Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παγκράτι Δάφνη Υμηττός Ηλιούπολη


Recommended Posts

Αγαπητοι γονείς, ειμαι και εγω στην αναζητηση του καλυτερου βρεφονηπιακου σταθμου για τα παιδια ηλικιας 1 και 3 τον Σεπτεμβρη, Κοιταξα 6-7 σταθμους αλλα τελικα δεχονται και τα 2 μαζι στο Νησακι, στο Παραμαθύθι να αρχινησει που βρίσκονται και τα 2 Ιλιουπολη και στα Ζαρκαδακια(παπαγου) επειδη ειμαστε σε ενδιαμεση περιοχη. Επισης δεν εχω δει απο κοντα τα Γλυκα Πειραχτηρια. Εχω διαβάσει όλα τα σχετικά μυνηματα εδω στο Forum για όλους τους εναλλακτικές επιλογές και τα θετικα και τα αρνητικα αλλα τελικα μονο αυτοι οι σταθμοι μας δεχτηκαν. Μηπως ξερει κανεις τιποτα για αυτούς για τη χρονια που περασε?? Πρεπει να κλεισουμε απο τωρα γιατι οπως βλεπω οι καλοι σταθμοι ειναι ηδη κλεισμενοι. Τι να πω μαλλον πρεπει κανεις να κοιταει για βρεφικο απο οταν γεννιεται το παιδι για να προλαβει. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 73
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αγαπητοι γονείς, ειμαι και εγω στην αναζητηση του καλυτερου βρεφονηπιακου σταθμου για τα παιδια ηλικιας 1 και 3 τον Σεπτεμβρη, Κοιταξα 6-7 σταθμους αλλα τελικα δεχονται και τα 2 μαζι στο Νησακι, στο Παραμαθύθι να αρχινησει που βρίσκονται και τα 2 Ιλιουπολη και στα Ζαρκαδακια(παπαγου) επειδη ειμαστε σε ενδιαμεση περιοχη. Επισης δεν εχω δει απο κοντα τα Γλυκα Πειραχτηρια. Εχω διαβάσει όλα τα σχετικά μυνηματα εδω στο Forum για όλους τους εναλλακτικές επιλογές και τα θετικα και τα αρνητικα αλλα τελικα μονο αυτοι οι σταθμοι μας δεχτηκαν. Μηπως ξερει κανεις τιποτα για αυτούς για τη χρονια που περασε?? Πρεπει να κλεισουμε απο τωρα γιατι οπως βλεπω οι καλοι σταθμοι ειναι ηδη κλεισμενοι. Τι να πω μαλλον πρεπει κανεις να κοιταει για βρεφικο απο οταν γεννιεται το παιδι για να προλαβει. Ευχαριστώ

 

μην απαγοητεύεσαι! σιγα, δεν ειναι και η λεόντιος! απλώς οι περισσότεροι τα παίρνουν από 18 μηνών. εκτός από δημοτικούς παιδικούς σταθμούς, που εχουν βρεφικά τμήματα.

τα δελφινάκια στο παγκράτι, στην οδό τελαμώνος τα παίρνει τόσο μικρά. ήδη μια φίλη μου την πηγαίνει την κόρη της που είναι 13 μηνών. τηλεφώνησε να ρωτήσεις.

επίσης και το μαγια-μπιλυ στην αγία μαρίνα, νομίζω πως δέχεται τοσο μικρά παιδιά.

ρώτησε επίσης στο ηλιοχαμόγελο στην οδό έρμου στον βύρωνα. http://www.ilioxamogelo.gr

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητή Ισμενη, σε υπερευχαριστω, μιλησα με τα Δελφινακια και απο βδομαδα θα πάμε να τα δουμε και απο κοντα,Ελπιζω να ειναι καλος παιδικος αν και ειδα σε προηγουμενο μηνυμα για τους χώρους και οτι δεν αφησαν να τους δεις. Αυτη φιλη σου ποσο καιρο παει το παιδακι της? Είναι ευχαριστημένη?

Link to comment
Share on other sites

τη φίλη μου την άφησαν να δει τις αίθουσες. η κόρη της τωρα ξεκίνησε. γενικά στη γειτονιά μας δεν εχουμε σταθμούς που δέχονται τοσο μικρούλια. κυρίως από 18 μηνών.

