Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πόσες θηλάζετε χάρη στο φόρουμ ;


Recommended Posts

Κοριτσια νοιωθω μια μεγαλη ευγνωμοσυνη για ολες σας και για την Αγλαια , που χαρη σε σας και στο φορουμ καταφερα να θηλασω και συνεχιζω εννοειται και σκοπευω να το φτασω ως το τελος . Ειναι οτι πιο υπεροχο εχω κανει στη ζωη μου , μετα τα παιδια μου . Οταν εμεινα εγκυος νομιζα πως το μητρικο γαλα ειναι λιγο καλυτερο απο το ξενο και ελεγα πως θα ηθελα να θηλασω αν θα ειχα γαλα , που να ξερα ποση αγνοια ειχααααααα!!!!!! Μεχρι που για καλη μου τυχη επεσα πανω σε εσας και σε αυτο το υπεροχο φορουμ και εμαθα και εξακολουθω να μαθαινω τοσα για το θηλασμο και για το ποσο υπεροχος ειναι . Αν δεν υπηρχατε δε θελω ουτε να το σκεφτομαι τι θα ειχε γινει . Οσο ημουν εγκυος ξεκοκκαλιζα ολο το φορουμ και οταν γεννησα ημουν ετοιμοπολεμη , απαιτησα να εχω το μικρο μαζι μου μεχρι να φυγω και παρολο που γεννησα με καισαρικη δεν πτοηθηκα καθολου απο τιποτα , γεννησα στις 12:20 και απο τις μιαμιση ζητουσα να μου το φερουν , αλλα το εφεραν στις 15:30 κοιμισμενο μαλλον απο τη ναρκωση . Θυμαμαι τη στενοχωρια μου που δεν το θηλασα αμεσως οπως πρεπει , αλλα σκεφτομουν θετικα , το οποιο ωφειλω σε ολες εσας εδω και θα το λεω συνεχεια . Ειστε ολες υπεροχες και αξιοθαυμαστες , σας ευχαριστω μεσα απο την καρδια μου με ολη μου την ειλικρινια μου . Αναρωτιεμαι αν και αλλες μανουλες θηλαζουν χαρη σ'αυτο το φορουμ ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 116
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

και εγώ χάρη στο φόρουμ όταν με το καλο ( ελπίζω σύντομα ) έρθει το δεύτερι παιδάκι μου θα το κάνω όσο περισσότερο μπορέσω...παρόλλο που έχω διαβάσει πολλά όμως εδώ μέσα με έχει πιάσει ένα ψιλοάγχος γιατί στο σπίτι δεν θα έχω ιντερνετ...

θα τυπώσω ότι νομίζω είναι ενδιαφέρον και από'κει και πέρα ελπίζω η φίλη και γειτόνισσα gerakina να βοηθήσει

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Aρχοντουλα καλα εκανες και ανοιξες αυτο το θεμα. Και εγω πριν μεινω εγκυος ειχα τις αποψεις που εχει ο περισσοτερος κοσμος περι θηλασμου. δηλ "αν εχω γαλα θα θηλασω και εγω", "αν ειναι θρεπτικο το γαλα θα συνεχισω" "δεν θα στεναχωριεμαι για να μη μου κοπει" κ.τλ. Ευτυχως ξεστραβωθηκα πριν γεννησω και εμαθα τοσα πολλα απο εδω και οπως λες και εσυ σκοπευω να το παω μεχρι τελους!

