Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

H Αλίκη στη χώρα των Θανάτων...


Recommended Posts

Αγαπητό μου χαμομηλάκι,

 

 

 

διάβαζα σ ένα βέλγικο site εναντίον της παιδοφιλίας ότι οι παιδεραστές έχουν και Ημέρες Γιορτής μέσα στο χρόνο!

Συγκεκριμένα, οι παιδόφιλοι που προτιμούν τα μικρά κοριτσάκια γιορτάζουν στις 25 Απριλίου την Alice Day, όνομα που το 'χουν πάρει απο την ''Αλίκη στη Χώρα των Θαυμάτων'' γιατί ο Lewis Caroll, ο συγγραφέας, γνώρισε την Alice Liddell στις 25 Απριλίου του 1856! (Δεν ξέρω εάν ήταν παιδόφιλος. Δεν το έψαξα αλλά θα το ψάξω γιατί είναι πολύ σοβαρό).

Κάτι ανάλογο υπάρχει και για τα τέρατα που προτιμούν τρυφερά αγοράκια.

Το φοβερό είναι ότι εάν κάνεις μια βόλτα στο διαδίκτυο, θα βρεις του κόσμου τα sites, αφιερωμένα σ αυτές τις ημέρες και στον ''ιερό'' αγώνα αυτών των ''ανθρώπων'' για ελεύθερη ερωτική έκφραση των παιδιών!!!!!! Των παιδιών ΜΑΣ!!!!!

Γιατί δεν απαγορεύει κάποιος αυτές τις ιστοσελίδες; Καλή η ελευθερία της έκφρασης αλλά έχει και κάποια όρια.

Ακόμα κι αν δεν έχουν τολμηρές φωτογραφίες (που προφανώς και τις έχουν κάπου κρυμμένες) και μόνο το γεγονός ότι αγωνίζονται για να αποκτήσουν ελεύθερη πρόσβαση στα κορμάκια και τις ψυχές των παιδιών μας, αυτό και μόνο αρκεί για να τους φυλακίσουμε μια για πάντα στα πιο σκοτεινά μπουντρούμια που υπάρχουν.

 

Έχουν και ειδικά σύμβολα για να αναγνωρίζονται μεταξύ τους που τα κάνουν και κοσμήματα. Στις online εγκυκλοπαίδειες μπορείτε να τα δείτε για να έχετε το νου σας μήπως και τα αναγνωρίσετε ποτέ στο λαιμό κανενός γνωστού ή αγνώστου.

Εάν δείτε ποτέ κανέναν που να φοράει κάτι τέτοιο, απλά αναφέρετε το στην πλησιέστερη αστυνομία ή στο Χαμόγελο του Παιδιού ή στο http://www.safeline.gr/ Μπας και γλιτώσει κανένα παιδάκι.

Εγώ θα συνεχίσω να μάχομαι ενάντια στους παιδεραστές και σ' όλους εκείνους που απειλούν τα παιδιά μας.

 

21pedo0_left.gif

 

 

Το μεταφέρω όπως ακριβώς το βρήκα στο: http://hamomilaki.blogspot.com/2008/04/site-25-alice-day-lewis-caroll-alice.html Η φρίκη σε κόσμημα, η αγριότητα σε γιορτές και επετείους!!!!! :evil::evil::evil:

ΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΠΑΙΔΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΔΩΡΑ ΠΟΥ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ

Ρατσιστής δεν γεννιέσαι … γίνεσαι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Η αλήθεια είναι ότι οι όροι δημοκρατία και ελευθερία έχουν παρεξηγηθεί.

 

Κωνσταντίνα σε ευχαριστούμε για άλλη μία φορά για τα τόσο επίκαιρα και χρήσιμα post.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ελεος.... :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

 

σε ευχαριστουμε gavrias αυτες οι πληροφοριες ειναι παντα πολυτιμες....

 

εχει ταξιδεψει αυτο το μυνημα σε μορφη email παντου καλο θα ηταν κνα το κανουμε ολοι...

και παλι ελεος!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν απαγορεύει κάποιος αυτές τις ιστοσελίδες; Καλή η ελευθερία της έκφρασης αλλά έχει και κάποια όρια.

