Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Νομίζω ότι η ανακοίνωση ήταν πολύ κατατοπιστική και εξηγεί ακριβώς πώς θα μοιράζονται τα καφέ και ποιές υποκατηγορίες θα υπάρχουν. Με το να βγάζει ο καθένας μας το σχέδιό του δε νομίζω ότι βοηθάει στο να μην καταργηθούν, αφού ξεκαθαρίστηκε ότι θα μεταφερθούν. Αν δεν κατάλαβα καλά παρακαλώ ενημερώστε με.

 

Διάβασα πολύ καλά την ανακοίνωση και πιστεύω ότι η δομή και η λογική χρήσης που προτείνω, είναι αρκετά κοντά σε αυτά που θέλει το Parents, απλά είναι διαφορετική (καθως λέει ότι δεν θέλει μηνιαία Καφέ).

 

Η δομή αυτή μπορέι να υλοποιηθεί σε άλλο server, σε άλλη βάση, κλπ. έτσι όπως ανακοίνωσε και το Parents.

 

Ανεξάρτητα απο τις μεταφορές και τα λοιπά τεχνικά, δές τη λογική που υπάρχει απο πίσω σε αυτό που έγραψα, για να καταλάβεις τι προτείνω.

"Δεν ξέρω κάτι άλλο, για το οποίο κάθε άνθρωπος θα έπρεπε να νοιάζεται τόσο πολύ, όσο για το πώς θα γίνουν τα παιδιά του καλύτερα απ' αυτόν και τους όμοιούς του"

Πλάτωνας

chmod 777 world

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 170
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Οσον αφορα την συζητηση που ειχα εχθες με την Mariantinos,το εψαξα λιγο (με βοηθεια,μην φανταστεις οτι ειμαι και ο σουπερ expert :mrgreen:),γιατι κατι θυμομουν πως ειχε διευκρινιστει απο πλευρας διαχειρησης και βρηκα αυτο...

 

http://parents.org.gr/forum/showpost.php?p=809036&postcount=11

 

Καθως και ...

 

Παρακαλούμε να καταχωρείτε όλες τις χρήσιμες πληροφορίες σε θέματα τα

οποια βρίσκονται στα υπομνήματα εάν θέλετε να μην χαθούν και να είναι

προσβάσιμες και σε άλλα μέλη μακροπρόθεσμα.

 

Οποτε,Μαρια μου,αδικα γκρινιαζουμε για το οτι στην αναζητηση δεν μας εμφανιζει τιποτε.Γιατι εγω προσωπικα το λιγο χρονικο διαστημα που συμμετειχα στα καφε,δεν εκανα καμια τετοια κινηση.

Εσυ?

 

 

Στα καφε υπαρχουν απειρες χρησιμες πληροφοριες.

Αν το ειχαμε κανει αυτο,πολλα καινουρια ποστ δεν θα ανοιγαν.

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

Αφεντικααα! Προσπαθω να μπω στο chat και μου λεει οτι πρεπει να συνδεθω! Ντααααα! ΕΙΜΑΙ ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΗ! Καμια ιδεα?...

 

(Να προσθεσω πως τα μηνυματα μου ηταν κοντα στα 2.000! Ξαφνικα γιατι συρρικνωθηκαν? ε? Θα πρεπει να προσβληθω? ε? μονο τα δικα μου? ε? σε πιο θεμα να κανω παραπονα? ε? και δεν δουλευει και το τσατ να εκτονωθω!)

Link to comment
Share on other sites

Αφεντικααα! Προσπαθω να μπω στο chat και μου λεει οτι πρεπει να συνδεθω! Ντααααα! ΕΙΜΑΙ ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΗ! Καμια ιδεα?...

 

:roll::roll::roll::roll::roll::roll:

 

Kαλωσηρθες :mrgreen:.

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

:roll::roll::roll::roll::roll::roll:

 

Kαλωσηρθες :mrgreen:.

