Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μουσειο Ακροπολεως...


Recommended Posts

Θελω να παω στο Μουσειο. Εχετε παει? Εχω δυο παιδακια 2μιση χρονων και 7 μηνων. Θα παω μονη μου και ελεγα να παρω το μωρο μαζι (δεν τους αφηνω και τους δυο μαζι στην μαμα μου) γιατι θα ειναι πιο βολικο με το μαρσιππο. Επιτρεπετε ο μαρσιππος? Διαβασα οτι τα σακιδια πρεπει να μενουν στην γκαρνταρομπα. Δεν με πειραζει να με ψαξουν αλλα θα ηθελα να εχω μαζι μου τις πανες του μωρου για να τον αλλαξω. Εχει χωρο για το αλλαγμα στις τουαλλετες? Θα μπορεσω να τον θηλασω στην καφετερια αν πεινασει? (Θα πρεπει να τον ταισω ουτος ή αλλως γιατι θα κινηθουμε με τη συγκοινωνια). Μηπως θα ηταν πιο ευκολο να παρω τον μεγαλο μαζι? Βεβαια και αυτος φοραει πανα αρα θα πρεπει να εχω μαζι μου αλλα θα τον αλλαξω μονο αν κανει κακα και μπορω να τον αλλαξω ορθιο. Θα αντεξει ομως ή θα βαρεθει? Μηπως δεν μας αφησουν να μπουμε καθολου???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εγω θα προτιμουσα να έπαιρνες μονο το ενα μωρο σου μαζι (κατα προτιμηση το μωρο-μωρό μια που θα εχει περισσοτερες αντοχες υπομονης απ τον μεγαλυτερο σου)

το μουσειο ειναι full εξοπλισμενο στις τουαλετες για αλλαγμα κλπ. έχει κ ασανσερ για να μην ανεβαινεις με τις σκάλες.

απλα θεωρω οτι θα ταλαιπωρηθεις με τον κοσμο κ τα 2 μωρα μαζί. αντε να τα κουμανταρεις κ τα 2 κ ν πρεπει να περνας κ αναμεσα απ το κοσμο κ τα εκθεματα...βασικα αν μπορεις μην πας κυριακη απογευμα. να μην σας αφησουν δεν υπαρχει περιπτωση εγω ειχα δει κ πολλα καροτσια μεσα με μωρά. οσο για τον ελεγχο, σου κανουνε chech οπως στα αεροδρομια κ αυτό είναι. για το αν αφηνεις τα σακιδια στην εισοδο δεν ξερω αλλα μπορεις να βαλεις λιγα πραγματα στη τσαντα σου κ να τα εχεις μαζι σου.η καφετέρια είχε πολύ βαβούρα κ δεν ξερω αν ενδεικνυται για να θηλάσεις.

εγω παντως δεν τον πηρα μαζι μου το μικρο γιατι σκεφτηκα οτι μια που παω, ας εχω την ησυχια μου να κατσω οσο θελω.παντως δεν ηταν τοσο τραγικα τα πραγματα οσο νομιζα.να πας κ θα το χαρεις γιατι πραγματικά αξίζει το κόπο!!!

Μετα την καταιγίδα, έρχεται πάντα η λιακάδα.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω. Θα παω καθημερινη μαλλον. Βασικα ο μεγαλος ειναι θηριο και θελει εναν ανθρωπο να τον προσεχει. Ελεγα να εχω το μωρο στο μαρσιπο και οχι στο καροτσι μια και θα ειναι πιο ευκολο στον ηλεκτρικο και στο μετρο. Συνηθως κυκλοφορω με ενα σακιδιο πλατης και εχω και το πορτοφολι μου εκει ετσι εχω τα χερια μου ελευθερα. Μαλλον ομως το θεμα της πλατης θα πρεπει να το αναθεωρησω ουτως ή αλλως στην συγκοινωνια.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήγα τον Ιούνιο με το γιό μου 6 χρ. κ την κόρη μου 6μην. περίπου. Την κόρη την ειχα αρχικά στο καρότσι κ μετά στο ring sling, τσάντα ειχα κρεμασμένη στο καρότσι αλλα δεν με έλεγξε κανένας μόνο αυτό που λέει η κοπέλα παραπάνω, όπως στα αεροδρόμια. Πήγα με το μετρό μέχρι εκει κ το καρότσι χρησιμευσε αφού κοιμηθηκε κ μετα η μπεμπούκα

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας κι από μένα (καινούργιο μέλος). Μmdd κι εγώ έχω επισκευθεί το μουσείο και το βρήκα πολύ ωραίο. Αυτό που θέλω να σου συστήσω για να ξέρεις, επειδή θα έχεις και τα παιδάκια μαζί σου, είναι ότι θα χρειαστείς σίγουρα ένα 2ωράκι να δεις θα εκθέματα, οπότε εσύ θα κανονίσεις το τάισμα και το άλλαγμά τους. Αλλά επίσης αν σε ενδιαφέρει, να φορέσεις παντελόνι, γιατί ο 1ος όροφος αντί για πάτωμα έχει κάτι σαν γυαλί, τέλος πάντων κάτι διάφανο. Όταν είχα πάει εγώ φορούσα παντελόνι χωρίς να το ξέρω και παρατηρούσα τουρίστες και ντόπιους που σχολίαζαν κοιτώντας ψηλά το ταβάνι τις γυναίκες που φορούσαν φούστα. Άσε πολύ γέλιο. Πάντως θα σου αρέσει το μουσείο.

1457745k8p286od3g.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...