 

Αν εβλεπες τον ετησιο τζιρο απο τη διακινηση μεσω ιντερνετ υλικου παιδοφιλων θα καταλαβαινες το γιατι...Ολα μα ολα τα ξεπουλησαν στο ονομα του κερδους!! Ηταν αναγκη να ξεπουλησουν και παιδικες ψυχουλες; Να την βρασω τη δημοκρατια και την ελευθερια της εκφρασης αν ειναι να νομιμοποιουνται τα τερατα!! Αλυσοπριονο να κοβει το τετοιο τους. Ουτε καν ισοβια, ειναι πολυ λιγη τιμωρια!! Αλυσοπριονο και τσααακκαι μετα δημοσιος εξευτελισμος! Με το φοβο τετοιας τιμωριας ποσοι θα τολμουσαν αραγε να αγγιξουν ενα παιδι; Α να χαθουν τα καθαρματα! Σε ολα τα ειδεχθη εγκληματα αφηνω περιθωριο να υπαρχει ενα τοσο δα ελαφρυντικο. Αυτη η πραξη ομως δεν συγχωρειται, δεν δικαιολογειται, δεν αντεχεται. Ουστ απο δω. Ευχομαι να βραζουν αιωνια στα καζανια της κολασης.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

:shock: Απιστευτο! Που αλλου θα φτασουμε????? Το εστειλα φυσικα κι εγω οπου μπορουσα και ευχομαι να μην πεσει τιποτα στην αντιληψη μου! :twisted: Πρωτα θα περασει απο εμενα και μετα θα το καταγγειλω! :twisted: Συγγνωμη ετσι!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

κάποτε ενας συνάδερφος μου στη προηγούμενη δουλεια,έλεγα πως η γυναίκα γεννιέται,και πως και τα 12 χρονα είναι γυναίκες,αυτός 48 χρονών,οταν το πρωτοειπε δεν έδωσα σημασία,μετα οταν ήμουν μόνη μου και το συνειδητοποίησα,πάγωσα ολόκληρη.Είναι δυνατόν να υπάρχει τόση διαστροφή?Ο συγκεκριμένος υπεράνω υποψίας με γιους 20 χρονών,τι κάνουμε οταν αντιληφθούμε κατι τέτοιο και δεν έχουμε αποδείξεις?

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Καλημέρα,

 

Έλαβα σήμερα αυτό το e-mail. Δεν έχω προλάβει να κάνω κάποια έρευνα στο Internet αν κάποιος το γνωρίζει ας μας πει περισσότερα. Ισχύει όντως?

ΠΡΟΣΕΞΤΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ.

 

ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΤΕ ΤΟΥΣ ΠΑΙΔΕΡΑΣΤΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΣΥΜΒΟΛΑ -

ΚΟΣΜΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ

 

Δεν θα αργήσει φοβάμαι ο καιρός που η κτηνώδης διαστροφή της παιδεραστίας θα θεωρηθεί σαν μια σεξουαλική επιλογή.

Τότε μέσω της συνεχούς πλύσης εγκεφάλου και με πρόσχημα το σεβασμό στα ανθρώπινα δικαιώματα θα μας επιβάλλουν να σεβόμαστε ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ...ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΤΗΤΑ.

 

Μέχρι να παραδοθούν οι κοινωνίες τελείως στα δόγματα της "Νέας Εποχής",

εμείς και εκατομμύρια άλλοι συμπολίτες μας θα δείχνουμε τη μεγίστη δυνατή ασέβεια σε όλες τις επιλογές που οδηγουν στη διαστροφή και την απώλεια.

ΟΙ ΑΠΑΝΤΑΧΟΥ ΠΑΙΔΕΡΑΣΤΕΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΘΙΕΡΩΣΕΙ ΕΝΑΝ "ΚΩΔΙΚΑ" ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ.

ΠΡΟΣΕΞΤΕ ΤΑ ΣΥΜΒΟΛΑ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΚΑΙ ΜΗΝ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΣΤΕΙΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΕΞΗΓΗΣΗ

"ΔΕΝ ΤΟ ΗΞΕΡΑ ΑΠΛΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΣΑΝ ΚΟΣΜΗΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΗΡΑ".ΠΑΡΑΠΟΝΕΘΕΙΤΕ ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΤΑ ΠΟΥΛΑΕΙ ΔΗΛΩΝΟΝΤΑΣ ΤΟΥ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟΝ ΚΑΤΑΓΓΕΙΛΕΤΕ ΣΑΝ ΥΠΟΠΤΟ ΠΑΙΔΟΦΙΛΙΑΣ.