στο ηλιοχαμόγελο, τηλεφώνησες;

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Πηγαμε στα Δελφινακια και πραγματικα ηταν ο πιο προσεγμενος και καθαρος βρεφονηπαικος σταθμος, μυριζε καθαριοτητα. Γενικά μας αρεσε και ηταν η μια απο τισ 2 επιλογες μας. Ειδαμε και την ΗΛΙΑΧΤΙΔΑ στου Παπάγου που δεν εχω καταλαβει ακομα αν και γιατι ειχαν γραψει κατι αρνητικο εδω στο Forum . Και εκει μας αρεσε παρα πολυ και ολος ο τοπος εβγαζε αγαπη για τα παιδια. Τελικα να δουμε τι θα κανουμε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πηγαμε στα Δελφινακια και πραγματικα ηταν ο πιο προσεγμενος και καθαρος βρεφονηπαικος σταθμος, μυριζε καθαριοτητα. Γενικά μας αρεσε και ηταν η μια απο τισ 2 επιλογες μας. Ειδαμε και την ΗΛΙΑΧΤΙΔΑ στου Παπάγου που δεν εχω καταλαβει ακομα αν και γιατι ειχαν γραψει κατι αρνητικο εδω στο Forum . Και εκει μας αρεσε παρα πολυ και ολος ο τοπος εβγαζε αγαπη για τα παιδια. Τελικα να δουμε τι θα κανουμε.

 

θα σου πρότειαν να κάνεις και μία "χωρις ραντεβού" επίσκεψη και στα δύο για να είσαι απόλυτα σίγουρη γι' αυτό που είδες.

καλή τυχη!

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Γεια σας, ξερετε απο τιμες τι παιζει στη περιοχη και απο ποσο ετων παιρνουν?

 

εκανες σημερα εγγραφη και ολες οι καταχωρήσεις σου ειανι για τις τιμές των παιδικών σταθμών σε ολες τις περιοχές της αθήνας; παντού θα πάει το παιδί σου;

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Θέλω να μάθω πληροφορίες για τον παιδικό σταθμό μια φορά κι έναν καιρό στην Ηλιούπολη . Απα ότι είδα στο βίντεο στην ιστοσελίδα του http://www.miaforakienankairo-paidikosstathmos.gr μου φάνηκε ενδιαφέρον . Έχει κάποιος κάτι να μου πει ;

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Καλησπέρα!

Μετά από πολλές αποτυχημένες προσπάθειες με νταντάδες αποφασίσαμε να πάμε το Νικόλα μας (17 μηνών) σε παιδικό σταθμό. Το σπίτι μας είναι σύνορα Υμηττό-Παγκράτι. Έχουμε ακούσει τα καλύτερα για τον παιδικό σταθμό "Παραμύθι ν'αρχινήσει" στον Υμηττό. Έχει κανένας προσωπική εμπειρία; Περιμένω με ανυπομονησία τις γνώμες σας.

 

Σας ευχαριστώ που υπάρχετε...!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα!

Μετά από πολλές αποτυχημένες προσπάθειες με νταντάδες αποφασίσαμε να πάμε το Νικόλα μας (17 μηνών) σε παιδικό σταθμό. Το σπίτι μας είναι σύνορα Υμηττό-Παγκράτι. Έχουμε ακούσει τα καλύτερα για τον παιδικό σταθμό "Παραμύθι ν'αρχινήσει" στον Υμηττό. Έχει κανένας προσωπική εμπειρία; Περιμένω με ανυπομονησία τις γνώμες σας.

 

δεν ξερω για το συγκεκριμένο σταθμό

θα σου προτεινα να επισκεφτείς το ροουζμαρι του βύρωνα (αιγιαλείας 47, 2107600389) και του παγκρατίου (πασιτέλους :cool:

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εκτός από τον Ροούζμαρί θα σου πρότεινα κ την Λίλιαν Λύκου.Τον επισκέφτηκα σήμερα για την μικρή μου που θα είναι ενός έτους όταν πάει, κ μου φάνηκε πολύ καλός.

Λίγο τσιμπημένος βέβαια αλλά καλός..

Το Ρόουζμαρί, επειδή το έχουμε δοκιμάσει έχει πολύ καλούς ανθρώπους πάνω απ'όλα!!σαν οικογένειά σου!

