Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΧΩΡΙΣΜΟΣ......


fistikaki

ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΝΑ ΧΩΡΙΣΕΤΕ  

1.163

  1. 1. ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΝΑ ΧΩΡΙΣΕΤΕ

    • ΝΑΙ
      976
    • ΟΧΙ
      586


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 535
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

περνάει από το μυαλό συνέχεια πάντα εν βρασμώ ψυχής!!! και συνήθως για τις καθημερινές χαζομάρες, και μετά σκέφτομαι τι βλακείες είναι αυτές που λεω??? συνέρχομαι και τον πέρνω μια αγκαλίτσα, και περνάνε όλα.

Link to comment
Share on other sites

ολοι ρε συ Φυστικι το εχουμε σκεφτει...δεν εισαι η μονη.Ολοι περναμε φασεις που δεν ανεχεσαι τον αλλον και που τα νευρα μας δεν μας αφηνουν να σκεφτουμε.Ολα αυτα σε νορμαλ καταστασεις...δεν ξερω βεβαια τι εννοεις και σε τι εγινε που σε εκανε τουρμπο...

Παντως ολοι εχουμε φτασει στο αμην...το ξεπερνουμε ειτε ευκολα ειτε δυσκολα.Εξαρταται ποσο βοηθαει και ο αλλος να ξεπερασεις την δυσκολη κατασταση..

Link to comment
Share on other sites

πρός το παρρόν ειλικρινά οχι :)

(τι σε έπιασε βρε Φιστικάκι ; )

 

ΝΑΙ

71% [ 5 ]

ΟΧΙ

28% [ 2 ]

 

πάντως τα αποτελέσματα είναι "τρομαχτικά" ... 5 στους 7 λένε ναι! :?

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

για να πω την αλήθεια μου... μιά και δυό το έχω σκεφτεί; αλλά ποτέ δεν το έχω ξεστομίσει! φυσικά μου έρχεται η σκέψη πάντα μετά από καβγά ή ασυνεννοησία!! αλλά ευτυχώς μετά, με ηρεμία σκέφτομαι, ζυγίζω πράγματα και καταστάσεις και καταλαβαίνω πως δεν είναι αυτό που πραγματικά θέλω για μένα... για μας...! σκέφτομαι και το παιδάκι μας και χαλαρώνω!! :D

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

για να πω την αλήθεια μου... μιά και δυό το έχω σκεφτεί; αλλά ποτέ δεν το έχω ξεστομίσει! φυσικά μου έρχεται η σκέψη πάντα μετά από καβγά ή ασυνεννοησία!! αλλά ευτυχώς μετά, με ηρεμία σκέφτομαι, ζυγίζω πράγματα και καταστάσεις και καταλαβαίνω πως δεν είναι αυτό που πραγματικά θέλω για μένα... για μας...! σκέφτομαι και το παιδάκι μας και χαλαρώνω!! :D

 

Ακριβως αυτο...

oaiqp2.pngm9YLp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι... όσο ήμουν δίπλα στην πεθερά και ο ομφάλιος λόρος του συζ. με τη μάνα του δεν έλεγε να κοπει... ΝΑΙ!!

Αλλά το μεθόδευσα... φύγαμε, γλυτώσαμε και είμαστε μια χαρά όπως και πρώτα. Γιατί πριν δεν παντρεύτηκα το σύζ. τη μάνα του παντρεύτηκα!!!!

 

Τώρα όλα μέλι-γάλα.

 

Πάντως η κούραση φέρνει νεύρα και... παράξενες σκέψεις. Είναι φυσικό. Δεν είναι όμως να λαμβάνουμε αποφάσεις στα νεύρα μας ή σε μεγάλη κούραση. Ειδικά τέτοιες αποφάσεις... θέλουν ψυχραιμία και κρίση. Γιατί δεν έχουν επιστροφή.

