Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΛΥΣΕΙΣ ΜΕ ΣΟΔΟΝΕΡΟ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΠΑΦΗ...


Recommended Posts

ο γιατρος μου, μου ειπε να το κανω μιση ωρα πριν την επαφη με τη συσκευη betadine για να καθαρισει ο κολπος κ να διευκολυνθουν τα σπερματοζωαρια στο τρεξιμο.....

Το εχει κανει καποια κοπελα;;;;;;....γιατι νομιζα οτι τα υγρα μας βοηθανε;;;;.....:confused::confused::confused::confused:.....μηπως εχει να κανει με το ποσο ρευστα ή οχι ειναι;;;;

ΒΑΣΙΛΙΚΗ....ΛΑΤΡΕΙΑ ΜΟΥ!!!!!!29.11.03

ΛΙΟΝΤΑΡΑΚΙ ΜΟΥ...ΑΝΤΡΑΚΙ ΜΟΥ !!!!!!04.08.10

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κούκλα μου καλημέρα.

Πρώτη φορά το ακούω αυτό αλλά φαντάζομαι ότι ο γιατρός ξέρει κάτι περισσότερο και αν τον εμπιστεύεσαι, ακολούθησε την συμβουλή του.

Πράγματι τα υγρά βοηθάνε τα σπερματοζωάρια να φτάσουν τον στόχο τους μέσα σε κάποιες ώρες ή και μέρες ακόμα. Τώρα το σοδόνερο δεν μπορώ να καταλάβω πώς μπορεί να διευκολύνει τα σπερματοζωάρια στο τρέξιμο όπως λές.

aYVcp2.png
Link to comment
Share on other sites

Η σοδα βοηθαει να εξισσοπιστει το φυσικο PH του κολπου.Ειδικα τωρα το καλοκαιρι με τα βρεγμενα μαγιο ,θαλασσα κλπ,καλο ειναι μια φορα την εβδομαδα να κανουμε πλυση με μαγειρικη σοδα αναμεμειγμενη με νερο (ακομα καλυτερα με χαμομηλι που ειναι και φυσικο αντισυπτικο).Η σοδα βοηθαει να μην ειναι "εχθρικο"στο σπερμα το περιβαλλον της μητρας

Link to comment
Share on other sites

ο γιατρος μου, μου ειπε να το κανω μιση ωρα πριν την επαφη με τη συσκευη betadine για να καθαρισει ο κολπος κ να διευκολυνθουν τα σπερματοζωαρια στο τρεξιμο.....

Το εχει κανει καποια κοπελα;;;;;;....γιατι νομιζα οτι τα υγρα μας βοηθανε;;;;.....:confused::confused::confused::confused:.....μηπως εχει να κανει με το ποσο ρευστα ή οχι ειναι;;;;

 

 

μμμμμμμμμμμμ!!!τι λες ενδιαφέρον!!!βουρ στο σοδόνερο...θα το εφαρμόσω!!!

 Λατρεύω τα παιδάκια μου!!

Link to comment
Share on other sites

ίσως αυτή η "τεχνική" να μην είναι κατάλληλη για όλους.

καλύτερα να ρωτήσεις τον γιατρό σου αν μπορείς να το κάνεις.

προσωπικά ομολογώ ότι δεν το έχω ξανακούσει. αυτό που ξέρω ότι βοηθάει στο να επιταχυνθούν τα σπερματοζωάρια είναι ο οργασμός, αυτο να εφαρμόσεις ;)

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγώ το έχω ξανακούσει, αλλά βρε κορίτσια -μην γελάσετε-ποιά είναι η αναλογία σόδας -νερού?

και όταν λέμε πλύσεις εννοούμε εξωτερικές ή με το μηχανηματάκι?

και πως το ζητάμε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

λοιπον....μιση κουταλια της σουπας σοδα κ γεματη η συσκευη Betadine με χλιαρο νερο.....η συσκευη κοστιζει 4,5 ευρω....

Το εκανα σε 2 επαφες....(τις κρισιμες....) κ δεν ετρεξε τπτ μετα .....απωλειες μηδεν!!!!!!! :-D:grin::roll:......

ΒΑΣΙΛΙΚΗ....ΛΑΤΡΕΙΑ ΜΟΥ!!!!!!29.11.03

ΛΙΟΝΤΑΡΑΚΙ ΜΟΥ...ΑΝΤΡΑΚΙ ΜΟΥ !!!!!!04.08.10

Link to comment
Share on other sites

λοιπον....μιση κουταλια της σουπας σοδα κ γεματη η συσκευη Betadine με χλιαρο νερο.....η συσκευη κοστιζει 4,5 ευρω....

