Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μετά από πόσο καιρό προσπαθειών μείνατε έγκυος?


Μετά απο πόσο καιρό προσπαθειών μείνατε έγκυος?  

2.439

  1. 1. Μετά απο πόσο καιρό προσπαθειών μείνατε έγκυος?

    • σχεδόν αμέσως
      1016
    • μετά από έξι μήνες εώς ένα χρόνο
      490
    • μετά από ένα χρόνο εώς δύο χρόνια
      296
    • μετά από δύο εώς τρία χρόνια
      317
    • μετά από περισσότερα χρόνια
      11


Recommended Posts

Γεια σας και εγώ είμαι καινούργια στο forum. Εδώ και 6 μήνες που ξεκινήσαμε τις προσπάθειες . Ο κύκλος μου έχει γίνει άνω κάτω. Την μία αδειαθέτησα στις 22 μέρες και την άλλη στις 28. Με αποτέλεσμα να μην μπορώ να υπολογίσω την ωορηξία μου. Πριν ένα μήνα έκανα όλες τις απαραίτητες γυναικολογικές εξαιτάσεις και είναι όλες καλές. Γιατί δεν μένω έγκυος?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας και εγώ είμαι καινούργια στο forum. Εδώ και 6 μήνες που ξεκινήσαμε τις προσπάθειες . Ο κύκλος μου έχει γίνει άνω κάτω. Την μία αδειαθέτησα στις 22 μέρες και την άλλη στις 28. Με αποτέλεσμα να μην μπορώ να υπολογίσω την ωορηξία μου. Πριν ένα μήνα έκανα όλες τις απαραίτητες γυναικολογικές εξαιτάσεις και είναι όλες καλές. Γιατί δεν μένω έγκυος?

 

Καλησπερα και καλη χρονια...γιατι ισως το εχεις αγχος και οταν εχεις αγχος λενε οτι επιρεαζει στο να μεινεις..γτ δεν κανεις ενα τεστ ωορηξιας να δεις ποιες μερες εχεις ωορηξια?λενε οτι ειναι εγκυρα...η καθε γυναικα στην ωορηξια ειναι διαφορετικη..αλλες εχουν ωορηξια την 12 μερα ,αλλες εχουν ωορηξια ακριβως μολις τελειωσει η περιοδος τους και αλλες μπορει να πιασουν παιδι ακομα και οταν εχουν περιοδο..Δοκιμασε ενα τεστ ωορηξιας..Ουτε εγω ημουν σταθερη στην περιοδο μου..αδιαθετουσα στισ 2 του μηνα λεμε τωρα και τον αλλο μηνα στις 6 και τον παραλλο στις 10..οταν ξεκινησα να κανω ελευθερα τον πρωτο μηνα που το πηγα βαση της ωορηξιας οπως λενε οι γυναικολογοι δεν επιασα..τον αλλο μηνα που το εκανα μερα παρα μερα εμεινα εγκυος..Για μενα χαλαρωσε και θα ερθει απλα μην αγχωνεσαι..

τα ωραιοτερα πραγματα στην ζωη δεν ειναι ΠΡΑΓΜΑΤΑ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Boubouka μου σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου, απλά να πω την αλήθεια μου εχω αγχωθεί και λόγω ηλικίας. Είμαι στα 35 :). Το τεστ ωορηξίας δεν το έχω χρησιμοποιήσει ακόμα αλλά απο ότι φαίνεται θα μου χρειαστεί. Εσύ μετά απο πόσο καιρό είχες τα ευχάριστα?

Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή το θεματάκι είπα να σας εξιστορίσω την δική μου ιστορία για να καταλάβουμε εμείς οι γυναίκες πως δεν πρέπει πάντα να ακούμε τυφλά τους γιατρούς! Πρίν σχεδόν 2 χρόνια αποφασίζω να πάω σε μια γθναικολόγο στην πόλη μου όπου είχα ακούσει καλά λόγια. Να σημειώσω πως πηγαίνω μόνο σε γυναίκες! Με εξετάζει λοιπόν και αρχίζει κάτι χαζά του τύπου τι χρώμα είναι αυτό που έχεισ στο πρόσωπο σου πρέπει να κάνεισ εξετάσεισ, πωσ περιμένεισ να μείνεισ έγκυος, μετα βρήκε πωσ έχω πολυκυστικέσ (να σημαιώσω πως ο κύκλοσ μου είναι σταθερότατος και χωρίσ καμμία ανωμαλία) πωσ έχει μήτρα σε σχήμα καρδιάς και είναι δύσκολο να μείνω έγκυος και πωσ αν περάσει 6μηνο και δεν τα έχω καταφέρει να την επισκεφτώ. Να σημειώσω πως όταν πήγα δεν σκεφτόμουν για παιδί, δεν της έκανα καμμια νήξη απλά μου είπε ότι ήθελε να μου πεί....!!!! Να μην τα πολυλογώ γυρνάω σπίτι έκλαιγα όλο το βράδυ και δεν μπορούσα να πιστέψω πως υπήρξε άνθρωπος που μπόρεσε να με κάνει ράκος! Μπορεί να μην σκεφτόμουνα εκείνη την περίοδο την εγκυμοσύνη αλλά πάντα είχα στο μυαλό μου να κάνω οικογένεια! Το μυαλό μου έπαιζε πλλά παιχνίδια... κι αν δεν μπορέσω κι αν είναι αδύνατον μήπως να το πω στον φίλο μου για να ξέρει... δεν είχαμε παντραυτεί ακόμα. Τελόσ πάντων περνούσαν οι μέρες διάβαζα και ξανα διάβαζα στο internet για την μητρα-καρδιά και τις πολυκυστικές! Το απότέλεσμα? Παντρεύηκα τον Σεπτέμβη του 2013 αλλά λόγω οικονομικών δυσκολιών δεν σκεφτόμασταν για παιδί. Μεχρί που το καλοκαίρι του 2014 τα πράγματα βελτιώθηκαν και τον Αύγουστο κάναμε την πρώτη μασ προσπάθεια για bebe. Το αποτέλεσμα? Τον Νοέμβριο Κρατάγαμε ένα θετικότατο test και αισίως ματρούσαμε 4 εβδομάδες. με μόλις 2 μήνες προσπαθειών...!!! Για την ιστορία εννοείται πωσ πήγα σε άλλη γιατρό την οποία την άφησα να δω τι θα μου πεί από μόνη της και μετά τησ είπα τι μου είχε πει η άλλη. δεν έβλεπε πουθενά μήτρα-καρδια ούτε πολυκυστικέσ και μου ευχύθηκε για το καλύτερο. άρα κορίτσια μην δίνεται σημασία σε ότι σας λένε και σας χαλάνε την ψυχολογία και απλά απολάυστε το. Αισίωσ είμαι στην 12η εβδομάδα και σε λίγες μέρες θα πάω για αυχενική διαφάνεια!:lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα και απο μενα στην παρεα, εγω θα μιλησω για 2-3 μηνες επαφων απο τις οποιες δεν ηταν ολες ελευθερες! Πολυ απλα οπως τυχαινε ! Ειμαστε 5 χρονια με τον συντροφο μου οποτε ειπαμε αν ηταν να ερθει ενα μωρακι , θα ερθει ! Και ετσι αισιως διανυω τον 6 μηνα της πρωτης μου εγκυμοσυνης! Η αληιεια ειναι πως πριν καν αρχισουμε τις ελευθερες επαφες , φοβηθηκα λιγακι μηπως και αντιμετωπισω καποιο θεμα οπως η μητερα μου σε μενα η οποια προσπαθουσαν 6 χρονια . Ηξερα οτι υπαρχει η πιθανοτητα να ειναι και κληρονομικο, αλλα να που ηρθε και γρηγορα.

