Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ρήξη υμένων 23η εβδομάδα/


sof1

Recommended Posts

Γεια σας

Εδω κ χρονια προσπαθουμε για παιδακι κ το φορουμ αυτο κ οι ιστοριες ολων σας υπηρξαν συντροφια μου.Η ιστορια μου?4 χρονια προσπαθειων,αναζητηση τυχον προβληματος που δεν εμενα εγκυος,εξετασεις που εδειχναν οτι ειμαστε μια χαρα κ οι 2,ανεξηγητη οποτε υπογονιμοτητητα κ επισκεψη σε κεντρο εξωσωματικης.Κατα την διαρκεια επαναληπτικων εξετασεων που καναμε προτου προχωρησουμε στην διαδικασια μενω εγκυος....!Η ευτυχια απεριγραπτη!Ολα πηγαινανε μια χαρα ωσπου λιγο πριν την 23η εβδομαδα σπανε τα νερα.Την επομενη μερα μεγαλη αιμοραγια κ μου παιρνουν το μωρο με καισαρικη.Ειμαι μια λεχωνα χωρις μωρο.Ο μπεμπης μου δε τα καταφερε να ερθει στη ζωη κ να δει ποσο θα τον αγαπουσε η μαμα με τον μπαμπα..

Περιμενω τυχον ομοιες ιστοριες αν κ μακαρι να μην υπηρχε καμια!

z3gOp3.png

 

 

9nvIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πάνε λίγα χρόνια που εμένα ο μπέμπης μου δεν τα κατάφερε την 38η εβδομάδα. Όπως λες μία λεχώνα με μία τεράστια άδεια αγκαλιά και χωρίς το μωρό μου, τότε!

Τώρα πια μία μαμά, που ποτέ δεν ξέχασα αλλά πάντα υπάρχει στο μυαλό μου το πρώτο μου μωρό που ποτέ δεν είδα.

Ο χρόνος πέρασε έκανε τη "δουλειά" του, ξεθύμανε η λύπη, ο θυμός η θλίψη και όταν ένοιωθα έτοιμη, αποφάσισα να προχωρήσω στο θέμα μητρότητας.

Υπομονή & κουράγιο δεν έχω κάτι άλλο να σου πω! και γρήγορα μία τελειόμηνη γερή εγκυμοσύνη!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Εδω κ χρονια προσπαθουμε για παιδακι κ το φορουμ αυτο κ οι ιστοριες ολων σας υπηρξαν συντροφια μου.Η ιστορια μου?4 χρονια προσπαθειων,αναζητηση τυχον προβληματος που δεν εμενα εγκυος,εξετασεις που εδειχναν οτι ειμαστε μια χαρα κ οι 2,ανεξηγητη οποτε υπογονιμοτητητα κ επισκεψη σε κεντρο εξωσωματικης.Κατα την διαρκεια επαναληπτικων εξετασεων που καναμε προτου προχωρησουμε στην διαδικασια μενω εγκυος....!Η ευτυχια απεριγραπτη!Ολα πηγαινανε μια χαρα ωσπου λιγο πριν την 23η εβδομαδα σπανε τα νερα.Την επομενη μερα μεγαλη αιμοραγια κ μου παιρνουν το μωρο με καισαρικη.Ειμαι μια λεχωνα χωρις μωρο.Ο μπεμπης μου δε τα καταφερε να ερθει στη ζωη κ να δει ποσο θα τον αγαπουσε η μαμα με τον μπαμπα..

Περιμενω τυχον ομοιες ιστοριες αν κ μακαρι να μην υπηρχε καμια!

αχ ρε κοριτσι μου,μολις διαβασα ρηξη υμενων μουδιασε το σωμα μου.κ εγω ρηξη υμενων στην 20 εβδομαδα στα διδδυμα μου πριν 9 μηνες,τι να σου πω σε καταλαβαινω τοσο πολυ,εχω γραψει ξανα την ιστορια μου σε αλλα posts....το γιατι θα μεινει παντα μεσα μου,το μονο που θα σου πω ειναι να μην το βαλεις κατω με οση δυναμη εχεις,εμενα μου λεγανε να περιμενω 6 μηνες για να προσπαθησω για να δυναμωσω(ειχα ασθμα απο τη στεναχωρια κ γενικα δεν ημουν κ στα καλυτερα μου) τελικα ειμεινα εγκυος 3 μηνες μετα,περναω δυσκολα απο την 6 εβδομαδα αλλα σιγα σιγα κ με υπομονη προχωραμε....δεν ξερω αν μπορω να σε παρηγορησω αλλα να ξερεις πως καθε μερα που θα περναει θα εισαι λιγο καλυτερα...μακαρι να μην το ζουσε καμια γυναικα αυτο ΠΟΤΕ...σου ευχομαι να ερθει ενα αλλο παιδακι να σου παρει το πονο!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου! Λυπάμαι πολύ που το μωράκι σου δεν τα κατάφερε, ήταν πολύ μικρούλι... Το αγγελάκι σου να είσαι σίγουρη ότι ξέρει πόσο πολύ το αγαπούσατε...

