Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παλλίνδρομες κυήσεις


Tzeni d

Recommended Posts

Εχθές έκανα επέμβαση για καθαρισμό. Ευτυχώς δεν ήταν εξωμήτριο...

Το αποτέλεσμα εξέτασης του "περιεχομένου" θα βγεί σε μία εβδομάδα αλλά ο γιατρός μου είπε ότι πρόκειται για παλίνδρομη και ότι θα συναντηθούμε μετά στο ιατρείο του για να δούμε τι εξετάσεις - έλεγχο θα πρέπει να ξανακάνω επιπλέον.

Η αναμονή τόσων ημερών, με είχαν κάνει να το συνειδητοποιήσω και είμαι καλά. Ανησυχώ μόνο για το μετά. Θα μείνω έγκυος; Θα "μείνει" την επόμενη φορά; Και αυτά όμως θα προσπαθήσω να τα βγάλω από το μυαλό μου...

Την Πέμπτη πέρασα με τον Γιαννάκη από τον παιδότοπο της Νιννέτας και ήταν κλειστά. Από έξω που τον είδα μου άρεσε πολύ. Θα τον επισκεφτούμε πάλι μέσα στο Σαββατοκύριακο. Είναι πολύ κοντά στο σπίτι μου (πάω και με τα πόδια) και τον έβλεπα έχοντας σκοπό να πάω, απλώς ήταν μικρούλης ακόμα ο Γιάννης. Κοίτα σύμπτωση να είναι της Νιννέτας!

Όλα καλά λοιπόν και συνεχίζουμε... Να είστε όλες καλά, πάντα με χαρμόσυνα νέα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Tzeni d κάνε λίγη υπομονή, μην χάνεις το κουράγιο σου, σκέψου το παιδάκι σου πάρε δύναμη και προχώρα. Όλα γίνονται για κάποιο λόγο και όλα πίστεψέ το γίνονται ακριβώς τη στιγμή που πρέπει να γίνονται. Ούτε πριν ούτε μετά.

Σου είπε κανένας ενώ είσαι και μητέρα πως δεν θα ξανακάνεις παιδί;

Ξέρω πως είναι πάρα πολύ ψυχοφθόρο να προσπαθείς, να μένεις έγκυος να το χάνεις και άντε πάλι απ' την αρχή. Ορισμένες φορές σκέφτεσαι τις γυναίκες που πιάνουν τα παιδιά με τον αέρα και μπορούν να κάνουν ένα τσούρμο χωρίς να έχουν και ποτέ κανένα πρόβλημα.

Ορισμένες όμως είναι σε πολύ χειρότερες καταστάσεις.

Να σκέφτεσαι πάντα θετικά και να ξέρεις πως η δύναμη της σκέψης είναι

πάρα πολύ δυνατή.

Φιλιά όλα θα πάνε καλά.

Link to comment
Share on other sites

τζενη μου με συγκινει ιδιαιτερα ο τροπος που αντιμετωπιζεις τα πραγματα.σου αξιζουν χιλια μπραβο!να χαιρεσαι το παιδακι σου και να σου δινει καθε μερα ο θεος πολυ πολυ δυναμη κ αγαπη...ολα θα γινουν να μην ανυσηχεις..

my baby was my reborn...

Link to comment
Share on other sites

τζενη μου με συγκινει ιδιαιτερα ο τροπος που αντιμετωπιζεις τα πραγματα.σου αξιζουν χιλια μπραβο!να χαιρεσαι το παιδακι σου και να σου δινει καθε μερα ο θεος πολυ πολυ δυναμη κ αγαπη...ολα θα γινουν να μην ανυσηχεις..

 

 

ΣΥΜΦΩΝΩ :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τα καλά σας λόγια!

Εύχομαι, με το καλό οι εγκυες, να χαιρόσαστε τα παιδάκια σας και όσες επιθυμούμε, να μπορέσουμε να κάνουμε κι άλλα νινάκια γερά και χαρούμενα. Προηγούνται πάντα οι φίλες που προσπαθούν για το πρώτο τους μωρό...

Link to comment
Share on other sites

TzeniD

ακολούθα με!

προηγούμε κατα δύο μήνες οπότε έχω μπει πάλι στη μάχη και τώρα μου έχει καρφωθεί για δίδυμα. Ολα θα στρώσουν. Αν θέλεις να μιλήσουμε στείλε μου πμ

W7hT.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΣΩΣΤΑ. ΠΡΙΝ ΑΠΟ 1 ΜΗΝΑ ΕΙΧΑ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΚΥΗΣΗ ΜΕ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΟ ΘΑΝΑΤΟ ΣΤΗ 17η ΕΒΔΟΜΑΔΑ. ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ. ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΣΤΑΘΩ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΛΟ ΚΑΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΟ ΘΥΜΙΖΕΙ ΚΑΙ ΜΕΛΑΓΧΟΛΩ. ΛΟΓΩ ΜΙΑΣ ΡΕΥΜΑΤΟΠΑΘΕΙΑΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΚΗ ΚΑΙ ΕΧΩ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ. ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΝ ΑΚΟΥΣΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΑΙΔΙΑ.