Το εκανα σε 2 επαφες....(τις κρισιμες....) κ δεν ετρεξε τπτ μετα .....απωλειες μηδεν!!!!!!! :-D:grin::roll:......

 

!!!!!!!!!!!!!!!!!μαρή nikijo λες αυτή να είναι η λύση;;αχ φωτιές μου άναψες!!!!

 Λατρεύω τα παιδάκια μου!!

Link to comment
Share on other sites

ελα ρε Γλυκαααααα!!!!!!!...λες;;;;;;;; τι να πω......θα φανει τελος του μηνα......;) εσυ πως εισαι;;;ολα καλα;;;αυριο πας στο γιατρο αν δεν κανω λαθος ε;;;

ΒΑΣΙΛΙΚΗ....ΛΑΤΡΕΙΑ ΜΟΥ!!!!!!29.11.03

ΛΙΟΝΤΑΡΑΚΙ ΜΟΥ...ΑΝΤΡΑΚΙ ΜΟΥ !!!!!!04.08.10

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια. Αυτό παλι πρώτη φορά το ακούω. ΤΗ συσκευή αυτή με τη σόδα στο φαρμακείο την πουλάνε?

 

Ναι στο φαρμακειο το πουλάνε. Πες το στο γιατρο σου γιατι αν δεν υπαρχει λογος μην παιζεις με το ph του κόλπου σου κι αντί για καλο κανεις κακό...

Link to comment
Share on other sites

Πλύσεις με σοδόνερο συνιστούσαν οι "παλιές" προκειμένου η κοπέλα να πιάσει αγόρι! Παρόλα αυτά καλό είναι να μην παίζουμε με την κολπική χλωρίδα. Ζήτα και μια δεύτερη ιατρική γνώμη.

Grow up and get a life!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμένα μου είχε πει μια μαια οτι για να αποφύγεις εγκυμοσύνη κάνεις αμέσως μετα την επαφή πλύσεις με ξύδι. (οξινο περιβάλλον που καταστρέφει το σπέρμα) Αρα η σόδα που είναι αλκαλική λογιικά βοηθάει το σπέρμα να μην καταστραφεί αν τα φυσικά υγρά του κόλπου είναι λιγο περισσότερο όξινα.

Link to comment
Share on other sites

ααα...μου ελυσες αυτην την απορια που σκεφτομουν χθες!!!!! :)(οξινο-αλκαλικο περιβαλλον) :)

yls μου αυτο που εγραψες εχει καποια λογικη αφου καθαριζει ο κολπος κ τα πιο γρηγορα...δλδ τα αρσενικα σπερμς ...φτανουν πρωτα στο στοχο!!!!!!!

Σας ευχαριστω πολυ κοριτσια!!!!!! :)

ΒΑΣΙΛΙΚΗ....ΛΑΤΡΕΙΑ ΜΟΥ!!!!!!29.11.03

ΛΙΟΝΤΑΡΑΚΙ ΜΟΥ...ΑΝΤΡΑΚΙ ΜΟΥ !!!!!!04.08.10

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου είχε πει μια μαια οτι για να αποφύγεις εγκυμοσύνη κάνεις αμέσως μετα την επαφή πλύσεις με ξύδι. (οξινο περιβάλλον που καταστρέφει το σπέρμα) Αρα η σόδα που είναι αλκαλική λογιικά βοηθάει το σπέρμα να μην καταστραφεί αν τα φυσικά υγρά του κόλπου είναι λιγο περισσότερο όξινα.

 

 

Μπλιαχ!!!!! Αυτό πρέπει να τσούζει!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Koρίτσια τα φώτα σας παρακαλώ...

 

Έκανα το καθιερωμένο ΠΑΠ και έβγαλε κολπίτιδα.. Μέχρι να πάρω τα αποτελέσματα όμως - που να το ήξερα..- είχα μια πρώτη ελεύθερη επαφή στις 2/1. Περιμένω περίοδο στις 20/1, και έκανα χοριακή στις 14/1 οπου και ήταν αρνητική μιας και ήθελα να αρχίσω την θεραπεία για τους μύκητες.

