Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Έγινα μανούλα χωρίς να μείνω έγκυος...


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες και σε όλους,

 

Εδώ και τέσσερα χρόνια πανευτυχής μανούλα της καρδιάς μεγαλώνω την κόρη μου που την "έφερε η νεραϊδα" επτά ημερών σπίτι μου και χρειάστηκε "αγώνας" ενάμισυ περίπου χρόνου για να υιοθετηθεί με δικαστική απόφαση...

Τα καλύτερα 4 χρόνια της ζωής μου...και αυτά που θα έρθουν...

 

και μακάρι μέσα από αυτό το forum να μου δοθεί η ευκαιρία να "βρεθώ" και με άλλες μανούλες της καρδιάς για να μπορούμε τακτικά να μιλάμε για τα παιδιά μας ώστε Και εμείς να γίνουμε καλύτερες μαμάδες, Και αυτά "να βάλουν στόχο το φεγγάρι, και άν αστοχήσουν, να έχουν φτάσει στ' άστρα"...

Ν & Ν

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα σε όλες και σε όλους,

 

Εδώ και τέσσερα χρόνια πανευτυχής μανούλα της καρδιάς μεγαλώνω την κόρη μου που την "έφερε η νεραϊδα" επτά ημερών σπίτι μου και χρειάστηκε "αγώνας" ενάμισυ περίπου χρόνου για να υιοθετηθεί με δικαστική απόφαση...

Τα καλύτερα 4 χρόνια της ζωής μου...και αυτά που θα έρθουν...

 

και μακάρι μέσα από αυτό το forum να μου δοθεί η ευκαιρία να "βρεθώ" και με άλλες μανούλες της καρδιάς για να μπορούμε τακτικά να μιλάμε για τα παιδιά μας ώστε Και εμείς να γίνουμε καλύτερες μαμάδες, Και αυτά "να βάλουν στόχο το φεγγάρι, και άν αστοχήσουν, να έχουν φτάσει στ' άστρα"...

 

Kαλησπέρα !!!

Πολυ με συγκινησες.....είναι μια σκεψη-αποφαση που εχουμε παρει κ εμεις με το συντροφο μου...αν δεν μεγαλωσει με αλλο τροπο η οικογενεια μας ;)

 

Να σας ζησει το κοριτσακι σας !!!

Link to comment
Share on other sites

:!::!::!::!::!::!::!::!::!::!::!:

 

Κατι σαν Ελληνική ταινία!!!!

Μπράβο...εισαι τυχερη..καλως ορισες...

Είμαι τυχερή ναι...η ιστορία με την νεράιδα είναι αυτό που ξέρει η κόρη μου από μηνών και μάλιστα η νεράιδα μας έχει όνομα, την λένε "Πρόνοια".

Οταν μεγαλώσει λίγο ακόμα θα πάμε να την επισκεφτούμε...

Εσείς?

Ν & Ν

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια, ειναι οτι πιο συγκινητικο και ειλικρινες εχω διαβασει μεχρι στιγμης, χιλια μπραβο για την δυναμη και το κουραγιο σας μα πανω απ'ολα για αυτην την επιλογη σας!!!!!Μπραβο μπραβο μπραβο,πρεπει να εισαι πολυ περηφανη, εγω στην θεση σου θα ημουν!!!!!

Να σας ζησει και να σας χαριζει μονο χαρες!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαλησπέρα !!!

Πολυ με συγκινησες.....είναι μια σκεψη-αποφαση που εχουμε παρει κ εμεις με το συντροφο μου...αν δεν μεγαλωσει με αλλο τροπο η οικογενεια μας ;)

 

Να σας ζησει το κοριτσακι σας !!!

Και εσύ με συγκίνησες...χρειάζεται πολύ πείσμα και δύναμη για να μπορέσει να γίνει πραγματικότητα αυτό το όνειρο, όπως άλλωστε όλα τα όνειρα...πολύ περισσότερο που την μεγαλώνω μόνη μου..

Ν & Ν

Link to comment
Share on other sites

Και εσύ με συγκίνησες...χρειάζεται πολύ πείσμα και δύναμη για να μπορέσει να γίνει πραγματικότητα αυτό το όνειρο, όπως άλλωστε όλα τα όνειρα...πολύ περισσότερο που την μεγαλώνω μόνη μου..

