Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ο γιατρός δεν είδε ότι πέρασαν οι μέρες του...


PAPAGALIA

Recommended Posts

Δε καταλαβα βρε κοριτσια,

Υπαρχουν προσωπικα ζητηματα εδω μεσα?

Νομιζα οτι ολες συμμετεχουμε για να ανταλασουμε αποψεις καλοπροαιρετα,

για να βοηθησουμε και να βοηθηθουμε

Ποιος ο λογος των αντιπαραθεσεων?

 

Μπα, παρεξήγηση!

 

Αν κάποιος αποφάσιζε ως πρώτο ποστ να σε σχολιάσει (χωρίς να χαιρετήσει, χωρίς να ρωτήσει), δεν θα ήταν μεγάλη τιμή για σένα;

 

Ακόμη κι αν έκανε διπλό λογιαριασμό ειδικά για να σε σχολιάσει, δεν θα ένιωθες περήφανη;

 

:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 83
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλο θα ηταν αντι να γινεται επιθεση σε εναν ανθρωπο που για πρωτη φορα στη ζωη του εχει να αντιμετωπισει μια δυσκολη κατασταση (να κινδυνεψει το παιδι του) να γινεται πληροφορηση απο ανθρωπους που γνωριζουν παραπανω πραγματα. Δεν γεννηθηκαμε ολοι γνωριζοντας ιατρικα θεματα και αν για καποιους η ιστορια της PAPAGALIA μοιαζει ψευτικη για μενα που και γω ειμαι "ασχετη" μοιαζει αληθινη. Θα περιμενε παντως καποιος απο ατομα που εχουν μια καποια μορφωση καλυτερη συμπεριφορα. Αν φερονται ετσι οι μαιες τοτε ευτυχως που δεν εχω:?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
αγαπητή μου κοίτα σε αυτό το θέμα (διάβασε όλες τις σελίδες από εκεί που δείχνω και μετά) ώστε να είσαι πλήρος ενημερωμένη στην επόμενη εγκυμοσύνη σου

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=28932&page=16

 

 

MΑΡΙΑΛ σε ευχαριστώ πολύ ! Εχουν περάσει ήδη 18 μηνες απο την καισαρική μου και αν συμβει 2η εγκυμοσύνη θα ήθελα πολύ να κανω vbac ... Oταν και αμα ερθει εκεινη η ώρα θα σε ξαναχρειαστώ;)

Link to comment
Share on other sites

Ας ειμαστε πιο ευγενικες και υπομονετικες σε ανθρωπους που μπορει να μην εχουν τις γνωσεις που εσεις εχετε. Δεν τιμαει το επιπεδο του φορουμ διαφοροι χαρακτηρισμού που ακουστηκαν εδω ( ασχετη κτλ). Ισα-ισα, αποξενώνει πολλους που δεν προκειται να γράψουν ποτε με φοβο παρόμοιας "επιθεσης". Ας ειμαστε καχυποπτες αλλα οχι αλλαζονικες.

Link to comment
Share on other sites

:shock: Πώς να το δει αυτό στον υπέρηχο;

 

Η Προσδοκόμενη Ημερομηνία Τοκετού, γνωστή και ως ΠΗΤ, υπολογίζεται με βάση τον κύκλο και την πιθανή ωορρηξία. Μπορεί να διορθωθεί κάπως από κάποιους υπερήχους αν η απόκλιση της του υπολογισμού είναι μεγάλη.

 

Δεν φαίνεται στον υπέρηχο ούτε ότι πέρασαν οι μέρες, ούτε η ετοιμότητα τοκετού.

 

Η διαγνωστική ικανότητα των υπερήχων είναι συγκεκριμένη και περιορισμένη. Οι περγαμηνές του γιατρού και οι τοκετοί που έχει κάνει η μαία δεν μπορούν να αλλάξουν κάτι σε αυτό.

 

Είσαι σίγουρη; Εμένα ο υπέρηχος δίνει διόρθωση ΠΗΤ 4 μόνο μέρες (ΠΗΤ υπέρηχου 21/11, ΠΗΤ βάση κύκλου 17/11)

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω για κατι αλλο απορω...στη δευτερη εγκυμοσυνη μου μου εκανε προκληση ο γιατρος γιατι ειχα ηδη βλεννες με αιμα, δεν ειχα διαστολη καθολου και μου προτεινε να μου σπασει τα νερα γιατι ειδε πως συντομα θα αρχιζε ο τοκετος. με το που μου εσπασε τα νερα εκανα αμεσως διαστολη 7!!!!εαν ειχαν σπασει απο μονα τους θα ειχα προλαβει να φτασω στο μαιευτηριο? γεννησα μεσα σε 2,5 ωρες κι ενω το μωρο ηταν ψηλα, χωρις επισκληριδιο. εχω τυφλη εμπιστοσυνη στο γιατρο μου αλλα εαν δεν ειχα παει να με δει, θα προλαβαινα ή θα γεννουσα σπιτι???

526437xvildghyb3.gif

ΜΑΡΚΕΛΛΑ 2/10/2007, ΙΩΑΝΝΗΣ 3/6/2010, ΝΙΝΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!

EBX2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Με ξένισαν λίγο οι χαρακτηρισμοί. Ιδίως σε ένα τόσο ευαίσθητο θέμα. όπως είναι η ανησυχία μιας μητέρας αν όλα έγιναν όπως πρέπει από τον άνθρωπο που έφερε στον κόσμο το παιδί της και πιθανά να φέρει στον κόσμο και τα επόμενα παιδιά της.

 

Δεν ξέρω, ίσως περίμενα πιο ήπια αντιμετώπιση από τους ανθρώπους που εργάζονται στο χώρο της υγείας. Ίσως τελικά πολλά περιμένω...

 

ΥΓ: Αλίμονο αν οι καταγγελίες γίνονταν μόνο από τους σχετικούς. Τότε όλοι θα σιωπούσαμε με το σκεπτικό "ποιος είμαι εγώ που θα κρίνω τον γιατρό, τον δικηγόρο, τον λογιστή" Ένας άσχετος..."

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

Με ξένισαν λίγο οι χαρακτηρισμοί. Ιδίως σε ένα τόσο ευαίσθητο θέμα. όπως είναι η ανησυχία μιας μητέρας αν όλα έγιναν όπως πρέπει από τον άνθρωπο που έφερε στον κόσμο το παιδί της και πιθανά να φέρει στον κόσμο και τα επόμενα παιδιά της.

 

Δεν ξέρω, ίσως περίμενα πιο ήπια αντιμετώπιση από τους ανθρώπους που εργάζονται στο χώρο της υγείας. Ίσως τελικά πολλά περιμένω...

 

ΥΓ: Αλίμονο αν οι καταγγελίες γίνονταν μόνο από τους σχετικούς. Τότε όλοι θα σιωπούσαμε με το σκεπτικό "ποιος είμαι εγώ που θα κρίνω τον γιατρό, τον δικηγόρο, τον λογιστή" Ένας άσχετος..."

 

Ποιός εργάζεται στο χώρο της υγείας??? (από αυτούς που απάντησαν στο πιο πάνω θέμα)??

Link to comment
Share on other sites

Ποιός εργάζεται στο χώρο της υγείας??? (από αυτούς που απάντησαν στο πιο πάνω θέμα)??

 

για παράδειγμα

· About aglaia

Περιοχή

Θεσσαλονίκη

· Υπογραφή

IBCLC

International Board Certified Lactation

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...