Ενα μεγαλο ευχαριστω πρωτα στην Αγλαΐα και επειτα σε ολες τις υπολοιπες κοπελες που προσφερουν τις γνωσεις τους!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω χαρη στο φορουμ θηλαζω τωρα την κορούλα, στο γιο θυμαμαι ειχα παρα πολυ γαλα αλλα δεν μου εξηγησε κανείς επαρκώς για το θηλασμο, στις δυσκολίες η απάντηση ηταν το ξένο γαλα και ετσι εδωσα μητρικο γαλα με το θηλαστρο μονο 3 μήνες (μετα τις 40 ημ. μαζι με ξενο). Απο την ημερα που γεννησα την κορη φοβομουν καθε πρωι αν θα εχω γάλα, αν θα χορταινει αλλα με τη βοηθεια του φορουμ μου εφυγαν ολα τα αγχη, οι ανασφαλειες, θηλάζω αποκλειστικά ολο αυτο το καιρο και ευχομαι να συνεχισω να το κανω πολυ καιρο ακομα. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΙ ΕΓΩ ΠΟΛΥ ΟΣΟΥΣ ΒΟΗΘΗΣΑΝ!! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ PARENTS

Link to comment
Share on other sites

εδώ είμαστε......στον μεγάλο μου αποθήλασα στους 2,5 μήνες και αυτό με συνπλήρωμα και τέλος κατέληξα μόνο στο συμπλήρωμα οπως μου πρότεινε η παιδιατρος μου η καλη οτι κοβεται το γαλα μου και να δωσω ξενο γαλα για να μεγαλωσει το παιδακι μου...:evil:...αγχος λοιπον μεγαλο οταν γεννησα , πολεμο απο τον μεγαλο μου για τους μαραθωνιους θηλασμους αλλα με συμμαχο το forum την ΑΓΛΑΙΑ και τα ''ευαγγέλια της Πατσούρου'' ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ και οπως βλεπεται και το τικερακι μου συνεχιζουμε ακομα....τα παμε τοσο καλα αφου τωρα ξεκινησαμε στερεες τροφες !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

τα βιβλια της Πατσουρου αν ειχαν στομα να μιλησουνε θα ειχαν κανει την διαμαρτυρια τους ''φτανει χρυση μου 40 φορες το διαβασες αυτο..παλι??''...μεγαλη παρηγορια μου δινε τους πρωτους μηνες και σιγουρια στον ευατο μου παραλληλα....

 

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ FORUM , ΑΓΛΑΙΑ ΚΑΙ Κ.ΠΑΤΣΟΥΡΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

(τωρα προσπαθω να βοηθησω κοσμο αλλα ολοι εχουνε την ιδια εικονα οπως με αυτην που ειχα εγω πριν)...και αυτο που μου λενε ειναι οτι ειναι δυνατον εσυ να ξερεις καλυτερα απο τον παιδιατρο..???:shock::shock::shock::shock:...και εκει σταματαω τον ''αγωνα'' μου....

Διομήδης 27/09/05

Γιώργος 18/10/08

Πολυχρόνης 03/07/10

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ ήμουν από τις τυχερές - όλοι εξ αρχής με ενθάρρυναν, και στο μαιευτήριο. Όταν γύρισα σπίτι, η καλή μου γειτόνισσα μου έδωσε τα φυλλάδια της LLLI, και νομίζω αυτά ήταν καταλυτικά για μένα.

Αυτά για την αρχή.

 

Γιατί χωρίς το φόρουμ δεν νομίζω να θήλαζα πάνω από εξάμηνο. Σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό σκεφτόμουν εχθές το βράδυ όταν το αγγελούδι μου την ώρα που θήλαζε είχε απλώσει το χεράκι του και χάιδευε το πρόσωπο μου και ξαφνικά σταματάει με κοιτάει σκάει ενα πονηρό χαμόγελο και μου λέει μαμά μαμά – μάκια!!! (και φιλάει το στήθος). Είμαι σίγουρη ότι ξέρετε από την εμπειρία σας ότι οι λέξεις είναι πολύ μικρές να περιγράψουν τα συναισθήματα αυτά και να σκεφτείς ότι θα μπορούσα αυτό να το χάσω αν δεν ήταν το φόρουμ, οι έμπειρες μαμάδες (amaretto ,lst, sofuka, pipi, dimitrali (που χάθηκες?) ........) και η Αγλαΐα που με βοήθησε να επαναφέρω την γαλουχία όταν όλοι πίστευαν ότι αυτό είναι τουλάχιστον ανέφικτο (είχα κάνει διακοπή με χάπια). Πέρα από αυτό υπάρχει μια συνεχείς ανταλλαγή απόψεων που σε βάζει στην διαδικασία να σκεφτείς για το παιδί σου το καλύτερο και όχι το λιγότερο κακό όχι μόνο για τον θηλασμό αλλά και για την διατροφή γενικότερα. Ευχαριστώ για τον επαναγαλακτισμό από τα βάθη της καρδιάς μου είστε η συντροφιά μου κάθε μέρα αφού συνέχεια παρακολουθώ της δημοσιεύσεις σας και νιώθω μια περίεργη οικειότητα χωρίς να ξέρω καμία σας προσωπικά. Ευχαριστώ πολύ.............

