Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ποσα χρηματα περιπου να υπολογιζω για τη βαφτιση?


nenapant

Recommended Posts

Εσεις που εχετε βαφτισει τα παιδια σας για πειτε ποσο περιπου σας κοστισε η βαφτιση?Ενδεικτικα να σας πω οτι μπομπονιερες,προσκλητηρια,βιβλια ευχων θα τα κανω εγω,εχω υπολογισει να μου βγουν αυτα γυρω στα 200-250 ευρω,για στολισμο στην εκκλησια εχω τα φαναρακια του γαμου που στολισαμε το σπιτι μου και σκεφτομαι να παρω τουλι και να στολισω την εκκλησια,γλεντι δεν θα κανουμε.Φωτογραφος γυρω στα 600 ευρω.Τι αλλο να υπολογισω?Δεν εχω σκεφτει ακομα καμια οικονομικη λυση για τα παιδακια,για τους μεγαλους θα εχω κερασμα γλυκο,(θα κανει η κουμπαρα),για τα μικρα παιδια που θα ειναι γυρω στα 30 δεν εχω σκεφτει κατι,θελω ιδεες.Τι αλλο?

Είμαι ερωτευμένη με δυο άντρες!!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 81
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγω για τα παιδακια θα ετοιμασω απο μια χαρτινη σακουλιτσα ( με εκτυπωση απο το μθεμα της βαφτισης γιατι εμεις θα εχουμε θεμα) και θα εχω μεσα διαφορα δωρακια απο τα Τζαμπο.Για παραδειγμα πηρα κουτακια για σαπουνοφουσκες της Disney με 1 ευρω τα 3.Πηρα Μπρελοκακια παμφθηνα, θα βαλω βεβαια μεσα και την μπουμπουνιερα που ειναι κουπες της Disney και πολλα πολλα αλλα πραγματακια αλλα μπορεις να διαλεξεις ενα δυο και να σου βγει πολυ οικονομικα.

19Zup2.png

 

149138qob4e3htng.gif

Link to comment
Share on other sites

Ιδέα για παιδικό γλυκό που μπορείς να φτιάξεις και μόνη σου. Εύκολο, πρωτότυπο, πανέμορφο και χωρίς να το έχω ψάξει νομίζω ότι θα είναι οικονομικό.

 

http://www.google.gr/imgres?imgurl=https://lh3.googleusercontent.com/-YukejabLCMI/TXcQQBKLlDI/AAAAAAAAAOc/orRyF5ztS48/DSC_0029.JPG&imgrefurl=http://backlessshirt.blogspot.com/2011/03/marshmallow-cupcake-on-stick-tutorial.html&usg=__nklvMa0lwhuv8ugrhRGMqcVBbuY=&h=1063&w=1600&sz=126&hl=el&start=199&sig2=6eEW2bicC_NwBitgNDoSYg&zoom=1&tbnid=Nzm6p2Tb7OkErM:&tbnh=161&tbnw=235&ei=353cTbqEM8Go8APhoPQM&prev=/search%3Fq%3D%25CF%2581%25CE%25BF%25CE%25B6%2Bmarshmallows%2B%25CF%2583%25CE%25B5%2B%25CF%2583%25CF%2584%25CE%25B9%25CE%25BA%26hl%3Del%26sa%3DG%26biw%3D1024%26bih%3D653%26tbm%3Disch0%2C7500&itbs=1&iact=hc&vpx=384&vpy=127&dur=6323&hovh=183&hovw=276&tx=158&ty=97&sqi=2&page=15&ndsp=15&ved=1t:429,r:6,s:199&biw=1024&bih=610

