Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

συναισθήματα όταν ο θηλασμός σταματα


Recommended Posts

εδώ και 4,5 μήνες έδινα στο μωρό μου(το τρίτο μου αγορακι), το γαλα μου.

Και δε λέω θήλαζα επειδή για πολλούς και διαφορους λόγους το γαλα το

έβγαζα με θήλαστρο και του το έδινα.τις τελευταίες εβδομάδες όμως

λόγω επιστροφής στη δουλειά κυρίως ,άρχισα να αφηνω μεγάλα διαστήματα αναμεσα στις φορές που έβγαζα το γάλα και μοιραία αυτο άρχισε να μειώνεται. Δυστυχώς δεν έχω το χρόνο για να κάνω όλα αυτά που

πρέπει για να ξαναέχω γάλα και παρόλο που η ζωή μου θα ξαναβρει τώρα το ρυθμό της(είχα εξαντληθεί εντελώς γιατί η διαδικασία με το θήλαστρο είναι διπλά χρονοβόρα ,πρώτα να το βγάλεις και μετά να το δώσεις),νιώθω πολύ μεγάλη θλίψη.Κάθε φορά που τον έβλεπα να αδειάζει σιγά σιγα το μπουκαλακι του μου φαονόταν σα να του δίνω να πιεί λιγη από τη δυναμή μου, λίγη από την έννοια μου για αυτόν και από την ελπίδα μου πως όλα θα πάνε καλα!Και ένιωθα στοργή, περηφάνια και αγαπη!Και αρμονία -τη σιγουρία πως βαδίζω σε σωστό δρόμο, έστω και με το δικό μου λίγο ασυνήθιστο τρόπο... τώρα όμως ,όχι βέβαια πως δεν έχω άλλους τρόπους να του δείξω την αγάπη μου αλλά υπάρχει ένα κενό

πρώτον γιατί ήθελα να συνεχίσω κι άλλο, δευτερον γιατί σκέφτομαι

πως μάλλον είναι η τελευταία φορά που ζω αυτή την εμπειρία και τρίτον...γιατί καθε τέλος μου φέρνει μια μικρή στεναχώρια. είμαι η μονη που νιώθω έτσι? Δε νομίζω.Ο άντρας μου και οιφίλες μου δεν πολυκαταλαβαν που βρίσκεται το προβλημά μου! Εσείς έχετε νιώσει παρόμοια ή φταίνε οι ορμόνες?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 80
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

VIVIKK,

σε καταλαβαινω απολυτα σε αυτο που λες!!!

κι εγω αντλω εδω και 4 1/2 μηνες,δεν δουλευω και η διαδικασια της αντλησης οντως ειναι εξαντλητικη!!!!

ξερω πως κι εγω αν σταματησω το ιδιο θα νιωσω,γιατι οταν του εδινα συμπληρωμα ενα γευμα αισθανομουν απαισια!!!

δεν ξερω πως θα ειναι αν σταματησω

9a7bp2.pngIm47p2.png
Link to comment
Share on other sites

νομίζω πως πάντα έτσι νοιώθεις όταν σταματάς,τα συναισθήματά σου είναι εντελώς φυσιολογικά :wink:

 

ξέρεις οτι έκανες το καλύτερο,ψηλά το κεφάλι λοιπόν και χαμόγελο,στο μωράκι σου θα είσαι πάντα η μαμά του/ο θησαυρός του θηλάζεις δε θηλάζεις 8)

Link to comment
Share on other sites

vivikk,

 

κοριτσάκι μου είναι απολύτως φυσιολογικά αυτά που νιώθεις και όλες όσες προσπαθήσαμε με τον θηλασμό (αλλες πολύ, άλλες λίγο) όλες θα το νιώσουμε αυτό...