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω για το συγκεκριμένο σταθμό

θα σου προτεινα να επισκεφτείς το ροουζμαρι του βύρωνα (αιγιαλείας 47, 2107600389) και του παγκρατίου (πασιτέλους :cool:

 

Ναι!!! Ροόουζμαρι! Ισμήνη ξανά για άλλη μια φορά Σ'Ευχαριστώ που με βοήθησες πέρσι. Είναι τώρα 1 χρόνος περίπου που η Ειρήνη μας πηγαίνει εκεί και είμαστε υπερευχαριστημένοι. :):):D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εμείς σε λίγες ημέρες τελειώνουμε στο προ-νήπιο και θα αποχαιρετήσουμε τα Φιλαράκια, στην Ηλιούπολη και είμαι να σκάσω. Θα ήθελα να μπορούσα να τον έστελνα και του χρόνου γιατί η δουλειά που γίνεται εκεί είναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ!!! Δεν είχα το παραμικρό παράπονο όλη τη χρονιά, το παιδί μου εξελίχθηκε πραγματικά και το πολύ σημαντικό για μένα είναι ότι όταν πάω να τον πάρω, έρχεται πάντα με χαμόγελο λέγοντάς μου "πέρασα υπέροχα σήμερα", μάλιστα μου ζήτησε να πηγαίνω πιο αργά να τον παίρνω (πήγαινα στις 2) γιατί δεν θέλει να φεύγει πριν από τους φίλους του.

 

Λέω λοιπόν αντίο στο όμορφο σχολειό μας και σας το προτείνω ανεπιφύλακτα!!!

eaZQp3.png KHFyp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ναι!!! Ροόουζμαρι! Ισμήνη ξανά για άλλη μια φορά Σ'Ευχαριστώ που με βοήθησες πέρσι. Είναι τώρα 1 χρόνος περίπου που η Ειρήνη μας πηγαίνει εκεί και είμαστε υπερευχαριστημένοι. :):):D

 

καλημέρα

θα συνεχισουμε μαζι προνηπιο φετος; με την αγαπημένη σίσσυ;

καλο καλοκαιρι και τα λεμε απο σεπτέμβρη!

 

age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 χρόνια μετά...

Μια διαφορετική εκπαιδευτική προσέγγιση " EUROPAIDEIA Kindergarten", δίγλωσσα ( Ελληνικά - Αγγλικά) πρωινά παιδαγωγικά πρωνηπιακά τμήματα 9:00-1:00 καθημερινά. Αμφικράτους 10 ( Κοντά στην πλατεία Υμηττού)

 

https://www.facebook.com/pages/%CE%95%CE%A5%CE%A1%CE%A9%CE%A0%CE%91%CE%99%CE%94%CE%95%CE%99%CE%91/159857137370025

Link to comment
Share on other sites

Μια διαφορετική εκπαιδευτική προσέγγιση " EUROPAIDEIA Kindergarten", δίγλωσσα ( Ελληνικά - Αγγλικά) πρωινά παιδαγωγικά πρωνηπιακά τμήματα 9:00-1:00 καθημερινά. Αμφικράτους 10 ( Κοντά στην πλατεία Υμμητού)

 

https://www.facebook.com/pages/%CE%9...59857137370025

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Foudoukaki κι εμείς Άγιο Αρτέμιο μένουμε και πήγαμε 3 χρόνια στη Λύκου. Στο θέμα της πειθαρχείας, της οργάνωσης και της φροντίδας προς το παιδί έμεινα απόλυτα ικανοποιημένη! Στο μαθησιακό δεν έκαναν τίποτα, οπότε αντιμετωπίσαμε τεράστιο πρόβλημα στην Α' δημοτικού. Ό,τι θέλεις ρώτα με

 

Σας ευχαριστώ που υπάρχετε...!!!

Link to comment
Share on other sites

εγω πηγαινα την κορη μου στο ροουζμαρι στηνοδο Αιγιαλειας στον Βυρωνα

υπεροχες δασκάλες, εξαιρετικη συνεργασια με τους γονεις

 

υπάρχει και το ροουζμαρι στο Παγκρατι στην οδο Πασιτελους. επισης εξαιρετικες δασκάλες. συνεργαζονται αυτα τα δυο και στις γιορτες!