 

Η δική μου ιστορία είχε ευτυχώς αίσιο τέλος... Έπαθα ρήξη υμένων στην 30η εβδομάδα και έμεινα σε ακινησία απόλυτη δέκα μέρες στο νοσοκομείο και σχετική ακινησία μετά στο σπίτι... Τελικά τα καταφέραμε και η μικρή γεννήθηκε πρόωρα οριακά, 35 εβδομάδων ακριβώς, σε δύσκολη γέννα με φυσιολογικό τοκετό, επειδή επέμενα εγώ γι΄αυτό... Το θέμα είναι ότι ενώ στον υπέρηχο φάνηκε μείωση των υγρών, ο γιατρός μου είπε ότι δεν είναι τίποτα και οτι θα τα πούμε στις αρχές του Σεπτέμβρη [θα έφευγε διακοπές]... Ήταν τέλος Ιουλίου... Ευτυχώς που ΔΕΝ μπορούσα να ησυχάσω και πήγα σε άλλο γιατρό... Αποδείχτηκε ότι είχα ουρεόπλασμα που πιθανότατα ευθυνόταν για τη ρήξη, πήρα αντιβίωση στη διάρκεια της νοσηλείας και σωθήκαμε την τελευταία στιγμή εξαιτίας του δικού μου ενστίκτου που δε με άφηνε να ησυχάσω...

 

Σήμερα η μικρούλα των 2500γρ. είναι 23 κιλά και πάει πρώτη δημοτικού...

 

Εσείς εντοπίσατε από τί προήλθε η ρήξη υμένων;

 

Σου εύχομαι σύντομα να ξαναμείνεις έγκυος και να κρατήσεις στα χέρια σου το παιδάκι που τόσο πολύ θέλεις!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας...Τετοιες ωρες καθε κουβεντα ειναι σημαντικη!Η γιατρος μου μου ειπε να ξαναπροσπαθησουμε μετα απο 6 μηνες,λογω καισαρικης μου εξηγησε.Δυστυχως το τι προκαλεσε την ρηξη δεν το ξερουμε.Απ'οτι εψαξα στο ιντερνετ ειδα οτι δεν ειναι σαφη τα αιτια (οπως μου ειπε κ η γιατρος)αν κ πιθανοτερα φταιει σε τετοιες περιπτωσεις καποια φλεγμονη ή λοιμωξη, αυτο ελεγαν τα διαφορα σαιτ.Οποτε καλα καλα δεν ξερουμε το γιατι.Αν ξερετε κατι παραπανω.....

z3gOp3.png

 

 

9nvIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας...Τετοιες ωρες καθε κουβεντα ειναι σημαντικη!Η γιατρος μου μου ειπε να ξαναπροσπαθησουμε μετα απο 6 μηνες,λογω καισαρικης μου εξηγησε.Δυστυχως το τι προκαλεσε την ρηξη δεν το ξερουμε.Απ'οτι εψαξα στο ιντερνετ ειδα οτι δεν ειναι σαφη τα αιτια (οπως μου ειπε κ η γιατρος)αν κ πιθανοτερα φταιει σε τετοιες περιπτωσεις καποια φλεγμονη ή λοιμωξη, αυτο ελεγαν τα διαφορα σαιτ.Οποτε καλα καλα δεν ξερουμε το γιατι.Αν ξερετε κατι παραπανω.....