Όταν η κόρη μου έγινε ενός, άρχισε να αραιώνει τους θηλασμούς και εγώ νόμιζα ότι αποθηλάζει. Το συναίσθημα που περιγράφεις ήταν ακριβώς το ίδιο και προφανώς οι οικείοι μου δεν καταλάβαιναν τότε, όσο και αν προσπαθούσαν, όποτε ένιωθα και μόνη μου σε αυτό... :(

 

Η κόρη μου θηλάζει (λίγο μεν, αλλά ακόμα,) βλέπω όμως ότι αυτή η υπέροχη σχέση φτάνει σιγά σιγά στο τέλος της και όταν θα συμβεί αυτό, θα είναι μεν επιλογή της κόρης μου, αλλά τα συναισθήματα αυτά θα τα ξαναζήσω πάλι.

 

Εκανες και κάνεις το καλύτερο για το μωρό σου, μη στεναχωριέσαι πολύ, είναι μία μικρή απώλεια μεν, αλλά σκέψου πόσα πολλά και όμορφα σε περιμένουν στη σχέση σου με το μωράκι σου απο εδώ και πέρα. Το μητρικό γάλα είναι μόνο η αρχή... Κράτα την όμορφη εμπειρία και προχώρησε μπροστά. Το δώρο που έκανες στο μωρό σου έχει αναγνωριστεί και θα στο δείξει σίγουρα , αργά ή γρήγορα (αν δεν στο έχει δείξει ακόμα)....

 

Καλή συνέχεια μανούλα! :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Κορίτσια,

 

Καταρχήν Χρόνια Πολλά και Κααλή Χρονιά με υγεία πάνω απ' όλα!!!!!!

 

Αχ!!!Σήμερα ήταν η τελευταία μέρα θηλασμού και είμαι χάλια!!!! Ο μικρός μου κοντεύει 11 μηνών και καθώς έπρεπε να επιστρέψω δουλειά... σταματήσα τον θηλασμό....το πως νιώθω δεν περιγράφεται....είμαι πολύ στεναχωρημένη....αισθανομαι κενή.....θέλω να ξεσπάσω σε κλάμματα και μετά βίας κρατιέμαι γιατί είμαι στην δουλειά......εν τω μεταξύ μόνο εσείς μπορείτε να με καταλαβαίνετε.....

Αυτά...δυστυχώς πρέπει να συνεχίσω την δουλειά....

 

Να στε καλά και σας ευχαριστώ για το χρόνο σας να διαβάσετε το μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια,

 

Καταρχήν Χρόνια Πολλά και Κααλή Χρονιά με υγεία πάνω απ' όλα!!!!!!

 

Αχ!!!Σήμερα ήταν η τελευταία μέρα θηλασμού και είμαι χάλια!!!! Ο μικρός μου κοντεύει 11 μηνών και καθώς έπρεπε να επιστρέψω δουλειά... σταματήσα τον θηλασμό....το πως νιώθω δεν περιγράφεται....είμαι πολύ στεναχωρημένη....αισθανομαι κενή.....θέλω να ξεσπάσω σε κλάμματα και μετά βίας κρατιέμαι γιατί είμαι στην δουλειά......εν τω μεταξύ μόνο εσείς μπορείτε να με καταλαβαίνετε.....

Αυτά...δυστυχώς πρέπει να συνεχίσω την δουλειά....

 

Να στε καλά και σας ευχαριστώ για το χρόνο σας να διαβάσετε το μήνυμα.

 

Κoukouni, καλή Χρονιά σ' εσένα και στην οικογένειά σου!

Απ' ότι κατάλαβα θα ήθελες ακόμα να συνεχίσεις το θηλασμό (αν έχω καταλάβει λάθος και είναι επιλογή σου να αποθηλάσεις ζητώ συγνώμη προκαταβολικά :oops: )

Αν το θέλεις, μπορείς να συνεχίσεις να θηλάζεις και να εργάζεσαι. Εδώ υπάρχουν ελεύθεροι επαγγελματίες και γιατροί με εφημερίες που συνεχίζουν να θηλάζουν. Το μωράκι σου είναι μεγάλο και ακόμα κι αν δε θέλεις ή δεν μπορείς να μπεις σε διαδικασία χρήσης θηλάστρου, θα μπορούσε ίσως να καλυφθεί για τις ώρες της απουσίας σου με στερεές και να σε περιμένει για να θηλάσει όταν θα είσαι σπίτι, ή έστω να πίνει κάποιο γεύμα ξένο και όταν είσαι σπίτι να θηλάζει...

