Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ωτίτιδα


Recommended Posts

και μετα λενε για το ενστικτο της μανας...ολοι με κοροιδευαν που ανυσηχουσα γιατι το μωρο μου τραβαγε το αυτακι του ολοι ομως!δεν εδειχνε βεβαια να ποναει ολο γελαει το πουλακι μου εγω ομως ηθελα να τον δει η παιδιατρος που πριν λιγο εφυγε και διεγνωσε ωτιτιδα κ μας εδωσε αντιβιωση 10 μερες(δεν θελωωωωω να παρει αντιβιωση).μεχρι και η παιδιατρος οταν τον ειδε μου ειπε γελωντας πως ειμαι υπερβολικα αγχωδης με το μωρο κι ομως οταν τον κοιταξε μου ειπε το ενστικτο της μανας!βεβαια εγω εχω αρρωστησει ηδη δεν θελω να ποναει,δεν θελω να παρει αντιβιωση αλλα πρεπει..θα το ξεπερασουμε..

υ.γ ειναι η πρωτη μας αρρωστια..

my baby was my reborn...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 152
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περαστικα σας !!!! Ευχομαι να γινει καλα πολυ γρηγορα!!!

Εμεις εχουμε περασει 2 φορες ωτιτιδα και πολλα αλλα.....

Το κακο ειναι οτι δυστυχως καθε φορα που αρρωσταινουν τα παιδακια μας, εμεις "ποναμε" περισσοτερο!!! :?

Υπομονη...και ολα θα πανε καλα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οχι βέβαια σιγά μην σε πάρει κάτι τόσο απλό από κάτω..... δεν έχεις κάνει κάπου λάθος Ιοκάστη μου εσύ, αυτά συμβαίνουν στα παιδάκια πάντα θα υπάρχει μια ιωσούλα!!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια σας ευχαριστω .ειμαι πολυ λυπημενη :cry: αλλα δεν θα το αφησω να με παρει απο κατω...

 

Έλα βρε που θα σε πάρει από κάτω, μην ανησυχείς αφού ο μικρούλης σου είναι χαρούμενος και γελαστός θα το ξεπεράσει γρήγορα.

 

Εγώ όταν γέννησα και μόνο στη σκέψη ότι θα αρρωστήσει κάποια στιγμή το μωρό ανατρίχιαζα. Τελικά όταν 5 μηνών έπαθε βρογχίτιδα ήμουν πιο ψύχραιμη απ'ότι περίμενα αλλά υπέφερα κάθε φορά που έπρεπε να του κάνω τις εισπνοές του. Όταν ξεμπερδέψαμε πέταξα όλα τα φάρμακα στα σκουπίδια γιατί δεν ήθελα να τα βλέπω μπροστά μου και η γιατρός με έκραξε :)

 

Υπομονή και περαστικά σας γρήγορα!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχομαι γρηγορα να το ξεπερασετε!!Υπομονη και σκεψου οτι αφου ειναι γελαστος και ζωηρος ο μπεμπης δεν υποφερει το παιδι.Αν πονουσε πολυ και δεν ενιωθε καλα θα ηταν και μεσα στη γκρινια! :wink:

bxBwp2.png EgDTp2.png
Link to comment
Share on other sites

rena,evita εισαστε αγγελοι!σας ευχαριστω για την συμπαρασταση!ευχομαι να μην αρρωσταινουν καθολου τα μωρακια ολου του κοσμου...

my baby was my reborn...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Περαστικά στο γιό σου Έλενα.Γρήγορα να γίνει καλά και να απολαμβάνετε βολτίτσες κι αγκαλιές χωρίς πονεμένο αυτάκι :):):):)

ΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΠΑΙΔΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΔΩΡΑ ΠΟΥ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ

Ρατσιστής δεν γεννιέσαι … γίνεσαι

Link to comment
Share on other sites

Αααααχ, κάθε αρχή και δύσκολη!!!!Περαστικά σας!!!!Δυστυχώς οι αρρώστιες και οι στεναχώριες είναι στο πρόγραμμα!!!!Αφού δεν πονάει είναι πολύ τυχερός ο μικρούλης, ο πόνος του αυτιού τα τρελαίνει (σου μιλάει ο βετεράνος της ωτίτιδας :lol::lol: )

Link to comment
Share on other sites

Περαστικούλια στο Βασιλάκη!!!

Είναι η πρώτη φορά που αρρωσταίνει και γι' αυτό έχεις αγχωθεί, είναι φυσιολογικό.

Σκέψου όμως πως με την αντιβίωση δεν θα πονάει και θα είναι γελαστός και παιχνιδιάρης πάλι!

Να του δώσεις πολλά φιλάκια στα όμορφα και αφράτα μαγουλάκια του!

