Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΙΜΑ ΧΩΡΙΣ ΠΕΡΙΟΔΟ


Recommended Posts

Κορίτσια θα ήθελα λίγο τις ιατρικές σας γνώμες

Το σάββατο το πρωι ξύπνησα με έντονο πόνο χαμηλά στην κοιλιά και πηγαίνωντας τουαλέτα είδα λίγο αίμα

Η περίοδος μου τελείωσε 22 φλεβάρη οπότε δεν παίζει να είναι απο τον κύκλο μου.

Το αίμα μετά απο αρκετές επισκέψεις στην τουαλέτα κατάλαβα οτι βγαίνει απο τον κόλπο δηλ αυτά τα υγρά που έχουμε στις γόνιμες μέρες τα διάφανα εμένα ήταν αίμα

Ο πόνος είναι συνεχόμενος οχι οξύς και δεν φεύγει ούτε με BUSCOPAN

Για πείτε τίποτα γιατι ψιλοανησυχω και μέχρι το βράδυ που θα πάω στο γιατρό θα σκάσω

Ο γιατρός απο το τηλ μου είπε οτι δεν είναι κάτι ανησυχητικό και να μην πάω στο νοσοκομέιο μόνο αμα δω πολύ αίμα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 116
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κουκλιτσα μου,υπαρχει περιπτωση να εισαι εγκυος?Η μηπως αλλαζει ο κυκλος σου και σου ηρθε περιοδος νωριτερα?Μονο αυτα μπορω να σκεφτω...

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

Εγω το παθαινω καμια φορα στην ωορρηξια.

Οχι πολυ αιμα, ουτε ακριβως κοκκινο.

Ειναι σταγονες σε καφεκοκκινο.

Μονη μου ????? Ουτε στον παραδεισο

Link to comment
Share on other sites

Εγω το παθαινω καμια φορα στην ωορρηξια.

Οχι πολυ αιμα, ουτε ακριβως κοκκινο.

Ειναι σταγονες σε καφεκοκκινο.

 

εμένα είναι καθαρό αίμα κοκκινο και με κομμάτια σαν βλένες

αλλα δεν μου έχει ξανατύχει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγκυος δεν παίζει να είμαι σίγουρα

η αλλαγή κύκλου θα ήταν τόσο γρήγορη και με τόσο λίγο αίμα σταγόνες είναι μόνο?

 

Yποθεσεις κανω,πανω απ'ολα ο,τι πει ο γιατρος σου,κουκλα μου,αλλα και'γω σε ηδη πολυ μικρο κυκλο,25 ημερων,αδιαθετησα 3 μερες νωριτερα πριν δυο μηνες...Βεβαια ειχα πολυ αιμα,αλλα ισως εσενα ειναι το αντιθετο...

Ελπιζω να μην ειναι τιποτα και δεν θα ειναι,θα δεις,μη στενοχωριεσαι.

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

Έπαθα ακριβώς το ίδιο.Αίμα την 13η μέρα του κύκλου..στην ωορρηξία δηλαδή.Δεν είναι τίποτα...συμβαίνει καμια φορα..είτε απο αγχος..είτε επειδή κάτι πήγε στραβα στην ωορηξία εκείνο το μήνα.Εγώ δεν πήγα καν στο γιατρό..μονο τηλεφωνο τον πηρα και μου είπε να μην ανησυχω και να παω απο κει μονο αν εχς πολυ αιμα.Μην ανησυχήσεις αν η επόμενη περίοδος σου έρθει με καθυστέρηση ημερων.Εμένα μου ήρθε μετα απο αυτο με 15 μερεσ καθυστερηση..και μετα οι κυκλοι επανηλθαν στο φυσιολογικο..μην ανησυχεις και παλι!

A3Oip2.png

 

MzPrp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εισαι 100% σιγουρη οτι δεν εισαι εγκυος ??? γιατι δεν περνεις να κανεις ενα τεστ στην πιθανοτητα που εισαι πρεπει να σε δει αμεσως ο γιατρος σου . Εμενα για 3 κυκλους πριν απο 7 χρονια μου ερχοτνε περιοδος 2 φορες το μηνα λιγο μετα που σταματαγε , ορμονικο ητανε .