Link to comment
Share on other sites

Boubouka μου σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου, απλά να πω την αλήθεια μου εχω αγχωθεί και λόγω ηλικίας. Είμαι στα 35 :). Το τεστ ωορηξίας δεν το έχω χρησιμοποιήσει ακόμα αλλά απο ότι φαίνεται θα μου χρειαστεί. Εσύ μετά απο πόσο καιρό είχες τα ευχάριστα?

 

οσο το σκεφτεσαι και πιεζεις τον εαυτο σου και λες ωχ ειμαι 35 ,,ωχ περνανε τα χρονια ,ωχ ποτε θα γινω μανα και αν δεν μπορω και αν δεν μπορει ο αντρας μου και ολα αυτα που σκεφτομαστε επιρεαζει την εγκυμοσυνη..εγω προσπαθησα ενα μηνα τιγκα στο αγχος και δεν επιασα και με επιασαν τα κλασσικα που σου ειπα πανω και μετα λεω δεν μπιιιπππ αν ειναι να μεινω θα μεινω και εμεινα τον δευτερο μηνα προσπαθειων ...

τα ωραιοτερα πραγματα στην ζωη δεν ειναι ΠΡΑΓΜΑΤΑ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Boubouka μου σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου, απλά να πω την αλήθεια μου εχω αγχωθεί και λόγω ηλικίας. Είμαι στα 35 :). Το τεστ ωορηξίας δεν το έχω χρησιμοποιήσει ακόμα αλλά απο ότι φαίνεται θα μου χρειαστεί. Εσύ μετά απο πόσο καιρό είχες τα ευχάριστα?

 

Νεότατη είσαι!!! Άκου αγχώνεται λόγο ηλικίας :shock: Να το βγάλεις από το μυαλό σου αυτό κοριτσάκι, να χαλαρώσεις και να δεις που θα ρθει... Πάρε και ένα βασιλικό πολτό να παίρνεις το πρωϊ, λένε ότι βοηθάει όσων αφορά την γονιμότητα αλλά και γενικότερα.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για τις συμβουλές σου εύχομαι αυτον τον μήνα να συμβεί το ευχάριστο. Κατά περίεργο τρόπο, ενω αλλες φορες ειχα συμπτώματα πριν αδιαθετήσω,τωρα δεν εχω εντελώς τίποτα. Έχω ακουσει οτι ο βασιλικός πολτός κάνει καλό. Ο γιατρος μου ανέφερε και τα το φολικο οξύ το οποίο εχω αρχίσει να παίρνω. Για το θέμα της ηλικίας με αγχωσε ο γιατρός. Η πρωτη του κουβέντα οταν εμαθε οτι πρωσπαθω χωρις αποτέλεσμα ήταν ότι κάποιο πρόβλημα θα υπάρχει σίγουρα και να στείλεις το συζηγο για σπερματογράφημμα.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για τις συμβουλές σου εύχομαι αυτον τον μήνα να συμβεί το ευχάριστο. Κατά περίεργο τρόπο, ενω αλλες φορες ειχα συμπτώματα πριν αδιαθετήσω,τωρα δεν εχω εντελώς τίποτα. Έχω ακουσει οτι ο βασιλικός πολτός κάνει καλό. Ο γιατρος μου ανέφερε και τα το φολικο οξύ το οποίο εχω αρχίσει να παίρνω. Για το θέμα της ηλικίας με αγχωσε ο γιατρός. Η πρωτη του κουβέντα οταν εμαθε οτι πρωσπαθω χωρις αποτέλεσμα ήταν ότι κάποιο πρόβλημα θα υπάρχει σίγουρα και να στείλεις το συζηγο για σπερματογράφημμα.