 

στου βυρωνα μαγειρευει η μαμα της ιδιοκτήτριας και στου Παγκρατίου η ιδια η ιδιοκτήτρια

 

τα προτεινω ανεπιφύλακτα!!!!!!!!!!!!!!

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλημέρα σε όλους και όλες

Η κόρη μου είναι 11 μηνών, και η κοπέλα που την κρατάει, δυστυχώς θα πρέπει να φύγει.

Έτσι, ξέμεινα ξαφνικά χωρίς κοπέλα και χωρίς να έχω ασχοληθεί ποτέ με το θέμα του παιδικού, καθώς σκόπευα να τη στείλω του χρόνου το Σεπτέμβρη που θα είναι 23μηνών.

Δε νομίζω ότι θέλω να ξαναμπώ στη διαδικασία να βρω νέα κοπέλα, να την εμπιστευθώ να έρχεται σπίτι και να μένει με το παιδί, γιαγιάδες δεν έχω διαθέσιμες, και σκέφτομαι έστω και πρόωρα τη λύση του παιδικού.

Μένουμε Δάφνη, και ψάχνουμε κάτι σε Δάφνη, Υμηττό, Ηλιούπολη, ή και Παγκράτι που δουλεύω.

Αλλά το πρόβλημα, πέραν όλων των υπολοίπων, είναι ότι ψάχνουμε να κρατούν το παιδί μέχρι τις 18:00 καθώς τέτοια ώρα σχολάμε.

Έχει κανείς να προτείνει κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και όλες

Η κόρη μου είναι 11 μηνών, και η κοπέλα που την κρατάει, δυστυχώς θα πρέπει να φύγει.

Έτσι, ξέμεινα ξαφνικά χωρίς κοπέλα και χωρίς να έχω ασχοληθεί ποτέ με το θέμα του παιδικού, καθώς σκόπευα να τη στείλω του χρόνου το Σεπτέμβρη που θα είναι 23μηνών.

Δε νομίζω ότι θέλω να ξαναμπώ στη διαδικασία να βρω νέα κοπέλα, να την εμπιστευθώ να έρχεται σπίτι και να μένει με το παιδί, γιαγιάδες δεν έχω διαθέσιμες, και σκέφτομαι έστω και πρόωρα τη λύση του παιδικού.

Μένουμε Δάφνη, και ψάχνουμε κάτι σε Δάφνη, Υμηττό, Ηλιούπολη, ή και Παγκράτι που δουλεύω.

Αλλά το πρόβλημα, πέραν όλων των υπολοίπων, είναι ότι ψάχνουμε να κρατούν το παιδί μέχρι τις 18:00 καθώς τέτοια ώρα σχολάμε.

Έχει κανείς να προτείνει κάτι?

 

Ξέρω ότι με διευρυμένο ωράριο λειτουργεί ο σταθμός "Κίτρινες Ομπρέλες" στην Ηλιούπολη, ωστόσο δεν ξέρω τίποτα άλλο απολύτως :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

 

Καλό κουράγιο στο ψάξιμο και καλή τύχη!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και όλες

Η κόρη μου είναι 11 μηνών, και η κοπέλα που την κρατάει, δυστυχώς θα πρέπει να φύγει.

Έτσι, ξέμεινα ξαφνικά χωρίς κοπέλα και χωρίς να έχω ασχοληθεί ποτέ με το θέμα του παιδικού, καθώς σκόπευα να τη στείλω του χρόνου το Σεπτέμβρη που θα είναι 23μηνών.

Δε νομίζω ότι θέλω να ξαναμπώ στη διαδικασία να βρω νέα κοπέλα, να την εμπιστευθώ να έρχεται σπίτι και να μένει με το παιδί, γιαγιάδες δεν έχω διαθέσιμες, και σκέφτομαι έστω και πρόωρα τη λύση του παιδικού.

Μένουμε Δάφνη, και ψάχνουμε κάτι σε Δάφνη, Υμηττό, Ηλιούπολη, ή και Παγκράτι που δουλεύω.

Αλλά το πρόβλημα, πέραν όλων των υπολοίπων, είναι ότι ψάχνουμε να κρατούν το παιδί μέχρι τις 18:00 καθώς τέτοια ώρα σχολάμε.

Έχει κανείς να προτείνει κάτι?

 

ροουζμαρι στο παγκρατι

στην οδο πασιτέλους 8

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...