Link to comment
Share on other sites

Count me in!!!

 

Με το forum ενημερωθηκα, πεισμωσα και καταλαβα στα δυσκολα ότι "δεν κανω κατι λάθος βρε αδερφε, όλες ετσι ταλαιπωριούνται στην αρχη..." Και κυρίως ειχα το οραμα, την υποσχεση, τον στοχο... Ηθελα να ζησω αυτο που λεγανε "καποια στιγμη θα το απολαμβανεις"...

 

Ευχαριστω που τωρα το απολαμβανω!!!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω απο εδω ενημερωθηκα για το σύνδεσμο θηλασμού και για ολη την πολυτιμη βοηθεια που χρειαζεσαι στην αρχή. Αν δεν ήταν η Αγλαια να με κατευθύνει, η σύμβουλος μου Κατερινα Μιχαηλίδου και τα φυλλάδια της LLL δεν ξέρω εως που θα ειχαμε φτασει. Εντάξει ήμουν αποφασισμενη να θηλάσω ετσι κι αλλιως αλλα επειδη μας προεκυψαν προβληματα εδω βρήκα τη λύση και συνεχίζουμε!

Link to comment
Share on other sites

θα τα παρατούσα πολλές φορές αν δεν ήταν τα κορίτσια του forum και φυσικά η Αγλαία..αλλά τώρα πια βαδίζουμε για τον χρόνο και βλέπουμε!!

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ένα θα σας πω. Όταν περιμένουμε στο σαλόνι της παιδιάτρου (που μας εξετάζει κάθε εβδομάδα λόγω ειδικού προβλήματος) είμαστε οι μόνοι που θηλάζουμε. Όλοι σταμάτησαν το πολύ στον τρίτο μήνα! Κάθε φορά με ρωτάει αν φτάνει το γάλα μου, ή πόσα ml του δίνω και κάθε φορά βρίσκω κάτι να απαντήσω!πλέον δεν μου κολλάει και πολύ :)) Αν σκεφτείς ότι γέννησα και στο Ιασώ που το Almiron πάει σύννεφο και ότι ο γυναικολόγος μου πίστευε ότι θα μου κοπεί γρήγορα τότε ποιός με βοήθησε??? Η Αγλαϊα και ο χαρακτήρας μου !

ssttaa

Link to comment
Share on other sites

Μετρήστε και μένα!

Αν δεν ειχα βρει το φορουμ όταν ήμουν έγκυος τώρα θα ήμουν βαθιά νυχτωμένη γιατί γενικά το είχα για πιο απλό σπορ...εμ δεν είναι όμως αυτονόητο χωρίς τη σωστή ενημέρωση.

gwggp2.png ISWTp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ εδώ!

Όλες τις πληροφορίες εδώ τις πήρα, από πριν μείνω έγκυος για το τι και πώς, κατά την εγκυμοσύνη, τώρα με τον θηλασμό, για το μωρό και το τι μελλει γενεσθαι από εδώ και πέρα...