http://www.google.gr/imgres?imgurl=http://1.bp.blogspot.com/_O8dtYc3Dz2o/S6er5W1K1FI/AAAAAAAAAGI/9GV7q7V44Vg/s320/pink%2Bmarshmallow%2Bpops.jpg&imgrefurl=http://occasionsbylisa.blogspot.com/2010/03/treats-on-stick.html&usg=__7x2DoOJtMb2h8Rf6XKgAx_jRcUg=&h=320&w=270&sz=26&hl=el&start=0&sig2=U7yuZV_9sB4zL1gy_nebqQ&zoom=1&tbnid=tgJ9rTw_ZUGT0M:&tbnh=167&tbnw=141&ei=353cTbqEM8Go8APhoPQM&prev=/search%3Fq%3D%25CF%2581%25CE%25BF%25CE%25B6%2Bmarshmallows%2B%25CF%2583%25CE%25B5%2B%25CF%2583%25CF%2584%25CE%25B9%25CE%25BA%26hl%3Del%26sa%3DG%26biw%3D1024%26bih%3D653%26tbm%3Disch&itbs=1&iact=hc&vpx=638&vpy=77&dur=474&hovh=244&hovw=206&tx=93&ty=138&sqi=2&page=1&ndsp=12&ved=1t:429,r:2,s:0&biw=1024&bih=610

http://www.google.gr/imgres?imgurl=http://4.bp.blogspot.com/_c08fWcwlq7g/S6w5h1mW3vI/AAAAAAAAARk/on4A7ddS9VA/s1600/blog-%2Bpop%2Bshower%2Bfavor%2Bpops%2Bcopy.jpg&imgrefurl=http://glorioustreats.blogspot.com/2010_04_01_archive.html&usg=__-H5IfWNeCxHUryJCyFrE9K_eFvU=&h=1600&w=1067&sz=292&hl=el&start=211&sig2=QpulFhWlacWe36aoa_eYRg&zoom=1&tbnid=44wFKnETJNKyZM:&tbnh=173&tbnw=115&ei=6p7cTYCAJci48gORg9D6Dw&prev=/search%3Fq%3Dblue%2Bmarshmallows%2B%25CF%2583%25CE%25B5%2B%25CF%2583%25CF%2584%25CE%25B9%25CE%25BA%26hl%3Del%26sa%3DG%26biw%3D1024%26bih%3D653%26tbm%3Disch0%2C7951&itbs=1&iact=hc&vpx=387&vpy=141&dur=303&hovh=275&hovw=183&tx=112&ty=183&sqi=2&page=16&ndsp=13&ved=1t:429,r:5,s:211&biw=1024&bih=610

 

Επίσης, ρίξε μια ματιά κι εδώ: http://parents.org.gr/forum/showthread.php?p=2034349#post2034349

Όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια....ο Θεός γελάει!

Link to comment
Share on other sites

αχ τι ομορφες ιδεες...:D:D:DΣκεφτηκα το εξης,μπομπονιερα θα κανω κρεμαστη και λεω να βαλω smarties στα παιδικα και κανονικο κουφετο στους μεγαλους,στις παιδικες λοιπον θα κρεμονται τα smarties και διαφορα ζαχαρωτα τυπου μαρσμαλοου,στων μεγαλων θα κρεμονται τα κουφετα..Αν δεν μου βγει αυτο τοτε θα κανω χαρτινους κωνους και θα βαλω μεσα καραμελες ζαχαρωτα και τετοια για τα παιδακια,το θεμα ειναι θα περνουν και τα παιδακια γλυκο ή θα αρκεστουν στα ζαχαρωτα?

Είμαι ερωτευμένη με δυο άντρες!!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

για πες τε ρε κοριτσια τι αλλα πραγματα κανουν στις βαφτισεις?Μια μικρη βοηθεια εχω πελαγωσει?Εχω να παω σε βαφτιση ουτε ξερω απο ποτε και δεν θυμαμαι τιποτα...

Είμαι ερωτευμένη με δυο άντρες!!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αχ τι ομορφες ιδεες...:D:D:DΣκεφτηκα το εξης,μπομπονιερα θα κανω κρεμαστη και λεω να βαλω smarties στα παιδικα και κανονικο κουφετο στους μεγαλους,στις παιδικες λοιπον θα κρεμονται τα smarties και διαφορα ζαχαρωτα τυπου μαρσμαλοου,στων μεγαλων θα κρεμονται τα κουφετα..Αν δεν μου βγει αυτο τοτε θα κανω χαρτινους κωνους και θα βαλω μεσα καραμελες ζαχαρωτα και τετοια για τα παιδακια,το θεμα ειναι θα περνουν και τα παιδακια γλυκο ή θα αρκεστουν στα ζαχαρωτα?