 

 

Σβήστηκαν όλα τα παλιά καφέ..........(αν αναρωτιέσαι για το postcount Christianna.........:-D....αν κατάλαβα λάθος,μην βαράς.....:-))

 

Στο τσάτ,μάλλον θα φτιάχνονται τα chat-rooms,γι' αυτό δεν λειτουργεί.....υπομονή!:wink:

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οσον αφορα την συζητηση που ειχα εχθες με την Mariantinos,το εψαξα λιγο (με βοηθεια,μην φανταστεις οτι ειμαι και ο σουπερ expert :mrgreen:),γιατι κατι θυμομουν πως ειχε διευκρινιστει απο πλευρας διαχειρησης και βρηκα αυτο...

 

http://parents.org.gr/forum/showpost.php?p=809036&postcount=11

 

Καθως και ...

 

Παρακαλούμε να καταχωρείτε όλες τις χρήσιμες πληροφορίες σε θέματα τα

οποια βρίσκονται στα υπομνήματα εάν θέλετε να μην χαθούν και να είναι

προσβάσιμες και σε άλλα μέλη μακροπρόθεσμα.

 

Οποτε,Μαρια μου,αδικα γκρινιαζουμε για το οτι στην αναζητηση δεν μας εμφανιζει τιποτε.Γιατι εγω προσωπικα το λιγο χρονικο διαστημα που συμμετειχα στα καφε,δεν εκανα καμια τετοια κινηση.

Εσυ?

 

 

Στα καφε υπαρχουν απειρες χρησιμες πληροφοριες.

Αν το ειχαμε κανει αυτο,πολλα καινουρια ποστ δεν θα ανοιγαν.

 

Αχ αχ...βρε εγώ, αν ξανάδεις πάνω, γκρίνιαζα που ΠPEΠEI να συγχωνευτούν κάποια θέματα γιατί υπάρχουν τα ίδια κ τα ίδια ανοίγμενα πολλές φορές.η ιδέα του ραστα δεν μου άρεσε κ δεν είναι βολική.

Εγώ θα έλεγα να υπάρχουν καφέ για κάθε έτος AΛΛA ανά 6μηνο.δηλ

Μανούλες ιανουαρίου-ιουνίου 08.

Μανούλες ιουλίου-δεκεμβρίου 08.

Το ίδιο κ για το 09!

Καφέ εξωσωματικής.

Καφέ θέλω να γίνω μάνα.

Καφέ θηλασμού(αυτό έτσι κ αλλιώς θα υπάρχει)

Κ όλο αυτό που κάνουμε μου θυμίζει το...2 γάιδαροί μαλώνανε σε ξένο αχυρώνα!

Link to comment
Share on other sites

Mαρια,ειναι λιγο δυσκολο να μαλωσουμε για κατι που εχουμε κανει και οι δυο.

Εννοω πως οπως κι'εσυ δεν εκανες κατι για να βοηθησεις να μεταφερονται τα σημαντικα θεματα απ τα καφε στις αναλογες ενοτητες,ετσι και εγω δεν εκανα κατι.Πως μπορουμε να τσακωθουμε για αυτο?Απλα διευκρινιζω πως η διαχειρηση ειναι "καλυμμενη",ειχαν προειδοποιησει πως για να διατηρηθουν τα καφε πρεπει να γινει αυτο...και αυτο...

Το αμελησαμε,αδιαφορησαμε και ηρθε η στιγμη που την πατησαμε :lol:.

 

Η συγχωνευση παλι δεν ειναι εκτος απο μεγαλο πακετο για τους συντονιστες και λιγο,πως να το πω,ανεφικτο?

Δηλαδη,ας πουμε για την ωτιτιδα που ειπες εχθες,ωτιτιδα που μπορει σε ενα ποστ να αναφερεται σε ενα νεογνο,σε καποιο αλλο σε ενα παιδακι 10,σε ενα αλλο σε μια εγκυο,θα ερθουν ολα και θα γινουν...