 

Καλημέρα! Δεν είναι κακό να κάνει ένα σπερματοδιάγραμμα, δεν σημαίνει πως έχει πρόβλημα, προληπτικά τα ζητάνε αυτά για να ξέρετε τι σας γίνετε αφού το έχετε πάρει ζεστά. Ο δικός μου άντρας έκανε μετά από τους 3 μήνες προσπαθειών έτσι για να ξέρουμε που βαδίζουμε, είναι πολύ απλή εξέταση. Πάντως κορίτσι 6 μήνες είναι πολύ μικρό διάστημα, να δεις που όλα θα είναι καλά. :-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

Γεια σας ειμαι καινούρια στο φόρουμ!! εγω με τον άντρα μου προσπαθούμε 1 χρόνο κ 3 μήνες . Τώρα εχω καθυστέρηση 5 με 6 μέρες έκανα τεστ φαρμακείου και βγήκε θετικό !! Υπάρχει περίπτωση να κάνει λάθος αποτέλεσμα το τεστ ;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και εγώ είμαι καινούργια στο forum. Εδώ και 6 μήνες που ξεκινήσαμε τις προσπάθειες . Ο κύκλος μου έχει γίνει άνω κάτω. Την μία αδειαθέτησα στις 22 μέρες και την άλλη στις 28. Με αποτέλεσμα να μην μπορώ να υπολογίσω την ωορηξία μου. Πριν ένα μήνα έκανα όλες τις απαραίτητες γυναικολογικές εξαιτάσεις και είναι όλες καλές. Γιατί δεν μένω έγκυος?

γειά σου puca puca και εγώ νέα στο φόρουμ. Σε εμένα εγινε το εξής ...μετά από 11 μήνες επαφών έγινε η σύλληψη (βέβαια δεν ευόδωσε). 3 με 4 μήνες πριν την σύλληψη ο κύκλος είχε γίνει μαντάρα (προσπαθούσε ίσως ο οργανισμός να συνηθήσει τα νέα δεδομένα), αφού φαντάσου τον μήνα πριν μείνω έγκυος είχα κύκλο 19 ημερών. Άρα μην ανησυχείς που ο κύκλος σου έχει γίνει άνω κάτω είναι και αυτό ένα δείγμα ότι ο οργανισμός έχει πάρει το μύνημα και είναι στην προσπάθεια να ισορροπήσει. Εύχομαι σύντομα να σκοράρεται...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Γεια σας και εγώ είμαι καινούργια στο forum. Εδώ και 6 μήνες που ξεκινήσαμε τις προσπάθειες . Ο κύκλος μου έχει γίνει άνω κάτω. Την μία αδειαθέτησα στις 22 μέρες και την άλλη στις 28. Με αποτέλεσμα να μην μπορώ να υπολογίσω την ωορηξία μου. Πριν ένα μήνα έκανα όλες τις απαραίτητες γυναικολογικές εξαιτάσεις και είναι όλες καλές. Γιατί δεν μένω έγκυος?

 

η δικια μου συμβουλη ειναι να μην αγχωνεσαι,μην μπαινεις στο τρυπακι αυτο με το θεμα της ωορηξιας γιατι το μονο που θα καταφερεις ειανι να αγχωνεσαι περισσοτερο.το ιδιο προβλημα ειχα και εγω και προσπαθουσα για 2 χρονια .να μετραω τις γονιμες μερες κ.λ.π.ολες οι εξετασεις μας ηταν καλες ,ωσπου το πηρα αποφαση χαλαρωσα για ενα διαστημα και εκανα σπερματεγχυση που ειναι παρα πολυ ανωδυνο και αυτη την στιγμη ειμαι εγγυος στον πεμπτο μηνα .σου εφχομαι οτι και να κανεις καλη επιτυχια

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας Κορίτσια.

