Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Νοσοκομείο Αλεξάνδρα γέννα με συνοδό


mar oko

Recommended Posts

Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποια/ος αν στο Αλεξάνδρα επιτρέπεται συνοδός στη γέννα. Αργώ ακόμα για το επόμενο ραντεβού με το γιατρό μου και επειδή έχω βοηθηθεί σε πολλά θέματα εδώ μέσα (αν και είναι η πρώτη φορά που ρωτάω κάτι) είπα να απευθυνθώ σε εσάς. :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποια/ος αν στο Αλεξάνδρα επιτρέπεται συνοδός στη γέννα. Αργώ ακόμα για το επόμενο ραντεβού με το γιατρό μου και επειδή έχω βοηθηθεί σε πολλά θέματα εδώ μέσα (αν και είναι η πρώτη φορά που ρωτάω κάτι) είπα να απευθυνθώ σε εσάς. :P

 

Εννοείς την ώρα του τοκετού να έχεις τον άντρα σου μαζί πχ? Αν ναι η πολιτική του νοσοκομείου δεν το επιτρέπει αλλά έχω ακούσει "μηδαμινές" περιπτώσεις που το καταφέρανε.

LAAFp2.png

 

JRM4p2.png

Link to comment
Share on other sites

στο αλενάνδρα δεν επιτρέπεται.

Στο έλενα επιτρέπεται εφ όσων έχει παρακολουθήσει ο συνοδός μαθήματα ανώδυνου τοκετού στο ίδιο νοσοκομείο. Μετά το πέρας τους θα του δώσουν μία βεβαίωση που θα την προσκομίσει στο γιατρό για να του επιτραπεί η είσοδος.

Γενικά πολιτική των δημόσιων νοσοκομείων στην Ελλάδα είναι να μην επιτρέπουν σε κανέναν να συντροφεύει την επίτοκο.

 

Στη μία περίπτωση εξαίρεσης που έτυχε να ακούσω, ο πατέρας ήταν γιος συναδέλφου γιατρού.

 

Στα ιδιωτικά νοσοκομεία απ ότι γνωρίζω δεν υπάρχει πρόβλημα. Είναι βέβαια και θέμα γιατρού αυτό.

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Χμμ... Και στο Έλενα δεν επιτρέπεται πάντα. Εξαρτάται από τον γιατρό. Αν ο γιατρός δεν θέλει κανέναν, και σεμινάρια να έχει κάνει ο άντρας σου δεν θα τον αφήσει. Σου προτείνω να συνεννοηθείς με τον γιατρό σου. Ρώτα τον ευθέως εάν μπορεί να μπει μέσα κάποιος συνοδός. Αν δεν έχει πρόβλημα, θα σου πει υπό ποιες προϋποθέσεις μπορεί να γίνει αυτό.

M7X9p2.png OvOqp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...