Εκτος αν οι συντονιστες εχουν την διαθεση να κατσουν να τα ανοιξουν ολα να δουν σε τι αναφερονται περιπου.

 

 

Μπουκιτσα,φαινομαι αγριεμενη,ε?Πως τα καταφερα,σημερα ειμαι σε μεγαλα κεφια :-D.

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

Χριστιανα μου λάθος κατάλαβες.σου είπα να βάλεις μόνο τίτλους αναζήτηση.ορίστε http://parents.org.gr/forum/search.php?searchid=1190942 8 διαφορετικά τοπικ για ωτίτιδα.κ είναι απλά ένα πρόσφατο παράδειγμα.

.

 

Γειά σας,

όταν τα θέματα αφορούν άλλες ηλικίες,

δεν μπορούν να συμπτυχθούν καθώς ο τρόπος αντιμετώπισης (ιατρικά) είναι διαφορετικός.

Σε όλα τα φόρουμ, διεθνώς, όταν ψάχνει κάποιος ένα θέμα για να το βρεί

θα πρέπει να διαβάσει όσα υπάρχουν και να επιλέξει ο ίδιος το κατάλληλο θέμα.

 

Το να ψάξει σε περίπου 10 ή ακόμα και 20 θέματα είναι απολύτως θεμιτό

και θεωρείται δεδομένο ότι αυτό είναι απαραίτητο απο πλευράς συμπεριφοράς μελών,

πριν αυτά δημοσιεύσουν νέο θέμα να προβούν σε αυτή τη διαδικασία.

 

 

Βοηθήστε στη διατήρηση της λειτουργικότητας του forum κάνοντας χρήση της αναζήτησης & αναφοράς.  Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης  Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ   Ευχαριστούμε

Ακολουθήστε μας και στο Instagram:

