Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γυναικολόγος στο Έλενα


Recommended Posts

είχα τον κο Γαζή σε προηγούμενες εγκυμοσύνες μου αλλά μόλις με ενημέρωσε ότι συνταξιοδοτήθηκε....

 

σκέφτομαι να πάω στο κο Κολίοπουλο....εμπειρία από καμία??? και πώς θα τον βρώ?

04/12/2010 - 26/03/2013 - 25/08/2015 - 11/06/2018

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα ειμαι πρωτη φορα εγκυος και θα σου ειμαι πολυ ευγνωμων αν μπορεις να μου στειλεις το τηλ του κ. Καλιοπουλο

 

Με ενδιαφέρει κι εμένα να τον συμβουλευθώ για την περίπτωσή μου. Αν δεν σας κάνει κόπο να μου το στείλετε με π.μ. Ευχαριστώ!

εξημερώνεις την φαντασία ενός παιδιού?

αυτόματα του στερείς δεξιότητες,δημιουργικότητα,ελευθερία έκφρασης..δηλαδή τα πάντα.

pregnant-1437368400z0z1440306000z0.png

Link to comment
Share on other sites

Αν ξερει καποια και κινητο ας μου στειλει προσωπικο ( για τον κολιοπουλος η αλλος καλος γιατρος στη Ελενα) Ευχαριστω πολυ

 

Εαν το έχεις θα μπορούσες να μου το στείλεις? Σε ευχαριστώ!

εξημερώνεις την φαντασία ενός παιδιού?

αυτόματα του στερείς δεξιότητες,δημιουργικότητα,ελευθερία έκφρασης..δηλαδή τα πάντα.

pregnant-1437368400z0z1440306000z0.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Είμαι κ γω μάνα-to-be :) είμαι στις αρχές του 4ου μήνα κ θέλω μια γνώμη απο δεύτερο γιατρό, για να είμαι καλυμμένη καθώς ειναι η πρώτη μου γέννα. Έχω γιατρό που ξεγενναει στο ρεα αλλα επειδή είμαι υπέρ τον δημοσίων θέλω να ξέρω τη γνώμη σας για το Έλενα καθώς κ κάποιον γυναικολόγο που να ειναι καλός, χαλαρός κ υπέρ της φυσιολογικής γέννας! Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Μανούλες και υποψήφιες μανούλες καλημέρα!

Εγώ έχω το εξής θέμα. Πρωτάρα εγκυμονούσα που μπαίνω στον τέταρτο μήνα και ο γιατρός που με παρακολουθούσε ώς τώρα, έφυγε για Αμερική. Μου σύστησε τον Κολιόπουλο αλλά ξέχασα να του ζητήσω το τηλ. του... :roll:

Στο Έλενα τώρα ο γιατρός αυτός (ο Κολιόπουλος) έχει ραντεβού σε δύο μήνες και αυτό για εμένα είναι major problem.! Υπάρχει μεγάλη επίσης πιθανότητα να μη μπορεί να με αναλάβει γιατί έχει πάρα πολλές εγκύους και έμαθα οτι δεν προλαβαίνει.:confused: Οπότε ψάχνω το κινητό του ώστε τουλάχιστον να μου προτείνει κάποιον άλλο γυναικολόγο... Μη περιμένω άδικα και μην μένω χωρίς γιατρό...:? Αναζητώ οποιαδήποτε πληροφορία και βοήθεια απο όποια γνωρίζει κάτι. Και φυσικά και αν έχει κάποια το τηλ. του παρακαλώ να μου το στείλει με π.μ... θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα!Ευχαριστώ και πάλι!

Να έχουμε όλες μια καλή και τελειόμηνη κύηση!

εξημερώνεις την φαντασία ενός παιδιού?

αυτόματα του στερείς δεξιότητες,δημιουργικότητα,ελευθερία έκφρασης..δηλαδή τα πάντα.

pregnant-1437368400z0z1440306000z0.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γιατί δε μαθαίνεις ποιες μέρες έχει απογευματινό ιατρείο, πέρνα ένα απόγευμα και ζήτα ευγενικά από την μαία που διαχειρίζεται τα ραντεβού να του κάνεις απλά μια ερώτηση; Επίσης, μπορείς ίσως τις μέρες αυτές να κάνεις ένα τηλέφωνο στο Έλενα και να ζητήσεις να σε συνδέσουν μαζί του (έχουν τηλ στα ιατρεία τους).