 

 

κάποια στιγμή ίσως χρειαστω τις συμβουλές σου για την όλη διαδικασία !

 

τι εννοεις μόνη σου γλυκεια μου?

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια, ειναι οτι πιο συγκινητικο και ειλικρινες εχω διαβασει μεχρι στιγμης, χιλια μπραβο για την δυναμη και το κουραγιο σας μα πανω απ'ολα για αυτην την επιλογη σας!!!!!Μπραβο μπραβο μπραβο,πρεπει να εισαι πολυ περηφανη, εγω στην θεση σου θα ημουν!!!!!

Να σας ζησει και να σας χαριζει μονο χαρες!!!!!!!!

Ευχαριστώ πολύ,

Περήφανη είμαι αλλά μερικές φορές και κατατρομαγμένη...

Ν & Ν

Link to comment
Share on other sites

Σημασια εχει τα παιδια να μεγαλωνουν με αγαπη....

Δεν παιζει ρολο αν το γεννησες εσυ ή οχι αρκει να εισπρατει την αγαπη που του αξιζει!!!!!

Να εισαι περηφανη για την κορη σου!!!!

Συγχαρητηρια για την γεναια αποφαση σου!!!!!

ΤΑΣΟΣ 9/2/09

ΧΡΗΣΤΟΣ 21/7/10

ΘΑΝΟΣ 21/7/10

Link to comment
Share on other sites

κάποια στιγμή ίσως χρειαστω τις συμβουλές σου για την όλη διαδικασία !

 

τι εννοεις μόνη σου γλυκεια μου?

Εννοώ ότι η Νεφέλη μου έχει το επίθετό μου, και είμαστε μονογονεϊκή οικογένεια...

ξέρει ότι έχει μπαμπά, αλλά η μαμά δεν ξέρει που είναι, και όταν μεγαλώσει θα ψάξουμε να τον βρούμε...επίσης ξέρει ως κάτι φυσιολογικό, ότι έχει δύο μητέρες: την μητέρα που την είχε στην κοιλίτσα της και την γέννησε, και την μητέρα-μαμά που την αγαπάει και την μεγαλώνει...

Ν & Ν

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν εχεις τιποτα να φοβασαι κ τιποτα να σε τρομαζει ακομα κ αν το μεγαλωνεις μονη σου οπως λες!!!!!Εισαι πολυ αξια κοπελα που κανεις κατι τετοιο κ πραγματικα (οπως θα εχεις καταλαβει) συγκινουμαι παρα πολυ με τετοιες γυναικες κ το μονο που μπορω να πω ειναι ενα τεραστιο μπραβο!!!!!Εμενα γενικοτερα με αγγιζουν πολυ τετοια θεματα κ γι'αυτο εχω γινει αναδοχη σε ενα παιδακι απο τον τριτο κοσμο κ σκεφτομαι τωρα να γινω κ σε αλλο!!!!!Ολα θα πανε τελεια με το λουλουδι σου κ θα το δεις να μεγαλωνει τρισευτυχισμενο κοντα σου!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

να χαιρεσαι την κορουλα σου! να ειστε παντοτε γερες και ευτυχισμενες! καλωσηρθες στην παρεα μας κι ας ευχηθουμε η νεραιδα προνοια να κανει κι αλλα παιδακια και μαμαδες ευτυχισμενα!!!!!

the hand that rocks the cradle, is the hand that rules the world..

πριγκιπακος και νεραϊδουλα ..

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ ότι η Νεφέλη μου έχει το επίθετό μου, και είμαστε μονογονεϊκή οικογένεια...

ξέρει ότι έχει μπαμπά, αλλά η μαμά δεν ξέρει που είναι, και όταν μεγαλώσει θα ψάξουμε να τον βρούμε...επίσης ξέρει ως κάτι φυσιολογικό, ότι έχει δύο μητέρες: την μητέρα που την είχε στην κοιλίτσα της και την γέννησε, και την μητέρα-μαμά που την αγαπάει και την μεγαλώνει...

 

πολυ γλυκος και ομορφος ο τροπος που της ''περνας'' τα μηνυματα.....αλλα εχω μια απορία.....ξερω οτι για να υιοθετησει καποιος ενα παιδι ειναι απαραβατος κανονας να υπαρχουν 2 γονεις μαζι....με καποιες αλλες προυποθεσεις βεβαια.....δεν ισχυει πλεον αυτο?