 

Λοιπόν, να σου πώ κάτι που εμένα μου αρέσει πάρα πολύ? Παγωτατζής! :P Σου νοικιάζουν ένα "καροτσάκι" με παγωτά και ένα άτομο που σερβίρει και έχεις αντί για γλυκό το παγωτό. Και η εποχή είναι ιδανική και όλοι το ευχαριστιούνται, μικροί και μεγάλοι. Έχω πάει σε βάφτιση και ήταν τέλεια! Όλοι περίμεναν στην ουρά χωρίς κανένα σχόλιο ή παράπονο και μετά καθόταν στο προαύλιο, συζητούσαν και ευχαριστιόταν το παγωτάκι τους. Και απο τιμή ήταν νομίζω για τα 100-150 άτομα ήταν στα 200 ευρώ.... πολύ καλά!!(Και δεν έχεις πρόβλημα αν τα παιδιά θέλουν απο το γλυκό που έχεις για τους γονείς κλπ)

Όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια....ο Θεός γελάει!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, να σου πώ κάτι που εμένα μου αρέσει πάρα πολύ? Παγωτατζής! :P Σου νοικιάζουν ένα "καροτσάκι" με παγωτά και ένα άτομο που σερβίρει και έχεις αντί για γλυκό το παγωτό. Και η εποχή είναι ιδανική και όλοι το ευχαριστιούνται, μικροί και μεγάλοι. Έχω πάει σε βάφτιση και ήταν τέλεια! Όλοι περίμεναν στην ουρά χωρίς κανένα σχόλιο ή παράπονο και μετά καθόταν στο προαύλιο, συζητούσαν και ευχαριστιόταν το παγωτάκι τους. Και απο τιμή ήταν νομίζω για τα 100-150 άτομα ήταν στα 200 ευρώ.... πολύ καλά!!(Και δεν έχεις πρόβλημα αν τα παιδιά θέλουν απο το γλυκό που έχεις για τους γονείς κλπ)

 

 

πολυ καλη ιδεα σου,αλλα η βαπτιση θα γινει σεπτεμβριο...:confused::confused::confused:Τι καλα ομως να γινοτανε καλοκαιρι θα το εκανα σιγουρα..

Είμαι ερωτευμένη με δυο άντρες!!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη ιδεα σου,αλλα η βαπτιση θα γινει σεπτεμβριο...:confused::confused::confused:Τι καλα ομως να γινοτανε καλοκαιρι θα το εκανα σιγουρα..

 

Μα και Σεπτέμβριο μια χαρά είναι... Έχει πολύ ζέστη ακόμη...;)

Όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια....ο Θεός γελάει!

Link to comment
Share on other sites

για να δωσω μερικες πληροφοριες παραπανω ως προς το τι θα κανωεγω να μου πειτε και εσεις αποψεις και γνωμες..Λοιπον,η βαφτιση θα εχει θεμα μικρο πριγκηπα,δεξιωση δεν θα κανουμε,θα κανω βιβλιο ευχων το οποιο δενε χω σκεφτει ακομα που θα το βαλω,αφου δεξιωση δεν θα κανουμε?Στην εκκλησια αλλα που?Και τι αλλο να εχει επανω στο τραπεζι?Δεν εχω καταληξει επισξς στο χρωμα,ειδα καπου σε μαγαζι μπομπο με χρωμα μωβ μπλε για αγορακι,επισης μπλε με κιτρινο και κοκκινο με μπλε,δεν ξερω ποιο να πρωτοδιαλεξω,τις μπομπο θα τις κανω εγω και εχω σκεφτει να ειναι κρεμαστη και να βαλω τις μπομπο ν κρεμονται και μια κορωνα,και στα παιδακια να κρεμονται και μασμαλοου,για μεγαλους γλυκισμα και για τα μικρα παιδακια θ ακανω χωνι χαρτινο που θα βαλω μεσα διαφορα,αυτα εχω σκεφτει προς το παρων,θελω να αξιοποιησω και τα φαναρακια που εχω με καποιο τροπο αλλα δεν ξερω πως εννοειτε και με κατι αλλο ας πουμε τουλι,για δωστε ιδεες βρε κοριτσια!

