Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Λίστα μελών & προσπαθειών για υποβοηθούμενη αναπαραγωγή


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 650
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

αγγελικη συνολο 3 προσπαθειεσ εξωσωματικης μια η οποια διακοπηκε λογω υπερδιεργεσησ μια κατεψυγμενα εμβρυα αρνητικο και με την τριτη παλι με κατεψυγμενα εμβρυα θετικο!!

z3hWp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

3 αρνητικές σπερματεγχύσεις (10 χρόνια πριν), 1 θετική σπερματέγχυση φέτος (δυστυχώς παλινδρόμησε) και πάμε τώρα για την πρώτη IVF τον Ιανουάριο. Δεν περίμενα ποτέ ότι θα έχω θετικο αποτέλεσμα με σπερματέγχυση στα 40 μου και μάλιστα με 1 μονο ωάριο. Τελικά όλα γίνονται, είναι θέμα τύχης.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δύο εξωσωματικές, η μία τον Μάιο θετικό αλλά εξωμήτριο, η άλλη τον Νοέμβρη με κατεψυγμένα θετικό με δίδυμα που το ένα δυστυχώς παλλινδόμησε. Περιμένω το θαυματάκι μου αρχές Ιουλίου 2011...

Εύχομαι σε όλες καλή επιτυχία και το νέο έτος να τους φέρει αυτό που τόσο πολύ επιθυμούν!! Καλές γιορτές..

9s3ip3.png

 

 

IQVnp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 εξωσωματικές! Η 1η αποτυχημενη, η 2η με κατεψυγμένα έπιασα τις διδυμούλες μου! Καλή προσπάθεια σε όλες!!!

 

Καλές γιορτές κοπέλα μου, να χαίρεστε τις κοράκλες σας!!

9s3ip3.png

 

 

IQVnp3.png

Link to comment
Share on other sites

9 εξωσωματικες. 1η θετικο αλλα παλλινδρομησε. 2η με κατεψυγμενα αρνητικο. 3η κατεψυγμενα αρνητικο. 4η κατεψυγμενα, βλαστοκυστες, θετικο αλλα παλλινδρομησε. 5η με καινουρια αγωγη απεκτησα τον γιο μου. 6η κατεψυγμενα θετικο και παλλινδρομησε. 7η κατεψυγμενα θετικο και παλλινδρομησε. 8η με καινουρια αγωγη, αρνητικο. τωρα ειμαι στην 9η με αλλη καινουρια αγωγη και αλλον γιατρο και για την ωρα εχω 4 καλες χοριακες. την τριτη θα κανω τον πρωτο μου υπερηχο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 εξωσωματικες. 1η θετικο αλλα παλλινδρομησε. 2η με κατεψυγμενα αρνητικο. 3η κατεψυγμενα αρνητικο. 4η κατεψυγμενα, βλαστοκυστες, θετικο αλλα παλλινδρομησε. 5η με καινουρια αγωγη απεκτησα τον γιο μου. 6η κατεψυγμενα θετικο και παλλινδρομησε. 7η κατεψυγμενα θετικο και παλλινδρομησε. 8η με καινουρια αγωγη, αρνητικο. τωρα ειμαι στην 9η με αλλη καινουρια αγωγη και αλλον γιατρο και για την ωρα εχω 4 καλες χοριακες. την τριτη θα κανω τον πρωτο μου υπερηχο

 

Μπράβο σου κοπέλα μου!Άντε κ να ακούσεις καρδούλες να χτυπούν! :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σας κοριτσια, εγω εκανα 1 αποτυχημενη εξωσωματικη στην Αθηνα, περασε απο τοτε 1 χρονος γιατι απογοητευτικα πολυ. Τωρα μαζευω το κουραγιο μου να ξαναπροσπαθησω. Καλη χρονια και πολλα μωρακια σε ολες μας.

Link to comment
Share on other sites

2 σπερματεγχύσεις (Μάιος 2009 και Ιούλιος 2009), 1 εξωσωματική Σεπτ2010 χωρίς εμβρυομεταφορά (δεν υπηρχαν ικανοποιητικές διαιρέσεις) και 1 εξωσωματική Δεκ 2010 με περίοδο στο τέλος... (ανήμερα Χριστουγέννων-καλό?)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Ειμαι καινουργια στο forum. Διαβαζω τις εμπειριες σας και παιρνω πολυ κουραγιο. Εκανα μεχρι τωρα 2 εξωσωματικες. Στην πρωτη δεν ειχα γονιμοποιηση. Στη δευτερη αν και πηρα μεγαλες δοσεις εκανα 2 αυγουλακια και ειχα 1 εμβρυο αλλα δυστυχως τιποτα δεν εγινε. Τωρα σκεφτομαι να αλλαξω γιατρο και να παω για την τριτη εξωσωματικη. Εχω πολυ αγχος. Καλη επιτυχια σε ολες μας!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα ειμαι και εγω καινουρια στο φορουμ εχω κανει 4 αποτυχημενεσ στην αθηνα και τωρα παω για την πεμπτην εχετε αποψη για τον μπαθρελλο στο γεννεσισ αθηνων?καλη χρονια να εχουμε με υγεια και με επιτυχιεσ

Link to comment
Share on other sites

εξωσωματικες 2.στην πρωτη βιοχημικη εγκυμοσυνη και εμβρυα στην καταψυξη.δυο προσπαθειες με κατεψυγμενα αποτελεσμα 0.στην 2εξωσωματικη εκανα 35 ωαρια και υπερδιεγερση.οσα γονιμοποιηθηκαν στην καταψυξη.2 φορες με τα κατεψυγμενα αποτελεσμα τιποτα.ειμαι 31 χρονων κανενα προβλημα μονο αδυναμο σπερμα ο συζηγος.

Link to comment
Share on other sites

rosalina μην απογοητευεσαι.εγω μεσα σε ενα χρονο εχω κανει 2 εξωσωματικες και τωρα ξεκιναω την τριτη προσπαθεια.εχω κουραστει ψυχολογικα και οικονομικα φυσικα αλλα θα το παλεψω οσο μπορω.ειχα μπλεξει με λαθος γιατρο ασχετος ο ανθρωπος.τωρα βρηκα αλλον πιστευω να τα καταφερω.πηγες σε γνωστο κεντρο σε ονομα..εκει την πατησα ισως

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα κορίτσια!

Ήμουν τυχερή ; είχα καλό γιατρό ; και τα δύο ; δε ξέρω, το αποτέλεσμα όμως ήταν θετικό με την πρώτη προσπάθεια (εξωσωματική) , είχα μια σχετικά καλή εγκυμοσύνη και εδώ και λίγο καιρό έχουμε το αγγελούδι μας αγκαλιά!

Καλή επιτυχία σε όλες! Με επιμονή και καλή ψυχολογία, όλα θα γίνουν!

nMhip2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια. Εγω εκανα 2 αποτυχημενες σπερματεγχυσεις κ 2 ωοληψιες στην οποια εκανα 1 εξωσωματικη αποτυχημενη. Μαζευω τα κομματια μου για την επομενη φορα..πως βρισκει κανεις το κουραγιο;;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...