 

 

image001700537.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είμαι σχεδόν σίγουρη ότι έχω ξαναδεί αυτά τα σύμβολα και δε νομίζω ότι είναι σπάνια σαν σχέδιο.

Το θέμα είναι, μπορείς να καταγγείλεις κάποιον βασισμένος μόνο σε αυτό; Στην Ελλάδα στέκει αυτό νομικά;

Το περιεχόμενο του μέιλ μπορεί να ακούγεται ως κινδυνολογία, αλλά είναι αλήθεια ότι η κοινωνία άρχισε και αποκτά ανοσία σε περιστατικά παιδεραστίας.

Link to comment
Share on other sites

δε ξερω πως θα αντιδρουσα αν εβλεπα ενα τετοιο "κοσμημα"σε καποιον αλλα το πιστευεται οτι παρατηρω τα κοσμηματα των ανθρωπων που συναναστρεφομαι στη δουλεια,στο σουπερ μαρκετ...παντου.

εγω παντως θα προτεινα απλα "ΘΑΝΑΤΟ".

αν κανεις ποτε τολμουσε να ακουμπησι δικο μου παιδι ή ακομα και να επεφτε στην αντιληψη ακομα και για ξενο παιδι κατι ασκημο.

το λιγοτερο θα ηταν το ξυλο που θα ετρωγε εν μια νυκτη...:evil:

αυτο που θα του αξιζε θα ηταν να μη ξαναεβλεπε το φως του ηλιου...:evil: απο τα δικα μου χερια,σε αυτο ειμαι καθετη

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να έχει κάποια βάση, αλλά απόδειξη δεν είναι. Εντάξει όταν το φοράει ένας άντρας μενταγιόν, θα με προβλημάτιζε πολύ (θα έφευγα μακριά........). Αλλά προχθές με εξυπηρέτησε μια κυρία που φορούσε ένα δαχτυλίδι, ίδιο το δεύτερο σχέδιο, ήταν "little boy lover"? Να είμαστε επιφυλακή, αλλά δεν μου αρέσει το κυνήγι μαγισσών.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τη Ζέττα, ότι ένα κόσμημα μπορεί να είναι μία ένδειξη ή και να είναι κάτι τελείως αθώο.

Από την άλλη υπάρχουν πιο ουσιαστικές ενδείξεις, στις οποίες πρέπει να έχουμε ανοιχτά τα μάτια.

Αυτό το άρθρο το είχα διαβάσει πριν καιρό και έψαξα και το ξαναβρήκα. Είναι τόσο σύντομο και τόσο απλό, αλλά έχει πολύ σημαντικά πράγματα προς σκέψη.

http://www.ehow.com/how_2064556_identify-child-molester.html

.....δε νομίζω τάκη....

Link to comment
Share on other sites

http://troktiko.blogspot.com/2010/05/blog-post_7612.html

Απόδειξη για την "ανοσία" που έγραψα παραπάνω, η υπόθεση αυτού του γλοιώδους υποκειμένου Ρομάν Πολάνσκι. Παραδέχτηκε ότι έκανε σεξ με 13χρονη,αφού της χορήγησε ναρκωτικά και αλκοόλ, κρατείται στο σπίτι του στην Ελβετία (γιατί στο σπίτι του, παρακαλώ;;;; ) και χαίρει της υποστήριξης ολόκληρου του Χόλιγουντ!!!! Όλοι δηλώνουν ταραγμένοι κι εύχονται να τελειώσει γρήγορα η περιπέτειά του:shock::mad:

Πού είναι η αίσθηση δικαίου;; Ποιος αντέδρασε, πέρα από μια ανθρωπιστική οργάνωση, που οι δηλώσεις της πέρασαν και δεν ακούμπησαν;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι νομίζω ότι θα επνιγα με τα ίδια μου τα χέρια όποιων κοιταγε το κοριτσάκι μου αλλά ξέρετε τι με προβληματίζει ,στα τουριστικά μαγαζία υπάρχουν διάφορα τέτοια σχεδια σε δαχτυλίδια και μενταγίον ή έστω μοιάζουν πως θα μπορούμε να καταλάβουμε ότι δεν έτυχε απλά να αγοραστεί αυτό το σχέδιο απο κάποιον ή κάποια ???:|

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι πιστευω οτι πρεπει να προσεχουμε πολυ τους ανθρωπους που κανουμε παρεα και να μην ανοιγομαστε σε ανθρωπους που δε ξερουμε.πολλα περιστατικα εχουν συμβει κατω απο τα ματια γονιων που εχουν εμπιστευτει το παιδακι τους για λιγο ,για παιχνιδι ή για να πεταχτουν ισως να κανουν μια δουλεια σε ενα "γνωστο-αγνωστο".