Ειδικά στο θέμα του θηλασμού, να πω κι εγώ ένα μεγάλο ευχαριστώ ιδιαίτερα στην Αγλαϊα και την Pipi, αλλά και σε ολα τα κορίτσια που διαθέτουν τον χρόνο τους και μοιράζονται τις γνώσεις και τις εμπειρίες τους με εμάς τις καινούριες μαμάδες που δεν ξέρουμε πού παν τα τέσσερα! Εγώ ειδικά δεν είχα ιδέα, δεν έχω κανέναν -μα κανέναν- να μου πει δυο κουβέντες, να με συμβουλέψει και να με βοηθήσει, ό,τι βοήθεια βρήκα, την πήρα από αυτό εδώ το φόρουμ. Θηλάζουμε αποκλειστικά και ελπίζουμε να συνεχίσουμε να θηλάζουμε για αρκετό καιρό ακόμα!

Όσα ευχαριστώ και να πω, θα είναι λίγα!!!

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επέστρεψα στην δουλειά μου όταν η Άννα ήταν 4ων μηνών. Λίγο πριν είχα επικοινωνήσει με την Αγλαΐα μέσω κάποιου άλλου φόρουμ και στην συνέχεια προσωπικά και μέσω αυτού του φόρουμ. Το γεγονός ότι θήλασα την κόρη μου για σχεδόν 2 χρόνια το οφείλω μόνο στην Αγλαΐα. Χωρίς εκείνη θα είχα διακόψει στο 4μηνο....

WLn5p2.png

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι, ειμαι απο την αλλη μερια... την αντιθετη...

δεν τα καταφερα να θηλασω, παλεψα κανα τριμηνο με το ζορι με το θηλαστρο και γενικα ημουν στα ορια της καταθλιψης και της αυτοκαταστροφης...

 

μιλησα με την αγλαια, το παλεψα λιγο ακομα,δεν τα καταφερα, αλλα μου εδωσε να καταλαβω οτι δεν ειμαι σουπεργουμαν, οτι ειναι φυσιολογικο που ενιωθα τοσο χαλια, και οτι ακομα κι αν δεν τα καταφερνα δεν θα σημαινε πως ημουν κακη μητερα και αποτυχημενος ανθρωπος...

 

την επομενη φορα, ειμαι σιγουρη πως ολα θα πανε καλυτερα!!! θα χω και τη φιλη μου την Pipi να ενοχλω, θα μπαινω και στο καφε με τις γαλακτομαμαδες... θα το καταφερω να το ζουληξω το ατιμο το βυζι!!! στο χερι μου θα ειναι!!! (κυριολεκτικα!!!)

Link to comment
Share on other sites

βάλτε και εμένα στη λίστα!!!!!!!!

από το φόρουμ πήρα όλες τις πληροφορίες αλλά και πολλές κοπέλες εδώ μέσα μου μετεδωσαν το πάθος τους για το θηλασμό.

είπα αφού υπάρχουν τόσες που τα καταφερνουν, ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΚΑΙ ΕΓΩ!

και τα καταφερα!

πολλά ευχαριστώ στην Αγλαια, για αλλη μια φορα αλλά και σε όλες τις κοπέλες που δινουμε κουραγιο η μία στην άλλη....

καλή μας συνέχεια σε αυτο το υπέροχο ταξίδι

242904.png 2/8/2008 Η ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΑΛΛΑΞΕ ΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ! ΗΡΘΕΣ ΕΣΥ! ΜΠΕΜΠΟΥΛΗ ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΠΟΛΥ - ΠΟΛΥ!
Link to comment
Share on other sites

...............το οφείλω μόνο στην Αγλαΐα. Χωρίς εκείνη θα είχα διακόψει .....

 

 

.....δεν ξέρω πότε θα είχα διακόψει, αλλά ξένο θα είχα δώσει σίγουρα αν δεν υπήρχε η Αγλαΐα.

