Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ανακάτεμα πολύ, τώρα τί τρώνε?


dimmi

Recommended Posts

ανακατεύομαι ανακατεύομαι και...ανακατεύομαι!

Ο διατροφολόγος μου είπε μαζί με τροφές πλούσιες σε νερό πχ φρούτα να τρώω και φρυγανιά. Εγώ και πάλι ανακατεύομαι. ¨οχι την ώρα που τρώω αλλά συνήθως μετά.

Εσείς τίτρώτε με το ανακάτεμα? Φοβάμαι γιατί όλο ζυμαρικά και ψωμοειδή αποζητώ σαν πιο "ασφαλή"

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εσείς τίτρώτε με το ανακάτεμα? Φοβάμαι γιατί όλο ζυμαρικά και ψωμοειδή αποζητώ σαν πιο "ασφαλή"

 

Το πρώτο τρίμηνο το έβγαλα με βραστή πατάτα και φρυγανιές, είχα χάσει και 3 κιλά από τους εμετούς, αλλά η μαία μου έλεγε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα...Φάε ό,τι αντέχεις. Στα φαρμακεία και στα μαγαζιά ειδών camping μπορείς να βρεις και τα βραχιολάκια sea-bands για τη ναυτία, που είναι ασφαλή και στην εγκυμοσύνη. Εννοείται ρωτάς και το γιατρός σου :-)

 

"Πού να σε κρύψω γιόκα μου να μη σε φτάνουν οι κακοί

σε ποιο νησί του ωκεανού, σε ποια κορφή ερημική..."

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι και τον πέμπτο μήνα έτρωγα ότι άντεχα.Γαλακτοκομικά καθόλου ενώ πριν τα λάτρευα,μπανάνες καθόλου που είναι αγαπημένο φρούτο.Οι φρυγανιές μ'έκαναν χάλια,οι σόδες το ίδιο,τα κρακεράκια ούτε να τα δω.Μακαρόνια,πατάτες τηγανιτές,στεγνά μπιφτέκια και φράουλες όλη μέρα.Επίσης μήλα και αχλάδια λιωμένα,πουρέ.Τα φρούτα με βοήθησαν πάρα πολύ.Για πρωινό έτρωγα τοστ με μαρμελάδα,ότι να'ναι δηλαδή.Έχασα 4 κιλά.Επειδή όμως δεν έκανα πολλούς εμετούς γλίτωσα την αφυδάτωση.Τρως ότι αντέχεις.Γύρω στον τέταρτο μήνα συνήθως περνάει.Υπομονή.Α και το πιο παράδοξο,μου περνάει η καούρα όταν παίρνω βραδυνό ασβέστιο.Ότι να'ναι:P

NVVvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν έχεις πρόβλημα με εμετούς, τότε είσαι τυχερή. Εγώ έτρωγα από όλα αλλά σε μικρές ποσότητες.

Ναι δεν έχω εμετούς αλλά τί να το κάνεις που ρεύομαι όλο το 24ωρο και όταν με πιάσει πολύ έντονη αναγούλα νιώθω να χλωμιάζω και αδειάζω ψυχικά! Μήπως ο εμετός με ανακούφιζε, από την άλλη στο χέρι μου είναι να μειώσω τις ποσότητες, κάποιες φορές τρώω περισσότερο και λάθος ώρες πχ πρό ύπνου.

Θα αρχίσω να μαζεύομαι σας ευχαριστώ όλες για τις απαντήσεις! Σήμερα λαδερό έχω κάνει, ο Θεός βοηθός.

Τώρα που το είδα αραγμένο στη μήτρα να χτυπά η καρδούλα του θα προσπαθήσω πιο πολύ. Το αξίζει, δεν το αξίζει? :):)

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αν αξίζει λέει;;;;; ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ! και που'σαι ακόμη.... μαγεύεσαι όσο πάει...