Είμαι ερωτευμένη με δυο άντρες!!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά λοιπόν ακούγονται όλα, έχεις καταλήξει στα περισσότερα. ;)

 

Τα φαναράκια μπορείς να τα βάλεις επάνω σε γάζες στα σκαλοπάτια της εκκλησίας. Επίσης, μπορείς να βάλεις ένα ή δυο επάνω στο τραπέζι με το βιβλίο ευχών.

Εγώ είχα ένα τραπέζι με τα δεντράκια με τις κρεμαστές μπομπονιέρες και τα γλυκά και ακόμη ένα με το βιβλίο ευχών, μερικά μπαλόνια, μια γυάλα με χρωματισμένο νερό που έπλεαν ρεσώ και ένα καδράκι που έγραφε Κάνε μια ευχή. Και τα δύο ήταν στολισμένα με γάζες στα χρώματα της βάφτισης.

 

 

edit

Αν έχει κανένα δέντρο στο προαύλιο, που ταιριάζει να βάλεις απο κάτω το τραπέζι, μπορείς να κρεμάσεις φαναράκια στο δέντρο.

Όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια....ο Θεός γελάει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για να κολλήσουν περισσότερο τα φαναράκια με το θέμα σου,μπορείς να κρεμάσεις έξω ή και μέσα κορώνες ή πλανήτες.Και τα δυο παραπέμπουν στον μικρό πρίγκηπα.

Επίσης,τα χρώματα που είναι σχετικά με αυτόν είναι κόκκινο-μπλε και κίτρινο-πράσινο.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά λοιπόν ακούγονται όλα, έχεις καταλήξει στα περισσότερα. ;)

 

Τα φαναράκια μπορείς να τα βάλεις επάνω σε γάζες στα σκαλοπάτια της εκκλησίας. Επίσης, μπορείς να βάλεις ένα ή δυο επάνω στο τραπέζι με το βιβλίο ευχών.

Εγώ είχα ένα τραπέζι με τα δεντράκια με τις κρεμαστές μπομπονιέρες και τα γλυκά και ακόμη ένα με το βιβλίο ευχών, μερικά μπαλόνια, μια γυάλα με χρωματισμένο νερό που έπλεαν ρεσώ και ένα καδράκι που έγραφε Κάνε μια ευχή. Και τα δύο ήταν στολισμένα με γάζες στα χρώματα της βάφτισης.

 

 

edit

Αν έχει κανένα δέντρο στο προαύλιο, που ταιριάζει να βάλεις απο κάτω το τραπέζι, μπορείς να κρεμάσεις φαναράκια στο δέντρο.

 

 

δηλαδη ειχες δυο τραπεζια στο ενα μπομπο και κερασμα και στο αλλο,βιβλιο ευχων μπαλονια το καδρακι και τη γυαλα,τελεια πολυ ωραια!!!Τα φαναρακια για να τα βαλω στη σκαλα πρεπει να παρω αρκετο υφασμα και μετα τι θα το κανω αυτο,αν τα βαλω στην εισοδο της πορτας και κρεμασω και εκει κορδελακια και κορωνιτσες?Πως θα ειναι?

 

christina112 τελικα κατεληξα σε χρωμα ανοιχτο θαλασσι με τιρκουαζ ενα συνδιασμος που μου αρεσε πολυ,θα βαλω και κορωνες στην μπομπο και το βιβλιο ευχων θα ειναι κορωνα,και θα βαλω και στα φαναρακια επανω στο τραπεζι ευχων κορωνιτσες,(πολυ ωραια η ιδεα σου)..Γενικοτερα την εκκλησια δεν την θελω πολυ στολισμενη μεσα μονο την κολυμβυθρα θα ηθελα να εχει το κατιτις της,αλλα τι ειναι το θεμα?

Είμαι ερωτευμένη με δυο άντρες!!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι, είχα 2 τραπέζια. Το ένα ήταν της εκκλησίας ως συνήθως και το άλλο το είχα φέρει εγώ (πτυσσόμενο).

 

Τα φαναράκια στην είσοδο της πόρτας εννοείς κάτω? Ναι φυσικά...αλλά και πάλι βέβαια, θα χρειαστεί λίγη γάζα να πέφτει ανάλαφρα ενδιάμεσα τους γιατί αλλιώς θα είναι πολύ άδειο το σκηνικό.