 

...και κάτι άλλο, γλυτώνοντας τα χρήματα που θα ήθελα για το γάλα, έκανα ιδιαίτερα μαθηματικά που είχα ανάγκη για το πανεπιστήμιο, κακά τα ψέματα και τα δυο μαζί δεν θα βγαίνανε

Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΧΑΡΙΣΜΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΤΗΣ.

Link to comment
Share on other sites

.....δεν ξέρω πότε θα είχα διακόψει, αλλά ξένο θα είχα δώσει σίγουρα αν δεν υπήρχε η Αγλαΐα.

 

...και κάτι άλλο, γλυτώνοντας τα χρήματα που θα ήθελα για το γάλα, έκανα ιδιαίτερα μαθηματικά που είχα ανάγκη για το πανεπιστήμιο, κακά τα ψέματα και τα δυο μαζί δεν θα βγαίνανε

 

και εγω θηλαζω λογω του φορουμ και ενα μερος το οφειλω στην Αγλαια ενα αλλος μερος στα υπολοιπα μελη που ακομη με στηριζουν και ενα μερος στο πεισμα μου..

 

οσον αφορα τα χρηματα επειδη εγω εργαζομαι και εχω νοικιασει θηλαστρο το κοστος του ενοικιου συν τα σακουλακια αποθηκευσης που χρησιμοποιω πολυ λιγο πολυ συνολικα ειναι μερος των χρηματων που θα ξοδευα για το γαλα αν εδινα σκονη..συνεπως το γαλα μου δεν κοστιζε μεχρι τον 4ο μηνα..απο εκει και επειτα εχει κοστος..

Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν υπήρχαν η Αγλαΐα και οι άλλες μαμάδες στην ενότητα του θηλασμού, θα είχα κάνει και στην κόρη μου ότι στα άλλα 3 παιδιά μου. Στην καλύτερη περίπτωση θα είχα θηλάσει αποκλειστικά μέχρι τον 6ο και τελικά θα είχα αποθηλάσει στον 9ο μήνα όπως στον 2ο γιο μου, στη χειρότερη θα είχα θηλάσει με συμπλήρωμα μέχρι τους 7 μήνες και κάτι όπως στους άλλους δύο. Στην κόρη μου ο θηλασμός ξεκίνησε με προβλήματα (τα οποία δεν είχα στα άλλα παιδιά, αλλά λόγω λανθασμένων γνώσεων και πεποιθήσεων δεν τα κατάφερα σε αυτά τόσο καλά όσο θα ήθελα). Η μικρή είχε κοντό χαλινό, με πλήγωσε πολύ στην αρχή, δεν θήλαζε καλά και υποσιτιζόταν. Από το μαιευτήριο, αντί να κόψουνε τον χαλινό και να τελειώσει εκεί η ιστορία, συνέστησαν με επιμονή ξένο γάλα, γιατί το μωρό μου "κόντευε να πάθει υπογλυκαιμία". Φεύγοντας από το μαιευτήριο είχα ήδη ξεκινήσει το συμπλήρωμα. Κάτι όμως μ' έτρωγε μέσα μου. Εντωμεταξύ η μικρή είχε ελαφριά ΓΟΠ και είχα παρατηρήσει πως στα γεύματα που μόνο θήλαζε χωρίς να δίνω μετά και ειδικό πλέον γάλα ξένο, οι γουλιές ήταν αισθητά λιγότερες έως καθόλου. Έπεσα τυχαία στην ενότητα του Θηλασμού και ήταν σαν να ανοίχτηκε μπροστά μου ένας καινούριος κόσμος! Διάβαζα και διάβαζα αρκετές μέρες τις οδηγίες που δίνανε η Αγλαΐα και οι άλλες μαμάδες, έμαθα ότι υπάρχει τρόπος να κοπεί το συμπλήρωμα χωρίς να κινδυνεύει το μωρό να υποσιτιστεί, διάβαζα για τις όμορφες στιγμές που ζούσαν οι κοπέλες που θήλαζαν μεγαλύτερα μωρά, μεγαλύτερα του έτους και άρχισα να σκέφτομαι ότι στο τέταρτο παιδί μου ήθελα επιτέλους να το ζήσω κι εγώ αυτό. Μου έλειπε από τα προηγούμενα παιδιά, αλλά μόνο τότε το συνειδητοποιούσα! Έτσι το πήρα απόφαση και μέσα σε 2 εβδομάδες όταν η κόρη μου ήταν 4,5 μηνών έκοψα το συμπλήρωμα. Οι οδηγίες που είχαν δοθεί ήταν τόσο αναλυτικές, που δεν χρειάστηκε να ρωτήσω για διευκρινήσεις. Εξάλλου είχαν ρωτήσει σχεδόν τα πάντα άλλες μαμάδες πριν από μένα. Το πρώτο μου ποστ στο φόρουμ ήτανε μόλις πέτυχα τον επαναγαλακτισμό για να τις ευχαριστήσω. Αυτό το ποστ (και σ' ευχαριστώ Αρχοντούλα που μου δίνεις αυτή την ευκαιρία) είναι για να τις ξαναευχαριστήσω, γιατί πλέον ζω κι εγώ αυτή τη θαυμάσια εμπειρία που τόσο μου άρεσε και "ζήλευα" όταν διάβαζα από τις μαμάδες που έγραφαν στο θηλασμό.