 

Κι εγώ δεν είχα εμετούς αλλά είχα αναγούλες στην αρχή και έκανα κάτι που είπε ο γιατρός και συνήλθα παραδόξως: είχα συνεχώς κάτι στο στομάχι μου. Κάτι έτρωγα όλη την ώρα από λίγο και έτσι σταματούσαν. Δεν το δοκιμάζεις; Ετρωγα όλο αγγούρια θυμάμαι και μπισκοτάκια με φυτικές ίνες που αργείς πολύ να χωνέψεις (τα έφτιαχνα μονη μου....) Οταν το στομάχι σου είναι γεμάτο έχεις αναγούλα;;

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ δεν είχα εμετούς αλλά είχα αναγούλες στην αρχή και έκανα κάτι που είπε ο γιατρός και συνήλθα παραδόξως: είχα συνεχώς κάτι στο στομάχι μου. Κάτι έτρωγα όλη την ώρα από λίγο και έτσι σταματούσαν. Δεν το δοκιμάζεις; Ετρωγα όλο αγγούρια θυμάμαι και μπισκοτάκια με φυτικές ίνες που αργείς πολύ να χωνέψεις (τα έφτιαχνα μονη μου....) Οταν το στομάχι σου είναι γεμάτο έχεις αναγούλα;;

όχι όταν είναι γεμάτο δεν έχω αναγούλα!!! Βρε λές? Αυτό θα κάνω!!! Πιο συχνά γεύματα. Τώρα τρώω ανα 3-4 ώρες, ίσως φταίει αυτό!! Και αν έχω ξεχάσει να φάω και πιω νερό πάει κάηκα...ο κακός χαμός στο στομάχι!

Και τώρα που το λες όταν τύχει και φάω πιο συχνά δεν έχω αναγούλες!

Απλά για να φάω πιο συχνά θα πρέπει και πιο λίγο. Δοκιμάζω αμέσως, σήμερα κιόλα! Ναι φυτικές ίνες προσπαθώ κ γω όσο μπορώ.

Σε ευχαριστώ xena μου!

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν έχω εμετούς αλλά τί να το κάνεις που ρεύομαι όλο το 24ωρο και όταν με πιάσει πολύ έντονη αναγούλα νιώθω να χλωμιάζω και αδειάζω ψυχικά! Μήπως ο εμετός με ανακούφιζε, από την άλλη στο χέρι μου είναι να μειώσω τις ποσότητες, κάποιες φορές τρώω περισσότερο και λάθος ώρες πχ πρό ύπνου.

Θα αρχίσω να μαζεύομαι σας ευχαριστώ όλες για τις απαντήσεις! Σήμερα λαδερό έχω κάνει, ο Θεός βοηθός.

Τώρα που το είδα αραγμένο στη μήτρα να χτυπά η καρδούλα του θα προσπαθήσω πιο πολύ. Το αξίζει, δεν το αξίζει? :):)

 

αν το αξιζει λεει?θα το καταλαβεις οταν με το καλο αρχισει να κουνιεται θα τρελαθεισ! ειμαι στον 8ο και εκανα παρα πολλους εμετους το πρωτο τριμηνο.εμενα ο γιατρος μου συστησε μικρα και συχνα γευματα,(το τελευταιο τουλαχιστον 3 ωρες πριν τον υπνο)μειωση των υγρων και των φρουτων που εχουν ζουμια,επισης βοηθαει πολυ να εχεις κανενα λεμονακι στην τσαντα σου (κομενο)σε καμια σακουλιτσα να το μυριζεις οταν σε πιανει η αναγουλα.αυτα απο προσωπικη εμπειρια...καλη συνεχεια !

7V7Sp3.png

 

 

dev307pf___.png

Link to comment
Share on other sites

στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα εμετούς από την 4η εβδομάδα μέχρι 7 μηνων. τώρα έχω εμετούς από την 8η εβδομάδα σε πολύ χειρότερο βαθμό από την πρώτη. Αναγούλες έχω από την ώρα που ξυπνάω μέχρι που κοιμάμαι. Ελπίζω αυτην την φορά τουλάχιστον να περάσουν μόλις κλείσω το α τρίμηνο. Δεν μπορώ με τίποτα να φάω κρέας. Ούτε να το μυρίσω. Λίγο με τα φρούτα ένιωσα να είμαι καλύτερα. Γενικά όμως όλα με πειράζουν.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα εμετούς από την 4η εβδομάδα μέχρι 7 μηνων. τώρα έχω εμετούς από την 8η εβδομάδα σε πολύ χειρότερο βαθμό από την πρώτη. Αναγούλες έχω από την ώρα που ξυπνάω μέχρι που κοιμάμαι. Ελπίζω αυτην την φορά τουλάχιστον να περάσουν μόλις κλείσω το α τρίμηνο. Δεν μπορώ με τίποτα να φάω κρέας. Ούτε να το μυρίσω. Λίγο με τα φρούτα ένιωσα να είμαι καλύτερα. Γενικά όμως όλα με πειράζουν.