 

Αυτό ήθελα να σου πω, ότι αν υπάρχει φλεγμονή ή λοίμωξη, πρέπει να κάνεις μικροβιολογικές, καλλιέργειες κλπ για να δεις ποιο μικρόβιο το προκάλεσε...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Εδω κ χρονια προσπαθουμε για παιδακι κ το φορουμ αυτο κ οι ιστοριες ολων σας υπηρξαν συντροφια μου.Η ιστορια μου?4 χρονια προσπαθειων,αναζητηση τυχον προβληματος που δεν εμενα εγκυος,εξετασεις που εδειχναν οτι ειμαστε μια χαρα κ οι 2,ανεξηγητη οποτε υπογονιμοτητητα κ επισκεψη σε κεντρο εξωσωματικης.Κατα την διαρκεια επαναληπτικων εξετασεων που καναμε προτου προχωρησουμε στην διαδικασια μενω εγκυος....!Η ευτυχια απεριγραπτη!Ολα πηγαινανε μια χαρα ωσπου λιγο πριν την 23η εβδομαδα σπανε τα νερα.Την επομενη μερα μεγαλη αιμοραγια κ μου παιρνουν το μωρο με καισαρικη.Ειμαι μια λεχωνα χωρις μωρο.Ο μπεμπης μου δε τα καταφερε να ερθει στη ζωη κ να δει ποσο θα τον αγαπουσε η μαμα με τον μπαμπα..

Περιμενω τυχον ομοιες ιστοριες αν κ μακαρι να μην υπηρχε καμια!

 

κοριτσι μου λυπαμαι πολυ για αυτο που εγινε!μολις επεσε το ματι μου στον τιτλο παγωσα.το ιδιο εγινε και με μενα πριν 7.5 μηνες στην 21 εβδομαδα και γεννησα με φυσιολογικο τοκετο 5 μερες μετα.εμενα ηταν κοριτσακι και ειχα κανει εξωσωματικη.εχω βεβαια και ενα γιο 20 χρονων!!τωρα σε λιγες μερες θα ξεκινησω τις ενεσεις για δευτερη εξωσωματικη.

ειναι πολυ δυσκολο να βρω τα λογια να σου πω πως νιωθω,αλλα το μονο που μπορω να σου πω ειναι οτι καταλαβαινω ακριβως τα συναισθηματα σου τωρα.εγω δεν το εχω ξεπερασει καθολου και ας μην το δειχνω στους αλλους.πιστευω οτι αυτο που θα απαληνει την ψυχη μου θα ηταν ενα αλλο μωρο.σιγουρα αυτο που περασαμε δε θα το ξεχασουμε ποτε και μακαρι να μας στειλουν συντομα τα αδελφακια τους γιατι ξερουν ποσο πολυ τα αγαπησαμε και ας μην προλαβαμε να τους το δειξουμε!

σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου συντομα να κρατησεις στην αγκαλια σου ενα γερο και τυχερο μωρακι!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ koritsaki mou!Καλη επιτυχια στην εξωσωματικη!

Pashalitsa,γνωριζεις εαν αυτα τα μικροβια θα μπορουσαν να διαγνωσθουν?Υπαρχει καποια εξεταση δλδ που ισως παραλειψαμε?

z3gOp3.png

 

 

9nvIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Sof1 γεια σου επειδη ειμαι και εγω παθουσα(εχασα ενα μωρο στις 17 εβδομαδες λογω ρηξης υμενων) εχω να σου πω τα εξης:ο γιατρος μου με εβαλε να κανω κολπικη καλλιεργεια μετα απο λιγο καιρο η οποια βγηκε αρνητικη ωστοσο οταν εμεινα εγκυος την ξαναεκανα και βγηκε θετικη ...καναμε θεραπεια εγω και ο αντρας μου,μια φορσ το μηνα την κανω αυτη την εξεταση για σιγουρα,ειμαι στην 18 εβδομαδα τωρα σε ψιλοακινησια αλλα δεν με νοιαζει αρκει να εχει αισιο τελος.κολπικη καλλιεργεια ειναι παντως δεν ειναι κατι δυσκολο.Απλα δωσε χρονο στον εαυτο σου να συνελθει ψυχολογικα...ειναι το πθο δυσκολο και σημαντικο...εγω το πρωτο καιρο που εμαθα οτι ειμαι εγκυος απεφευγα να το σκεφτομαι αρνιομουν την κατασταση λογω φοβου ...ελεγα αν ειναι να αποβαλλω ας γινει τωρα.Δωσε χρονο σε σενα ολα τα υπολοιπα αστα στο γιατρο σου και στο θεο βεβαια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Με το καλο το μωρακι σου χαναπ!Να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!!Εγω εκανα κολπικη καλλιεργεια την ημερα που μου σπασανε τα νερα.Τα αποτελεσματα βγηκανε την επομενη που ηταν ηδη αργα .Η γιατρος μου που τα ειδε μου ειπε πως οταν θα ερθει η ωρα να ξαναπροσπαθησουμε για μωρο θα κανουμε θεραπεια κ εγω κ ο αντρας μου.Τωρα που κοιταξα το χαρτι ειδα κ εγω μυκητα candida.Παντως αυτο που καταλαβαινω ειναι οτι τωρα που υπαρχει αυτο το ιστορικο θα κανουμε κολπικη καλλιεργεια οτι δλδ δεν ειναι εξεταση που την κανουν παντα στην εγκυμοσυνη.Το λεω αυτο για να δω μηπως επρεπε να ειχε γινει ουτως ή αλλως, να καναμε την θεραπεια ωστε να αποφευχθει το μοιραιο.

