Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

S.O.S ποια είναι τα συμπτώματα αποβολής?


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!Είμαι πολύ στενοχωρημένη.... Είμαι ενός μηνών έγκυος και σήμερα έγινε κάτι τρομερό! Πήγα την συνηθισμένη βόλτα με τον σκύλο και για κακή μας τύχη,βρέθηκε ένα σκυλί στην μέση ενός κατηφορικού δρόμου και το λουρί ήταν ελεύθερο να ανοιγοκλείνει, όταν τραβάει το σκυλί τεντώνει και όταν το πλησιάζω,μαζεύει ενώ συνήθως το έχω κλειδωμένο μέχρι να φτάσουμε στο πάρκο(γκαντεμιά).Έτσι τράβηξε απότομα και εγώ βρέθηκα μπρούμυτα στον δρόμο...Έβαλα τα χέρια μου και απέφυγα να χτυπήσω στην κοιλιά,μόνο στην λεκάνη,στο κόκκαλο...Ταράχτηκα όμως πολύ και ζορίστηκα πολύ να μαζέψω τον σκύλο με αποτέλεσμα να με πιάσει ένας πόνος στο στήθος...Πείτε μου αν ξέρετε ποια είναι τα πρώτα συμπτώματα αποβολής.Να ανησυχώ???Έχω φρικάρει!!!!:-(

n0tup2.png και θηλάζουμε!!!:D

 

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 111
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

γεια σου .ειχες αιμοραγια?εαν ειχες τοτε λυπαμαι αμα δε ειχες ν πας κατευθιαν στον γιατρο σου οποσδηποτεεε για να γλυτωσεις τ χειροτερα

 

Ευτυχώς δεν έχω εμφανίσει τίποτα ακόμα αλλά έχω τρομοκρατηθεί!!Ξάπλωσα αμέσως και δεν λέω να σηκωθώ... Μετά από πόση ώρα μπορώ να εμφανίσω τα συμπτώματα αποβολής?

n0tup2.png και θηλάζουμε!!!:D

 

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites

Κοπέλα μου μην αγχώνεσαι τόσο πολύ. Ενός μηνός έγκυος σημαίνει πως το μωρό σου είναι τόσο μικροσκοπικό σποράκι που το πέσιμο δεν πρόκειται να το ενόχλησε καθόλου! Το άγχος σου περισσότερο κακό του κάνει! Να φροντίζεις να είσαι ήρεμη και αν δεις αιμορραγία να τηλεφωνήσεις στον γιατρό σου. Δεν κάνεις κακό που ξεκουράζεσαι αλλά κοίτα να ξε-αγχωθείς.

Link to comment
Share on other sites

Κοπέλα μου μην αγχώνεσαι τόσο πολύ. Ενός μηνός έγκυος σημαίνει πως το μωρό σου είναι τόσο μικροσκοπικό σποράκι που το πέσιμο δεν πρόκειται να το ενόχλησε καθόλου! Το άγχος σου περισσότερο κακό του κάνει! Να φροντίζεις να είσαι ήρεμη και αν δεις αιμορραγία να τηλεφωνήσεις στον γιατρό σου. Δεν κάνεις κακό που ξεκουράζεσαι αλλά κοίτα να ξε-αγχωθείς.

 

Αυτό προσπαθώ να κάνω...Απλά το θέλω τόόόόόόόσο πολύ αυτό το μωράκι...Ελπίζω να έχεις δίκιο να μην έχω τίποτα!Ευχαριστώ!

n0tup2.png και θηλάζουμε!!!:D

 

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μην αγχωνεσαι το σπορακι μια χαρα ειναι η φυση τα προστατευει εγω ειχα γλυστρισει στο μπαλκονι.να ηρεμισεισ και να παρεισ το γιατρο σου οτι ωρα θεσ να σε ηρεμισει και αυτοσ

Link to comment
Share on other sites

απλα απο εδω κ περα θελει μεγαλη προσοχη ,και μακρια απο ζωακια δεν επιτρεπεται

 

Καλά μετά από αυτό δεν πρόκειται να το ξαναπλησιάσω το παλιόσκυλο!!:evil:

n0tup2.png και θηλάζουμε!!!:D

 

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμενα ο πρωτοτοκοσ οπωσ λεω τον σκυλο μου κοιμοταν μαζι μου στην εγκυμοσυνη με συγκαταθεση γυναικολογου και κτηνιατρου και αν ρωτησεισ πολλεσ κοπελεσ εδω εχουν ζωα ειναι τησ οικογενειασ και αυτα