Link to comment
Share on other sites

ΠΟΛΥ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΠΟΥ ΚΑΤΑΦΕΡΕΣ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΑ!!!!!!!

ΜΕ ΤΟ ΣΥΖΥΓΟ ΜΟΥ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΜΕ ΚΑΙ ΠΡΟΧΩΡΑΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΣΕ ΥΙΟΘΕΣΙΑ.ΘΑ ΑΠΟΧΤΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΑΣ.ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΓΙΑ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΟΥ. ΠΡΕΠΕΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ ΤΟ ΠΛΑΣΜΑΤΑΚΙ ΠΟΥ ΘΑ ΦΕΡΕΙ Η ΝΕΡΑΙΔΑ ΚΑΙ ΣΕ ΕΜΑΣ.

ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΑΔΙΚΑΣΤΙΚΑ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν ισχύει από το 1986 που έχει αλλάξει ο αστικός κώδικας.

Μπορείς να βρείς τους σχετικούς με την υιοθεσία νόμους στο Διαδίκτυο...

 

 

δεν το γνωριζα ;)

 

και παλι να χαιρεσαι το κοριτσακι σου !!!:D

Link to comment
Share on other sites

ΠΟΛΥ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΠΟΥ ΚΑΤΑΦΕΡΕΣ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΑ!!!!!!!

ΜΕ ΤΟ ΣΥΖΥΓΟ ΜΟΥ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΜΕ ΚΑΙ ΠΡΟΧΩΡΑΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΣΕ ΥΙΟΘΕΣΙΑ.ΘΑ ΑΠΟΧΤΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΑΣ.ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΓΙΑ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΟΥ. ΠΡΕΠΕΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ ΤΟ ΠΛΑΣΜΑΤΑΚΙ ΠΟΥ ΘΑ ΦΕΡΕΙ Η ΝΕΡΑΙΔΑ ΚΑΙ ΣΕ ΕΜΑΣ.

ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΑΔΙΚΑΣΤΙΚΑ?

Χαίρομαι, άν μπορώ να βοηθήσω...

στείλε μου e-mail, να είστε καλά

Ν & Ν

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά με συγκίνησες... Είναι πολύ τυχερή η Νεφέλη που έχει εσένα για μανούλα και εσύ που έχεις τη Νεφέλη!!! Να σου ζήσει το κοριτσάκι σου να είστε πάντα γερές και να την καμαρώσεις όπως εκείνη επιθυμεί!

LCizp3.pngI0Pwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά με συγκίνησες... Είναι πολύ τυχερή η Νεφέλη που έχει εσένα για μανούλα και εσύ που έχεις τη Νεφέλη!!! Να σου ζήσει το κοριτσάκι σου να είστε πάντα γερές και να την καμαρώσεις όπως εκείνη επιθυμεί!

Ευχαριστώ για την επικοινωνία. Εχεις δύο παιδάκια

Ν & Ν

Link to comment
Share on other sites

ΠΟΛΥ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΠΟΥ ΚΑΤΑΦΕΡΕΣ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΑ!!!!!!!

ΜΕ ΤΟ ΣΥΖΥΓΟ ΜΟΥ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΜΕ ΚΑΙ ΠΡΟΧΩΡΑΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΣΕ ΥΙΟΘΕΣΙΑ.ΘΑ ΑΠΟΧΤΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΑΣ.ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΓΙΑ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΟΥ. ΠΡΕΠΕΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ ΤΟ ΠΛΑΣΜΑΤΑΚΙ ΠΟΥ ΘΑ ΦΕΡΕΙ Η ΝΕΡΑΙΔΑ ΚΑΙ ΣΕ ΕΜΑΣ.

ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΑΔΙΚΑΣΤΙΚΑ?

 

Σου ευχομαι ολοψυχα να φτιαξεις μια ομορφη οικογενεια.....

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο σου!!!!!!!!!!!Να χαιρεσαι το κοριτσακι σου και να το δεις οπως επιθυμεις!!!!

Τι διαδικασιες ακολουθησες για να υιοθετησις το κοριτσακι σου και ποσο σου πηρε για να δεκτουν την αιτηση???????

Η οικογενοια μου ειναι ολη μου η ζωη

 

328e.jpg328ep3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...