Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

εγγραφη στο ΙΚΑ-εισφορες-διαγραφη


Recommended Posts

Ερωτησουλες:

 

α)Μολις γεννησω η εγγραφη του νεογεννητου στο ΙΚΑ πρεπει να γινει σε ποσο χρονικο διαστημα και κατα προτεραιοτητα πριν στειλω να παρουν τα επιδοματα λοχειας και τοκετου ωστε να αποδεικνυεται οτι ειναι στο ιδιο ταμειο εγεγραμμενα και να παρω ολα οσα δικαιουμαι καθως εχω μαθει οτι αλλιως χανω το 10% επι του βοηθηματος τοκετου η κατι τετοιο..

 

β) στις εισφορες μου (δικες μου και εργοδοτη) μετα την ενταξει του μωρου στο ταμειο μου παρχει οντως προσαυξηση?

 

γ) μετα απο ποσο χρονικο διαστημα δικαιουμαι να διαγραψω το παιδι απο το ΙΚΑ και να το μεταφερω σε αλλο ταμειο?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αν διαβάσεις την δημοσίευση σου στις 12-10-08 (Ανασκόπηση των δημοσιεύσεων σας) θα δεις ότι σου έχω ήδη απαντήσει για το θέμα.Όσο για τις εισφορές δεν αυξάνονται, δεν αλλάζει κάτι. Μόνο για τις γυναίκες που είναι στον ΟΑΕΕ μετά τη γέννα και για ένα χρόνο οι εισφορές μειώνονται στο μισό.Καλημέρα και καλή Κυριακή!!! :):):)

Κωνσταντίνος 30-03-2004

Χριστίνα-Λαμπρινή 7-11-2008

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...