 

μεχρι 7 μηνων????????????????? εγω ειμαι 7 εβδομαδων κ οπως λες εχω αναγουλα απο την ωρα που θα ξυπνησω μεχρι την ωρα που θα κοιμηθω!!αναγουλα στο φουλ!!! απο εμετο τιποτα!!! μονο αναγουλα!!!!!!!!!!!

"Εννέα μήνες στην κοιλιά σου και μια ζωή στην αγκαλιά σου...

Σ΄ ευχαριστώ! Kαι σ'αγαπώ!!! Mα ένα μονάχα σου ζητώ,

μάθε μου τρόπο να αγαπώ, όπως εσύ έμενα...

και όταν θα δίνω αγκαλιά να δίνω σαν και σένα...

και να αγαπώ τον κόσμο μου όπως εσύ εμένα..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω οπως ειπα κ πιο κατω, εχω ολη μερα αναγουλα! δεν τρωω πολυ καλα γιατι δεν εχω ορεξη λογω αναγουλας, αλλα κ οταν τρωγω, με 2 μπουκιες νοιωθω οτι θα σκασει η κοιλια μου!!!!!!!!!!! δεν υπαρχει μεση λυση δηλαδη!!! ωρες ωρες απελπιζομαι παρα πολυ με την αναγουλα! εμετος μηδεν, αλλα αναγουλα στο φουλ!!!! :mad:

Κ εχω κ το φιλο μου που ενω ειναι πολυ χαρουμενος που ειμαστε εγκυος, μου λεει οτι τον παραμελω ("δεν με χαιδευεις, δεν με προσεχεις, κτλ")... δεν μπορει να καταλαβει οτι δεν εχω ορεξη για τιποτα!!!

"Εννέα μήνες στην κοιλιά σου και μια ζωή στην αγκαλιά σου...

Σ΄ ευχαριστώ! Kαι σ'αγαπώ!!! Mα ένα μονάχα σου ζητώ,

μάθε μου τρόπο να αγαπώ, όπως εσύ έμενα...

και όταν θα δίνω αγκαλιά να δίνω σαν και σένα...

και να αγαπώ τον κόσμο μου όπως εσύ εμένα..."

Link to comment
Share on other sites

Εγω είχα αναγούλες μέχρι τις αρχές του 4ου και δε μπορούσα να πιστέψω ότι κάποτε θα περάσουν! Πέρασαν όμως -κουράγιο σε όλες, και κυρίως σε εκείνες που οι αναγούλες αργούν να φύγουν.

Ενώ είχα διαβάσει σε πολλα μέρη για αυτο το γιατροσόφι, δεν το είχα δοκιιμάσει μέχρι που μου το πρότεινε η μαμα μιας φίλης μου κι απο τότε ήμουν πολυ καλύτερα. Όποτε με έπιανε αναγούλα πιπιλούσα μια λεπτή φετουλα λεμόνι. Δεν του φαίνεται, αλλα έκανε πολυ μεγάλη διάφορα, μέσα σε πέντε λεπτα ήμουν πολυ καλύτερα. Απλα το έκανα πολλές φορές τη μέρα.

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια γεια σας!

Εγώ είχα αναγούλες μέχρι σχεδόν 4 μηνών, και δεν μπορούσα να φάω και να μυρίσω τίποτα! μέχρι και τα βραστά μακαρόνια μπορεί να μου μύριζαν.... ότι και να μαγείρευα, επειδή το μύριζα μετά δεν ήθελα να το φάω.... το βράδυ ξυπνούσα γιατί ένοιωθα ότι θα κάνω εμετό, αλλά δεν έκανα ούτε μία φορά! το μόνο που με ηρεμούσε ήταν οι γαλέτες που τις είχα δίπλα στο κρεβάτι μου και έτρωγα κατά τη διάρκεια της νύχτας για να αισθανθώ καλύτερα! τους πρώτους 4 μηνες πήρα δεν πήρα ένα κιλό, μετά... μια χαρά άνοιξε η όρεξη εξού και απότομα κιλά από παγωτάκια και άλλα τέτοια! :D