 

Για τις σκάλες τώρα...Τα μέτρα απο τις γάζες πηγαίνουν ανάλογα με τα σκαλοπάτια. Μετά μπορείς να τις χρησιμοποιήσεις σε στολισμό για δείπνο ή σε στολισμό για πάρτυ γενεθλίων του παιδιού. Κοστίζουν 2 ή 3 ευρώ το μέτρο (έχει σε 2 ποιότητες)...

 

Εγώ στην κολυμπήθρα, επειδή ήθελα κάτι οικονομικό και ακόμα για ένα απλό στεφάνι με γυψοφύλλη μου ζητούσαν 80-90 ευρώ, έκανα δύο μπάλες με γυψοφύλλη που τις στερέωσα στις δύο πλευρές, στα χερούλια της κολυμπήθρας και απο κάτω έβαλα να κρέμονται πολλές άνισες λεπτές σατέν κορδέλες στα χρώματα της βάπτισης. (λαχανί και τυρκουάζ είχα εγώ). Αυτές μου κόστισαν 35-40ευρώ, δεν θυμάμαι ακριβώς. ;)

Όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια....ο Θεός γελάει!

Link to comment
Share on other sites

Βαπτίσαμε τη περασμένη βδομάδα. Οπότε:

-Μπομπονιέρες

-Προσκλητήρια

-Στολισμός

-Γλυκά

-Εκκλησία

-Φωτογράφος

-Δεξίωση

-Δώρο κουμπάρων

-Αναμνηστικό δωράκι για καλεσμένους

-Μπαλόνια

Σύνολο: 7.500e (200 άτομα)

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οχι ρε συ... Τα περισσότερα χρήματα πήγανε στο τραπέζι ;)

 

Καλά λες...200 άτομα ε?? πωπωωω....περαστικά σας.... :P:lol::lol::lol:

 

Εμείς δεν ήρθαμε αντιμέτωποι με τέτοια νούμερα, καθώς και στις δύο βαπτίσεις, τα τραπέζια ήταν πληρωμένα απο τον εκάστοτε παππού που ακουγόταν το όνομα του. Γι'αυτό με εντυπωσίασε το ποσό.;)

Όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια....ο Θεός γελάει!

Link to comment
Share on other sites

και στις δύο βαπτίσεις, τα τραπέζια ήταν πληρωμένα απο τον εκάστοτε παππού που ακουγόταν το όνομα του. ;)

 

Πολύ καλό ... δεν το είχα ξανακούσει!!!

95Jqp2.png

 

Τα παιδιά δεν θέλουν ψυχολόγο. Γονείς θέλουν!!!

Link to comment
Share on other sites

οντως πολλα λεφτα,εγω βεβαια ουε δωρακι θα δωσω ουτε πολλα κερασματα θα εχω,υπολογιζω γυρω στο 1500 ευρω να μου βγουν..Να σε ρωτησω και κατι αλλο,στο τραπεζι ευχων.τι ειχες στρωσει?κανονικο τραπεζομαντηλο :rolleyes:(βλακεια ειπα)ή κατι αλλο?Σκεφτομαι αν ειναι να παρω γαζα να παρω και για το τραπεζι.Θα εχω και τουλι απο τις μπομπο κατι θα κανω...οταν λεω στην πορτα εννοω στην κεντρικη πορτα του ναου.

Είμαι ερωτευμένη με δυο άντρες!!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

7.500?????:shock::shock::shock: Jesus!! τι δίνατε για αναμνηστικό δωράκι, swarovski??? :-P

 

 

Πέρα από την πλάκα,τί δίνατε για αναμνηστικό δωράκι??

Φαντάζομαι εννοείς κάτι πέρα από την μπομπονιέρα.

Link to comment
Share on other sites

οντως πολλα λεφτα,εγω βεβαια ουε δωρακι θα δωσω ουτε πολλα κερασματα θα εχω,υπολογιζω γυρω στο 1500 ευρω να μου βγουν..Να σε ρωτησω και κατι αλλο,στο τραπεζι ευχων.τι ειχες στρωσει?κανονικο τραπεζομαντηλο :rolleyes:(βλακεια ειπα)ή κατι αλλο?Σκεφτομαι αν ειναι να παρω γαζα να παρω και για το τραπεζι.Θα εχω και τουλι απο τις μπομπο κατι θα κανω...οταν λεω στην πορτα εννοω στην κεντρικη πορτα του ναου.