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

για να πω την αλήθεια μου... μιά και δυό το έχω σκεφτεί; αλλά ποτέ δεν το έχω ξεστομίσει! φυσικά μου έρχεται η σκέψη πάντα μετά από καβγά ή ασυνεννοησία!! αλλά ευτυχώς μετά, με ηρεμία σκέφτομαι, ζυγίζω πράγματα και καταστάσεις και καταλαβαίνω πως δεν είναι αυτό που πραγματικά θέλω για μένα... για μας...! σκέφτομαι και το παιδάκι μας και χαλαρώνω!! :D

xrysalis με κάλυψες..είναι σκέψεις πάνω στα νεύρα και την κούραση...σκέψεις που ποτέ δεν ειπώθηκαν και εξαφανίζονται όταν ηρεμούν τα πράγματα..

Τώρα εγώ , τι να ψηφίσω...????

Link to comment
Share on other sites

Ουουουουουουουουουουουουουουουουουουου

 

μια φορά και δύο μόνο?

 

Κάθε φορά που τσακωνόμαστε και όπως μάλλον θα διαβάσατε σε πρόσφατο τόπικ μου είναι συχνά τώρα τελευταία, σκέφτομαι τί καλά που θα ήταν να είχα μείνει ανύπαντρη αλλά να είχα την κόρη μου - τώρα αυτό πως θα γινόταν δεν ξέρω - ή να ήμουνα λέει φωτογράφος στο national geografic και να γύρναγα τον κόσμο με μια φωτογραφική μηχανή στο χέρι ή τί μ@λ@κία που έκανα και δεν έψαξα να βρω έναν μαχαραγιά, τουλάχιστον να με έχει στα ώπα-ώπα και να απολαμβάνω τιμές και δόξες και άλλα τέτοια φανταστικά σενάρια.

 

Φυσικά όλα αυτά τα ξεχνάω μόλις μας περάσουν τα νεύρα και μετά θυμάμαι τι ωραία που περάσαμε όταν πήγαμε Μαρόκο και πόσο καλά μαγειρεύει και ότι σε σύγκριση με κάποιες κότες εδώ στη δουλειά που το παίζουν φίλες και απο πίσω σε θάβουν, αυτός είναι χίλιες φορές καλύτερος γιατί τουλάχιστον τσακωνόμαστε στα ίσα και αντρίκια. :lol:

Link to comment
Share on other sites

xrysalis με κάλυψες..είναι σκέψεις πάνω στα νεύρα και την κούραση...σκέψεις που ποτέ δεν ειπώθηκαν και εξαφανίζονται όταν ηρεμούν τα πράγματα..

Τώρα εγώ , τι να ψηφίσω...????

 

Ναι να ψηφίσεις, εφόσον το σκέφτηκες. :D Η ερώτηση είναι αν το σκεφτήκαμε, αν πέρασε από το μυαλό... όχι αν το εννοούσαμε ή αν το θέλαμε στα σοβαρά. Για αυτό πιστεύω είναι και το μεγάλο ποσοστό στο ΝΑΙ. Γιατί στη σκέψη μας "περνάνε" πολλά και διάφορα, χωρίς αυτό να σημαίνει πως τα δεχόμαστε ή πως θα τα πράξουμε. Πόσες σκέψεις δεν έχουν περάσει από το μυαλό και έχουν απορριφθεί αμέσως από εμάς τους ίδιους... :?:

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πάντως η κούραση φέρνει νεύρα και... παράξενες σκέψεις. Είναι φυσικό. Δεν είναι όμως να λαμβάνουμε αποφάσεις στα νεύρα μας ή σε μεγάλη κούραση. Ειδικά τέτοιες αποφάσεις... θέλουν ψυχραιμία και κρίση. Γιατί δεν έχουν επιστροφή.

 

Πολύ σωστά τα λόγια σου alcyon!

Ο πρώτος χρόνος του μωρού είναι πολύ δύσκολος και κρίσιμος για το ζευγάρι. Εγώ τότε θυμάμαι είχα πει "αν δεν χωρίσω τώρα, δεν θα χωρίσω ποτέ.." Τον ξεπέρασα τον ύφαλο και τώρα θα τολμούσα να μας χαρακτηρίσω και .. ευτυχισμένους!