 

Και σας ρωτώ εσάς που είστε μάλλον πιο έμπειρες.. Η κολπίτιδα επηρρεάζει το σπέρμα και την σύλληψη; Mπορεί να ωφείλεται σε αυτήν η μόνιμη θερμοκρασία 37+, τα πονάκια στη κοιλιά και η ατελείωτη κούραση..; Γιατί φοβάμαι μην έκανα νωρίς την εξέταση μιας και δε μου βγαίνει από το μυαλό πως υπάρχει μια μικρή περίπτωση να είμαι εγκυος....

 

Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας

d8gLp3.png

 

iXW1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Koρίτσια τα φώτα σας παρακαλώ...

 

Έκανα το καθιερωμένο ΠΑΠ και έβγαλε κολπίτιδα.. Μέχρι να πάρω τα αποτελέσματα όμως - που να το ήξερα..- είχα μια πρώτη ελεύθερη επαφή στις 2/1. Περιμένω περίοδο στις 20/1, και έκανα χοριακή στις 14/1 οπου και ήταν αρνητική μιας και ήθελα να αρχίσω την θεραπεία για τους μύκητες.

 

Και σας ρωτώ εσάς που είστε μάλλον πιο έμπειρες.. Η κολπίτιδα επηρρεάζει το σπέρμα και την σύλληψη; Mπορεί να ωφείλεται σε αυτήν η μόνιμη θερμοκρασία 37+, τα πονάκια στη κοιλιά και η ατελείωτη κούραση..; Γιατί φοβάμαι μην έκανα νωρίς την εξέταση μιας και δε μου βγαίνει από το μυαλό πως υπάρχει μια μικρή περίπτωση να είμαι εγκυος....

 

Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας

 

Αυτά δεν είναι συμπτώματα κολπίτιδας σε καμία περίπτωση. :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Koρίτσια τα φώτα σας παρακαλώ...

 

Έκανα το καθιερωμένο ΠΑΠ και έβγαλε κολπίτιδα.. Μέχρι να πάρω τα αποτελέσματα όμως - που να το ήξερα..- είχα μια πρώτη ελεύθερη επαφή στις 2/1. Περιμένω περίοδο στις 20/1, και έκανα χοριακή στις 14/1 οπου και ήταν αρνητική μιας και ήθελα να αρχίσω την θεραπεία για τους μύκητες.

 

Και σας ρωτώ εσάς που είστε μάλλον πιο έμπειρες.. Η κολπίτιδα επηρρεάζει το σπέρμα και την σύλληψη; Mπορεί να ωφείλεται σε αυτήν η μόνιμη θερμοκρασία 37+, τα πονάκια στη κοιλιά και η ατελείωτη κούραση..; Γιατί φοβάμαι μην έκανα νωρίς την εξέταση μιας και δε μου βγαίνει από το μυαλό πως υπάρχει μια μικρή περίπτωση να είμαι εγκυος....

 

Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας

 

Μαλλον την εκανες νωρις την χοριακη.. Δεν καθιστερεις λιγο την θεραπεια? Ή να ζηταγες κατι συμβατο με εφκυμοσυνη?

Link to comment
Share on other sites

sas efxaristo poli gia tis apantiseis sas, mou dinete toso tharros!

 

Ego thelo toso ena moraki alla to vrisko apithano na to epiasa me tin proti, eidika otan o sintrofos mou de me enimerose kan gia tin ''ekplixi'' pou mou ekane, teleionontas 2 fores mesa mou!:) Kalodexoumena vevaia, xixixix!

 

Ti na po, exo mperdeftei...eimai ptoma, prismeni, arxisan ponoi periodou prin mia evdomada kai stamatisan, tora olo tsimpimatakia kourasi kai nevra, kai perimeno periodo stis 20... Kai exo trelathei sta xamomilia, stis kolpikes pliseis me xamomilia, sta ipotheta ktl. ! Kai mia xoriaki 0.5:((

 

Alitheia, poses meres thelei na deixei..? eixa eleftheri epafi stis 2/1 kai piga gia xoriaki stis 14

d8gLp3.png

 

iXW1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πηγες παρα πολυ νωρις για χοριακη!εγω ειχα παει 1 μερα πριν την αναμενομενη περιοδο και 15 μερες μετα την επαφη (1 ελευθερη επαφη ειχα γιαυτο ξερω ποτε ηταν η συλληψη) και η χοριακη ειχε βγει μονο 24!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...