Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλά.

Είμαι στον 5ο μηνα και ο γιατρός μου μου πρότεινε να μην κάνω αυτόν τον υπέρηχο γιατί λέει .... στο ιατρείο του τα βλέπουμε ήδη όλα οκ.

Το μόνο που με προβληματίζει είναι ότι πριν την αμνιοκέντηση σε έναν υπέρηχο που προηγείται , είδαν ότι το μωρό ίσως να έχει υδρονέφρωση. Πρότειναν λοιπόν να συνεχίσω τους ελέγχους με υπερηχους. Η αποψη του γιατρού είναι οτι ακόμη και αν εξακολουθεί να υπάρχει η υδρονέφρωση.... τί θα κάνεις μου λέει??? Μονο θα αγχώνεσαι..... Οπότε αστο όπως είναι. Το μωρό είναι καλά και όλα θα πάνε κατ ευχής... Τι λέτε ???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 221
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

maroyla καλώς ήρθες με το καλό να πάρεις το μωράκι σου αγκαλιά όσο γι΄αυτό που σε απασχολεί δες κι αυτό

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=1325&postdays=0&postorder=asc&start=0

κι εδώ http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=1753 :D:D

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites

maroyla καλώς ήρθες με το καλό να πάρεις το μωράκι σου αγκαλιά όσο γι΄αυτό που σε απασχολεί δες κι αυτό

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=1325&postdays=0&postorder=asc&start=0

κι εδώ http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=1753 :D:D

 

ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ!!!!!! ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Χθες κάναμε κι εμείς τονυπέρηχο.

Τα μωρά είναι πολύ καλά. :D:D:D

Βέβαια η πιθανότητα για την εμφάνιση συνδρόμου μετάγγισης πάντα θα υπάρχει,αλλά μέχρι αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει καμία τέτοια ένδειξη ευτυχώς.

Μια ώρα με είχε μέσα και με ζουπούσε,μέχρι να τα δει καλά και τα δυο.

Είναι περίπου 440 γραμμάρια το καθένα και 17 εκ.ύψος,αμέ! :D:D:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χθες κάναμε κι εμείς τονυπέρηχο.

Τα μωρά είναι πολύ καλά. :D:D:D

Είναι περίπου 440 γραμμάρια το καθένα και 17 εκ.ύψος,αμέ! :D:D:D

 

Αχ μωρε τα κουκλακια!

Να εχεις ενα καλο υπολοιπο εγκυμοσυνης!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια θέλω και εγώ να κάνω μια ερώτηση μιας και τη Δευτέρα πάω για τον υπέρηχο Β-επιπέδου.

Θα πάω στο ιατρείο του γιατρού που μου έχει κάνει και τα άλλα 2 τεστ.

(papp -a και α τεστ).

Το ερώτημα είναι, σε αυτόν τον υπέρηχο μπορεί ο γιατρός να το γράψιε κάπου ηλεκτρονικά σε dvd ή cd ας πούμε και να το πάρουμε μαζί μας να το δείξουμε στους γονείς????? ή έστω να το έχουμε σαν ανάμνηση. Ξέρετε μήπως;

Ή να πάρουμε κάμερα εμείς και να το γράψουμε?

:?:?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμάς μας έδωσαν dvd από την κλινική!το πληρώνουμε που το πληρώνουμε χρυσάφι..ούτε ένα αντίγραφο; μαζί με τις εκτυπωμένες φωτό μας έδωσαν και dvd.

Link to comment
Share on other sites

VassoP τα περισσοτερα ιατρικα κεντρα,ιατρεια,κλινικες δινουν τον υπερηχο σε dvd.Αν θελεις ομως καλου κακου ρωτα τον γιατρο σου πρωτα και να οχι,τοτε παρτε καμερα!

 

Καλα αποτελεσματα να εχεις και να δειτε το μπεμπακι σας!!! :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Σε ποιά εβδομάδα κάνατε τον υπέρηχο β' επιπέδου?

Εγώ διανύω την 20η και ο γιατρός μου είπε ότι συνήθως την κάνουν 22η-24η εβδομάδα. Μου φαίνεται λίγο αργά γι' αυτό ρωτάω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στην 22η την έκανα :wink:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

21 εβδομάδων και 2 ημερών για την ακριβεία την έκανα εγώ.

Μην εκνευρίζεσαι αν ο γειτονάς σου,εχει το στέρεο ανοιχτό στις 2 το πρωί,τηλεφωνησέ του στις 4 και πες του πόσο σου άρεσε...

Link to comment
Share on other sites

Που την κανατε την Β' επιπέδου? Εγώ σήμερα έκανα την αυχενική διαφάνεια στο Αλεξάνδρα και είχα συνεννοηθεί με το γιατρο μου να κλείσω ραντεβού για Β' επιπέδου. Αλλά μου είπαν ότι δεν υπάρχει ραντεβού την περίοδο που πρέπει να την κάνω. Και με μια αδιαφορία μου είπαν: Ρωτήστε στο Έλενα ή στο Αρεταίειο! Δεν έχω μιλήσει ακόμα με το γιατρό μου αλλά μιας και σας πέτυχα είπα να σας ρωτήσω!

 

Thanks anyway!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...