Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πολυκυστικές Ωοθήκες - Σύνδρομο πολυκυστικών


Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΣΤΟ FORUM, ΜΟΛΙΣ ΣΗΜΕΡΑ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΕΓΓΡΑΦΗ ΜΟΥ, ΜΟΛΟΝΟΤΙ ΜΠΑΙΝΩ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΜΗΝΑ. ΕΙΜΑΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΗ ΜΟΛΙΣ 3 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΩΡΑΚΙ………..ΛΙΓΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ, ΤΟ ΞΕΡΩ…..ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΛΟΓΟ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΩΝ ΕΧΩ ΤΙΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ ΜΟΥ ΑΝ ΘΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΥΛΑ …….ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΠΟΙΕΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΤΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ Η΄ ΟΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΚΟΠΕΛΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ….ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ ΕΜΕΙΣ;;;;; ΧΑΖΗ ΕΡΩΤΗΣΗ ΑΛΛΑ…….ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ :idea::idea::idea:

dev200prs__.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 672
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εχω κ εγω πολυκ.κ εμεινα εγκυος στον χρονο επανω

αλλες μενουν στον 1-2 -ηκ 3 μηνες

το προβλημα δεν ειναι οι πολυκ ειναι το αγχος που εχουμε στο μυαλο μας για το ποτε θα γινουμε μανες :D

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΟΠΩΣ ΕΧΩ ΗΔΗ ΓΡΑΨΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΣΥΝΔΡΟΜΟ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΩΝ ΩΟΘΗΚΩΝ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙ.ΕΚΑΝΑ ΔΥΟ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΗΣ ΔΕΥΤΕΡΗΣ. ΣΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΕΠΑΘΑ ΥΠΕΡΔΙΕΓΕΡΣΗ ΩΟΘΗΚΩΝ, Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΦΟΥΣΚΩΣΕ (ΑΠΟ ΑΕΡΑ ΟΧΙ ΑΠΟ ΜΩΡΟ), ΞΕΦΟΥΣΚΩΣΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ. ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΗ. ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΤΑΦΕΡΑΝ ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΝ ΕΓΚΥΕΣ ΜΟΝΕΣ ΤΟΥ. ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΠΟΥ ΠΑΙΔΕΥΟΝΤΑΙ ΧΡΟΝΙΑ. ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ, ΘΕΛΕΙ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ.

ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑς

ινδιαννα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΟΤΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΠΟΛΥΚΥΣΤΕΣ ΗΜΟΥΝ ΣΤΑ 15 ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΥΚΛΟ( ΑΝΑ 2-3 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΒΛΕΠΑΜΕ),ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΤΑ ΖΙΝΟΦΕΝ ΓΙΑ 6 ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΙΠΟΥ.....ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 7 ΧΡΟΝΙΑ ΑΔΙΑΘΕΤΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΜΕ ΚΥΚΟ ΑΠΟ 30-35 ΜΕΡΕΣ(ΧΩΡΙΣ ΧΡΗΣΗ ΑΝΤΙΣΥΛΛΗΠΤΙΚΩΝ).ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΟΛΟΝ ΤΟΝ ΑΠΑΙΤΟΥΜΕΝΟ ΕΛΕΓΧΟ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΙΣ ΚΥΣΤΕΣ(ΟΡΜΟΝΟΛΟΓΙΚΟ,ΚΟΛΠΙΚΟ ΥΠΕΡΥΧΟ......1 ΦΟΡΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ) ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΩΟΡΗΞΙΑΣ ΕΦΟΣΟΝ ΑΔΙΑΘΕΤΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ.ΠΑΡΟΛΑΥΤΑ ΟΜΩΣ ΜΟΥ ΤΟΝΙΣΕ ΤΟ ΚΛΑΣΙΚΟ:ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ 1 ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΤΟΤΕ ΠΡΟΧΩΡΑΜΕ ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ.ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΝΑ ΚΥΝΗΓΑΩ ΑΚΟΜΑ ΜΕΡΕΣ,,ΤΕΣΤ ΩΟΡΗΞΙΑΣ..ΤΩΡΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΤΟΝ 4 ΜΗΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΩΝ..ΘΑ ΔΟΥΜΕ....ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΕΜΑΣ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΖΗΣΕΙ ΑΚΟΜΑ ,,ΣΥΝΤΟΜΑ....ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ ΤΟ ΞΕΡΩ......ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ..... :oops::oops:

dev200prs__.png
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

δεν με πολυαπασχουλούσε το θέμα αυτό μέχρι απο την στιγμή που αρραβωνιάστικα. αν και έχω πολυκυστικές ωθήκες εντούτοις η περίοδος μου μου έρχεται κάθε μήνα. το κυριότερο άγχοσ μου είναι αν θα μπορέσω κάποτε να μείνω έγκυος.