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΣΩΣΤΑ. ΠΡΙΝ ΑΠΟ 1 ΜΗΝΑ ΕΙΧΑ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΚΥΗΣΗ ΜΕ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΟ ΘΑΝΑΤΟ ΣΤΗ 17η ΕΒΔΟΜΑΔΑ. ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ. ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΣΤΑΘΩ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΛΟ ΚΑΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΟ ΘΥΜΙΖΕΙ ΚΑΙ ΜΕΛΑΓΧΟΛΩ. ΛΟΓΩ ΜΙΑΣ ΡΕΥΜΑΤΟΠΑΘΕΙΑΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΚΗ ΚΑΙ ΕΧΩ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ. ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΝ ΑΚΟΥΣΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΑΙΔΙΑ.

 

Καλωσηρθες IOANNAG!

Σου ευχομαι ολοψυχα ολα να πανε καλα την επομενη φορα που θα μεινεις εγκυος!!!!!!

Μην απογοητευεσαι,μην τα παρατας και προπαντων μην αγχωνεσαι,οσο φυσικα αυτο ειναι δυνατον.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλώς μας ήρθες  ΙΟΑΝΝΑG!! Πραγματικά πέρασες δύσκολα, δεν είναι και λίγο!! Ομως να μην εισαι απαισιοδοξη!! Οπως θα έχεις δει ήδη σε άλλα topics αυτού του site πολλα κορίτσια που είχαν την εμπειρια μια παλλινδρομης κυησης, είναι τώρα μανούλες (και μάλιστα έμειναν γρηγορα εγκυες πάλι!) δε χρειάζεται απογοητευση λοιπον!! Καταλαβαινω πως ανησυχεις, ομως τα παραδειγματα είναι γύρω σου!! :wink::wink: Σου ευχομαι ολοψυχα όλα να σου πάνε καλα την επόμενη φορά!!

Link to comment
Share on other sites

... Πραγματικά πέρασες δύσκολα, δεν είναι και λίγο!! Ομως να μην εισαι απαισιοδοξη!! Οπως θα έχεις δει ήδη σε άλλα topics αυτού του site πολλα κορίτσια που είχαν την εμπειρια μια παλλινδρομης κυησης, είναι τώρα μανούλες (και μάλιστα έμειναν γρηγορα εγκυες πάλι!) δε χρειάζεται απογοητευση λοιπον!! Καταλαβαινω πως ανησυχεις, ομως τα παραδειγματα είναι γύρω σου!! :wink::wink: Σου ευχομαι ολοψυχα όλα να σου πάνε καλα την επόμενη φορά!!

 

Αν και με δύο παλίνδρομες ιστορικό (στην αρχή της εγκυμοσύνης) καταλαβαίνω την μεγάλη ανησυχία σου αλλά και συμφωνώ απόλυτα με την toty.

ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΚΑΙ ΕΥΧΕΣ ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΨΟΓΗ ΕΠΟΜΕΝΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ! :D:D

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες ΙΟΑΝΝΑG! Ο πόνος σου σίγουρα είναι μεγάλος, αλλά θα γλυκάνει με τη βοήθεια του χρόνου και της υποστήριξης που θα βρεις μέσα στο φόρουμ. Θα δεις ότι δεν υπάρχει κάτι που να μην αντιμετωπίζεται και πάντα πρέπει να είμαστε αισιόδοξες. Οι προσπάθειες δεν είναι πάντα επιτυχημένες, αλλά μας βοηθούν να πλησιάζουμε κάθε φορά όλο και πιο κοντά στο στόχο μας! Ένα μωράκι στην κοιλίτσα!

Link to comment
Share on other sites

Εχθές έκανα επέμβαση για καθαρισμό. Ευτυχώς δεν ήταν εξωμήτριο...

Το αποτέλεσμα εξέτασης του "περιεχομένου" θα βγεί σε μία εβδομάδα αλλά ο γιατρός μου είπε ότι πρόκειται για παλίνδρομη και ότι θα συναντηθούμε μετά στο ιατρείο του για να δούμε τι εξετάσεις - έλεγχο θα πρέπει να ξανακάνω επιπλέον.

Η αναμονή τόσων ημερών, με είχαν κάνει να το συνειδητοποιήσω και είμαι καλά. Ανησυχώ μόνο για το μετά. Θα μείνω έγκυος; Θα "μείνει" την επόμενη φορά; Και αυτά όμως θα προσπαθήσω να τα βγάλω από το μυαλό μου...