μετά όμως ( και αυτό μου το είχε πει μια μαία,, ότι άμα έχεις αναγούλες το πρώτο τρίμηνο, συνήθως έχεις και στο τελευταίο), μετά τον 7ο μήνα προς 8 όγδοο ξανάρχισαν, και υπάρχουν ώρες που ούτε νερό δεν μπορώ να καταπιώ... το μόνο θετικό ας πούμε είναι ότι μου έχει αναγκαστικά μειωθεί η όρεξη και δεν μπορώ να φάω ποσότητα.. όπως και να έχει, μικρά γεύματα κορίτσια, και στερεές τροφές κυρίως, και φυσικά αποφυγή υγρών ή βαριών γευμάτων κυρίως πριν τον ύπνο!!! από εκεί και πέρα, τα μωρουλίνια μας να είναι καλά, και όλα περαστικά είναι!!!!

Καλή συνέχεια κορίτσια σε όλες μας!:rolleyes:

Μαρία-Χρήστος-μπέμπα

Link to comment
Share on other sites

κι εγω ειχα τρομμερες ανααγουλες μεχρι τον 4ο και ζητημα ηταν αμ εκανα 10 εμετους. Ειχα φτασει σε σημειο να παω στο νοσοκομειο να δω αν πανε ολα καλα γιατι τοσο χαλια ελεγα δεν μπορει να ειναι μονο απο την εγκυμοσυνη. Τεσπα, αυτο που δεν με χαλαγε ηταν το γιαουρτι αν και ποτε δεν μου αρεσε και το λεμονακι κανει θαυματα, δεν με βοηθησαν ουτε κρακερακια ουτε λαπαδες ουτε φρυγανιες τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Μια απ τα ίδια κ εδώ,7 εβδομάδων κ είμαι χάλια...ναυτια και ζάλη ολημερις.μονο καμία φρυγανια,λεμοναδα θελω με τραβάει να πιω κ πολυ δύσκολα κάποια φαγητά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω ειχα αναγουλες και εμετους μεχρι τον 6 μηνα.Μετα τις 9 εβδομαδες το ειχα παρει αποφαση οτι ετσι θα ειμαι και σηκωνομουν το πρωι , κυρια εγω πηγαινα εκανα τον εμετο μου (σορρυ αλλα ειναι η αληθεια , μπλιαχχχ) μετα επλενα τα δοντια μου και καθομουν και ετρωγα πρωινο για να μπορεσω να παρω τις βιταμινες.Μονο στην 7 εβδομαδα δεν μπορουσα ΚΑΘΟΛΟΥ ημουνα μια εβδομαδα στο κρεβατι με πτι μπερ και κοκα κολα!Μεχρι τον 6 μηνα ειχα παρει 2.5 κιλα η 3 αν θυμαμαι καλα!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι 7w3d και εδώ και λίγες μέρες νιώθω να ανακατεύεται το στομάχι μου! Ούτε αναγούλες ούτε τάση προς εμετό... Σήμερα άρχισα να ζαλίζομαι λίγο... Αχ! Πόσο θα κρατήσουν αυτά άραγε;

Link to comment
Share on other sites

Ετσι μαυρο χαλι ημουνα στη 2η εγκυμοσυνη μου , το πρωτο τριμηνο μπορει και να ειχα χασει και 5-6 κιλα απο την αηδια , δεν 3ερω αμα θα αισθανομουνα καλυτερα αμα εβγαζα τον κοσμο ολο , αλλα δεν μπορουσα να κανω εμετο , ειχα μονο μια απαισιοτητα συνεχεια , ηθελα να πεθανω απο τη σιχαμαρα .Εφτανα σε σημειο να φανταζομαι φαγητα ή υλικα φαγητου (οπως ειχα κολησει στο ωμο λαδι και ηθελα απλα να αυτοκτονησω απο αηδια) και να σιχαινομαι τον εαυτο μου . Εννοειτε οτι δεν μπορουσα με καμια Παναγια να φαω λαχανικα και τετοια , κανα μπιφτεκι στην καλη περιπτωση . Αυτο που ισως θα μπορουσα να σκεφτω οτι με ανακουφιζε ητανε γιαουρτι ή γαλα με δημητριακα αν και σε γενικες γραμμες οι γαλετες ειναι ποθ περνουνε και τα υγρα απο το στομαχι που ισως σε κανουνε να αισθανεσαι λιγο καλυτερα .