 

Απο Κατερίνη. Ειμαι πολύ απογοητευμένη μετά απο δυο αποτυχημένες εξωσωματικές και κανένας δεν μας λεει το λογω που δεν πέτυχαν. Λενε τυχαίο γεγονός. Ακούμε στην Θεσσαλονίκη για ένα κέντρο γονημότητας που βρήσκουν διαγνωστικά τους λόγους αποτυχίας απο εξωσωματική. Μήπως το γνωρίζετε. Επισκέφτηκα την ιστοσελίδα http://www.fertility-biocenter.com και σκέφοτομαι να πάω. Αν γνωρίζετε κατι σας παρακαλώ ενημερώστε με.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μετα απο 7 ολοκληρα,ψαγμενα και πονεμενα χρονια!Να ναι καλα το εμβρυολαμπ και η Παναγια!

 

Αν δεν υπήρχες στην ζωή μου,εσένα ακριβώς θα ειχα επινοήσει...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γειά σας και απο εμένα! Πρώτη φορά γράφω στο forum αλλά το παρακολουθώ πάρα πολύ καιρό! Μετά απο 3 χρόνια γάμου και προσπαθειών, 2 υστεροσκοπήσεις για αφαίρεση πολύποδα, πολλές προγραμματισμένες επαφές με διέγερση serpafar, 3 σπερματεγχύσεις και 2 εξωσωματικές, είμαι σήμερα έγκυος στο 1ο μου παιδάκι! Ελπίζω όλες οι κοπέλες να τα καταφέρουν μέσα στο 2015!

tAWvp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο 3 χρόνια προσπαθειών χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα και απο τους δυο μας (εκεί τρελαθηκαμε) κανένα αποτέλεσμα μέχρι που ήρθε τότε που δεν το περιμέναμε!

Είναι πολύ περίεργο πάντως. Οι εξετάσεις μια χαρά, τεστ για τις κατάλληλες μέρες και τόσο καιρό τίποτα. Δεν πειράζει όμως, μακάρι τώρα να πάνε όλα καλά!

TqhDp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο 3 χρόνια προσπαθειών χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα και απο τους δυο μας (εκεί τρελαθηκαμε) κανένα αποτέλεσμα μέχρι που ήρθε τότε που δεν το περιμέναμε!

Είναι πολύ περίεργο πάντως. Οι εξετάσεις μια χαρά, τεστ για τις κατάλληλες μέρες και τόσο καιρό τίποτα. Δεν πειράζει όμως, μακάρι τώρα να πάνε όλα καλά!

 

Με το καλό το μωράκι σου!:D

Μου εδωσες ελπίδα διότι και μεις προσπαθούμε 3 χρόνια,με κάποια διαστηματα αποχής βέβαια αλλά παρότι όλες μας οι εξετάσεις είναι καλές μωρό δεν έχει προκύψει ακόμη!

Η απογοήτευση και το αγχος μας εχουν κυριευσει ως τώρα ωστόσο δεν αποφασίζουμε για δραστικές κινήσεις(εξωσωματική).

Παιζει ρόλο βέβαια και η ηλικία,αν είσαι κάτω των 30 εχεις πολλά περιθώρια αναμονής αλλιώς...μετά τα 35 τα πράγματα αρχίζουν να ζορίζουν.

Link to comment
Share on other sites

Miss Sunshine Σ'ευχαριστώ πολύ!

Μην ανησυχείς καθόλου πάντως. Το θέμα είναι οτι βγήκαν αληθινά τα λόγια της κουμπάρας μου "θα τύχει τότε που δεν θα το περιμένετε" κι ενώ δεν το πίστευα τώρα το μεταφέρω και σε σένα! Καλή επιτυχία σου εύχομαι και να δεις που θα σου έρθει κι εσένα η "έκπληξη"! :D

TqhDp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Με το καλό το μωράκι σου!:D

Μου εδωσες ελπίδα διότι και μεις προσπαθούμε 3 χρόνια,με κάποια διαστηματα αποχής βέβαια αλλά παρότι όλες μας οι εξετάσεις είναι καλές μωρό δεν έχει προκύψει ακόμη!