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν ισχυει το ιδιο και στην περιπτωση σου αλλα εγω οσες φορες ειχα σταγονες αιμα χωρις να περιμενω περιοδο οφειλοταν στον τραχηλο.Δεν ηταν τιποτα σπουδαιο εκανα μια θεραπεια με αλοιφη και ολα οκ.Μπορει παλι να ειναι και απο την ωορηξια δεν ξερω.Αφου το ειπες στον γιατρο σου και δεν ανησυχησε μην στεναχωριεσαι,τιποτα δεν θα'ναι ολα θα πανε καλα.

z1QBp3.png UKB8p3.png

 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το χειροτερο να ειναι ινομυωμα... το ειχα και γω, και μου ριχνε τον αιματοκριτη το ατιμο... δεν ειναι σοβαρο,α λλα ειναι ταλαιπωρια λιγο...

 

μη φοβασαι ρε παιδι μου (μιλαω εγω τωρα, η μεγαλυτερη χεστρα ολων των εποχων... )

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ βρε κορίτσια

υπομονή κάνω 2 μέρες τωρα

φεύγω τώρα για να ετοιμαστώ για το γιατρό και θα σας πω τα νεα αυριο

φιλάκια σε όλες και σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι γιατρος αλλα δεν νομιζω οτι ειναι τιποτα σοβαρο...

διαταραχη του κυκλου? ανωορηκτικος κυκλος?

 

αντε να το επιβεβαιωσει ο γιατρος... καλα αποτελεσματα να εχεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα

Το αποτέλεσμα δεν είναι καλό καθόλου

Έχω μια τεράστια κύστη στη δεξιά οωθήκη που την καλύπτει ολόκληρη αφού στον υπέρηχο δεν φαινόταν καθόλου η οωθήκη μόνο μια τεράστια μαύρη τρύπα.

Ο γιατρός είπε περιμένουμε μέχρι την επόμενη περίοδο μπας και απορροφηθεί (χλωμο το βλέπει όμως γιατί είναι πολύ μεγάλη) και αν οχι ξεκινάμε αντισυλληπτικά και αν δεν δούμε και κει αποτέλεσμα πάμε για χειρουργείο...

Το τραγικό είναι οτι πριν 10 χρόνια είχα κάνει εισαγωγή στο νοσοκομείο εκτάκτως γιατί είχα πάθει περιτονίτιδα (είχε σπάσει μια κύστη την οποία δεν ήξερα οτι υπήρχε και με πηγαίνανε για εγχείρηση σκολικοειδήτη και είδανε οτι είχε γεμίσει η κοιλιά μου αίμα) εύτυχώς είχα πέσει σε καλό γιατρό και δεν μου αφαίρεσε την οωθήκη. Απο τότε πάντα κάθε έξι μήνες το παρακολουθούσα έκανα και τότε θεραπεία με αντισυλληπτικά και όλα καλά. Αυτή τη φορά όμως η κύστη είναι τεράστια και δεν ξέρω τι θα γίνει...

Link to comment
Share on other sites

αχ κοριτσάκι μου, μην αγχώνεσαι,ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ θα δεις, σου ευχομαι ολόψυχα περαστικά.

 

αντέ σειρά μου τώρα αυριο :(

 

ευχαριστω dalia πάντως μου είπε οτι ο πόνος είναι ανησυχητικός και οχι το αίμα...

Link to comment
Share on other sites

Περαστικά σου εύχομαι και να μην χρειαστείς χειρουργείο!

Καλά αφού κάνεις υπέρηχο συχνά δεν είδατε τίποτα?

Δεν πονούσες καθόλου?

 

βλέπαμε μικρές κύστες η οποίες ήταν μικρές και απορροφόντουσαν

η τελευταία φορά ήταν πριν ένα χρόνο που έκανα υπέρηχο

Μεγα λάθος αλλά μέχρι τώρα δεν είχα κανένα πόνο ούτε σύμπτωμα ανωμαλία κύκλου και τέτοια

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...