Πιστεύω πως αυτά που μας κάνουν και αισθανόμαστε η κούραση και το ξενύχτι είναι παραπλανητικά και επιφανειακά. Είναι απόρροια των δυσκολιών που πρώτη φορά αντιμετωπίζουμε.

Link to comment
Share on other sites

xrysalis με κάλυψες..είναι σκέψεις πάνω στα νεύρα και την κούραση...σκέψεις που ποτέ δεν ειπώθηκαν και εξαφανίζονται όταν ηρεμούν τα πράγματα..

Τώρα εγώ , τι να ψηφίσω...????

 

Ναι να ψηφίσεις, εφόσον το σκέφτηκες. :D Η ερώτηση είναι αν το σκεφτήκαμε, αν πέρασε από το μυαλό... όχι αν το εννοούσαμε ή αν το θέλαμε στα σοβαρά. Για αυτό πιστεύω είναι και το μεγάλο ποσοστό στο ΝΑΙ. Γιατί στη σκέψη μας "περνάνε" πολλά και διάφορα, χωρίς αυτό να σημαίνει πως τα δεχόμαστε ή πως θα τα πράξουμε. Πόσες σκέψεις δεν έχουν περάσει από το μυαλό και έχουν απορριφθεί αμέσως από εμάς τους ίδιους... :?:

οκ !!!ναι ψήφισα!!!

Link to comment
Share on other sites

τέτοιες αποφάσεις... θέλουν ψυχραιμία και κρίση. Γιατί δεν έχουν επιστροφή
έτσι είναι... αλλά αν είσαι εγωιστής! διαφορετικά το "τέρμα χωρίζουμε..." μπορείς να το ξεπεράσεις ακόμη κι αν στο έχει πει ο αλλος είτε με νεύρα... είτε σοβαρά... νομίζω πως πάντα υπάρχει το περιθώριο αναθεώρησης της βαρύγδουπης αυτής κουβέντας... εκτός βέβαια από σπάνιες περιπτώσεις όπου μη σου πω πως επιβάλλεται να γίνει πράξη μιά ώρα αρχίτερα!

 

Ο πρώτος χρόνος του μωρού είναι πολύ δύσκολος και κρίσιμος για το ζευγάρι.
αυτό είναι μεγάλη αλήθεια! το πιστευω κι εγώ! το κακό είναι που για κάποιους κρατάει λίγο περισσότερο η μπόρα...

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αρκετές φορές ειδικά μετά τη γέννηση της μικρής μας που τα πράγματα έσφιξαν απο αποψη ευθυνών και ελευθερίας. Πιστεύω ομως οτι μέχρι ενός σημείου είναι φυσιολογικό. Το να το σκέφτεται όμως καποιος καθημερινά πιστεύω πως είναι ανησυχητικό.

Link to comment
Share on other sites

για να πω την αλήθεια μου... μιά και δυό το έχω σκεφτεί; αλλά ποτέ δεν το έχω ξεστομίσει! φυσικά μου έρχεται η σκέψη πάντα μετά από καβγά ή ασυνεννοησία!! αλλά ευτυχώς μετά, με ηρεμία σκέφτομαι, ζυγίζω πράγματα και καταστάσεις και καταλαβαίνω πως δεν είναι αυτό που πραγματικά θέλω για μένα... για μας...! σκέφτομαι και το παιδάκι μας και χαλαρώνω!! :D

 

Ακριβως αυτο...

 

 

Και εγω τα ίδια σκευτομαι.

Kiki + George = Panagiotis + Maria

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα να πώ συγχαρητήρια στο 28% που δεν το έχει σκεφτεί ακόμα!!!και να μην το σκεφτεί ποτέ..

και γω ναι είπα αλλά είπαμε ..σκέψη ηταν αυτή και μάλιστα ανώριμη..ήρθε και έφυγε :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...