Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γεννήσατε σε Δημόσιο ή σε ιδιωτικό μαιευτήριο ή στο σπίτι ;


Γεννήσατε σε Δημόσιο ή σε ιδιωτικό μαιευτήριο ή στο σπίτι ;  

549

  1. 1. Γεννήσατε σε Δημόσιο ή σε ιδιωτικό μαιευτήριο ή στο σπίτι ;

    • Γέννησα σε Δημόσιο μαιευτήριο/κλινική
      319
    • Γέννησα σε Ιδιωτικό μαιευτήριο/κλινική
      502
    • Γέννησα στο σπίτι
      10
    • Γέννησα σε άλλο χώρο
      1


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 130
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

γέννησα σε δημόσιο νοσοκομείο (ιπποκράτειο θεσ/νίκης) και παρόλο που δεν έμεινα ικανοποιημένη από καποια πραγατάκια, ένιωθα ασφαλής και για τη δική μου υγεία και για του παιδιού μου

Αρα για μένα δημόσιο και πάλι δημόσιο..!!!!

gth0p3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

Πάντα έλεγα ότι θέλω να γεννήσω σε νοσοκομειο.

Τελικά γέννησα σε ιδιωτικό, μόνο και μόνο για τον γιατρό μου, λόγω πολλών προβλημάτων στην εγκυμοσύνη, αλλά και πριν. Οπότε δεν διανοήθηκα να αλλάξω τον γιατρό στον οποίο ωφείλω το ότι έγινα μάνα. Και ας κόστισε κάτι παραπάνω.

Είναι αφελής όποιος πιστεύει ότι θα πάει στον παράδεισο μιας θρησκείας και δεν θα διακινδυνεύσει να καταλήξει στην κόλαση μιας άλλης.

 

 

 

TbSdp2.png

Link to comment
Share on other sites

εγω γεννησα σε ιδιωτικη κλινικη.στο γενεσις σιγκεκριμενα. Ο πρωτος λογος ηταν οτι εκει ειναι η γιατρος μου. τελικα τωρα και στο 3ο εκει θα παω! ειμαι απολυτα ικανοποιημενη

1-2-3MPOMPIRES!!!

Link to comment
Share on other sites

τον πρώτο μου γιό στο νοσοκομείο παπαγεωργίου και τον δεύτερο στο γένεσις,

στο ιδιωτικό έχει περισσότερο προσωπικό και καλύτερη "ξενοδοχειακή" υποστήριξη

(αναμενόμενο αν σκεφτείς την διαφορά στα χρήματα)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια γεια σας!!! ειμαι στις πρωτες εβδομαδες της εγκυμοσυνης μου κ θελω να βρω εναν ή μια καλη γιατρο στην πατρα. μου ειπαν για μια ιδιωτικη κλινικη που την εχει η γυναικολογος φωκα βασιλικη σε συνεργασια με τον ηλια βερρα. τουs γνωριζει καποια?? help!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Ο γοατρος μου ξεγεννουσε σε ιδιωτικο μαιευτηριο και λόγω καποων προβλημάτων εγκυμοσινης που είχα έπρεπε να νοσηλευτω σε δημόσιο οπου και τελικά γεννησα. Μπορει να μην παρεχει αυτά τα του ιδιωτικου αλλά η ασφάλεια είναι το παν και σε μια δευτερη εγκυμοσινη μου εκει θα παω παλι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

προσπάθησα στο σπίτι με μαία (είχα κάνει μαθήματα ανωδ.τοκετού & yoga), αλλά δυστυχώς ...άντεξα τους πόνους μόνο 10 ώρες, ο μικρός δεν ερχόταν σωστά και δεν αποφάσιζε να πάρει θέση, οπότε πήγα σε δημόσιο μαιευτήριο- αρεταίειο-, όπου γέννησα μετά απο..19 ώρες, φυσιολογικά. Σύνολο δηλαδή...29 ώρες μέχρι να βγεί ο μπόμπιρας!

:lol:Κωνσταντίνος 2/2/2010 & Αλκυόνη 3/11/2011

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 3 εβδομάδες μετά...

Γέννησα σε ιδιωτικό, αλλά πιθανόν να πήγαινα σε δημόσιο αν το ξανάκανα. Δεν ένιωσα να με προσέχουν τόσο ιδιαίτερα, ούτε και καμιά χλιδή (σε τρίκλινο βέβαια).

NLOdp3.png?XyVO1AM4
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

τον πρωτο το γεννησα στο νοσοκομειο σερρων τον δευτερο στη βιοκλινικη θεσσαλονικης και την τριτη τωρα παλι θεσσαλονικη.η ασφαλεια της κλινικης στη θεσσαλονικη δεν την αλλαζω με τιποτα.ποιο δημοσιο των σερρων?ΜΑΚΡΥΑ

Link to comment
Share on other sites

Γεννήσατε σε Δημόσιο ή σε ιδιωτικό μαιευτήριο ή στο σπίτι ;

 

 

Καλησπέρα. Γέννησα πρίν 3 μήνες σε τρίκλινο στο Ρέα και έμεινα υπέρικανοποιημένη. Είχα πάρει το οικονομικό πακέτο. Καλό βράδυ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!! ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΕ ΙΔΙΩΤΙΚΟ!!! ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΣΤΟ ΓΕΝΕΣΙΣ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ... ΟΛΑ ΗΤΑΝ ΑΨΟΓΑ... ΟΙ ΑΙΘΟΥΣΕΣ ΤΟΚΕΤΟΥ ΤΕΛΕΙΕΣ, ΟΙ ,ΜΑΙΕΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΚΑΙ ΕΥΓΕΝΙΚΕΣ, ΠΟΛΥ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑ!!! ΗΤΑΝ ΥΠΕΡΟΧΑ... ΑΝ ΚΑΙ ΕΜΕΙΝΑ ΣΕ ΤΕΤΡΑΚΛΙΝΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΗΤΑΝ ΑΡΚΕΤΑ ΜΕΓΑΛΟ... ΑΝ ΞΑΝΑΚΑΝΩ ΠΑΙΔΙ ΕΚΕΙ ΘΑ ΞΑΝΑΠΑΩ!!!!!ΘΑ ΧΩ ΚΑΙ ΕΚΠΤΩΣΗ ΑΠΟ ΟΣΟ ΞΕΡΩ!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω γεννησα στο δημοσιο νοσοκομειο στη Σερρες και τωρα πρωτα ο θεος την μπουμπου μου εκει θα την γεννησω,εμεινα απολυτα ευχαριστημενη με το νοσοκομειο.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...