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε μαθαίνεις ποιες μέρες έχει απογευματινό ιατρείο, πέρνα ένα απόγευμα και ζήτα ευγενικά από την μαία που διαχειρίζεται τα ραντεβού να του κάνεις απλά μια ερώτηση; Επίσης, μπορείς ίσως τις μέρες αυτές να κάνεις ένα τηλέφωνο στο Έλενα και να ζητήσεις να σε συνδέσουν μαζί του (έχουν τηλ στα ιατρεία τους).

vtgian Μάλλον αυτό θα κάνω γιατί πραγματικά άλλη λύση δεν βλέπω...! Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου!

εξημερώνεις την φαντασία ενός παιδιού?

αυτόματα του στερείς δεξιότητες,δημιουργικότητα,ελευθερία έκφρασης..δηλαδή τα πάντα.

pregnant-1437368400z0z1440306000z0.png

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω αρκετά θετικά σχόλια για τον Σούλο κ σκέφτομαι να κλείσω ραντεβού αφού βλέπω οτι τελικά το ιδιωτικό δεν θα μου βγει. Θέλω να ειναι υπέρ του φτ και να ειναι ψειρας χωρίς ωστόσο να με αγχώνει καθώς θέλω να είμαι ήρεμη. Καμία που γέννησε πρόσφατα μαζί του μπορεί να μου στείλει πμ μιας κ είμαι καινουρια εδω;:roll: ευχαριστωωωωω

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μίλησα με τον Κολιόπουλο και δυστυχώς ο άνθρωπος είναι τόσο μα τόσο απασχολημένος με τις εγκυούλες του! Μου είπε οτι για φέτος είναι αδύνατον να αναλάβει κι άλλες! Οπότε... Είπα να ενημερώσω για να μην τρέχετε να τον βρείτε όπως εγώ! Καλή συνέχεια σε όλες!

εξημερώνεις την φαντασία ενός παιδιού?

αυτόματα του στερείς δεξιότητες,δημιουργικότητα,ελευθερία έκφρασης..δηλαδή τα πάντα.

pregnant-1437368400z0z1440306000z0.png

Link to comment
Share on other sites

Πριν 1,5 μήνα γέννησε με τον Σούλο η γνωστή που τον σύστησε και σε μένα. Εμεινε πολύ ευχαριστημένη. Εγώ πάω σε αυτόν και είμαι ευχαριστημένη. Είναι ευγενικός, εξυπνος, ενδιαφέρετε. Γενικά έχω καλή γνώμη για το άτομο του. Γεννάω τον Ιούλιο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πριν 1,5 μήνα γέννησε με τον Σούλο η γνωστή που τον σύστησε και σε μένα. Εμεινε πολύ ευχαριστημένη. Εγώ πάω σε αυτόν και είμαι ευχαριστημένη. Είναι ευγενικός, εξυπνος, ενδιαφέρετε. Γενικά έχω καλή γνώμη για το άτομο του. Γεννάω τον Ιούλιο.

 

 

Με το καλό siderenia ! ευχαριστώ για την πληροφορία. πήρα τηλέφωνο για να κλείσω ραντεβού με Σούλο, ωστόσο έχει ραντεβού μετά τα μέσα Φεβρουαρίου και αυτό με αγχώνει λίγο. ωστόσο αν έχεις το κινητό του και μπορείς να μου το στείλεις με πμ να του πω το πρόβλημά μου, το εκτιμώ. να δω εάν μπορεί να με αναλάβει να μην τρέχω τσάμπα στο έλενα.

 

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες σας!!!!! Είμαι στην 6η εβδομάδα.Ο γιατρος μου είναι στο ΜΗΤΕΡΑ αλλά θα ήθελα να γεννήσω σε δημόσιο.Έχω ακούσει για τους κ.κ Ροσολίμο και Κονδυλιό και την κα Σακελλαρίου στο ΕΛΕΝΑ. Γνωρίζει κάποια κάτι σχετικό;; όπως τιμές και βέβαια συΜπεριφορά γενικότερη;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχει καποια το κινητο του κ.Σουλο στο μαιευτηριο Ελενα,Ειχα ραντεβου μαζι του μου το εδωσε αλλα καποιοι αριθμοι δεν διαβαζονται.Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!!!!!! Έγκυος κ εγώ στο 3ο μου παιδάκι κ σκέφτομαι να πάω σε δημόσιο νοσοκομειο. Διαβάζω πολύ καλά λογια για τον κύριο Σουλο. Έχω μερικές αποριες κ θα ήθελα την βοήθεια σας.