Την Πέμπτη πέρασα με τον Γιαννάκη από τον παιδότοπο της Νιννέτας και ήταν κλειστά. Από έξω που τον είδα μου άρεσε πολύ. Θα τον επισκεφτούμε πάλι μέσα στο Σαββατοκύριακο. Είναι πολύ κοντά στο σπίτι μου (πάω και με τα πόδια) και τον έβλεπα έχοντας σκοπό να πάω, απλώς ήταν μικρούλης ακόμα ο Γιάννης. Κοίτα σύμπτωση να είναι της Νιννέτας!

Όλα καλά λοιπόν και συνεχίζουμε... Να είστε όλες καλά, πάντα με χαρμόσυνα νέα.

koritsaki ki ego meta apo pallindromi emeina egyos opos vlepeis apo to tikeraki mou. Na xereis oti meta apo pallindromi meneis akoma pio eukola egyos. Rota kai ton giatro soy kai tha deis pou tha sto pei kai autos.

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΗ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ. ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΓΙΑΤΡΟ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ Η ΣΕ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ? ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΙΑΣΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΑΝΕΛΑΒΕ ΜΕ ΕΣΤΕΙΛΕ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΑΝΑΙΡΩ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΑ ΔΗΜΟΣΙΑ ΓΙΑΤΙ ΗΜΟΥΝ ΚΑΘΕΤΗ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ... ΕΣΕΙΣ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟΝ ΣΥΣΤΗΝΑΤΕ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σας κορίτσια.

Είμαι καινούρια στην παρέα σας και χαίρομαι πολύ γι΄αυτό. Πριν ένα μήνα έζησα την χειρότερη εμπειρία στη ζωή μου και αυτό ήθελα να μοιραστώ μαζί σας. Είχα παλίνδρομη κύηση 11 εβδομάδων. Ήταν η πρώτη μου εγκυμοσύνη και ήμουν τόσο χαρούμενη. Προσπαθώ να συνέλθω ακόμα από το σοκ εκείνης της ημέρας. Ο μεγαλύτερος φόβος μου και η αγωνία μου είναι αν θα καταφέρω να αποκτήσω ένα παιδάκι που τόσο επιθυμώ.

Qep5p3.pngrWtbp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μέσα σε 6 μήνες είχα 2 παλλίνδρομες. Η ιστορία μεγάλη. Το αποτέλεσμα είναι ότι μετά από εξετάσεις βρήκα ότι έχω θρομβοφιλία. Τώρα είμαι εγκυος 17 εβδομάδων περίπου και για να κρατήσω το μωρό κάνω κάθε μέρα ένεση ηπαρίνης. Αν εχεις καλό γιατρό θα σε καθοδηγήσει και όλα θα πάνε καλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλωσηρθες sissie και μην αγχωνεσαι για τιποτα.

Το οτι δεν πηγε καλα μια εγκυμοσυνη δεν σημαινει οτι δεν θα πανε καλα και οι αλλες!

Σου ευχομαι συντομα να εισαι και εσυ μια εγκυουλα και να μας γραφεις και εσυ τις ανησυχιες και χαρες σου!!!

 

konstantina78 σου ευχομαι να εχεις μια καλη εγκυμοσυνη μεχρι το τελος και με το καλο να υποδεχτεις το μωρακι σου μετα απο μερικους μηνες!!!

Link to comment
Share on other sites

Tzeni d, είχα κι εγώ μια παλίνδρομη κύηση στην πρώτη εγκυμοσύνη πριν 1 μήνα περίπου. Σε καταλαβαίνω απόλυτα και συμπάσχω. Επειδή αναφέρεσαι σε εξετάσεις, μπορείς να μου πεις τι εξετάσεις σου πρότεινε ο γιατρός σου; Δεν ξέρω για σένα, αλλά εγώ έχω μπερδευτεί και με αυτό. Ο δικός μου γιατρός μου πρότεινε να δω ανοσολόγο. Οι μικροβιολογικές που έκανα ήταν φυσιολογικές. Σ΄ευχαριστώ εκ των προτέρων και "κράτα δυνατά" στον αγώνα για μητρότητα!!!