follow_insta.png.f136a60ab3d6a108659752cf6fcc0a5a.pngfollow_cafe.jpg.0bc77dbbb8cab70c6c8919c95cac08b8.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, θα πρέπει να γίνει κατανοητό κάποια στιγμή ότι ορισμένα από τα καφέ έχουν σκοπό την ψυχολογική υποστήριξη της μιας κοπέλας που αντιμετωπίζει προβλήματα σύλληψης ή δυσκολίας να φέρει εις πέρας την εγκυμοσύνη της προς την άλλη και ότι ακόμη και το καλημέρα είναι η αρχή μιας γλυκιάς κουβέντας που πολλές φορές την έχουμε περισσότερο ανάγκη από οποιαδήποτε συμβουλή. Από την πλευρά των χρηστών ίσως πρέπει να γίνει μια προσπάθεια ώστε να μη δίνονται μονολεκτικές απαντήσεις (αν και σε ορισμένες περιπτώσεις είναι αναπόφευκτο) αλλά τα μηνύματα να είναι πιο μεστά ώστε μη γεμίζει το τόπικ με παρενθέσεις που περιέχουν ελάχιστες λεξούλες. Από τότε που συντονιστές ορισμένων καφέ γίνανε υπερβολικά αυστροί πολλές κοπέλες φοβούνται να παρέμβουν στα θέματα και μένουν απλοί θεατές των τόπικ. Όμως κάτι τέτοιο καταστρέφει την ήδη υπάρχουσα ατμόσφαιρα και με αποτέλεσμα να διαλύεται μια παρέα από άτομα που έχουν δεθεί μεταξύ τους έχουν μεγάλη ανάγκη το ένα το άλλο. Ειδικά όπως στις μέρες που η ζωή μας γίνεται κόλαση από την αναμονή που μας γεμίζει άγχος ελπίζοντας να δούμε το + σε ένα τεστ ή να μάθουμε τις μονάδες της χοριακής από το μικροβιολογικό εργαστήριο. Μπορεί το site να δημιουργήθηκε για να καλύψει τις ανάγκες των ερωτήσεων σε καθάρά ιατρικά θέματα αλλά θα πρέπει να προσαρμοστεί στις ανάγκες των χρηστών του που δεν περιορίζονται σε αυτά. Το chat με τη μορφή του έχει τώρα δεν μπορεί να ικανοποιήσει καμία από τις κοπέλες που εκφράζονται μέσα από τα τόπικ. Παρόλη την αμεσότητα δυσκολεύει την επικοινωνία που επιθυμούμε να έχουμε καθόσον υπάρχει δυσκολία ανάπτυξης ενός θέματος και αδυναμία παρακολούθησης της συζήτησης από τους παραβρισκομένους. Νομίζω ότι κάποια στιγμή αυτά να γίνουν κατανοητά από τη Διοίκηση του site και θα μας αφήσει να συνεχίσουμε να είμαστε πλαι η μια στην άλλη από τα τόπικ που τόσο πολύ αγαπάμε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, θα πρέπει να γίνει κατανοητό κάποια στιγμή ότι ορισμένα από τα καφέ έχουν σκοπό την ψυχολογική υποστήριξη της μιας κοπέλας που αντιμετωπίζει προβλήματα σύλληψης ή δυσκολίας να φέρει εις πέρας την εγκυμοσύνη της προς την άλλη και ότι ακόμη και το καλημέρα είναι η αρχή μιας γλυκιάς κουβέντας που πολλές φορές την έχουμε περισσότερο ανάγκη από οποιαδήποτε συμβουλή. Από την πλευρά των χρηστών ίσως πρέπει να γίνει μια προσπάθεια ώστε να μη δίνονται μονολεκτικές απαντήσεις (αν και σε ορισμένες περιπτώσεις είναι αναπόφευκτο) αλλά τα μηνύματα να είναι πιο μεστά ώστε μη γεμίζει το τόπικ με παρενθέσεις που περιέχουν ελάχιστες λεξούλες. Από τότε που συντονιστές ορισμένων καφέ γίνανε υπερβολικά αυστροί πολλές κοπέλες φοβούνται να παρέμβουν στα θέματα και μένουν απλοί θεατές των τόπικ. Όμως κάτι τέτοιο καταστρέφει την ήδη υπάρχουσα ατμόσφαιρα και με αποτέλεσμα να διαλύεται μια παρέα από άτομα που έχουν δεθεί μεταξύ τους έχουν μεγάλη ανάγκη το ένα το άλλο. Ειδικά όπως στις μέρες που η ζωή μας γίνεται κόλαση από την αναμονή που μας γεμίζει άγχος ελπίζοντας να δούμε το + σε ένα τεστ ή να μάθουμε τις μονάδες της χοριακής από το μικροβιολογικό εργαστήριο. Μπορεί το site να δημιουργήθηκε για να καλύψει τις ανάγκες των ερωτήσεων σε καθάρά ιατρικά θέματα αλλά θα πρέπει να προσαρμοστεί στις ανάγκες των χρηστών του που δεν περιορίζονται σε αυτά. Το chat με τη μορφή του έχει τώρα δεν μπορεί να ικανοποιήσει καμία από τις κοπέλες που εκφράζονται μέσα από τα τόπικ. Παρόλη την αμεσότητα δυσκολεύει την επικοινωνία που επιθυμούμε να έχουμε καθόσον υπάρχει δυσκολία ανάπτυξης ενός θέματος και αδυναμία παρακολούθησης της συζήτησης από τους παραβρισκομένους. Νομίζω ότι κάποια στιγμή αυτά να γίνουν κατανοητά από τη Διοίκηση του site και θα μας αφήσει να συνεχίσουμε να είμαστε πλαι η μια στην άλλη από τα τόπικ που τόσο πολύ αγαπάμε.