Σκέψου τι θέλεις να κάνεις και αν είναι επιθυμία σου να συνεχίσεις το θηλασμό γράψε στο θέμα επιστροφή στην εργασία και θηλασμός

 

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=6362&start=90&postdays=0&postorder=asc&highlight=

δίνοντας πληροφορίες για τις ώρες που θα λείπεις και το τι τρώει το μωρό σου από στερεές και κάθε πότε θηλάζει και σίγουρα οι έμπειρες μανούλες που δουλεύουν και θηλάζουν θα σε βοηθήσουν ώστε να φτιάξεις ένα κατάλληλο για σας πρόγραμμα.

 

Και πάλι συγνώμη αν σε φέρνω σε δύσκολη θέση, πήρα το θάρρος και έγραψα επειδή σε βλέπω στενοχωρημένη και έχω την αίσθηση ότι δεν είσαι ακόμη έτοιμη για αποθηλασμό.

Καλή συνέχεια ότι κι αν αποφασίσεις!

HXuSp2.pngaS46p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλή Χρονιά!

 

Οπως τα είπε η Σοφούκα είναι,αν δεν θέλεις να αποθηλάσεις,κανένα πρόβλημα! Το μωράκι σου είναι αρκετά μεγάλο για να προσαρμοστεί άνετα. Τις ώρες που θα λείπεις θα τρώει τις στερεες τροφές ενώ όταν γυρίζεις κι έπειτα μπορεί να θηλάζει ανεμπόδιστα...εγώ απο Σεπτέμβρη που το μωρό ήταν 10 μηνών δούλευα 6-7 ώρες την ημέρα. Θήλαζα όποτε ήθελε το μωρό όλο το 24ωρο εκτός απο 14.00-21.00 περίπου-έτσι συνεχίζουμε και τώρα.

 

Γυρίζω μετά τις εννιά τ ο βράδυ,με αρπάζει απο την πόρτα :lol: και θηλάζει για όσο θέλει,συνηθως πολύ... Κοιμαται γυρω στις έντεκα και αν με χρειαστεί το βράδυ είμαι εκεί :) (συνηθως τις μισες φορες δεν ξυπναει και τις αλλες μισες ξυπναει μια-δυο φορες). Επειτα θηλάζει το πρωι μολις ξυπνησει,και ελευθερα μέχρι τις δύο το μεσημερι...αλλες φορες θηλαζει μια φορα μονο κι αλλες πολλαπλές :cool:

 

σήμερα στους 14 μηνες δε βλέπω κανενα λόγο να σκεφτώ αποθηλασμό (περαν του οτι δε μπορω να λειψω βραδυ,σε περιπτωση που με χρειαστεί ξημερωματα οπως εγινε την Πρωτοχρονια χαχα αλλα αυτός δεν ειναι για μενα λογος αποθηλασμου) οπότε την αφήνω να το αποφασίσει η ίδια.

 

Μεταξύ μας,ξέρω πως μεγάλο πρόβλημα θα έχω όταν και αν θελήσω ΕΓΩ να αποθηλάσουμε....σιγά μη σταματάει! Αλλά αυτό ας με απασχολήσει στην περίπτωση που συμβεί!

 

α και κατι αλλο-ανησυχουσα τις πρωτες μερες οτι θα εχω προβλημα με το στηθος μου/θα πρηζεται/θα ποναει. Καμια σχεση!!! Μάλλον ειμασταν πολυ μεγαλες και "προχωρημενες" με τον θηλασμο και ετσι δεν αντιμετωπισαμε κανενα τετοιο προβλημα.