Που κανει απογευματινό ιατρείο; μονο στο Έλενα;

Τι χρεώνει επίσκεψη; έχει υπέρηχο εκεί;

Είναι υπέρ του φτ με επισκληριδιο;

Έχει ταρίφα μισθού;

Έχει συνεργαζόμενη μαία;

Αυτά νομιζω θα ήθελα να ξέρω....ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!!!!!

Με το καλό τα μωρακια σας!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!!!!!! Έγκυος κ εγώ στο 3ο μου παιδάκι κ σκέφτομαι να πάω σε δημόσιο νοσοκομειο. Διαβάζω πολύ καλά λογια για τον κύριο Σουλο. Έχω μερικές αποριες κ θα ήθελα την βοήθεια σας.

Που κανει απογευματινό ιατρείο; μονο στο Έλενα;

Τι χρεώνει επίσκεψη; έχει υπέρηχο εκεί;

Είναι υπέρ του φτ με επισκληριδιο;

Έχει ταρίφα μισθού;

Έχει συνεργαζόμενη μαία;

Αυτά νομιζω θα ήθελα να ξέρω....ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!!!!!

Με το καλό τα μωρακια σας!!!!

 

Σου στέλνω π.μ.

εξημερώνεις την φαντασία ενός παιδιού?

αυτόματα του στερείς δεξιότητες,δημιουργικότητα,ελευθερία έκφρασης..δηλαδή τα πάντα.

pregnant-1437368400z0z1440306000z0.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλησπερα κοριτσια,μια ερωτηση:εχω τον κ.Σουλο στο Ελενα πως κλεινω ραντεβου μαζι του στα πρωινα απλα να δει τα αποτελεσματα απο το Β επιπεδο που εκανα.Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια,μια ερωτηση:εχω τον κ.Σουλο στο Ελενα πως κλεινω ραντεβου μαζι του στα πρωινα απλα να δει τα αποτελεσματα απο το Β επιπεδο που εκανα.Ευχαριστω πολυ

 

Γεια σου, πετια, σου στέλνω πμ.

GCqDp3.png qpsdp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
Καλημέρα σε όλους!

 

Καλή λευτεριά σε όσες περιμένουν παιδί!

 

Ψάχνουμε για γυναικολόγο στο έλενα.Ο παπαδής τον ιούνιο του 2015 (εκτιμώμενη ημερομηνία τοκετού) θα λείπει και δεν μπορεί να μας αναλάβει.

Ξέρει καμιά σας πληροφορίες για τον Κολιόπουλο γιώργο, βάρρας μιχαήλ και τον γαβάρη ηλία?έχουμε πελαγώσει και ζητάμε πληροφορίες πρόσφατες.

 

Ο σύζυγος

 

Αν κι έχει περάσει καιρός, τελικά που καταλήξατε; Ρωτάω γιατί εμένα με παρακολουθεί ο Γαβαρης, γεννάω τον Μάιο και μέχρι τώρα είμαι πολύ ικανοποιημένη. Θα ήθελα να ανταλλάξουμε απόψεις αν έχουμε τον ίδιο γιατρό.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

 

Καλή λευτεριά σε όσες περιμένουν παιδί!

 

Ψάχνουμε για γυναικολόγο στο έλενα.Ο παπαδής τον ιούνιο του 2015 (εκτιμώμενη ημερομηνία τοκετού) θα λείπει και δεν μπορεί να μας αναλάβει.

Ξέρει καμιά σας πληροφορίες για τον Κολιόπουλο γιώργο, βάρρας μιχαήλ και τον γαβάρη ηλία?έχουμε πελαγώσει και ζητάμε πληροφορίες πρόσφατες.