Θα μπορούσα να το είχα γράψει εγώ esys, σ'ευχαριστώ. Μέ κάλυψες απόλυτα._

ΠΕΡΙΜΕΝΩΩΩ!!!!!! ΧΑΘΗΚΕΣ???00574b.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια το καφε ποτε θα γινω επιτελους μανουλα γιατι αναβοσβηνει; το κλεινουν; Πριν μου απαντησει η Μπουμπου μπηκα στα προσφατα μυνηματα και το ειδα προς καταστροφη. Μηπως κατι δεν καταλαβα καλα; Παντως κατατρομοκρατηθηκα! Ισως ο συντονιστης να το σβηνει στις 1000 απαντησεις κι οχι στις 1500 Σας παρακαλω μη μας κρατατε σε αγωνια! Αν ειναι να κλεισει, ας το ξερουμε! Ελπιζω να μην κλεισει!

Βοηθηστε τους γιατρους να βοηθησουν οπου υπαρχει αναγκη. Γιατροι της καρδιας, 2103317288. Γιατροι του κοσμου,2103213150Στελνουμε φαρμακα,ειδη πρωτης αναγκης και κουβερτες,στελνουμε αγαπη...

Ενα μηλο την ημερα...

Link to comment
Share on other sites

Εχω ομως μια ενσταση...

Συμφωνα με αυτα που γραφεις το ενα αναιρει το αλλο,δηλαδη ειναι λιγο δυσκολο να λες πως βοηθηθηκες απο το parents και νοιωθεις ευγνωμοσυνη και μετα να αναφερεις οτι "μετακομιζεις" σε αλλο φορουμ..

 

 

Ίσως να αναιρεί το ένα το άλλο.

Δεν το΄βλέπω εγώ όμως έτσι, γιατί δεν φεύγω οριστικά από το parents, μόνο το καφέ μου άλλαξα γιατί δεν βόλευε πια...

Εννοείται ότι δεν το έγραψα για να προτρέψω άλλα καφέ να κάνουν το ίδιο, απλά πάντα (και στη ζωη μου γενικα) λέω την αλήθεια και προσπαθώ να είμαι αντικειμενική........ίσως απο εκεί πηγάζει και η αντιφατικότητα του ποστ μου - παντα γραφω κ τις 2 οψεις του νομίσματος.

 

Φανταζομαι πως δεν το ειχες σκεφτει ετσι,οποτε ειπα μιας και το εχω ξανασυναντησει εδω να στο πω :).

 

Καλά έκανες. Όχι δεν το είχα σκεφτεί έτσι, για αυτό κ όταν μας ειδοποιήσε ο admin ότι δεν πρέπει να συνεννοηθούμε μέσα απο το φόρουμ και να διαφημίζουμε άλλα φόρουμ - blogs, το σταματήσαμε.

Ξέρεις, καμιά φορά την ώρα που γράφεις νιώθεις σαν "να τα λες σε μια φίλη-φίλο σου" και εκεί όλοι οι κανονισμοί που έχεις διαβάσει πάνε περίπατο (ειδικά αν γράφεις κ μές τη νύστα:-)).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσια με λενε ειρηνη και ειμαι 31 χρονον εχω ενα αγορακι 13 μηνον θα θελα να μαθω πωσ μπορω να μηλαω και γω με μανουλεσ ειμαι λιγο ψηλοασχετη ευχαρηστω

ha geino mama

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκι και καλως όρισες!!!!

 

Μάλλον θα πρέπει να γραφτείς στο parents cafe. Εκεί είναι ο χώρος για "μουχαμπέτη":mrgreen::mrgreen::mrgreen: και ότι άλλο θεματάκι σε χαλαρή συζήτηση.

 

Σε αυτό που είσαι τώρα (δηλαδή parents.gr) κυρίως δημιουργούνται θέματα που απασχολούν κάποιον-κάποια και οι υπόλοιποι λέμε την γνώμη μας πάνω σε αυτό.

 

Για να δεις τα θέματα που συζητιούνται σήμερα, θα πάς στα "Νέα Μηνύματα" εκεί θα δεις τους τίτλους και θα επιλέξεις ποιο σε ενδιαφέρει για να διαβάσεις και να πείς την γνώμη σου.

 

Καλή αρχή!!!

...και θα σε βρώ στα πέριξ:P:p:p

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Δημιουργία νέου...