Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εάν είχατε επιπλέον γάλα, θα θέλατε να το δωρίσετε σε άλλο μωράκι;  

189

  1. 1. Εάν είχατε επιπλέον γάλα, θα θέλατε να το δωρίσετε σε άλλο μωράκι;

    • όχι, δεν θα ήθελα κάτι τέτοιο ανεξαρτήτως το πόσο βολική/ακίνδυνη/ανώδυνη είναι η διαδικασία
      32
    • δεν ξέρω, πρέπει να το σκεφτώ
      12
    • ναι αλλά μόνο με άντληση, δεν θα ήθελα να θηλάσει άλλο μωρό στο στήθος μου,
      107
    • ναι και με τις δυο μεθόδους
      168


Recommended Posts

Δωρεά Μητρικού Γάλακτος

 

Εάν το στήθος σας παράγει επιπλέον γάλα, θα θέλατε να δώσετε μητρικό γάλα απο άντληση ή να θηλάσει κάποιο μωρό στο στήθος σας; (όλα πάντα σε συνεννόηση με τον παιδίατρο και σε καλές συνθήκες υγιεινής)

Βοηθήστε στη διατήρηση της λειτουργικότητας του forum κάνοντας χρήση της αναζήτησης & αναφοράς.  Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης  Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ   Ευχαριστούμε

Ακολουθήστε μας και στο Instagram:

follow_insta.png.f136a60ab3d6a108659752cf6fcc0a5a.pngfollow_cafe.jpg.0bc77dbbb8cab70c6c8919c95cac08b8.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Διαφημίσεις


θηλασμος σημαινει ο πιος φυσικος τροπος να τραφει ενα μωρακι αλλα και το ακομη πιο σημαντικο ο πιο φυσικος τροπος να δεχτει ενα μωρακι το χαδι και την μητρικη φροντιδα.αν ενα μωρακι ειχε αμεση αναγκη απο κατι τετοιο μετα χαρας να το εκανα...καθε μωρακι εχει το δικαιωμα να το νιωθει αυτο τη σημασια εχει αν ειναι το δικο σου η καποιο αλλο!!!

2gq862lerlo78vgo.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...
  • 1 month later...

Κι εγω...αρκει να το εκανα κατω απο τις καλυτερες συνηκες για το παιδακι...οποιο κ αν ειναι.Γινεται ομως αυτο?Και που παραλαμβανουνε το γαλα?

<<φυσης ουδεν ποιει ματην>>

αν ητανε η γνωση ψωρα θα θηλαζε ολη η χωρα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 3 months later...

Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

μονο αν ημουν απολυτα σιγουρη οτι χαιρω ΑΚΡΑΣ υγειας , Σιγουρα θα εκανα εξετασεις (πληρεις) γιατι αλλο το δικο μου παιδι (που εχει τα αντισωματα μου κλπ και αναπτυχθηκε ουτως ή αλλως μεσα μου) )και αλλο να επαιρνα στο λαιμο μου ενα ξενο παιδακι αν τυχον ειχα κατι...

ομως θα ηθελα να ειμαι σιγουρη (για περιπτωση κατευθειαν απο το στηθος μου) να ξερω οτι και το αλλο μωρακι ειναι οκ στην υγεια του για να μην μεταδωσει στο δικο μου καποια ασθενεια εφοσον προκειται για παραλληλο θηλασμο.

Όλα είναι μια ιδέα...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Το στήθος μου παράγει όντως περισσότερο γάλα το οποίο αντλώ και δωρίζω στο μαιευτήριο Έλενα.. Είναι οτι καλύτερο μετά το θηλασμό του δικού μου παιδιού.. Σκεφθείτε το σοβαρά όσες από εσάς βγάζετε το επιπλέον γάλα και το πετάτε..

Link to comment
Share on other sites

αναμφισβήτητα θα έδινα!! όπως και θα επιθυμούσα σε περιπτωση που δεν ειχα γαλα να πιει το παιδι μου μητρικό γαλα ακόμα και αν προερχοταν απο αλλη μητερα..

Link to comment
Share on other sites

Το στήθος μου παράγει όντως περισσότερο γάλα το οποίο αντλώ και δωρίζω στο μαιευτήριο Έλενα.. Είναι οτι καλύτερο μετά το θηλασμό του δικού μου παιδιού.. Σκεφθείτε το σοβαρά όσες από εσάς βγάζετε το επιπλέον γάλα και το πετάτε..

 

 

Οταν λες επιπλεον γαλα ποσο εννοεις περιπου ημερισιως?

Όλα είναι μια ιδέα...

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Διαφημίσεις

Μονο με την συμφωνη γνωμη της μητερας του με την οποια θα ειχα προσωπικη επικοινωνια... Ποτε δεν θα εδινα σε νοσοκομεια κλπ...

Despoina 27/5/2010

Dimitris 12/6/2011

Marilou 9/8/2013

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 1 month later...
  • 2 εβδομάδες μετά...

Φυσικά και δεν θα είχα κανένα πρόβλημα να το δωρίσω με άντληση, αρκεί να ήξερα οτι χαίρω άκρας υγείας και δεν θα υπάρχει η παραμικρή υπόνοια να κολλήσει κάποιο μωράκι κάτι απο μένα.

sj3dp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 χρόνο μετά...

Ναι θα έδινα. Απευθείας από το στήθος όμως. ΜΙΣΩ την αντληση δεν μου πάει.

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Σύνδεση/Εγγραφή

    Για να μπορέσετε να απαντήσετε σε ερωτήματα ή να ρωτήσετε τα μέλη κάποιο νέο ερώτημα είναι απαραίτητο να εγγραφείτε! Είναι εύκολο & δωρεάν: 

  • Δημοφιλή μέλη

    Nobody has received reputation this week.

×
×
  • Δημιουργία νέου...