 

Απο εκεί που θα πάρεις γάζα, μπορείς να πάρεις ύφασμα για τραπεζομάντηλο. Απλό λευκό. Δεν είναι ακριβό. Εκτός αν έχεις ήδη κάτι που βολεύει... Κι εγώ τις γάζες στα τραπέζια τις είχα. :wink:

 

Δεν είναι οι επαγγελματικές και δεν φαίνονται καλά αλλά θα πάρεις μια ιδέα...(είχαμε και απίστευτο αέρα και συννεφιά και μας τα χάλασε ...τα μπαλόνια τα έπαιρνε ο αέρας και τα μαζέψαμε απο το τραπέζι -βλέπεις έμειναν μόνο 3:p-, σηκωνόταν τα τραπεζομάντηλα....άστα... Αλλιώς τα είχα φανταστεί, αλλιώς κατέληξαν...8 Νοεμβρίου 2009 βλέπεις....:o)

 

vaptisi14.jpg

 

vaptisi13.jpg

Αντί για βιβλίο ευχών, είχα φτιάξει καρτελάκια με κορδελίτσα, στα οποία ο καθένας έγραφε και τα κρεμούσε στο δεντράκι που φαίνεται. :wink:

 

vaptisi7.jpg

Εδώ με λίγη φαντασία :-P μπορείς να διακρίνεις τις μπάλες που σου έλεγα με την γυψοφύλλη.

Όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια....ο Θεός γελάει!

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από την πλάκα,τί δίνατε για αναμνηστικό δωράκι??

Φαντάζομαι εννοείς κάτι πέρα από την μπομπονιέρα.

Ένα κρυσταλλάκι που πάνω είχε χαραγμένο το όνομα του μικρού και το προσωπάκι του. Σα πορτραιτο κάπως. Διακοσμητικό είναι. Μικρούλι σε σχήμα ημικύκλιο.

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Απο εκεί που θα πάρεις γάζα, μπορείς να πάρεις ύφασμα για τραπεζομάντηλο. Απλό λευκό. Δεν είναι ακριβό. Εκτός αν έχεις ήδη κάτι που βολεύει... Κι εγώ τις γάζες στα τραπέζια τις είχα. :wink:

 

Δεν είναι οι επαγγελματικές και δεν φαίνονται καλά αλλά θα πάρεις μια ιδέα...(είχαμε και απίστευτο αέρα και συννεφιά και μας τα χάλασε ...τα μπαλόνια τα έπαιρνε ο αέρας και τα μαζέψαμε απο το τραπέζι -βλέπεις έμειναν μόνο 3:p-, σηκωνόταν τα τραπεζομάντηλα....άστα... Αλλιώς τα είχα φανταστεί, αλλιώς κατέληξαν...8 Νοεμβρίου 2009 βλέπεις....:o)

 

vaptisi14.jpg

 

vaptisi13.jpg

Αντί για βιβλίο ευχών, είχα φτιάξει καρτελάκια με κορδελίτσα, στα οποία ο καθένας έγραφε και τα κρεμούσε στο δεντράκι που φαίνεται. :wink:

 

vaptisi7.jpg

Εδώ με λίγη φαντασία :-P μπορείς να διακρίνεις τις μπάλες που σου έλεγα με την γυψοφύλλη.

 

 

αχ φανταστικα ειναι...Λευκο τραπεζοματηλο εχω,οποτε μονο γαζες να παρω,ποσα μετρα χρειαστηκες για το τραπεζι και γι ατις δυο?

Είμαι ερωτευμένη με δυο άντρες!!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ένα κρυσταλλάκι που πάνω είχε χαραγμένο το όνομα του μικρού και το προσωπάκι του. Σα πορτραιτο κάπως. Διακοσμητικό είναι. Μικρούλι σε σχήμα ημικύκλιο.

 

 

Κατάλαβα ποιό λες και είναι τέλειο!Συγχαρητήρια για την πρωτότυπη ιδέα!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...