:lol:

G9FN.jpg.png
Link to comment
Share on other sites

Περαστικούλια σας μωρέ.... και κάνε υπομονή! τουλάχιστον το θετικό είναι πως δεν πονάει και δεν κλαίει...

Μιλάμε μεν για το ένστικτο της μάνας, αλλά βλέπεις που κι' αυτός σου κάνει γελάκια; έτσι για να μη σκάς!! :D

Πίστεψέ με σε νοιώθω... και 'γω στην πρώτη μας ίωση (και εύχομαι τελευταία.... έ, ρε ελπίδα που την έχω :lol::lol::lol: ) είχα γίνει κομμάτια και μόνο με την ιδέα πως είχε κάτι, νευρίαζα που έπρεπε να του δώσω φάρμακα αλλά ευτυχώς ήταν κάτι περαστικό... που εύχομαι το ίδιο και για σας

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

α!! βρε ΙΟΚΑΣΤΗ!! περαστικά του κοριτσάκι!!

Το ένστικτο της μάνας είναι πραγματικά ωρες ώρες απίστευτο!!

 

Ευτυχώς που δεν πονάει!! πολύ σημαντικό!!!

Οι θησαυροί μου:

Δημήτρης 5,5 χρονών, Ματθαίος 22 μηνών

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή και περαστικά :) Νομίζω ότι υποφέρεις πιο πολύ από το μωράκια σου!!! :P:wink: Με την αντιβίωση όλα περνάνε αμέσως :D

Δυο γλυκά χαμόγελα...η ζωή μου όλη...

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω παρα πολυ ολους με συγκηνειτε απιστευτα ..εχει ραγισει η ψυχη μου ,δεν το αντεχω καθολου κοριτσια...σημερα ειναι τριτη μερα αντιβιωσης κ δεν την πινει με τιποτα χτες κλαιγαμε οικογενειακως...αχ να περασει γρηγορα...

my baby was my reborn...

Link to comment
Share on other sites

Περαστικα στο ζουζουνακι συντομα θα γινει καλα με την αντιβιωση

αυτο να σκευτεσαι !!!! οταν ακουω οττιτιδα με πιανει κατι σαν αλλεργια

φαντασου οτι το 2007 μας πηγε ολο με γεματα υγρα στα αυτια,το παιδι μου

βλεπει αντιβιωση και τρεχει :twisted::twisted:

 

ολα θα πανε καλα :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Περαστικα στο ζουζουνακι συντομα θα γινει καλα με την αντιβιωση

αυτο να σκευτεσαι !!!! οταν ακουω οττιτιδα με πιανει κατι σαν αλλεργια

φαντασου οτι το 2007 μας πηγε ολο με γεματα υγρα στα αυτια,το παιδι μου

βλεπει αντιβιωση και τρεχει :twisted::twisted:

 

ολα θα πανε καλα :lol::lol:

 

 

 

σε ευχαριστω πολυ κι ευχομαι η ωτιτιδα μακρια σας ...κι ολες οι αρρωστιες μακρια απο τα μωρακια ολου του κοσμου!

my baby was my reborn...

Link to comment
Share on other sites

περαστικα σας! ειχα διαβασει οτι πολλα παιδια παθαινουν ωτιτιδα γιατι πινουν γαλα ξαπλωμενα ,καποιες σταγονες μπαινουν στο αυτι του παιδιου οπου και δημιουργουν ωτιτιδα,δεν ξερω βεβαια αν ισχυει σε εσας αυτο αλλα γενικα ποτε γαλα ή υγρα ετσι!

Link to comment
Share on other sites

περαστικα σας! ειχα διαβασει οτι πολλα παιδια παθαινουν ωτιτιδα γιατι πινουν γαλα ξαπλωμενα ,καποιες σταγονες μπαινουν στο αυτι του παιδιου οπου και δημιουργουν ωτιτιδα,δεν ξερω βεβαια αν ισχυει σε εσας αυτο αλλα γενικα ποτε γαλα ή υγρα ετσι!

 

 

 

 

αυτο δεν το ειχα ξανα ακουσει...πολυτιμη συμβουλη αν και το πινουμε ημικαθιστη το γαλα μας...ευχαριστω πολυ

my baby was my reborn...

Link to comment
Share on other sites

Ιοκαστη μου περαστικα σας κι αγυριστα.

 

Μην χολοσκας, εμενα ηταν σχεδον 3 μηνων και επαθε 2 φορες βρογχιολιτιδα και δεν εβγαινε καν απο το σπιτι. Και τις δυο πηραμε αντιβιωση.

 

Δυστυχως ετσι ειναι τα μωρακια αν δεν αρρωστησουν και λιγο (ΜΟΝΟ ΛΙΓΟ ΟΜΩΣ) που θα τα βρουν τα αντισωματα???

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...