 

καλη επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, Sofuka kai Manina,

 

Σας ευχαριστώ για τις συμβουλές σας και τις εύστοχες παρατηρήσεις σας (Sofuka..no need to apologize:-)...η αλήθεια είναι ότι δεν ήθελα να αποθηλάσω , όμως λόγω του δύσκολου ωραρίου της δουλειάς και το ότι το παιδί πρέπει αρκετές φορές να κοιμάται στην γιαγιά μ έκαναν να΄πάρω την απόφαση αυτή...την οποία τελικά δεν ήμουν έτοιμη εγώ να πάρω(περιττό ν αναφέρω ότι ο περίγυρος με τρωγε εδώ και μηνες)....ο μικρός φαίνεται ότι προσαρμόστηκε...αν και δεν του αρέσει να πίνει καθόλου γάλα ξένο του ρχεται αναγούλα και μόλις βλέπει το ποτηράκι κλείνει ερμητικά το στόμα του...ούτε νερό δεν πίνει μετά....(η παιδίατρος μου πε να επιμείνω κι ότι δεν είναι θέμα μάρκας...αλλά σκέφτομαι να του δώσω κι άλλη μάρκα....εσείς τι λέτε?Βέβαια τρώει 2 γιαουρτάκια ημερησίως.

Δυστυχώς για το θέμα του αποθηλασμού...ο κύβος ερρίφθη πήρα την Παρασκευή τα χάπια....και το μετάνιωσα πικρά....πριν σας γράψω το εμαιλ...εαν σας έγραφα νωρίτερα ίσως να αναθεωρούσα......τέλος πάντων...στο επόμενο πρώτα ο Θεός δεν θα το αφήσω με τίποτα...

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ πολύ και λυπάμαι που δεν 'εγραψα νωρίτερα.

Να στε καλά και να χαίρεστε τα μπουμπουκάκια σας!

 

Υ.Γ Δεν σας έγραψα γιατί είχαμε κι έχουμε πρόβλημα με την εταιρεία τηλεφωνίας...ουφ σας ζάλισα έτσι

 

Καλή εβδομάδα

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς για το θέμα του αποθηλασμού...ο κύβος ερρίφθη πήρα την Παρασκευή τα χάπια....και το μετάνιωσα πικρά....πριν σας γράψω το εμαιλ...εαν σας έγραφα νωρίτερα ίσως να αναθεωρούσα......

 

Κουκουνάκι, σου έχω τέλεια νέα! :)

 

Το οτι πήρες το χάπι δεν σημαίνει οτι αποθήλασες.

Η Αγλαία έχει αναφέρει πολλές φορές στο φόρουμ οτι απλώς δεν πρέπει να θηλάσεις για κάποια 24ωρα (νομίζω 1 ή 2, στείλε πμ να σου διευκρινίσει) και μετά συνεχίζεις κανονικά.

 

Με άγγιξε τόσο πολύ η στεναχώρια σου κοριτσάκι μου... Νιώθω οτι η απόφαση σου είναι κατευθυνόμενη από όλους τους άλλους, εκτός από σένα. Μην το επιτρέψεις αυτό: θα είναι μια επώδυνη ήττα - όχι μόνο για το μωρό σου, αλλά για σένα. Μια μάνα είναι θηρίο... ξύπνησέ το!

Ο μόνος υπεύθυνος για την διατροφή ενός μωρού είναι η μητέρα του. Εσύ αποφασίζεις - θωράκισε αυτό το διακαίωμά σου. Αν το μωρό σου ήξερε να μιλάει, θα στο ζητούσε το ίδιο...

 

Θα περιμένω ανυπόμονα τα νέα σου.

 

Εδώ είμαστε - δεν σε αφήνουμε μόνη σου!

 

Φιλικά,

Ηρώ

 

 

«Το μυστικό της Επιτυχίας: Να πηγαίνεις από αποτυχία σε αποτυχία χωρίς να χάνεις το ηθικό σου..»

Link to comment
Share on other sites

νομίζω οτι είναι ακριβώς όπως τα λέει η Ηρώ :cool:

 

ό,τι κι αν κάνεις,πάντα με χαμόγελο,γιατί θήλασες 11 μήνες και αυτό είναι απο μόνο του ζούπα (Λαμπρινή!)!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

συμφωνω με τακοριτσια...

 

Οσο για μενα...νιωθω καλα που αποθηλασα ειλικρινα περιμενα πως θα το εφερνα βαρεως επειδη ηταν "εντολη γιατρου" και εχω μπουχτισει με αυτες τις εντολες τοσα χρονια που ειμαι αρρωστη.