z3gOp3.png

 

 

9nvIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ακούστε κορίτσια, η κολπική καλλιέργεια είναι η εξέταση που δείχνει τα μικρόβια, το θέμα είναι ότι όταν πας να την κάνεις δε λες «γεια σας, θέλω μια κολπική καλλιέργεια», διότι θα σου πουν «και τί να εξεταστεί σε αυτήν;» θα εξεταστούν λοιπόν όλα όσα έχει γράψει στο χαρτί αναλυτικά ο γιατρός... Πρέπει κατά τη γνώμη μου να γίνεται φοβερά διεξοδική καλλιέργεια όταν μαθαίνουμε ότι είμαστε έγκυες ή νωρίτερα αν το προγραμματίζουμε... Και ίσως θα έπρεπε και κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης να επαναλαμβάνεται... Νομίζω δεν είναι στις υποχρεωτικές εξετάσεις, αν ο γιατρός είναι σχολαστικός όμως τα ψάχνει κάτι τέτοια, ειδικά αν η κύηση είναι «πολύτιμη», δηλαδή έχει επιτευχθεί σε μεγάλη ηλικία ή μετά από μεγάλη προσπάθεια...

Link to comment
Share on other sites

αχ κοριτσι μου να ηξερες ποσο νιωθω τις σκεψεις σου...η αποτροπη του μοιραιου ειναι κατι που πρεπει να αφησεις πισω σου!το ξερω ειναι δυσκολο και μαλλον νωρις.να θυμασαι πως καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη αλλα παντα θα εχεις στο νου σου την κπλπιλη καλλιεργεια ως κατι στο οποιο θαεχεις ιδιαιτερη ευαισθησια Ολα θα πανε καλα θα δεις .Επισης πολυ σημαντικο ειναι να εχεις εμπιστοσυνη στο γιατρο σου.Αν χρειαστεις κατι αλλο εδω ειμαι!

Link to comment
Share on other sites

Και εγω παθουσα κορίτσια περιση τον Φεβρουάριο έπαθα και εγω ρήξη υμενα στις 23,4 εβδομάδες μου καναν τεχνητους και μου πήραν το κοριτσάκι μου και εμένα δεν έδωσαν σαφή απάντηση μου είπαν για κολοβακτηριδιο η ότι το εκανε το μωρο με τα νυχακια του κα. Γενικά η εγκυμοσύνη ήταν δύσκολη με Αποκόλλησεις και τελικά δεν τα καταφέραμε τότε . Πονεσα πολυ έκλαψαν πολυ . Σε καταλαβαίνω απόλυτα . Ξέσπασε και μετα ξανά προσπαθήστε . Τωρα που σου γράφω θυλαζω την 32 ημερών κορούλα μου !!! Ο θεός για κάποιο λόγο τα κανει όλα . Θα σου στείλει άλλο σύντομα ειμαι συγουρη . Κουράγιο !

:wdZ6p3.png

 

arhIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Έχω μεγαλη εμπιστοσυνη στη γιατρο μου,τη θεωρω καλη επιστημονα κ πανω απ'ολα ανθρωπο.Απλα αναρατιωμουν μηπως στις τοσες εξετασεις που εκανα μεχρι κ τον 6ο μηνα θα μπορουσε να υπαρχει κ η εξεταση της κολπικης καλλιεργειας που θα εδειχνε οτι προσβληθηκα απο καποιο μικροβιο.Αν κ δεν ξερω ,αν βρεθει κατι τετοιο τι θεραπεια μπορεις να κανεις,με χαπια φανταζομαι.Πηγαινανε ολα καλα στην εγκυμοσυνη μου,μου επετρεπε επαφες με τον αντρα μου κ μπανιο στη θαλασσα.Τωρα ολα μας φαινονται ενοχοποιητικα..Δεν εχω λογια να σας ευχαριστησω για οσα μου γραφετε...