 

Ο σύζυγος

 

Αν κι έχει περάσει καιρός, τελικά που καταλήξατε; Ρωτάω γιατί εμένα με παρακολουθεί ο Γαβαρης, γεννάω τον Μάιο και μέχρι τώρα είμαι πολύ ικανοποιημένη. Θα ήθελα να ανταλλάξουμε απόψεις αν έχουμε τον ίδιο γιατρό.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλημέρα!!έχω πελαγώσει μπορείς να μου στείλεις κι εμενα πμ σε παρακαλώ; είμαι στον όγδοο και δεν έχω γιατρό...

 

Σου έστειλα π.μ.

εξημερώνεις την φαντασία ενός παιδιού?

αυτόματα του στερείς δεξιότητες,δημιουργικότητα,ελευθερία έκφρασης..δηλαδή τα πάντα.

pregnant-1437368400z0z1440306000z0.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Σου στέλνω π.μ.

 

 

 

Καλησπερα θα ηθελα κι εγω αν γινεται πληροφοριες για τον κ Σουλο! Εχω μιλησει ηδη με 2 γιατρους που μου συστησαν γνωστες μου αλλα και οι 2 μου ειπαν οτι δεν μπορουν να αναλαβουν αλλες εγκυμοσυνες..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θα ηθελα κι εγω αν γινεται πληροφοριες για τον κ Σουλο! Εχω μιλησει ηδη με 2 γιατρους που μου συστησαν γνωστες μου αλλα και οι 2 μου ειπαν οτι δεν μπορουν να αναλαβουν αλλες εγκυμοσυνες..

 

Σου απάντησα με π.μ.:)

εξημερώνεις την φαντασία ενός παιδιού?

αυτόματα του στερείς δεξιότητες,δημιουργικότητα,ελευθερία έκφρασης..δηλαδή τα πάντα.

pregnant-1437368400z0z1440306000z0.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες ,είμαι καινούργια στο forum,κατά καιρούς διαβάζω τα θέματα και κυρίως τη περίοδο που είχα παλλίνδρομη κύηση πριν 2 χρόνια και με βοηθούσε πολύ.Θέλω την βοήθεια σας, μετά απο ταλαιπωρία και σειρά εξετάσεων καταλλήξαμε οτι ο λόγος της παλλίνδρομης είναι 'μικρή" θρομβοφιλία.Ο γιατρός είναι πολύ καλός και ειδικός πάνω στο θέμα αλλά δυστηχώς ξεγεννάει μόνο σε ιδιωτικό (ως στρατιωτικός δεν υπαρχει μαιευτική στο ΝΝΑ),λόγω δύσκολων οικονομικών συνθηκών ψάχνω έναν γιατρό στο Ελενα που να έχει εμπειρία σε εγκυούλες με θρομβοφιλία καθ'οτι χρειάζεται παρακολούθηση από τη πρώτη μερα (αν είναι δυνατόν).γνωρίζει κάποια καποιον είτε απο προσωπική της εμπειρία είτε απο γνωστής ?.ειμαι πολυ αγχωμενη θελουμε να προχωρήσουμε με τον άντρα μου για παιδάκι αλλά το τρενάρουμε μέχρι να προετοιμαστούμε τελείως τουλάχιστον στο θέμα γιατρού.ευχαριστώ για τον χρόνο σας και ελπίζω σε μια συντομη απάντηση (με εχει φάει η αγωνία).

Εύχομαι σε όλες δυνατα και χαρουμενα μωρακια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες ,είμαι καινούργια στο forum,κατά καιρούς διαβάζω τα θέματα και κυρίως τη περίοδο που είχα παλλίνδρομη κύηση πριν 2 χρόνια και με βοηθούσε πολύ.Θέλω την βοήθεια σας, μετά απο ταλαιπωρία και σειρά εξετάσεων καταλλήξαμε οτι ο λόγος της παλλίνδρομης είναι 'μικρή" θρομβοφιλία.Ο γιατρός είναι πολύ καλός και ειδικός πάνω στο θέμα αλλά δυστηχώς ξεγεννάει μόνο σε ιδιωτικό (ως στρατιωτικός δεν υπαρχει μαιευτική στο ΝΝΑ),λόγω δύσκολων οικονομικών συνθηκών ψάχνω έναν γιατρό στο Ελενα που να έχει εμπειρία σε εγκυούλες με θρομβοφιλία καθ'οτι χρειάζεται παρακολούθηση από τη πρώτη μερα (αν είναι δυνατόν).γνωρίζει κάποια καποιον είτε απο προσωπική της εμπειρία είτε απο γνωστής ?.ειμαι πολυ αγχωμενη θελουμε να προχωρήσουμε με τον άντρα μου για παιδάκι αλλά το τρενάρουμε μέχρι να προετοιμαστούμε τελείως τουλάχιστον στο θέμα γιατρού.ευχαριστώ για τον χρόνο σας και ελπίζω σε μια συντομη απάντηση (με εχει φάει η αγωνία).