Νιωθω καλα με τον εαυτο μου γιατι εγινε σταδιακα και χωρις κλαματα.Βεβαια εχω και βολικο παιδι δηλαδη ειλικρινα τι εχει περασει ο Αντωνακης ποσες φορες εχουμε χωρισει για να μπω νοσοκομειο η ποσες φορες ηθελα να παιξω μαζι του κα με καθηλωνει η καρδια μου.

Η αληθεια ειναι πως θηλαζα με πολυ φοβο τελευταια ολο πηγαινα τουαλετα και ελεγα τωρα θα χω αιμα ,αλλα ευτυχως δεν ειχα...Προσωπικα αντεξα πονους χειρουργειο, παρενεργειες φαρμακων καιτους πονους συσπασεων τους αντεχα αλλα οι ναυτιες με ριξαν...απιστευτο κι ομως...να μαι χωρις παυσιπονο μετα το χειρουργειο και να με εχει γονατισει το στομαχι...Τελοσπαντων εχω ενα στοχο μολις γεννηθει το δευτερο να δινω με θηλαστρο του Αντωνακη αμα δεν θελει να ξαναπιασει βυζι...Αυτα για τον αποθηλασμο μας...Σας ευχαριστω ολες που ξεχωριστα με βοηθησατε.9 1.2 μηνες εμεις θηλασαμε...

Link to comment
Share on other sites

Korisia mou sas efxaristw para polu gia ola!

Zitw suggnwmi pou den sas apantisa alla mou anakoinwsan proxthes apo stin douleia...sunoptika...oti eite napaw se kapoio allo posto(me upovivazoun...)eite spiti mou molis kleisw xrono......kai eixa olat alla kai twra prepei na apofasisw kai gi auto mexri aurio......

Ti na kanw oute pou kserw!!!!!O thilasmos paei ki autos......ola mazi!!!!!

Tha sas enimerwsw aurio ...ki oo Theos voithos...suggnwmi pou grafw greekslish alla to pc kollise....kai sto spiti akoma xwris internet......

 

Sas filw kai sas agapw:-)

Link to comment
Share on other sites

Κουράγιο koukounaki. Το είχα ακούσει ότι το κάνουν αυτό οι εργοδότες. :evil::evil::evil:

Δεν σε απολύουν αλλά σε υποβιβάζουν κι αναγκάζεσε να φύγεις μόνη σου. Μόλις περάσει ο χρόνος.... είσαι εντελώς έρμαιο. Δεν κοιτάς για καμία άλλη δουλίτσα; Μην στεναχωριέσαι.

 

Τώρα για τον θηλασμό, δεν μπορείς να βγάζεις με θήλαστρο και να το αφήνεις να του το δίνει όποιο το φυλάει όσο εσύ δουλεύεις;

PhC7p3.pngXCt8p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω μαλλον θα πρεπει να κοψω τον θηλασμο :cry::cry::cry:

Γυριζω στη δουλεια σε λιγο καιρο και θα λειπω πολλες ωρες απο το σπιτι και δεν εχω χωρο για αντληση στη δουλεια.Αλλα ακομα κι αυτο δεν με ενοχλει καθως θα μπορουσα να διατηρησω τον βραδινο η πρωινο θηλασμο η και τους δυο.

Το προβλημα ειναι ο δευτερος αμεσα ενδιαφερομενος για το στηθος μου....ο συζυγουλης.. :?:?

....Θελει να διακοψω το θηλασμο, τωρα μαλιστα που φτασαμε στους 6 μηνες με εχει φαει...

Δεν ειναι κριμα και αδικο για το μωρο μου?Εχω τοση υποστηρηξη απο οικογεννεια πεθερα κλπ και δεν εχω απο αυτον που θα επρεπε :mad::mad:

Ειναι αδικο να στερισω απο το μωρο μου απο το γαλατακι της μαμας για εναν τοσο χαζο λογο αφου ολα τα υπολοιπα πανε ρολοι.Αλλα απο την αλλη η προσωπικη σχεση με το συζυγο εχει αρχησει να μην ειναι οπως παλια...εχω καθηστερησει οσο μπορουσα τον αποθηλασμο...τωρα τι κανω???