 

έχω και ψηλή την τετοστερόνη μου αλλα δυστιχώς δεν μπορώ να παρώ χάπια γιατι παλαιότερα όταν τα έπαιρνα με προκάλεσαν κατάθλιψη και είμαι μεταξύ θανάτου και ζωής.

 

ένα μήνα μετά αφότου αρραβωνιαστήκαμε είχαμε ελεύθερεσ επαφές χωρίς να προκύψει εγκυομοσύνη. μετά του ζητησα να προσέχουμε γιάτί και μόνο στην ιδέα με άγχωνε.το παρακολούθησε ο γιατρός την 12η μέρα μετά την περίοδο και μου είπε πως το ωάριο έγινε κύστη. μου είπε να χάσω βάρως και μου έδωσε και κάτι χάπι για την πρόκληση ωρηξίας δοκιμαστικής πάντα γιατί αφότου παντρευτώ θέλω να γίνω μαμά και αφότου χάσω τα κιλάκια μου που είναι ακόμη πιο σημαντικό αλλα φοβάμαι γράφει υπερδιόγκωση ωθηκών. και αν δημιουργήσω μεγαλύτερο πρόβλημα και αν δεν καταφέρω ποτέ να κάνω δικά μου παιδιά.

 

είχε καμιά κοπέλα τα ίδια συμπτώματα με μένα και τελικά κατάφερε να μείνει έγκυος

ΑΝΤΡΗ

Link to comment
Share on other sites

αγαπητη αντρη25 μην σε ανυσηχει καθολου αυτο το θεμα.εχω και εγω προβλημα με της πολυκυστικες οωθηκες με σταθερο κυκλο και παρολα αυτα εμεινα εγκυος αλλα παλληνδρομισε στο 1ο τριμηνο.μην στεναχωριεσαι γιατι ολα θα πανε καλα!! και θα γινεις πολυ συντομα μανουλα!! και εγω στης προσπαθειες ειμαι παλι!!!

Link to comment
Share on other sites

Έλα Ιωάννα μου. Σε ευχαριστώ που μου δίνεις κουράγιο. Τη είναι η παλυνδρόμιση.

 

Με αγχώνει πάρα πολύ γιατί δεν το μίλησα με τον αρραβωνιαστικό μου.

 

Μην στενοχωριέσαι ούτε εσύ. Είμαι σίγουρη πως ο Θεός θα στείλει και σε σένα μωράκι πολύ σύντομα.

 

Αν δεν είμαι αδιάκριτη έχεισ πολυκυστικές αλλα οι ορμόνες σου βρίσκονται σε καλά επίπεδα. Γιατί εγώ παρόλο που έχω πολυκυστικές ωθήκες έχω ψηλή στην τετοστερόνη κάπω η τετραπλάσια απο ότι οι άντρες για να φανταστείς το πρόβλημα μου είναι η τριχοφυία που αντιμετωπίζω με λάιζερ και το βάρος έχω καμιά 12 κιλά παραπάνω που τώρα προσπαθώ να χάσω γιατί μετα το γάμο μου το Σεπτέμβρη θέλω να αρχίσω να προσπαθώ για μωράκι. Αγαπώ τόσο πολύ τα μωράκια που φοβάμαι να μην μπορέσω να εκπληρώσω το όνειρο μου να κρατήσω στα χέρια μου ένα δικο μου μωράκι

ΑΝΤΡΗ

Link to comment
Share on other sites

αγαπητη μου αντρη25 η παλληνδρομη κυηση ειναι οταν εισαι εγκυος και δεν εξελισετε καλα η εγκυμοσυνη και καταληγη σε αποξεση.εμενα δεν υπηρχαν εμβριηκα στοιχεια ουτε καρδιακη παλμη και πηγα σε αποξεση στην 8βδομαδα.και εγω εχω εντονη τριχοφιοια αλλα μην ανησυχεις ολα καλα θα σου πανε.!! αν εχεις καμια αλλη απορια να μου την πεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μην με παρεξηγάτε αν είμαι αδιάκριτη απλά έχω πολλές απορίες που δεν γνωρίζω και απλά ντρέπομαι να τις συζητήσω με τον οποιοδήποτε. Πίστευα πως όταν σου έρχεται η περίδος κανονικά και μετά κανείς ελέυθερα μένεις.

 

Απλα ρε κορίτσια πως γίνεται ο γιατρός ο ιδιώτης να σου δίνει χάπια όταν οίδε πως δεν έκανα ωρηξία τον συγκεκριμένο μήνα απλά δοκιμαστικά τάχα για να δούμε αν με αυτά προκαλώ ωρηξία. Δεν πρέπει να περάσει κάποια χρονική περίοδος ελεύθερων επαφών πριν καταλήξης σε άλλη μέθοδο.