Δεν υπαρχει ομως γιατρεια γιατρεια . Στην πρωτη εγκυμοσυνη ειχα φοβερο προβλημα με μυρωδιες , ειναι καποια αρωματα που ακομα και εκτος εγκυμοσυνης δεν μπορω να τα μυρισω πλεον .

QRyOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αααααχ εμετοί....μέχρι και τον 5ο μήνα. Όλοι μου λέγανε ότι μέχρι και τον 3ο μήνα θα κράταγαν αλλά δυστυχώς πήρε κάτι παραπάνω. Η αλήθεια βέβαια είναι ότι μέχρι και τον 3ο είχα κάθε μέρα σε σημείο που δεν μπορούσα να σηκωθώ από το κρεβάτι. Καθόμουν ξάπλα όλη μέρα μπας και μείνει καθόλου φαγητό στο στομάχι. Το σίγουρο όμως ήταν ότι μέτά τις 6 το απόγευμα δε με έσωζε ούτε η ξάπλα. Εμετός και ακράτεια ταυτόχρονα από την πίεση. Και να φανταστεί κανεις ότι μέχρι τώρα στη ζωή μου, δεν ήξερα τι πάει να πει εμετος. Πλέον παραγνωριστήκαμε. Μετα στον 4ο και στον 5ο είχα σχεδόν κάθε βδομάδα. Μην αναφερθώ στις αναγούλες οι οποίες δεν κοπήκαν ποτέ. Διανύω την 40η εβδομάδα και ακόμα κάθε βράδυ θέλω να κάνω εμετο.

Το παν είναι όμως να μάθεις να τις διαχειρίζεσαι. Εγω πχ ήξερα ότι τα γλυκά μου προκαλούσαν αναγούλες, το νερό επίσης. Τους πρώτους τρεις μήνες κατάφερνα να πιω το πολύ ένα ποτήρι νερό τη μέρα. Και αυτό με δόσεις. Αυτό λοιπόν που μου τις έκοβε ήταν τα αλμυρά και κυρίως το ψωμί με τη φέτα. Μόνο φέτα όμως από τυριά. Και γενικά απο φαγητά ψητά κρέατα και πατάτες τηγανητές ή πουρές. Σιγά σιγά βέβαια άρχισα να πλουτίζω το διαιτολόγιο μου και τώρα τα τρώω σχεδόν τα πάντα, μέχρι και γλυκά, αν και ξερω ότι θα μου προκαλέσουν αναγούλα. Κορίτσια όμως ένα κατάλαβα... εμπίστευτείτε τις ορέξεις σας...αυτό έχει σημασία για το στομάχι.

Link to comment
Share on other sites

στη δευτερη εγκυμοσυνη μεχρι τον εκτο την εβγαζα μονο με χυμο πορτοκαλι. ουτε νερο δεν μπορουσα να πιω εκανα εμετο. βεβαι οι εμετοι συνεχιστηκαν και μετα μεχρι που γεννησα αλλα οχι τοσο συχνα μονο 1-2 φορες τη μερα. στο πρωτο παιδι παλι πολλοι εμετοι αλλα τοτε μπορουσα να φαω λαχανικα ειδικα μαρουλι

Link to comment
Share on other sites

Ετσι μαυρο χαλι ημουνα στη 2η εγκυμοσυνη μου , το πρωτο τριμηνο μπορει και να ειχα χασει και 5-6 κιλα απο την αηδια , δεν 3ερω αμα θα αισθανομουνα καλυτερα αμα εβγαζα τον κοσμο ολο , αλλα δεν μπορουσα να κανω εμετο , ειχα μονο μια απαισιοτητα συνεχεια , ηθελα να πεθανω απο τη σιχαμαρα .Εφτανα σε σημειο να φανταζομαι φαγητα ή υλικα φαγητου (οπως ειχα κολησει στο ωμο λαδι και ηθελα απλα να αυτοκτονησω απο αηδια) και να σιχαινομαι τον εαυτο μου . Εννοειτε οτι δεν μπορουσα με καμια Παναγια να φαω λαχανικα και τετοια , κανα μπιφτεκι στην καλη περιπτωση . Αυτο που ισως θα μπορουσα να σκεφτω οτι με ανακουφιζε ητανε γιαουρτι ή γαλα με δημητριακα αν και σε γενικες γραμμες οι γαλετες ειναι ποθ περνουνε και τα υγρα απο το στομαχι που ισως σε κανουνε να αισθανεσαι λιγο καλυτερα .