ας εχουμε λοιπον τα ματακια μας 1000 και τις αισθησεις μας τεντωμενες.και ποτε εμπιστοσυνη σε ανθρωπους που δεν ειναι τσεκαρισμενοι.:evil:

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ σε γενικές γραμμές με όλες σας και θέλω να προσθέσω..

 

να μην ξεχνάμε...

 

οτι ΔΕΝ φοράνε όλοι οι παιδόφιλοι κόσμημα ή οτιδήποτε άλλο

 

Τα μάτια μας όχι μόνο 14 αλλά 100..04. Το κακό μπορεί να βρίσκεται και "δίπλα" μας και να μην το γνωρίζουμε.

Δώσ' μου τα χέρια σου να κρατήσω τη ζωή μου.Τάσος Λειβαδίτης.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

καλησπερα σε ολους!...εχω κ γω μια πληροφορια κ θελω ολοι μας να προσεχουμε τα

αγγελουδια μας!

 

 

Ένα από αυτά είναι ότι οι παιδόφιλοι έχουν σύμβολα για να αναγνωρίζονται μεταξύ τους, τα οποία έχουν κυκλοφορήσει και σε κοσμήματα και tatoo.

 

ΜΕΙΝΑΜΕ ΚΑΓΚΕΛΟ!!! Είμασταν 15 γονείς και κανένας μας δεν ήξερε ούτε είχε ακούσει κάτι για το θέμα.

 

Σήμερα λοιπόν μπήκα σε ένα site για κακοποιημένα παιδιά και τα βρήκα για να σας τα στείλω. Δώστε προσοχή και στείλτε το σε όλους τους γνωστούς σας, έχουν δεν έχουν παιδιά οι ίδιοι. Eκείνοι μπορεί να τα προωθήσουν σε άλλους και η αλυσίδα να σώσει ένα παιδί, και μόνο για αυτό αξίζει λίγα λεπτά από το χρόνο σας. Πρέπει να παρατηρούμε τα πάντα, σκεφτείτε ότι κάποιο από τα σύμβολα μπορεί να το έχουμε σαν κόσμημα και εμείς (εν αγνοία μας) γιατί μας έκανε "κλικ" και μας άρεσε. Δίνουμε άθελά μας στόχο. Προσοχή και πάλι προσοχή.

 

 

Τα σύμβολα των παιδόφιλων-παιδεραστών

 

Κοσμήματα: βραχιόλια, καδένες,

δαχτυλίδια, καθώς και τατουάζ

για να αναγνωρίζονται μεταξύ τους.

cid:1.561905424@web25004.mail.ukl.yahoo.comcid:2.561905425@web25004.mail.ukl.yahoo.com

cid:3.561905425@web25004.mail.ukl.yahoo.com

 

cid:4.561905425@web25004.mail.ukl.yahoo.com

cid:5.561905425@web25004.mail.ukl.yahoo.com

 

cid:6.561905425@web25004.mail.ukl.yahoo.com

 

 

 

Τα σύμβολα πιο συγκεκριμένα είναι:

 

Το BLogo, «boylover» που συμβολίζεται από δύο μπλε τρίγωνα, το ένα μέσα στο άλλο, σε σπειροειδή μορφή, και υποδηλώνει την προτίμηση στα αγόρια.

 

Το LBLogo, «littleboylover», που συμβολίζεται από ένα παρόμοιο σχέδιο του Blogo, χωρίς γωνίες, και υποδηλώνει την προτίμηση στα μικρά αγόρια.

 

Το Glogo, «Girllover», που συμβολίζεται από δύο καρδιές η μία μέσα στην άλλη και υποδηλώνει την προτίμηση στα κορίτσια.

 

Το Clogo, «Childlover», που συμβολίζεται από μια πεταλούδα που τα φτερά της έχουν σχήμα καρδιάς και υποδηλώνει την προτίμηση και στα δύο φύλα.

 

ΖΑΧΟΣ ΜΟΥΛΙΝΟΣ (Πηγή ethnos.gr)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...