Link to comment
Share on other sites

εμενα ο πρωτοτοκοσ οπωσ λεω τον σκυλο μου κοιμοταν μαζι μου στην εγκυμοσυνη με συγκαταθεση γυναικολογου και κτηνιατρου και αν ρωτησεισ πολλεσ κοπελεσ εδω εχουν ζωα ειναι τησ οικογενειασ και αυτα

 

Κι εγώ λατρεύω τα ζώα!Εχω σκυλο,δυο γατες και ενα χαμστερ...Απλα ο σκύλος ειναι μεγαλόσωμος αρκετά και δυσκολα ελεγχεται...Τον πηγαινω εγω τις μερες που δεν μπορει ο αντρας μου αν και με μαλωνει μετα.Απλα ακουω να γκρινιαζει ο σκυλουκος και τον λυπαμαι μωρε..που να φανταστω οτι θα μας ερθουν ετσι τα πραγματα...και κατηφορα και ξενος σκυλος που πηγε να φυγει μολις το ειδε ο δικος μου και λαθος ρυθμισμενο λουρι????Τελος καλο ομως,ολα καλα...ελπιζω...

n0tup2.png και θηλάζουμε!!!:D

 

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ολα καλα θα ειναι!!ηρεμησε και τιποτα δε θα παθε το σπορακι σου!!ξαπλωσε και ξεκουρασου τωρα που μπορεις!!

 

:) Ευχαριστώ για την θετική σκέψη...Όσο περνάει η ώρα,ηρεμώ όλο και περισσότερο!

n0tup2.png και θηλάζουμε!!!:D

 

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites

Πωπω!!!τι μου θύμισες!!Εγώ, στον ένατο μήνα, να περιμένω από μέρα σε μέρα να γεννήσω, ΚΑΘΕ μέρα τα σκυλιά βόλτα, με 23 κιλά επιπλέον στο σώμα μου, βαριά, αλλά ΚΑΘΕ μέρα 3 ώρες περπάτημα...Όχι πως να το παινευτώ, αλλά έχω ΠΟΛΥ σωματική δύναμη...Αλλά στην εγκυμοσύνη και ειδικά στο τέλος, είχα χάσει όλη μου τη δύναμη-ευτυχώς τη βρήκα στον τοκετό!!!χαχα

 

Και μια μέρα...έγινε το μοιραίο...Με έριξε κάτω...Ένα σκυλί 35 κιλά, όχι απλά με έριξε, αλλά με έσυρε με την κοιλιά 2-3 μέτρα...Έπεσα με κοιλιά προς πλάγια, ήξερα ότι χτύπησαν τα πόδια του μωρού...Όταν κατάφερα και σηκώθηκα, είχα ταραχτεί τόσο που πρέπει να είχα 200 παλμούς...Έκανα συσπάσεις ΑΜΕΣΩΣ, όλη μου η κοιλιά έγινε πέτρα, νόμιζα πως θα γεννήσω, αλλά τελικά δε γέννησα παρά καμιά 10ρια μέρες μετά...

 

ΕΣΥ τίποτα δε θα πάθεις...ΜΗΝ ψάχνεις να βρεις σημάδια αποβολής...Το σποράκι είναι βαθιά μέσα στην κοιλιά σου το προστατεύουν ΤΟΣΑ τοιχώματα που δεν έπαθε τίποτα...Ηρέμησε μόνο γιατί αυτό θέλει...ηρεμία.

 

Περιμένουμε νέα σου...

EukOp3.png 

Link to comment
Share on other sites

κουκλίτσα, μην ψαρώνεις

τίποτα δεν έχεις πάθει, εγώ στη δεύτερη εγκυμοσύνη μου ακριβώς όσο είσαι εσύ μετακόμιζα και δεν το ήξερα ότι είμαι έγκυος. δεν σου συζητώ για κουβάλημα, δε σου περιγράφω ταρζανιές, τούμπες κλπ....τίποτα, το μωράκι ήταν πάντα εκεί και τώρα κοιμάται στο κρεβάτι του, είναι αντράκι. Μην ανησυχείς...όλα θα είναι τέλεια. Φιλιά

Link to comment
Share on other sites

εμενα ο πρωτοτοκοσ οπωσ λεω τον σκυλο μου κοιμοταν μαζι μου στην εγκυμοσυνη με συγκαταθεση γυναικολογου και κτηνιατρου και αν ρωτησεισ πολλεσ κοπελεσ εδω εχουν ζωα ειναι τησ οικογενειασ και αυτα

Πραγματι ετσι ειναι...το μονο ζωο που ειναι επικυνδυνο ειναι οι γατες...