Δεν υπαρχει ομως γιατρεια γιατρεια . Στην πρωτη εγκυμοσυνη ειχα φοβερο προβλημα με μυρωδιες , ειναι καποια αρωματα που ακομα και εκτος εγκυμοσυνης δεν μπορω να τα μυρισω πλεον .

 

 

 

ΑΑΑΑΧ! αυτή η αηδία...την θυμάμαι καλά όλο το πρώτο τρίμηνο και είχα και μια φάτσα λες και μου έβαζες να φάω σκ@@α!!!! -2,5 κιλά.Είχα δοκιμάσει ο,τι πιο ελαφρύ σε άρωμα και γευση αλλά τίποτα....Μια μέρα απ τα νευρα μου έφαγα πίτα γύρο (ας το ευχαριστηθώ τουλάχιστον).....και μου πέρασε η ναυτία....Τραβούσα τα μαλλιά μου!Τωρα να με βάλεις να το φάω θα αναγουλιάσω,τοτε μου έκοβε μαχαίρι τη ναυτία.......................

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν θα γελάσετε αλλά εμένα με βοηθούσαν τα ποπ κόρν και το κλαμπ σάντουιτς απο τα goodys:rolleyes:...:lol:Είχα εμετούς και αναγούλες μέχρι τον 5ο μήνα:-(.Έπερνα τον άντρα μου και του έλεγα ¨σε παρακαλώ πάρε μου ποπ κόρν όπως γυρνάς απ΄τη δουλειά¨.Αισθανόμουν καλύτερα με κάτι τέτοια σκατολοΐδια:lol:.Κουράγιο κορίτσια.Όταν θα νιώσεται το ζουζουνάκι σας δεν θα τα σκέφτεστε όλα αυτά.Εγώ με το ένιωσα το αστέρι μου δεν με ένοιαζε τίποτα:eek:!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ευτυχώς δεν έχω κάνει εμετό ακόμα. Αν και σε γενικές γραμμές, με τον εμετό ποτέ δεν είχα πρόβλημα, όποτε αρρώσταινα, ή ένιωθα ενοχλήσεις στο στομάχι προκαλούσα εμετό από μόνη μου. Τώρα με την εγκυμοσύνη δε μου βγαίνει. Είμαι στο 2ο μήνα, αλλά οι αναγούλες άρχισαν εδώ και 3 εβδομάδες, φρίκη σκέτη, ότι και να φάω με αναγουλιάζει. Ακόμα και αυτά που με τραβάνε μετά μου βγαίνουν από τη μύτη. Αλλά, υπομονή, θα έρθει η ώρα που θα πω ότι άξιζε τον κόπο όλη αυτή η ταλαιπωρεία, μόλις δω το μικρό μου σποράκι για πρώτη φορά

Link to comment
Share on other sites

Σε 12 ημέρες μπαίνω στο μήνα μου,αν εξαιρέσω κάτι ψιλοναυτίες που είχα στην αρχή,γενικά τίποτα,εκτός απο αυτήν την εβδομάδα που τα έχω δει όλα.Τα πρωινά δεν μπορώ να πάρω τα πόδια μου,ζάλη και μυρίζουν τα πάντα!και όταν κάπως ηρεμήσουν αρχίζουν οι καόυρες και τα υπόλοιπα και όλο το βράδυ άυπνη η κυρία

Link to comment
Share on other sites

κι εγω κοριτσια μια ειμαι ετσι και μια αλλιως..εμετο δεν εχω κανει αλλα εχω τις αηδιες μου ωρες ωρες..τις τελευταιες μερες μαλιστα απ'το μεσημερι και μετα οτι και να φαω με βαραινει..σαν να μην μπορω να χωνεψω τιποτα..παροτι δεν τρωω πολυ..αυτο βεβαια που με εχει κουρασει περισσοτερο ειναι που αλλου παταω κι αλλου βρισκομαι, απ'τη ζαλη, κι απ'τις θολουρες που εχω..υπομονη, αυτα ειχα και στη πρωτη εγκυμοσυνη και θυμαμαι με το που ξεκινησα το σιδηρο και το ασβεστιο ενιωθα power..πιστευω σε κανα δυο βδομαδες να τα ξεκινησω..

 

bvRsp3.png?8gnuj03ZSojep3.png?APCxrfMS

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...