z3gOp3.png

 

 

9nvIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έχω μεγαλη εμπιστοσυνη στη γιατρο μου,τη θεωρω καλη επιστημονα κ πανω απ'ολα ανθρωπο.Απλα αναρατιωμουν μηπως στις τοσες εξετασεις που εκανα μεχρι κ τον 6ο μηνα θα μπορουσε να υπαρχει κ η εξεταση της κολπικης καλλιεργειας που θα εδειχνε οτι προσβληθηκα απο καποιο μικροβιο.Αν κ δεν ξερω ,αν βρεθει κατι τετοιο τι θεραπεια μπορεις να κανεις,με χαπια φανταζομαι.Πηγαινανε ολα καλα στην εγκυμοσυνη μου,μου επετρεπε επαφες με τον αντρα μου κ μπανιο στη θαλασσα.Τωρα ολα μας φαινονται ενοχοποιητικα..Δεν εχω λογια να σας ευχαριστησω για οσα μου γραφετε...

θυμαμαι που διαβαζα με τις ωρες εδω μεσα μπας κ βρω κατι που να μοιαζει με τη δικη μου περιπτωση,δεν εμαθα ποτε τι προκαλεσε τη ρηξη,φαντασου ημουν στο νοσοκομειο 20 μερες κ μου ειχαν δωσει ηδη αντιβιωση γιατι ειχαν βρει μικροβιο στη καλλιεργεια,λιγες μερες πριν τη ρηξη ρωτησα το γιατρο με το μικροβιο τι γινεται?παει αυτο εφυγε μου λεει...να φανταστεις τη μερα που εγινε το κακο θα επαιρνα εξιτηριο,επειτα ολες οι εξετασεις βγηκαν καθαρες(επαιρνα αντιβιωση 10 μερες μετα τη γεννα) καναμε βιοψια στα μωρα(καθαρες) εκλαιγα κ ελεγα γιατι?μια δικαολογια δωστε μου!δεν καταλαβα ποτε!τωρα ο γιατρος μου (αλλαξα) μου δινει κ κανω μαζι με τις γενικες κ μια crp κ εχουμε κανει καλιεργεια μια φορα κ θα κανουμε λογικα κ στην 32 εβδομαδα.οπως λες ολα φαινονται ενοχοποιητικα εγω κατηγορουσα τον εαυτο μου γιατι φτερνιστικα δυνατα κ το προηγουμενο βραδυ ειχα παει τουαλετα κ σφιχτικα κ οταν το ελεγα στις μααιες μου λεγανε φυσικα κ δεν ειναι αυτος ο λογος!ηρεμησε κοριτσι μου οσο μπορεις!απλα τωρα ξερεις κ θα ρωτας τα παντα το γιατρο σου

Link to comment
Share on other sites

εκτος απο τα μικροβια υπαρχουν και αυτα που παρασιτουν μεσα μας ...τα οποισ μπορει να δημιουργησουν προβλημα μπορει και οχι .Τα παρασιτα δεν φευγουν ευκολα αν φευγουν ωστοσο με καταλληλη αγωγη με αντιβιωση ειναι σε καταστολη.Τωρα να σου πω την αληθεια μου φαινεται δυσκολο να βρεις ποιο μικροβιο ισως σου προκαλεσε την αποβολη,απλα μπορεις να εισαι πιο πονηρεμενη την επομενη φορσ για ολα.Μην ενοχππιοειτε καταστασεις και γεγονοτα χωρις λογο...προφυλαξτε τη ζωη τη σχεση σας τη ζωη σας απο ενοχικα συνδρομα!Στα λεω με ευκολια γιατι τα εχω ζησει κσι απλα ολη αυτη η αρνητικη ενεργεια με καθυστερουσε απο το στοχο μου,δλδ να επανελθω και να ξαναπροσπαθησουμε,ασε που τελικα εγινε ενω δεν το περιμενσ.Θετικες σκεψεις