Η σχέση μου με την κόρη μου που θηλάζει ακόμα μετά τον πρώτο χρόνο είναι τελείως διαφορετική απ' αυτή που είχα με τα αγόρια μου που σταμάτησα να τα θηλάζω προτού εκείνα να είναι έτοιμα γι' αυτό. Και το λέω αυτό με κάθε ειλικρίνεια και σοβαρότητα και χωρίς διάθεση να κρίνω και να κατακρίνω κανέναν. Είμαι πολύ ευτυχισμένη που στο τέταρτο παιδί μου έχω τη δυνατότητα να βιώσω τη μητρότητα τόσο φυσικά, σαν την απόλυτη σχέση εμπιστοσύνης και αγάπης που είναι.

Συγνώμη για το σεντόνι, αλλά πραγματικά το χρωστούσα στα κορίτσια που με βοήθησαν το μήνυμα αυτό! :D

HXuSp2.pngaS46p2.png
Link to comment
Share on other sites

Βάλτε με κι εμένα στο κλαμπ. Ήθελα να θηλάσω και ψάχνοντας στο ιντερνετ έπεσα στο φόρουμ όπου και ξεζούμισα όλα τα τοπικ του θηλασμού. Ρώτησα μερικά πράγματα πριν γεννήσω και με βοήθησαν πολύ όλες οι κοπέλες, ιδιαίτερα η Αγλαΐα και η Αμαρέτο, και μετά τη γέννα στις πρώτες δύσκολες μέρες, ειδικά τότε με τον ίκτερο και τις υπερπαραγωγές. Ευχαριστώ πολύ όλες σας.

 

Με τη σειρά μου κι εγώ θέλω να βοηθήσω τις κοπέλες που θέλουν να θηλάσουν αλλά βρίσκουν προβλήματα στο δρόμο τους. Κορίτσια ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια.

PhC7p3.pngXCt8p2.png
Link to comment
Share on other sites

felinidoc , amaretto , lst , sofuka, pipi, dimitrali ενα μεγαλο μπραβο και ευχαριστω που βοηθατε τοσο κοσμο εδω μεσα...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ...ΝΑ ΣΑΣΤΕ ΚΑΛΑ....:)

Διομήδης 27/09/05

Γιώργος 18/10/08

Πολυχρόνης 03/07/10

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξεκίνησα να θηλάζω λόγω του φόρουμ, αλλά σίγουρα εξαιτίας του θήλασα σχεδόν δύο χρόνια....Εδώ μέσα άρχισα να αισθάνομαι ότι δεν είμαι εξωγήινη και πήρα κουράγιο πολλές φορές για να συνεχίσω....

df306542d5.pngbb1d25814b.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...