Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Tι εξεταση ειναι αυτη?


Tjetje

Recommended Posts

Καλημερα,

Γεννησα τον Οκτωβριο σε μεγαλο ιδιωτικο μαιευτηριο της Αθηνας. Ειχα φυσιολογικη γεννα και ο γιατρος αφησε τον αντρα μου να εχει μαζι του την καμερα και να βιντεοσκοπησει το γεγονος. Επειδη ακομα δεν ειμαι ετοιμη να δω τον τοκετο .... εβαλα μικρα αποσπασματα να δω τα οποια περναγα γρηγορα. Ειδα ομως οτι με το που γεννη8ηκε το μωρο μου και το ετοιμαζαν οι μαιες να μου το φερουν, οτι απο τον ομφαλιο λωρο μια μαια τραβηξε με την συριγγα "κατι". Δεν ειχαμε κανει ποτε κουβεντα για βλαστοκυταρα με τον γυναικολογο και ουδεποτε ειχα συμφωνησει κατι τετοιο. Γι αυτο σας ρωταω τι ειδους εξετασεις μπορει να κανουν απο εκει, μπας και εχω τις υποψιες αδικα. Αν ομως δεν γινονται εξετασεις απο εκει τοτε τι εκαναν?

Καταλαβαινετε οτι το θεμα ειναι μεγαλο και θα εκτιμουσα να απαντησει καποιος που γνωριζει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


είδα στην απόδειξη του Μητέρα ότι έχω χρεωθεί με 60 ευρω για "εξέταση αίματος ομφάλιου λώρου". Ούτε εγώ κράτησα τα βλαστοκύτταρα, οπότε μάλλον είναι κάποια στάνταρ εξέταση

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Καλή χρονιά!

 

Το αίμα που πήραν από το λώρο είναι βασικά για να βγάλουν την ομάδα αίματος και το Rhesus του μωρού.

Πέρα από αυτό γίνεται εξέταση Coombs και ένας πρώτος έλεγχος για την έλλειψη του ενζύμου G6PD.Δεν έχει σχέση αυτή η αιμοληψία με βλαστοκύτταρα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...