Link to comment
Share on other sites

θυμαμαι που διαβαζα με τις ωρες εδω μεσα μπας κ βρω κατι που να μοιαζει με τη δικη μου περιπτωση,δεν εμαθα ποτε τι προκαλεσε τη ρηξη,φαντασου ημουν στο νοσοκομειο 20 μερες κ μου ειχαν δωσει ηδη αντιβιωση γιατι ειχαν βρει μικροβιο στη καλλιεργεια,λιγες μερες πριν τη ρηξη ρωτησα το γιατρο με το μικροβιο τι γινεται?παει αυτο εφυγε μου λεει...να φανταστεις τη μερα που εγινε το κακο θα επαιρνα εξιτηριο,επειτα ολες οι εξετασεις βγηκαν καθαρες(επαιρνα αντιβιωση 10 μερες μετα τη γεννα) καναμε βιοψια στα μωρα(καθαρες) εκλαιγα κ ελεγα γιατι?μια δικαολογια δωστε μου!δεν καταλαβα ποτε!τωρα ο γιατρος μου (αλλαξα) μου δινει κ κανω μαζι με τις γενικες κ μια crp κ εχουμε κανει καλιεργεια μια φορα κ θα κανουμε λογικα κ στην 32 εβδομαδα.οπως λες ολα φαινονται ενοχοποιητικα εγω κατηγορουσα τον εαυτο μου γιατι φτερνιστικα δυνατα κ το προηγουμενο βραδυ ειχα παει τουαλετα κ σφιχτικα κ οταν το ελεγα στις μααιες μου λεγανε φυσικα κ δεν ειναι αυτος ο λογος!ηρεμησε κοριτσι μου οσο μπορεις!απλα τωρα ξερεις κ θα ρωτας τα παντα το γιατρο σου
Αρα με λιγα λογια ηταν να μας συμβει το κακο.Αν κ, παρολο που ησουν στο νοσοκομειο δεν σωθηκανε τα μωρακια σου τοτε ισως δεν αποτρεπεται η ρηξη.Εγω κοιμομουν οταν μου σπασανε τα νερα.Εκεινο το πρωι ειχα το ραντεβου για την β επιπεδου.Μολις εβαλε τον υπερηχο η γιατρος το καταλαβε προτου της πω κατι.Μου λεει οσες εξετασεις κ αν κανουμε δε μπορουμε πληρως να ξερουμε το τι συμβαινει στη κοιλια μιας εγκυου.Να πανε ολακαλα με την εγκυμοσυνη σου!!

z3gOp3.png

 

 

9nvIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αρα με λιγα λογια ηταν να μας συμβει το κακο.Αν κ, παρολο που ησουν στο νοσοκομειο δεν σωθηκανε τα μωρακια σου τοτε ισως δεν αποτρεπεται η ρηξη.Εγω κοιμομουν οταν μου σπασανε τα νερα.Εκεινο το πρωι ειχα το ραντεβου για την β επιπεδου.Μολις εβαλε τον υπερηχο η γιατρος το καταλαβε προτου της πω κατι.Μου λεει οσες εξετασεις κ αν κανουμε δε μπορουμε πληρως να ξερουμε το τι συμβαινει στη κοιλια μιας εγκυου.Να πανε ολακαλα με την εγκυμοσυνη σου!![/QUOT

οντως ετσι ειναι απλα τωρα ειμαι πιο υποψιασμενη,τοτε δεν ηξερα τιποτα,ουτε ειχα ακουσει ποτε για ρηξη υμενων,ηξερα μονο για τις αποκολησεις επειδη ειχα απο την αρχη της εγκυμοσυνης..οπως κ σ αυτη ξεκινησα με 3 τεραστιες αποκολησεις κ θεου θελοντος κ με υπομονη εφτασα εδω κ δεν το πιστευω κ θα το πιστεψω μονο οταν την κρατησω...ευχομαι κ εσυ σε λιγο καιρο να μας πεις εδω ευχαριστα νεα κ οπως βλεπεις εδω εμεις μαζι σου ειμαστε...με ολη μου την ψυχη στο ευχομαι!

Link to comment
Share on other sites

Αρα με λιγα λογια ηταν να μας συμβει το κακο.Αν κ, παρολο που ησουν στο νοσοκομειο δεν σωθηκανε τα μωρακια σου τοτε ισως δεν αποτρεπεται η ρηξη.Εγω κοιμομουν οταν μου σπασανε τα νερα.Εκεινο το πρωι ειχα το ραντεβου για την β επιπεδου.Μολις εβαλε τον υπερηχο η γιατρος το καταλαβε προτου της πω κατι.Μου λεει οσες εξετασεις κ αν κανουμε δε μπορουμε πληρως να ξερουμε το τι συμβαινει στη κοιλια μιας εγκυου.Να πανε ολακαλα με την εγκυμοσυνη σου!![/QUOT

