Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ο διακομιστής είναι πολύ απασχολημένος....


Recommended Posts

Το πρόβλημα δεν είναι τωρινό και το γνωρίζουμε... αλλά αυτές τις μέρες παρατήρησα ότι συμβαίνει πάντα συγκεκριμένη ώρα!

 

Και λέω εγώ τώρα με το πτωχό μου μυαλό: Μήπως έχετε ορίσει να παίρνει ο server backup της ώρες αιχμής (από 12μ.μ. έως 15.00μμ) ή τρέχει κάποιο άλλο βαρύ script αυτές τις ώρες και γι΄αυτό πέφτει σε συνδυασμό με την υψηλή επισκεψιμότητα; Ε;

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 64
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μήπως το κέντρο στο οποίο ανήκει το site υπερφορτώνεται εκείνες τις ώρες?

Κι εμένα μου έχει σπάσει τα νεύρα, δεν μπορώ να διαβάσω αυτά που με ενδιαφέρουν! Κι αναγκάζομαι να απιστήσω!

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεί να υπερφορτώνεται και τις 7 μέρες της εβδομάδας το ίδιο εκείνες τις ώρες ;) Τα ΣΚ δηλαδή γιατί πέφτει;

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι, αλλα κατι να γινει ομως γιατι ειναι πολυ εκνευριστικο να θες να διαβασεις οποιο θεμα παρακολουθεις και να πρεπει να περιμενεις... Ας μην ξεχναμε πως οι περισσοτεροι που γραφουμε εδω ειτε ειμαστε γονεις, ειτε εργαζομενοι πραγμα που σημαινει πως δεν εχουμε οσο ελευθερο χρονο απαιτειται για να ειμαστε ολη μερα πανω απο το pc... Οι ωρες που πεφτει ο server τουλαχιστον σε ο,τι αφορα εμενα, συμπεφτουν με τις ελευθερες ωρες που εχω να κατσω εδω (καθως η Μαρια κοιμαται εκεινες τις ωρες)..

Δεν ξερω, αλλα ας το κοιταξουν οι αρμοδιοι να λυθει το προβλημα!

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Χα χα. Μήνες το λέω τώρα, και νόμιζα ότι μόνο εγώ έχω αυτό το πρόβλημα. Όντως μετά τη 13:00 η ώρα παρουσιάζεται πρόβλημα. Τουλάχιστον τους τελευταίους 4 μήνες συμβαίνει σε μένα.

O5X4p2.png 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια το πρόβλημα είναι γνωστό και έχουν γίνει απ' όσο έχω δει πράγματα για να ελαφρύνει κάπως ο φόρτος... Το θέμα μου είναι γιατί πέφτει συγκεριμένη ώρα και τις 7 μέρες της εβδομάδας! Το ότι ο server δεν μπορεί να σηκώσει μεγάλο φορτίο μας το έχουν πει. Το θέμα είναι γιατί δημιουργείται αυτό το φορτίο αφού εκείνη την ώρα η επισκεψιμότητα δεν είναι στα υψηλότερα επιπέδά της!

 

Για παράδειγμα αυτή τη στιγμή υπάρχουν online 900κάτι χρήστες και δεν έχει πέσει. Στις 12.00+ που έπεσε ήταν λιγότεροι!

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω φιλενάδα; Εμένα σήμερα με "γείωσε" από τις 11 και τώρα κατάφερα να συνδεθώ πάλι.

Πάντως έχω κάνει προσπάθεια να μπω από άλλη σελίδα από αυτήν που ήμουν συνδεδεμένη και με βάζει χωρίς πρόβλημα. Το κακό είναι ότι δεν πιάνει πάντα.:-(

O5X4p2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπα μια χαρά παίζει...

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως στο καφε μου το εκανε αυτο απο το πρωι και το εγραψα και στο τοπικ με τα 2χρονα που συμμετεχω.. Πραγματικα δεν ξερω τι γινεται.... :roll:

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Με ποιον provider συνδέεστε στο internet?

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι ο provider Αερικουλι?

Εγω παντως με τον Mozila συνδεομαι.. Εκτος κι αν ειναι κατι αλλο ο provider!

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Η εταιρεία που σας δίνει ιντερνετ Φαίη... OTE, HOL κ.λπ. μέλη της συμμορίας.

 

 

Το cafe εμένα δεν μου έβγαλε πρόβλημα κι έχω OTENET

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

O cafe ξεαπασχολήθηκε...Βρείτε τραπεζάκι να κάτσετε!

Οντως, τωρα ανοιγει κανονικα!

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Η εταιρεία που σας δίνει ιντερνετ Φαίη... OTE, HOL κ.λπ. μέλη της συμμορίας.

Οκ, καταλαβα! Εμεις με ΟΤΕ συνεργαζομαστε..

 

Εντιτ: ΟΤΕ (conn-x)

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites

εχουν αποσυνδεθει τα ψιψιψινια απο τα κοκοψοψαρα...

:lol::lol::lol: Τελικα ο,τι γραφω σε στατους στο face, πραγματοποιειται αυτοματως! Παω να γραψω πως κερδισα 3.000.000 ευρω!! :lol::lol::lol:

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...