 

 

πως μετρώ την θεροκρασία και πότε

ΑΝΤΡΗ

Link to comment
Share on other sites

φυσικα θα πρεπει να περασει καποιο χρονικο διαστημα και μετα θα σου δωσει φαρμακα.απλα το μονο που εχεις να κανεις ειναι να μην αγχωνεσε και να μην το σκεφτεσαι,γιατι και εγω στην αρχη το σκεφτομουν και δεν εποιανα με τιποτα! μολις απεβαλα το αγχος εμεινα κατευτειαν εγκυος! ξεχασα να σου πω πως στην αρχη ο πρωτος γιατρος που ειχα μου ειχε πει πως αδικα ταλαιπωρουμε και καλυτερα θα ειναι να κανω εξωσωματικη.τελικα ηταν λογια μονο και μονο για τα χρηματα και καταφερα να μεινω εγκυος χωρις εξωσωματικες.απλα αφησα τον εαυτο μου ελευθερα χωρις να σκεφτομαι τιποτα και μεσα σε ενα μηνα εποιασα νινακι! τωρα προσπαθουμε για 2η φορα!! και ευχομαι να πανε ολα καλα και γρηγορα να γινω και εγω μανουλα!! οπως και εσεις φυσικα!! οσο για την θερμοκρασια θα την παιρνεις καθε πρωι την ιδια ωρα κατω απο την γλωσσα η στον ορθο και θα τα γραφεις καπου.εαν εχεις κυκλο σταθερο σημαινει οτι κανεις κανονικα οωρρηξια.τι κυκλο εχεις?

Link to comment
Share on other sites

Απλά για να μην ανυσηχείς βάλε με και μένα στο club με πολυκυστικές, άστατη περίοδο, τριχοφυία (όχι πολλη έντονη) και βάρος....έκανα 3 παιδάκια .....σου εύχομαι και να δεις που θα γίνει (αρκεί να μην αγχώνεσαι) να κρατήσεις και συ σύντομα το πρώτο σου μωρό!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ιωάννα, Σισίκα και Πάμ μου σας ευχαριστώ. Πέρνω πολύ δύναμή απο εσάς. Η περίοδος μου ανέκαθεν ήταν σταθέρη μπορεί να δώ στις 28 στις 26 ή στις 30 μέρες και ιδιαίτερα αφότου αρραβωνιάστικα και μετά. Παλαιότερα όταν είχα λιγότερα κιλά δεν ξέρω φυσικά αν αυτό ήταν ωορηξία αλλά είχα εκκρίσεις άσπρες που δεν ξέρω αν αυτό ονομάζεται ωορηξία. Τώρα το μόνο μετά από την περίοδο μου πονώ την κοιλιά μου κάτω χαμηλά.

 

Με αγχώνει η ψηλή τετοστερόνη γιατί αυτή την ορμόνη την έχουν οι άντρες και την έχω σε 4απλάσιο βαθμό εγώ παρόλο που τώρα κάνω δίαιτα με διατρόφή και με διαβεβαίωσε η διατροφολόγος πως αυτή θα βοηθήσει και στην μείωση των ορμονών μου

ΑΝΤΡΗ

Link to comment
Share on other sites

ΑΝΤΡΗ ΜΟΥ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΕ..ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΕΣ ΩΟΘΗΚΕΣ ΜΕ ΑΣΤΑΤΟ ΚΥΚΛΟ..ΑΚΟΜΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΔΗΛΑΔΗ ΓΙΑΤΙ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΤΗΝ ΩΟΡΗΞΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ...ΕΠΕΡΝΑ ΑΝΤΙΣΥΛΛΙΠΤΙΚΑ ΣΧΕΔΟΝ 10 ΧΡΟΝΙΑ...ΟΤΑΝ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΑ ΤΟ ΕΙΧΑ ΔΕΔΟΜΕΝΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ...ΑΠΟ ΟΤΙ ΒΛΕΠΕΙΣ ΔΙΑΨΕΥΤΗΚΑ ΕΜΕΙΝΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΩ...ΓΙΑΥΤΟ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΕ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ ΣΤΗΝ ΓΟΝΙΜΟΠΟΙΗΣΗ..ΟΧΙ ΑΓΧΟΣ

dev200prs__.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χριστός Ανέστη σε όλους.

 

zoumpoulia μου καλώς να το δεκτείς το μωράκι σου. Θέλω πάρα πολύ νά γίνω μανούλα και φοβάμαι ότι δεν θα γίνω ποτε. Κάτι ανάλογο όπως ένοιωθες εσύ. Πίστευα ότι ήταν πολύ εύκολο να μείνεις και στον ένα μήνα που το είχαμε ελεύθερο και δεν έμεινα απογοητεύτηκα.

 

Υπάρχει περίπτωσή 14/04 είχα περίοδο και να είχα ελεύθερη επαφή κτές να μείνω έγκυος.