Η απογοήτευση και το αγχος μας εχουν κυριευσει ως τώρα ωστόσο δεν αποφασίζουμε για δραστικές κινήσεις(εξωσωματική).

Παιζει ρόλο βέβαια και η ηλικία,αν είσαι κάτω των 30 εχεις πολλά περιθώρια αναμονής αλλιώς...μετά τα 35 τα πράγματα αρχίζουν να ζορίζουν.

 

Miss sunshine ποτέ μα ποτέ να μην χάνεις την ελπίδα σου! Εμείς είχαμε ελεύθερες επαφές 3 χρόνια με διαστήματα αποχής βέβαια και κακή ψυχολογία αλλά δεν παύει τα χρόνια να είναι πολλά. Τον τελευταίο χρόνο εντατικοποιήσαμε τις προσπάθειες και μπήκαμε στη διαδικασία των εξετάσεων. Ο σύζυγός μου όλα μια χαρά οπότε φαντάζεσαι πόσο αυξήθηκε το δικό μου άγχος! και πάνω που πήρα την απόφαση να πάω για λαπαροσκόπηση έμαθα ότι είμαι έγκυος!!! Είχαμε πει να αδιαθετήσω και αυτή τη φορά και μετά θα κανόνιζα με τον γιατρό μέσα στο Μάη την ημερομηνία. Μάλλον αυτό το μήνα που δεν περίμενα να γίνει κάτι αφού είχα το μυαλό μου στην εξέταση χαλάρωσα λίγο παραπάνω... ;)

Link to comment
Share on other sites

tulip8 σ ευχαριστώ πολύυυυυυυυυυυυυυυ!!!!!

Δεν ξέρεις πόσο κουράγιο μου δίνεις!!Με το καλό το μωράκι σου!

Ιδια περίπτωση και μεις,3 χρόνια προσπαθειών με διαστήματα αποχής και κακή ψυχολογία λόγω διαφόρων αντίξοων συνθηκών.

Οι εξετάσεις και των δύο καλές αλλά μωράκι δεν έχει έρθει!

Το μόνο που μου μένει να κάνω είναι λαπαροσκόπηση ή εξωσωματική αλλά δε λέω να πάρω την απόφαση!

Μέσα μου,αν κι έχω κουραστεί πολύ, έχω ακόμα την ελπίδα ότι μπορεί να μας ''κάτσει'' φυσιολογικά!

Βασικά,δόξα το θεώ,τα προβλήματα που είχαμε έπαψαν να υπάρχουν και είμαστε πιο χαρούμενοι γενικότερα και έχουμε εντατικοποιήσει και τις προσπάθειες μας οπότε,τι να πω,μακάρι βρε κορίτσια μου να έχω επιτελους σύντομα και γω να ανακοινώσω το ευχάριστο.....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια καλησπέρα είμαι καινούργια στην σελίδα... Θέλω την γνώμη σας πάνω στο Θεμα της προσπάθειας για εγκυμοσύνη..προσπαθούμε 6 μηνες αλλά τίποτα ακόμα...κάναμε και οι δυο τεστ γονιμότητας και όλα είναι μια χαρά...είμαι 19/χρονών και θέλω πολύ και εγώ και ο σύντροφος μ ενα μωρο...τι μπορω να κάνω για να έχω μεγαλύτερα ποσοστά εγκυμοσύνης... Γενικά φεύγει ταξίδια και όπως καταλαβαίνετε δεν έχουμε την ευκαιρία για καθημερινές επαφές.. Αλλά αυτή την φορά είναι 1 μήνα και κάτι και απο αύριο ξεκινάνε η γόνιμες μέρες...θέλω πλ ενα μωρο και ας ειμαι σε αυτήν την ηλικεια.. Θα εκτίμησω πολύ τις συμβουλες σας.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...