Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΙΣΧΥΕΙ ΤΕΛΙΚΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΑΛΜΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟ ΦΥΛΟ ???


Recommended Posts

ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΜΙΑ ΕΡΕΥΝΑ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΥ ΚΑΤΑΛΗΞΑΝΕ ΟΤΙ ΑΝ ΟΙ ΠΑΛΜΟΙ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ 150 ΚΑΙ ΚΑΤΩ ΕΙΝΑΙ ΑΓΟΡΙ ΕΝΩ ΑΠΟ 150 ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙ. ΑΥΤΟ ΙΣΧΥΕΙ ΓΙΑ ΕΣΑΣ ΠΟΥ ΗΔΗ ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΙ ΠΑΛΜΟΥΣ ΚΑΙ ΦΥΛΟ? ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΕΙΧΕ 175 ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΚΟΡΙΤΣΙ.

1wqFp3.png

ob3Kp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


165 -κοριτσακι

 

Ας κανουμε καταθεση αυτες που μας ειπαν παλμους και τι ηταν τελικα :cool:

 

 

Επισης λενε οτι ψιλη χοριακη συνηθως κοριτσι και χαμηλη συνηθως αγορι.... :roll:

Link to comment
Share on other sites

ΕΜΕΝΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΗΤΑΝ ΨΗΛΟΙ ΟΙ ΠΑΛΜΟΙ (160) ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΧΑ ΚΟΡΙΤΣΙ ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΜΠΕΜΠΗΣ!

ΝΙΚΟΛΑΣ 15-03-2009!!!!ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΡΕΛΑ ΜΩΡΟ ΜΟΥ!!!!

ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΤΟ ΚΟΥΚΛΙ ΜΑΣ..ΗΡΘΕ...19-11-2011

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Την πρωτη φορα στην 6η εβδομαδα ειχα μολις 118/Min.Την επομενη φορα στην Αυχενικη ηταν 154 και ναι εχουμε κοριτσακι!

bunbunsrd20090303_-1_To+neraidaki+mou+einai.png

ΟΤΙ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΟ ΕΧΩ ΖΗΣΕΙ ΗΤΑΝ ΤΙΠΟΤΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΗ ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ ΜΟΥ!

Link to comment
Share on other sites

Στον 2ο μήνα - δηλαδή όταν ακούς καρδιά - στην κόρη μου, είχε 171 παλμούς. Είδαμε το φύλλο όταν γεννήθηκε. ΕΝΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΡΟΣ ΣΩΣΤΟΣ ΓΕΝΙΤΣΑΡΟΣ.

 

Τώρα που είμαι πάλι έγκυος, στον δεύτερο υπέρηχο ακούσαμε 164 παλμούς. Λέτε να γίνουμε τρια τα θηλυκά στο σπίτι ?

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Εμενα με κουφανε η γιατρός οταν πήγα πρωτη φορά (στον ογδοο) , μου βαζει ενα μηχανημα που ακούει μόνο τους κτύπους και μου λεει: Κοριτσακι εε?? Ενταξει λεω, τυχερη ήταν... Ξαναπάω μετα από 2 εβδομάδες, ξανακούει κτυπους και μου λεει: Κοριτσακι ειπαμε εε?? (ΜΕ ΕΣΤΕΙΛΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ).. Τι να πω?? Για μεντιουμ δεν την κόβω πάντως :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...

Την 7η εβδ.,οταν ακουσαμε καρδουλα ειχε 170 χτυπους....η χοριακη μου ηταν 678.....κ ειναι αγορι!!!!!

ΒΑΣΙΛΙΚΗ....ΛΑΤΡΕΙΑ ΜΟΥ!!!!!!29.11.03

ΛΙΟΝΤΑΡΑΚΙ ΜΟΥ...ΑΝΤΡΑΚΙ ΜΟΥ !!!!!!04.08.10

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...
Εμένα στην αυχενική (13η εβδομάδα) είχε 170 παλμούς και μου είπαν πολύ πιθανό αγόρι.

Τώρα περιμένω Β επιπέδου την άλλη εβδομάδα και θα σας πω σίγουρα.

 

Και ναι ειναι αγορι!!!!

Link to comment
Share on other sites

Στην μικρή μου, στις 8 εβδομάδες η γιατρός που άκουσε το μωρό μου είπε κορίτσι, PAPPA δεν είχα κάνει, είχα κάνει αυχενική και δεν μου είχαν πει φύλο.

 

Στον μικρό στις 8 εβδομάδες μου είπε αγόρι, αλλά στο PAPPATEST μου είπαν κορίτσι και τελικά μας βγήκε αγόρι :lol: :lol:

 

Τώρα στις 8 εβδομάδες μου είπε αγόρι και στο PAPPATEST μου είπαν κορίτσι.

 

Ερώτηση: Ποιον να πιστέψω?????????????????

Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΧΑΡΙΣΜΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΤΗΣ.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

ναι κοριτσια ισχυει τουλαχιστον με μενα .. δεν θυμαμαι τους παλμους της αλλα το καταλαβαν αμεσως μεσω των παλμων οτι ειναι κοριτσι ;))) αχ τι μου θυμισατε ... τι ομορφα συναισθηματα !!

Ajnwp2.png
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω δυο γιους. Στον εναν ακουσαμε 140 παλμους και στον αλλο 160 το λεπτο.

Και στους δυο εμαθα το φυλλο νωρις. Στην 12η εβδομαδα ο πρωτος και στην 14η ο δευτερος

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...