Εύχομαι σε όλες δυνατα και χαρουμενα μωρακια

 

 

Κοριτσάκι για το Έλενα δεν ξέρω ποιος από τους γιατρούς που γνωρίζω έχει την γνώση σχετικά και την εμπειρία που ζητάς. Γνωρίζω όμως στο Αρεταίειο τον κύριο Λιάπη Άγγελο. Είχε αναλάβει ξαδέρφη μου μετά από μια αποβολή στον 7 μήνα πολύ σπάνιο περιστατικό, συνδυασμό παθήσεων και θρομβοφιλία. Φαντάσου ότι πριν ξανά μείνει έγκυος και ακόμα και όταν έμεινε τελικά δεν την αναλάμβανε κανένας γιατρός λόγω υψηλής επικινδυνότητας. Ρώτησε και έψαξε πολύ για αυτόν και έχει σώσει μανούλες και μωράκια με δύσκολα θέματα. Αν θες κάνε την έρευνά σου ή στείλε μου π.μ. για να σου δώσω τηλ. του και το όνομα της ξαδέρφης μου να του πεις ότι πας συστημένη να σε φροντίσει ακόμα περισσότερο. Η ξαδέρφη μου έχει τώρα ένα υγιέστατο κοριτσάκι και ετοιμάζεται για το δεύτερο. Όσον αφορά το ιδιωτικό μη στεναχωριέσαι που δεν έχεις την οικονομική δυνατότητα.

Τα χειρότερα τα βίωσα σε ιδιωτικό κι ακόμα γλύφω τις πληγές μου.

Και ο γιατρός που είχα πέσει (και φυσικά έβλεπε την τσέπη του πελάτη κι όχι τον άνθρωπο) με άφησε και γέννησα μόνη μου.

Είχα πάει υγιέστατη για διακοπή κύησης ασθενούς εμβρύου (είχε σπάνιο σύνδρομο) στη 22 εβδομάδα.

Το ''καλό ιδιωτικό'' μαιευτήριο με έβαζε να υπογράψω ψέμματα, πως κάνω εισαγωγή με κολπική αιμορραγία (φυσικά δεν το δέχθηκα). Επικαλέστηκα οτι θα καλέσω νομικό σύμβουλο και θα ακυρώσω την εισαγωγή και τα έκαναν επάνω τους. Τελικά μου έφεραν σωστό χαρτί να υπογράψω. Ο γιατρός απο την άλλη αποδείχθηκε μέγιστος απατεώνας αφού τον ζητούσα τις τελευταίες 3 ώρες (έντονοι πόνοι, διαστολή,σπάσιμο νερών)και αυτός ήταν άφαντος (ήταν στο ιδιωτικό του ιατρείο και επικοινωνούσε με τις μαίες μέσω τηλεφώνου.) και έτσι γέννησα με 2 μαίες σε ένα φορείο μετά από συνολικά 12 ώρες πόνων.

Θέλω να καταλήξω ότι στο δημόσιο δεν είσαι πελάτης. Σε μια ανάλογη περίπτωση θα έπεφταν 5 γιατροί από πάνω μου.

Εσύ προσπάθησε να μην αγχώνεσαι όσο μπορείς και όλα σου εύχομαι να σου πάνε καλά και να αποκτήσετε όσα παιδάκια θέλετε υγιή και χαρούμενα.

εξημερώνεις την φαντασία ενός παιδιού?

αυτόματα του στερείς δεξιότητες,δημιουργικότητα,ελευθερία έκφρασης..δηλαδή τα πάντα.

pregnant-1437368400z0z1440306000z0.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...