Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Reputation point - Σύστημα αξιολόγησης - ζυγαριά στο προφίλ


marchalina

Recommended Posts

Κατω απο το avatar μου εμφανιζεται μια ζυγαρια Ειναι λινκ το παταω και εμφανιζεται παραθυρακι που γραφει στο τελος 10 reputation point

Τι σημαινει αυτο; Ευχαριστω

p7z6p3.pngsQqep3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις



Διαφημίσεις

Ηταν τοτε ενα φεγγάρι που ηθελαν να βάλουν αξιολογηση μελων για τις αγοραπωλησιες και ειχε αλλαξει λιγο το προφιλ μας και προσθεσαν την ζυγαρια και για μια τρεις μερες οταν το πατουσες εγραφε μη αξιοπιστη κτλπ..ειχε γινει ντορος για τις πωλήσεις επειδη καποια μελη κοροιδεψαν καποια αλλα μελη με το να τους φανε τα λεφτα να μη στειλουν προιοντα κλτπ Τοτε δεν προχωρησε το θεμα και το αφησαν εδω....

Και ολο αυτο ωστε οπωτε γινεται μια συναλλαγη παντως ειδους να αξιολογει το ενα μελος το αλλο κτλπ οπως στο εμπευ πχ

 

Τωρα τι θα γινει στο μελλον...θα δουμε

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η εφαρμογή εγινε σε ολα τα μελη του παρεντς....

Δεν μπορουν να ξερουν ποιο κανουν ή δεν κανουν αγοραπωλησιες εδω μεσα

 

για αυτο και ειναι καθολικο το μετρο/προγραμμα

 

Link to comment
Share on other sites

Βρε....τωρα το εχουν παγωσει...δεν λειτουργει το προγραμμα απλα το ειχαν προσθεσει στην προσπαθεια να γινεται η αξιολογηση και να υπαρχει μια σχετική προστασια για τα μελη. Υπαρχει και θεμα καπου σε καποια ενοτητα , γιατι ειχε γινει ντορος με εμας που ασχολιομαστε με τις αγοραπωλησιες γιατι φαινομασταν αναξιοπιστες κτλπ για λιγες μερες χαχαχαχ

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...

καλησπέρα..πρίν απόλίγο είδα ότι στο προφίλ μου κάτω κάτω υπάρχουν δύο σήματα που δεν καταλαβαίνω τι είναι..το ένα είναι μια ζυγαρια και το άλλο ενα κοκκινο τρίγωνο σήμα..ξέρει κανείς ?ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

εντάξη..το κόκκινο τρίγωνο τώρα είδα το έχουμε όλοι και είναι αναφορά μηνύματος ..η ζυγαριά όμως?έκανα κάτι κακό?

 

 

Κι εγω εχω την ζυγαρια και δεν εχω καταλαβει ακομα περι τηνος προκειτε :roll:

Εντωμεταξυ τη δικη σου ζυγαρια δεν την βλεπω.

6Qyip2.pngKvUzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητά μέλη, το σύστημα αξιολόγησης δεν έχει ενεργοποιηθεί για αξιολόγηση γενικότερα και ούτε θα υπάρχει σαν δυνατότητα σε όλο το φόρουμ απο τα μέλη.

 

 

Το σύστημα αξιολόγησης βρίσκεται σε φάση τεσταρισματος, για να χρησιμοποιηθεί απο συντονιστή, ο οποιος θα αναλάβει την αξιολόγηση μελών

που συμμετέχουν σε αγοραπωλησίες αντικειμένων στην ενότητα μικρές αγγελίες,

 

βάση αποστολής των αξιολογήσεων, απο τα μέλη που συμμετείχαν σε αυτές.

 

Η αξιολόγηση ΔΕΝ θα γίνεται απο τα μέλη, και ΔΕΝ θα αφορά άλλου είδους συμμετοχή στο φόρουμ αλλά μόνο κ μόνο αξιολόγηση σε θέμα αγοραπωλησιών.

 

 

Κρίθηκε αναγκαία η εφαρμογή μιας τέτοιας λύσης, για την προστασία των μελών απο μή συνεπή μέλη/αναγνώστες και αναγνώριση όσων έχουν πραγματοποιήσει αγοραπωλησίες με συνέπεια. Δεν είναι όμως ακόμα γνωστό το αν η λύση αυτή θα έχει το επιθυμητό αποτέλεσμα, καθώς θα πρέπει να περάσει κάποιο χρονικό διάστημα εξοικείωσης και ελέγχου του πώς λειτουργεί, όπως και τι βαθμίδες θα χρησιμοποιηθούν/πόσοι πόντοι σε κάθε βαθμίδα.

 

Θα είναι κρίσιμη η συμμετοχή όλων των μελών στην αποστολή αξιολόγησης.

Θα τοποθετηθεί και ανακοινωση για το θέμα, όταν ξεκινήσει η διαδικασία.

 

Αυτή τη στιγμή τα εικονίδια που βλέπετε δεν έχουν ακόμα τροποποιηθεί, ή τροποποιήθηκαν αυτόματα, άρα μπορεί να είναι τυχαία η εμφάνιση τους.

 

Θα αναζητηθεί επίσης η δυνατότητα να μην εμφανίζονται τα εικονίδια αξιολόγησης σε άλλες ενότητες παρά μόνο στις Μικρές αγγελίες.

 

Όλα αυτά τα θέματα θα τακτοποιηθούν σταδιακά μέσα στις επόμενες ημέρες.

 

ευχαριστούμε.

__________________

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...