Qep5p3.pngrWtbp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα. Είχα παλίνδρομη κύηση πριν απο 2 μήνες σχεδόν και μπορώ απόλυτα να καταλάβω και εσένα sissie και εσένα κωνσταντίνα. Η αλήθεια είναι ότι αυτό που κυριαρχεί είναι το ΓΙΑΤΙ και το αν θα τα καταφέρω τελικά ποτέ! Δεν είμαι ακόμα σε θέση να δώσω κουράγιο γιατί ακόμα δεν έχω σταθεί στα πόδια μου, αλλά αυτό που συμβουλεύω όλες τις κοπέλες που έχουν περάσει κάτι τέτοιο είναι να κάνουν έλεγχο θρομβοφιλίας! Είναι λένε το πιο σύνηθες! Εγώ έχω κλείσει ραντεβού την άλλη βδομάδα να πάω στο Λαϊκό να τις κάνω που έχει και ειδικό τμήμα για τέτοιου είδους εξετάσεις. Κουράγιο λοιπόν και καλή δύναμη να έχουμε και πιστεύω πως στο τέλος θα πάνε όλα καλά για όλες μας!

Link to comment
Share on other sites

Ιωάννα να μην ανησυχείς για την ρευματοπάθεια.Και γω είμαι θετική στην ρευματοειδή αρθρίτιδα και έχω ένα γιο 27 μηνών.Θα πρέπει απλώς να κάνεις κάποιες πολύ εξειδικευμένες εξετάσεις (δυστυχώς δεν καλύπτονται από τα ταμεία και κοστίζουν γύρω στα 450 ευρώ) για να αποκλείσεις προβλήματα στο έμβρυο.Μετά την γέννηση του γιου μου έκανα έναν πρόωρο τοκετό στην 23 εβδομάδα λόγω ανεπάρκειας τραχήλου και μετα ξάνα μια παλίνδρομη στην 12η.Και οι δυο αποτυχίες ήταν άσχετες από την ασθένεια μου και άσχετες επίσης μεταξύ τους όσον αφορά την αιτία.Χρειάζεται υπομονή και επιμονή και θα γίνουν όλα.Καλό κουράγιο και δύναμη σε όλες μας!

line_m122_beg_17_time_1131080400_text_cf20e3e9fcf220eceff520e5dfede1e9.gif

line_feet_beg_40_time_1262494800_text_cf20e3e9fcf220eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ Κ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΕ ΟΛΕΣ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΑΠΟΒΑΛΛΑΜΕ.....ΕΓΩ ΕΧΑΣΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΤΟΝ ΝΟΕΜΒΡΗ. ΗΜΟΥΝ 1 ΜΗΝΑ. ΔΕΝ ΜΕ ΚΑΘΑΡΙΣΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ, ΠΡΟΤΙΜΗΣΕ ΝΑ ΜΟΥ ΕΞΕΤΑΣΕΙ ΤΟ ΑΙΜΑ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ. ΛΟΙΠΟΝ, ΕΧΩ 1) ΧΛΑΜΥΔΙΑ (ΑΠΟΒΟΛΕΣ ΣΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ 2) ΜΕΓΑΛΟΚΥΤΤΑΡΟΙΟ ΠΟΥ ΣΤΟΝ 4 ΜΗΝΑ ΑΡΡΩΣΤΑΙΝΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ. ΕΝ ΤΩ ΜΕΤΑΞΥ ΕΙΧΑ Κ ΕΓΩ Κ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΗΠΙΑ Κ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΟΤΑΤΗ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΖΩΗ ΑΝΕΚΑΘΕΝ. ΠΩΣ ΤΑ ΚΟΛΛΗΣΑΜΕ ΑΠΟΡΩ. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΛΕΕΙ. ΚΟΙΤΑ ΤΟ ΤΩΡΑ.

ΠΙΝΟΥΜΕ ΤΩΡΑ ΧΑΠΙΑ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΕ ΔΙΑΒΕΒΑΙΩΝΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΠΑΙΔΙΑ. ΕΓΩ ΟΜΩΣ ΕΧΩ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΑΓΧΟΣ ΦΥΣΙΚΑ........ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΠΟΥ ΕΧΑΣΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑΜΕ 6 ΜΗΝΕΣ.

Link to comment
Share on other sites

Τζενη λυπάμαι. Αλλά ελπίζω και εύχομαι όλα να πάνε καλά σε επόμενες προσπάθειες!!

 

Κουράγιο και καλή δύναμη σε όλες σας κορίτσια. Μην απογοήτεύεστε. Πίστη και ελπίδα. Όλα να σας πάνε καλά στην πορεία. :)

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites

λυπαμαι πολυ μπορω να σε καταλαβω απολυτα ειχα 2 παλλινρομες και μια βιοχημικη η μια παλλινρομη ηταν στον τεταρτο μηνα , με πληγωσε πολυ.μπορω να νιωσω τα αισ8ηματα σου.ολα 8α [πανε ομως καλα ετσι ελεγα και στον εαυτο μου και τωρα κραταω τα αστερακια μου αγκαλια, ευχομαι συντομα να μας ανακοινωσεις το ευχαριστο γεγονος

P3Ko.jpgNDT5.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...