμεσως στην Αθηνα να κανουμε εναν ακομα υπερηχο και αν ισχυει να σου κανω αποξυση,επεσα απο τα συνεφα δεν πιστευα αυτο που ακουσα αναρωτιομουν πως θα παω να κανω αποξυση σε αλλον γιατρο που δεν με παρακωλουθει παρολα που τους γυναικολογους στο νοσοκομειο του νησιου τους ξερω ολους γιατι ειμαι νοσηλευτρια και εχω δουλεψει μαζι τους ομως δεν τους εχω καμια εμπιστοσυνη.Οταν του ειπα γιατρε θελω να μου την κανεις εσυ μου ειπε ξερα ελα την Δευτερα το πρωι να το κανουμε για υπερηχο ουτε κουβεντα και ολα αυτα χωρις να εχει δει τους υπερηχους και να ξερει οτι σιγουρα εχει πεθανει.Ετσι και εγω νευριασα και πηρα τηλεφωνο τον παλιο μου γιατρο και φιλο του πατερα μου που ειναι απο το νησι αλλα ειναι στο μητερα του ειπα τι εχει συμβει και μου ειπε να μην κανω τιποτα και να παω να μου κανει εναν υπερηχο να δει τι συνβαινει και αν ισχυει να μου κανει την αποξυση.Μου φερθηκε πανω απο ολα σαν ανθρωπος και μετα σαν γιατρος.Οσο για τον αλλον το μονο που τον ενδιεφερε ηταν να με παει σε γενετηστει να κανω ενα καρο εξετασεις και να μου πουν μετα οτι δεν εχω τιποτα.Δυστιχως ομως ειμαι αναγκασμενη να του μιλαω γιατι το μωρο το ειχα κανει με εξωσωματικη και εχω αλλα δυο εμβρυα που ειναι στο νοσοκομειο που ειναι εκεινος και φοβαμαι μην μου κανει καμια ζημια ετσι του μιλαω μεχρι τον Νοεμριο που θα παω να τα βαλω και μετα αντε γεια.Γι αυτο καλα κανεις και ψαχνεις για αλλον γιατρο.Τον γιατρο μου τον λενε Φωτιο Κοτρωνια και ειναι στο μητερα και εχει βοηθησει πολλες κοπελες απο το νησι με δυσκολες εγκυμοσυνες να γεννησουν γερα μωρακια και πολλες κοπελες που ειχαν προβλημα και δεν εκαναν μωρακι να κανουν.Σε φιλω και σου ευχομαι αυτη την φορα να σου πανε ολα καλα!

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβώς και εγώ εκείνες τις μέρες εζησα ένα δραμα.Να θες να έχεις δίπλα σου εναν γιατρό να σε στηρίξει γιατι δεν ξέρεις πως θα εξελιχτούν τα πράγματα και αυτός να σε στέλνει στα επείγοντα και στο κάτω κάτω τον καλό γιατρο τον θές για τις δυσκολίες που θα έρθουν...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...