οντως ετσι ειναι απλα τωρα ειμαι πιο υποψιασμενη,τοτε δεν ηξερα τιποτα,ουτε ειχα ακουσει ποτε για ρηξη υμενων,ηξερα μονο για τις αποκολησεις επειδη ειχα απο την αρχη της εγκυμοσυνης..οπως κ σ αυτη ξεκινησα με 3 τεραστιες αποκολησεις κ θεου θελοντος κ με υπομονη εφτασα εδω κ δεν το πιστευω κ θα το πιστεψω μονο οταν την κρατησω...ευχομαι κ εσυ σε λιγο καιρο να μας πεις εδω ευχαριστα νεα κ οπως βλεπεις εδω εμεις μαζι σου ειμαστε...με ολη μου την ψυχη στο ευχομαι!

σε ευχαριστω πολυ!!ολοι μου λενε να μην ανησυχω ,θα κανουμε αλλο μωρακι.Αυτο που δεν καταλαβαινουν ειναι οτι προς το παρον δεν με απασχολει αυτο,θρηνω για το αγορακι μου που εχασα!Στις 6 Οκτωβριου 40ιζω,θα παω γαιτρο κ εκκλησια.Ηδη ειμαι πολυ καλυτερα,ο χρονος κ ο αντρας μου ειναι οι καλυτεροι βοηθοι.Με τις δικες σας ομως γνωσεις ησυχαζω ακομη περισσοτερο.Ποσο μηνων εισαι?Με το καλο να κρατησεις αγκαλια το κοριτσακι σου

z3gOp3.png

 

 

9nvIp3.png

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ!!ολοι μου λενε να μην ανησυχω ,θα κανουμε αλλο μωρακι.Αυτο που δεν καταλαβαινουν ειναι οτι προς το παρον δεν με απασχολει αυτο,θρηνω για το αγορακι μου που εχασα!Στις 6 Οκτωβριου 40ιζω,θα παω γαιτρο κ εκκλησια.Ηδη ειμαι πολυ καλυτερα,ο χρονος κ ο αντρας μου ειναι οι καλυτεροι βοηθοι.Με τις δικες σας ομως γνωσεις ησυχαζω ακομη περισσοτερο.Ποσο μηνων εισαι?Με το καλο να κρατησεις αγκαλια το κοριτσακι σου

φυσικα κ θα θρηνισεις το αγορακι σου εσυ ξερεις ποτε θα εισαι ετοιμη να προχωρησεις,εμενα μου λεγανε ετσι ηθελε ο θεος για καποιο λογο στα πηρε,κ ελεγα τοτε ισως να μην θελει να γινω μανα,τελικα δεν ηταν ετσι....ξυπνησα μια μερα κοντα δυο μηνες μετα κ ειπα τερμα το κλαμα επιασα τον αντρα μου κ του ειπα οτι για εκεινον που δεν πονεσε κ αυτος λιγο αποφασισα να προσπαθησω εστω να προχωρησω κ να ειμαι καλα...φυσικα κ εκλαψα ξανα αλλα ειχα παρει αποφαση να συνεχισω....αυτο θα κανεις κ εσυ,οταν εσυ νοιωσεις ετοιμη για σενα κ τον ανθρωπο σου...ειμαι 7μιση μηνων κ εχω ξαπλα απο 8 εβδομαδων....τι να κανουμε μερικοι ανθρωποι πρεπει να παλευουν για να αποκτησουν αυτο που θελουν!

Link to comment
Share on other sites

φυσικα κ θα θρηνισεις το αγορακι σου εσυ ξερεις ποτε θα εισαι ετοιμη να προχωρησεις,εμενα μου λεγανε ετσι ηθελε ο θεος για καποιο λογο στα πηρε,κ ελεγα τοτε ισως να μην θελει να γινω μανα,τελικα δεν ηταν ετσι....ξυπνησα μια μερα κοντα δυο μηνες μετα κ ειπα τερμα το κλαμα επιασα τον αντρα μου κ του ειπα οτι για εκεινον που δεν πονεσε κ αυτος λιγο αποφασισα να προσπαθησω εστω να προχωρησω κ να ειμαι καλα...φυσικα κ εκλαψα ξανα αλλα ειχα παρει αποφαση να συνεχισω....αυτο θα κανεις κ εσυ,οταν εσυ νοιωσεις ετοιμη για σενα κ τον ανθρωπο σου...ειμαι 7μιση μηνων κ εχω ξαπλα απο 8 εβδομαδων....τι να κανουμε μερικοι ανθρωποι πρεπει να παλευουν για να αποκτησουν αυτο που θελουν!