JiM5NjA7JiM5NDU7JiM5NTU7JiM5NTM7ICYjOTQ1OyYjOTYwOyYjOTU5OyAmIzk2NDsmIzk1MTsmIzk1NzsgJiM5NDU7JiM5NjE7JiM5Njc7JiM5NTE7Li4uLi4u.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πραγματι ετσι ειναι...το μονο ζωο που ειναι επικυνδυνο ειναι οι γατες...

 

Αν ζεις μια ζωή με τις γάτες,παθαίνεις ανοσία στο τοξόπλασμα...Και δεν υπάρχει κανένας κίνδυνος...

n0tup2.png και θηλάζουμε!!!:D

 

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ο γιατροσ μου ειχε πει οχι γατες, πολυ καλα ψημενο το κοκκινο κρεας κ πολυ καλα πλημενα τα λαχανικα...

 

Κρέας δεν τρώω οπότε δεν με τρομάζει καθόλου αυτό...όσο για τα λαχανικά...καμιά φορά όσο καλά και να τα πλένουμε,πάλι κάτι μένει...απλά ελπίζω να μην μένει κάτι που θα μας βλάψει!!

n0tup2.png και θηλάζουμε!!!:D

 

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites

κουκλιτσα το σπορακι ειναιπολυ καλα προστατευμενο,η φυση εχει προνοησει!επειδη καποιες αργουν να το παρουν χαμπαρι προστατευεταιπολυ καλα!εμεν αο γιατρος μου ειπε μονο μακρι ααπο γατες,πολυ καλα πλυμμενα λαχανικακαι φρουτα και εξω μονο βραστες σαλατες και πολυ καλα ψημενα τα κρεατα!

ειχα γατα πανω απο 17 χρονια,χωρια απο τα αδεσποτα και οσα μαζευα,αλλαπαρολα αυτα δνεεχω αντισωματα στο τοξοπλασμα και πρεπει ν απροσεχω πολυ γιατι ανκολλησω τωρα το εμωρυο εχει 20%πιθανοτητες μολυνσης...δε φτιανεταζωακια,απλα θελει απροσοχη αυτους τους μηνες!

26/10/10 Ήρθε η kisha junior και είναι όντως γκαυ.....τσα!

Ο μικρός μου είναι κέβλαρρ  ! 20/02/12

Link to comment
Share on other sites

Πωπω!!!τι μου θύμισες!!Εγώ, στον ένατο μήνα, να περιμένω από μέρα σε μέρα να γεννήσω, ΚΑΘΕ μέρα τα σκυλιά βόλτα, με 23 κιλά επιπλέον στο σώμα μου, βαριά, αλλά ΚΑΘΕ μέρα 3 ώρες περπάτημα...Όχι πως να το παινευτώ, αλλά έχω ΠΟΛΥ σωματική δύναμη...Αλλά στην εγκυμοσύνη και ειδικά στο τέλος, είχα χάσει όλη μου τη δύναμη-ευτυχώς τη βρήκα στον τοκετό!!!χαχα

 

Και μια μέρα...έγινε το μοιραίο...Με έριξε κάτω...Ένα σκυλί 35 κιλά, όχι απλά με έριξε, αλλά με έσυρε με την κοιλιά 2-3 μέτρα...Έπεσα με κοιλιά προς πλάγια, ήξερα ότι χτύπησαν τα πόδια του μωρού...Όταν κατάφερα και σηκώθηκα, είχα ταραχτεί τόσο που πρέπει να είχα 200 παλμούς...Έκανα συσπάσεις ΑΜΕΣΩΣ, όλη μου η κοιλιά έγινε πέτρα, νόμιζα πως θα γεννήσω, αλλά τελικά δε γέννησα παρά καμιά 10ρια μέρες μετά...

 

ΕΣΥ τίποτα δε θα πάθεις...ΜΗΝ ψάχνεις να βρεις σημάδια αποβολής...Το σποράκι είναι βαθιά μέσα στην κοιλιά σου το προστατεύουν ΤΟΣΑ τοιχώματα που δεν έπαθε τίποτα...Ηρέμησε μόνο γιατί αυτό θέλει...ηρεμία.

 

Περιμένουμε νέα σου...

 

Έχουν περάσει 15 ώρες από το άτυχο συμβάν και ευτυχώς δεν έχω ούτε αίμα,ούτε κάτι άλλο περίεργο...Απλά με τσούζουν οι γκραντζουνιές!:P

 

Ευχαριστώ όλα τα κορίτσια για το κουράγιο που μου δώσατε!!

n0tup2.png και θηλάζουμε!!!:D

 

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...