Ξερω οτι το θεμα ειναι λεπτο και δεν θελω να σας κουραζω, αλλα ειχε καμια σας παρομοιο προβλημα?Και αν ναι πως το αντιμετοπισατε??

[/url]

s-age.png

και η Μπουλιτα μου ηρθε στον κοσμο 09/07/2008

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εγω μαλλον θα πρεπει να κοψω τον θηλασμο :cry::cry::cry:

Γυριζω στη δουλεια σε λιγο καιρο και θα λειπω πολλες ωρες απο το σπιτι και δεν εχω χωρο για αντληση στη δουλεια.Αλλα ακομα κι αυτο δεν με ενοχλει καθως θα μπορουσα να διατηρησω τον βραδινο η πρωινο θηλασμο η και τους δυο.

Το προβλημα ειναι ο δευτερος αμεσα ενδιαφερομενος για το στηθος μου....ο συζυγουλης.. :?:?

....Θελει να διακοψω το θηλασμο, τωρα μαλιστα που φτασαμε στους 6 μηνες με εχει φαει...

Δεν ειναι κριμα και αδικο για το μωρο μου?Εχω τοση υποστηρηξη απο οικογεννεια πεθερα κλπ και δεν εχω απο αυτον που θα επρεπε :mad::mad:

Ειναι αδικο να στερισω απο το μωρο μου απο το γαλατακι της μαμας για εναν τοσο χαζο λογο αφου ολα τα υπολοιπα πανε ρολοι.Αλλα απο την αλλη η προσωπικη σχεση με το συζυγο εχει αρχησει να μην ειναι οπως παλια...εχω καθηστερησει οσο μπορουσα τον αποθηλασμο...τωρα τι κανω???

Ξερω οτι το θεμα ειναι λεπτο και δεν θελω να σας κουραζω, αλλα ειχε καμια σας παρομοιο προβλημα?Και αν ναι πως το αντιμετοπισατε??

 

Γιατί διαμαρτύρεται ο άντρας σου? Πώς ο θηλασμός επηρρεάζει τις μεταξύ σας σχέσεις? Ειδικά μάλιστα που σε λίγο θα τρώει το μωρό σου κι άλλες τροφές, μπορείς να μειώσεις αρκετά το θηλασμό αν αυτό θέλετε και οι δύο, αλλά γιατί να τον σταματήσεις? Φυσικά και είναι κρίμα για το μωράκι σου, γιατί να πίνει το γάλα της αγελάδας και του εργαστηρίου, ενώ μπορεί να πίνει το ασύγκριτα ανώτερο γαλατάκι της μαμάς!! Για να μην αναφέρω και τα άλλα οφέλη του θηλασμού για το μωρό!

Link to comment
Share on other sites

koukounaki κουραγιο. Σου ευχομαι ολα να πανε καλα. Βγαζουν ενα νομο κ καλα σε βοηθανε κ δεν σε προστατευουν απο τιποτα.Ευχομαι να παρεισ την σωστη αποφαση.

eNortjK1UrIwNrMwVrIGXDAS2gKo16.png[/

Link to comment
Share on other sites

katrin μου ακριβως επηρρεαζει τις μεταξυ μας σχεσεις. Κι εγω του ειπα οτι τωρα ο θηλασμος θα μηωθει με τις στερεες αλλα εχει προβλημα και μονο στην ιδεα οτι το μωρο τρωει απο το στηθος μου....

Εντομεταξυ εχω αρκετο γαλα και ιχα καποιες διαροοες σε ακαταλληλες στηγμες και αυτο εκανε τα πραγμματα ακομα χειροτερα :?:roll:

Και στεναχωριεμαι πολυ και μονο στην ιδεα οτι θα πρεπει να δωσω τη βρομοσκονη στην μπουλιτα μου :evil::evil:

[/url]

s-age.png

και η Μπουλιτα μου ηρθε στον κοσμο 09/07/2008

Link to comment
Share on other sites

katrin μου ακριβως επηρρεαζει τις μεταξυ μας σχεσεις. Κι εγω του ειπα οτι τωρα ο θηλασμος θα μηωθει με τις στερεες αλλα εχει προβλημα και μονο στην ιδεα οτι το μωρο τρωει απο το στηθος μου....

