Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Χαμηλή εκατοστιαια θεση


Recommended Posts

Καλημέρα και χρόνια πολλά.

 

Θέλω απαντήσεις και κουράγιο.

Είμαστε 32 εβδομάδων. Στην χθεσινή επίσκεψη στον γιατρό το βάρος της μπεμπας μου ήταν 1690 και η εκατοστιαια θεση 18. Πριν 15 μέρες η μπεμπα ήταν 1310 με θέση 22.Πριν 1,5 μήνα η θέση ήταν 56!

Ο γιατρός μου είπε ότι έχει πέσει ο ρυθμός ανάπτυξης και πως θα βγει μικρό μωράκι. Διαβάζοντας για χαμηλές εκατοστιαιες θέσεις έχω τρομοκρατηθει.

Επίσης εχθές οι παλμοι της ήταν 128 ενώ μέχρι τον προηγούμενο υπερηχο περίπου 150

Και σαν να μην φτάνουν αυτά εχθές είδαμε και περιτυλιξη με τον λωρο.

Κάποια εμπειρία ???

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων και καλές γιορτές!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα και χρόνια πολλά.

 

Θέλω απαντήσεις και κουράγιο.

Είμαστε 32 εβδομάδων. Στην χθεσινή επίσκεψη στον γιατρό το βάρος της μπεμπας μου ήταν 1690 και η εκατοστιαια θεση 18. Πριν 15 μέρες η μπεμπα ήταν 1310 με θέση 22.Πριν 1,5 μήνα η θέση ήταν 56!

Ο γιατρός μου είπε ότι έχει πέσει ο ρυθμός ανάπτυξης και πως θα βγει μικρό μωράκι. Διαβάζοντας για χαμηλές εκατοστιαιες θέσεις έχω τρομοκρατηθει.

Επίσης εχθές οι παλμοι της ήταν 128 ενώ μέχρι τον προηγούμενο υπερηχο περίπου 150

Και σαν να μην φτάνουν αυτά εχθές είδαμε και περιτυλιξη με τον λωρο.

Κάποια εμπειρία ???

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων και καλές γιορτές!

 

Μην αγχώνεσαι! Από τη στιγμή που το μωράκι παίρνει βάρος δεν υπολείπεται σε ανάπτυξη. Λογικά κανεις ντόπλερ... Εκεί λοιπόν πλέον τους ενδιαφέρει, πέρα από την αύξηση των γραμμαρίων, η αιμάτωση της ομφαλικής και εγκεφαλικής αρτηρίας και η ποσότητα του αμνιακού υγρού. Αν δει ότι εχει αρχισει να μην αιματωνεται/τρέφεται σωστά θα προγραμματίσει να γεννήσεις! Είμαι στην ίδια φάση απλά σε πιό προχωρημένη εβδομάδα. Με το καλό!

I 'm a happy twin mom

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...