ΑΝΤΡΗ

Link to comment
Share on other sites

Αντε για να σε εμψυχωσω κι εγω θα σου πω οτι ειχα προβλημα με πολυκυστικες.Ειδικα τα καλοκαιρια πηγαινα διακοπες και αδιαθετουσα λιγο πριν μπω στη θαλασσα μετα απο 15 μερες καθυστερηση. Τωρα οπως βλεπεις με 3-4 μηνες ελευθερες και οχι και ιδιαιτερα πυκνες επαφες περιμενω την κορουλα μου.Οσο για τις κυστες τις ψαχνουμε ακομα με το γιατρο..

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι πραγματικά που βρήκα άτομα να συζητώ τα όσα με απασχολούν. Καλά βρε κορίτσια να σας πω την αλήθεια με αγχώνουν περισσότερο η ψηλή μου τετοστερονή μου.

 

Μήπως έτυχε σε καμιά με ψήλη τετοστερόνη να καταφέρει να κυοφορήσει χωρίς ιατρική βοήθεια.

 

Οταν διαβάζω ότι κάθε ζευγάρι που δεν έχει πρόβλημα κάθε μήνα έχει 20 τις εκατον πιθανότητες εγκυμοσύνες τότε εμείς πόσες έχουμε

ΑΝΤΡΗ

Link to comment
Share on other sites

ΑΝΤΡΗ 25 μην αγχώνεσαι...

Η κολλητή μου έχει πολυκυστηκές ωοθήκες και συγχρόνως (δίκερη μήτρα που σημαίνει δυσκολία σύλληψης και μεγάλες πιθανότητες αποβολής). Και εκεινη τόσα χρονια έλεγε ότι όταν αποφασίσει για παιδί θα δυσκολευτεί κλπ. Η σύλληψη έγινε στον 2ο μηνα της προσπάθειας και έχει μία κουκλα 5 μηνών.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ θα συστήσω στη φίλη από την Κύπρο ψυχραιμία και να μην αγχώνεται.

Η γυναίκα μου έχει πολυκυστικές ωοθήκες και είναι έγκυος στην έβδομη εβδομάδα.

Το περίεργο είναι ότι πήγε για ένα έλεγχο στο γιατρό και της είπε ότι είναι έγκυος ενώ το predictor δεν βγήκε θετικό. Πιθανή αιτία είναι ότι δεν ανίχνευσε την ορμόνη της εγκυμοσύνης από ότι έχω διαβάσει.

Μας ήρθε εντελώς απρόσμενο και βέβαια χαρήκαμε πολύ.

Να σημειώσω επίσης ότι λόγω ειδικών συνθηκών δεν είχαμε και πολύ συχνές επαφές.

Άρα το συμπέρασμα για μένα είναι όχι άγχος και όλα θα πάνε καλά.

:cool:

Link to comment
Share on other sites

k egw sto club ton πολυκυστικων ειμαι ... εχω περιοδο κανονικα. καθε 28-30 μερες .. ο γιατρός μου ειπε οτι η ορμονες μου ειναι οκ.. απλα θελει λιγη προσπαθεια παραπανω.. ειμαι 27 ετων κ ο αντρας μου επισης.. μου ειπε αν στο χρονο πανω δν τα καταφερουμε βλεπουμε με περαιτερω εξετασεισ αν κ δν το νομιζει λεει οτι ολα θα πανε καλα... θα δειξει οχι αγχος κ ολα θα γινουν με τη βοηθεια του θεου φιλακια :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ειλικρινά σας ευχαριστώ. dion75 σαν άντρας που είσαι έχω μια ερώτηση να σου κάνω. Δεν έχω μιλήσει με τον αρραβωνιαστικό μου για το θέμα των πολυκυστικών και αυτό με αγχώνει. Μέχρι στιγμής δεν το έβρισκά σκόπιμο γιατί δεν σκόπευα να μείνω έγκυος. Τώρα που θέλω και αυτό τον μήνα που έχουμε ελεύθερες επαφές αρχησε κάπως να με αγχώνει και ξέρω πως αν δεν είμαι θα απογοήτευτώ πάρα πολύ. Να το μιλήσω μαζί του δεν ξέρω ή να το αφήσω και στο μέλλο βλέπουμε

ΑΝΤΡΗ

Link to comment
Share on other sites

Η γνώμη μου είναι να του το πεις. Έτσι και αλλιώς δεν είναι κάτι κακό αλλά ανθρώπινο και μπορεί να συμβεί σε οποιαδήποτε γυναίκα.

Δεν νομίζω να το πάρει στραβά, τουλάχιστον δεν θα έπρεπε.

Στήριξη και υπομονή θέλει η αντιμετώπιση του.

Και όχι άγχος το κυριότερο.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...