Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

εξετασεις θρομβοφιλιας-ΕΝΣΤΑΣΗ


Recommended Posts

πριν 3 μηνες που κατέθεσα τα χαρτια μου για τις εξετασεις θρομβοφιλιας που αρχικα κοστισαν 380ε.

σημερα λοιπον πηρα 230ε πισω ,

οταν ζήτησα να κανω ένσταση,μου φέρανε αντιρρήσεις

του στυλ δεν πρόκειται να παρεις τιποτα παραπάνω,σταμπα το ταξιδι που θα κανεις για την επιτροπή (μενω σε νησι) , ασε που πρέπει να γράψεις τον λογο που κανεις ενσταση.

οταν τους ρώτησα- δηλαδη σαν τι λογο πρέπει να γράψω?

μου απάντησαν εσυ την κανεις την ενσταση οχι εμεις...

κορίτσια σας παρακαλώ πείτε μου..

-- τι γράφατε ως αιτια πανω στην ενσταση που καταθεσατε στο ικα???

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσιαααα

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Τον Αύγουστο έκανα και εγώ εξετάσεις για θρομβοφιλία στο Λαικό και μου στοιχισαν 440?, πήρα πίσω 174 ευρώ! Έκανα ένσταση η οποία θα εξεταστεί τέλη Οκτωβρίου,

θα περάσω από επιτροπή...

Link to comment
Share on other sites

Ο υπάλληλος όταν τον ρώτησα γιατί από τη στιγμή που κάνω τις εξετασεις σε δημάσιο νοσοκομείο δεν παίρνω όλα τα χρήματα πίσω, μου απάντησε ότι δεν έχουν αναπροσαρμόσει τη τιμολόγηση των εξετάσεων στο ικα, επίσης όταν τον ρώτησα που θα βρει ο κοσμος τα χρήματα να πληρώνει σε δημόσια νοσοκομεία τις εξετάσεις και το ικα να μη τον καλύπτει, μου απάντησε οτι το ικα είναι ασφαλιστικός φορέας και όχι εξασφαλιστικός!!!

Κάπως έτσι τα έγραψα και στην ένσταση...

Link to comment
Share on other sites

τελικα αυτο που εγραψα στην ενσταση ειναι το εξης..

''για λόγους που θα αναφερω στην εκδίκαση της υπόθεσής μου"

αν δεν εγραφα τιποτα δεν δέχονταν την ενσταση.

τωρα πρεπει να βρω τι θα πω στην επιτροπή!!!

καμια ιδεα???

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 months later...

Πέρασα από επιτροπή τελικά μέσα Οκτωβρίου 2009, ένα μήνα μετά μου ήρθε η θετική απάντηση και μου επιστράφηκε όλο το ποσό. Άν και τη μερα εκείνη η επιτροπή μου είπε προφορικά ό,τι δεν θα το πάρω όλο πίσω και απόρησα λέγοντας τους ότι δεν πήγα σε κάποιο ιδιωτικό κέντρο αλλά σε δημόσιο νοσοκομείο και δεν θα μου επιστραφεί όλο το ποσό! Η απάντηση τους ήταν αφοπλιστική ό,τι τα δημοσια νοσοκομεία την έχουν δει ιδιωτικά και χρεώνουν ό,τι θέλουν!Ελλάς το μεγαλείο σου!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
τελικα αυτο που εγραψα στην ενσταση ειναι το εξης..

''για λόγους που θα αναφερω στην εκδίκαση της υπόθεσής μου"

αν δεν εγραφα τιποτα δεν δέχονταν την ενσταση.

τωρα πρεπει να βρω τι θα πω στην επιτροπή!!!

καμια ιδεα???

 

εσεισ τι ειπατε στην επιτροπη???

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

μμμμ κατι τετοιο σκεφτόμουν κ εγω.

ποσο καιρος περασε για να σε καλεσουν στην επιτροπη?

εχουν περασει 4 μηνες απο τοτε που εκανα την ενσταση.μηπως πρεπει να το ψαξω?

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Καλησπέρα. Είμαι έγκυος στο δεύτερο παιδάκι και ο γιατρός μου ζήτησε κάποιες εξετάσεις θρομβοφιλίας λόγω προβλήματος στην πρώτη εγκυμοσύνη. Έχω κλείσει ραντεβού στο Λαϊκό και μου είπαν πως το δημόσιο καλύπτει μόνο 150 e (έχω ασφάλεια του δημοσίου).Θα πληρώσω γύρω στα 500e. Γνωρίζει κανείς κάτι και αν υπάρχει περίπτωση να καλυφθεί όλο το ποσό; Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...