Εντομεταξυ εχω αρκετο γαλα και ιχα καποιες διαροοες σε ακαταλληλες στηγμες και αυτο εκανε τα πραγμματα ακομα χειροτερα :?:roll:

Και στεναχωριεμαι πολυ και μονο στην ιδεα οτι θα πρεπει να δωσω τη βρομοσκονη στην μπουλιτα μου :evil::evil:

 

Ναι βρε παιδάκι μου, αυτό ρωτάω: γιατί τις επηρρεάζει?? δεν καταλαβαίνω

Link to comment
Share on other sites

Χίλια συγνώμη, ενα εκατομμύριο συγνωμη αλλά ο άντρας σου είναι απαράδεκτος. Έχει πρόβλημα που το παιδί του τρώει κάτι ανώτερο απ' αυτά που κυκλοφορούν; Είχες διαρροές γιατί την ώρα του σεξ εκκρίνονται ορμόνες που επηρρεάζουν. Κάνουν το γάλα να τρέχει. Όσο γάλα κι αν έχεις -λίγο ή πολύ- αυτό θα συμβαίνει.

PhC7p3.pngXCt8p2.png
Link to comment
Share on other sites

Bρε Ελενα μου ειναι κριμα....κανε κατι,δεν ξερω τι...εσυ τον ξερεις,αντρα σου ειναι...Προσπαθησε,ειναι κριμα και αδικο εντελως...Πατα λιγο ποδι και εξηγησε οτι η μαμα ειναι αυτη που αποφαισζει για την διατροφη του παιδιου!

 

Κι αν ετρεξε γαλα δηλαδη που ειναι το κακο;;;Πραγματικα πρωτη φορα το ακουω! :?:

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω οτι ειναι απαραδεκτος :mad::mad:

Και τοσους μηνες θηλασμου ειχα μουρμουρα...μετα τον 4ο μηνα ειδικα.Και τωρα που κραταω το θηλασμο ειναι γιατι του ειπα οτι θα αποθηλασω σταδιακα και αυτο περνει καιρο.

Δεν ξερω γιατι εχει τετοια συμπεριφορα, του εχω πει οτι ειναι πολιμπαιδισμος αυτο που κανει. Δεν τον καταλαβαινω, εχουμε μιλισει για το θεμα πολλες φορες και καθε φορα το ιδιο αποτελεσμα.

[/url]

s-age.png

και η Μπουλιτα μου ηρθε στον κοσμο 09/07/2008

Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν καταλαβαίνει τότε σταμάτα να το συζητάς κι απαίτησε το. Πάτα πόδι που λέει κι η Φρύνη. Εγώ έτσι κάνω, όχι μόνο για το θηλασμό, για πολλά. Τώρα η αιτία τσακωμών μας είναι τα εμβόλια. Εγώ δεν θέλω να του κάνω ακόμα εκείνος θέλει. Δεν το συζητώ, το απαιτώ.

PhC7p3.pngXCt8p2.png
Link to comment
Share on other sites

προσπαθω παρα πολυ και μαλλον αυτο θα κανω, θα το απαιτησω. Απλως εχουμε φτασει στο οροσημο των 6 μηνων και η πιεση ειναι ακομα μεγαλυτερη αυτες τις μερες.Ειχαμε παει και ενα 3ημερο μεσα στις γιορτες οι δυο μας μια εκδρομουλα για να ασχοληθω περισσοτερο μαζι του και να δει οτι ο θηλασμος δεν ειναι και τοσο πιεστικος οσο νομιζε.Για λιγο καιρο τα πραγματα ηταν καλητερα.

Τωρα περιμενω το γιατρο να μας βαλει κανενα φαγακι στο μενου μας.

Δεν ξερω κοριτσια ισως το προβλημα μου να σας φενεται χαζο, ηθελα πολυ καιρο να το συζητισω μαζι σας και δισταζα, αλλα εχω αρχισει να πιεζομαι πολυ :(

[/url]

s-age.png

και η Μπουλιτα μου ηρθε στον κοσμο 09/07/2008

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...