κοντοζυγωνει η ωρα που θα την εχεις αγκαλια!να πανε ολα καλα!Εγω την Τριτη επιστρεφω στην δουλεια μετα απο 30 μερες αναρρωτικη που πηρα.Καποια στιγμη θα πρεπει να μπω στην καθημερινοτητα.Η τομη εχει κλεισει κ ψυχολογικα ειμαι καλυτερα.Απλα θα χρειαστει να απανταω σε ερωτησεις μιας κ η κοιλια μου φαινοταν

z3gOp3.png

 

 

9nvIp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοντοζυγωνει η ωρα που θα την εχεις αγκαλια!να πανε ολα καλα!Εγω την Τριτη επιστρεφω στην δουλεια μετα απο 30 μερες αναρρωτικη που πηρα.Καποια στιγμη θα πρεπει να μπω στην καθημερινοτητα.Η τομη εχει κλεισει κ ψυχολογικα ειμαι καλυτερα.Απλα θα χρειαστει να απανταω σε ερωτησεις μιας κ η κοιλια μου φαινοταν

εγω ειχα μαγαζι δικο μου κομμωτηριο οποτε κ παλι καταλαβαινω τι εννοεις κ με το παραπανω γιατι επρεπε να λυσω κ αποριες για το πως κ γιατι...κ σ αυτο υπομονη βρε κοριτσι....ελπιζω να ειναι λιγο διακριτικος ο κοσμος κ να μην σε στεναχωρει..ποπο ποσες ιδιες σκεψεις κ λογια δικα μου βρισκω στα δικα σου!

Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα μαγαζι δικο μου κομμωτηριο οποτε κ παλι καταλαβαινω τι εννοεις κ με το παραπανω γιατι επρεπε να λυσω κ αποριες για το πως κ γιατι...κ σ αυτο υπομονη βρε κοριτσι....ελπιζω να ειναι λιγο διακριτικος ο κοσμος κ να μην σε στεναχωρει..ποπο ποσες ιδιες σκεψεις κ λογια δικα μου βρισκω στα δικα σου!

Οι ιστοριες μας εχουν πολλα κοινα, αυτο που περασαμε μονο εμεις ξερουμε τι σημαινε.Δεν αμφισβητω τον πονο των αντρων μας ,σιγουρα ηταν μεγαλος αλλα πληρως δε μπορουν να το καταλαβουν.Σημερα μου ειπε οτι οταν με το καλο ξαναμεινω εγκυος δεν εχει ουτε επαφες ,ουτε θαλασσα,ουτε τιποτα.Τον τρωει κ αυτον μηπως εφταιξε κατι.Τη επομενη Δευτερα ειναι η επισκεψη μου στη γιατρο επειδη θα εχω κλεισει τις 40 μερες.Δεν ξερω τι εξετασεις κανουν.Ελπιζω να ειναι ολα καλα

z3gOp3.png

 

 

9nvIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Οι ιστοριες μας εχουν πολλα κοινα, αυτο που περασαμε μονο εμεις ξερουμε τι σημαινε.Δεν αμφισβητω τον πονο των αντρων μας ,σιγουρα ηταν μεγαλος αλλα πληρως δε μπορουν να το καταλαβουν.Σημερα μου ειπε οτι οταν με το καλο ξαναμεινω εγκυος δεν εχει ουτε επαφες ,ουτε θαλασσα,ουτε τιποτα.Τον τρωει κ αυτον μηπως εφταιξε κατι.Τη επομενη Δευτερα ειναι η επισκεψη μου στη γιατρο επειδη θα εχω κλεισει τις 40 μερες.Δεν ξερω τι εξετασεις κανουν.Ελπιζω να ειναι ολα καλα

ολα θα ειναι καλα κ θα ηρεμησετε κ οι δυο,εγω μετα την επισκεψη στο γιατρο ηρεμησα αρκετα!κ οταν με το καλο ερθει ενα αλλο μωρο θα προσεχετε οσο εσεις νοιωθετε κ αναλογα τις οδηγιες γιατρου,αν κ εγω πλεον ειμαι της αποψης οταν ο γιατρος λεει για παραδειγμα χαλαρα εγω λεω καθολου χεχε....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...