Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εγκυμοσυνη ή οχι???????????


Recommended Posts

Κοριτσιααααααα εχω αποριες παλι.ειναι ο πρωτος μηνας προσπαθειων αλλα τ παμε χαλαρα μην αγχωθουμε..... τελευταια περιοδος 1με 6/11 μετα ειχαμε ελευθερες επαφες κ στην ωοριξια κ μετα.... υποτιθεται οτι θα μ ερχοταν χθες ή σημερα περιοδος αλλα τιποτα... ειχα κανει ενα τεστ ετσι απλα επειδη περνουσα εξω απ ενα φαρμακειο 5 μερες πριν την αναμενομενη.. φυσικα βγηκε αρνητικο ήταν νωρις αλλωστε... σημερα πρωτα μερα καθυστερησης κ μ ακομη ενα τεστ σπιτι ν καθετε .... τι κανω??? Να τ κανω??? ή ν περιμενω???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσιααααααα εχω αποριες παλι.ειναι ο πρωτος μηνας προσπαθειων αλλα τ παμε χαλαρα μην αγχωθουμε..... τελευταια περιοδος 1με 6/11 μετα ειχαμε ελευθερες επαφες κ στην ωοριξια κ μετα.... υποτιθεται οτι θα μ ερχοταν χθες ή σημερα περιοδος αλλα τιποτα... ειχα κανει ενα τεστ ετσι απλα επειδη περνουσα εξω απ ενα φαρμακειο 5 μερες πριν την αναμενομενη.. φυσικα βγηκε αρνητικο ήταν νωρις αλλωστε... σημερα πρωτα μερα καθυστερησης κ μ ακομη ενα τεστ σπιτι ν καθετε .... τι κανω??? Να τ κανω??? ή ν περιμενω???

Καλησπερα Ζιζελακι και τι περιμενεις και δεν το κανεις ??? εγω θα ειχα σκασει θα δειξει λογικα . συμπτωματα εχεις??? ωορρηξια ποτε περιπου εκανες ???Εγω περιοδο ειχα 4/11 και τωρα ειμαι 28η ημερα και ωορρηξια εκανα 19η με 20η ημερα οποτε αναμενω και εγω αλλα δεν περιμενω πολλα πολλα για να μην απογοητευτω παλι .. ευχομαι να εισαι εγκυουλα :lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσιααααααα εχω αποριες παλι.ειναι ο πρωτος μηνας προσπαθειων αλλα τ παμε χαλαρα μην αγχωθουμε..... τελευταια περιοδος 1με 6/11 μετα ειχαμε ελευθερες επαφες κ στην ωοριξια κ μετα.... υποτιθεται οτι θα μ ερχοταν χθες ή σημερα περιοδος αλλα τιποτα... ειχα κανει ενα τεστ ετσι απλα επειδη περνουσα εξω απ ενα φαρμακειο 5 μερες πριν την αναμενομενη.. φυσικα βγηκε αρνητικο ήταν νωρις αλλωστε... σημερα πρωτα μερα καθυστερησης κ μ ακομη ενα τεστ σπιτι ν καθετε .... τι κανω??? Να τ κανω??? ή ν περιμενω???

 

Κοριτσι ειναι λιγο νωρις ειδικα το τεστ ισως να μην δειξει τιποτα. Αλλα καταλαβαινω οτι δεν κρατιεσαι. Τι να πω το καλητερο ειναι να περιμενεις εστω να εχεις 5 μερες καθηστερηση μην πανε κ τσαμπα τα λεφτα κ να πας να κανεις χοριακη. Τωρα αν δεν κρατιεσαι καντο 15 ευρω ειναι!! Κανενα συμπτωμα εχεις? Το στηθος εχει πρηστει?

Link to comment
Share on other sites

Συμπτωματα... λοιπον ειπα να μην δωσω καθολου σημασια σ αυτο γιατι ισως ειναι στο μυαλο μ ολα.

Δεν θ ελεγα οτι νιωθω κατι περιεργο...το στηθος μ πρηστηκε κ αλλα τωρα σαν ν αρχισε να ξεπριζεται (παρακενο ξερω αλλα καπως ετσι τ νιωθω).. εχω πονο χαμηλα αλλα αυτο μπορω ν πω οτι ειναι τ μοναδικο μ συμπτωμα... εχω κατι σουβλιες αλλα οχι ολη την ωρα... κ τσιμηματα ενοχλητικα στον οφαλο π νιωθω λες κ με φαγουριζει κατι.... τιποτα αλλο απολυτως.... εμενα συνηθως οταν μ ερχετσι περιοδος μια δυο μερες πριν ξεκινανε κατι καφε σκουρα υγρα να τ πω κ μετα μ ερχεται κανονικα... κατα εναν περιεργο λογο δεν εχω τιποτα ολα πεντακαθαρα... ειχα κανει τεστ ωοριξιας κ μ βγηκε θετικο μ εντονη γραμμη στις 16/11

Link to comment
Share on other sites

Συμπτωματα... λοιπον ειπα να μην δωσω καθολου σημασια σ αυτο γιατι ισως ειναι στο μυαλο μ ολα.

Δεν θ ελεγα οτι νιωθω κατι περιεργο...το στηθος μ πρηστηκε κ αλλα τωρα σαν ν αρχισε να ξεπριζεται (παρακενο ξερω αλλα καπως ετσι τ νιωθω).. εχω πονο χαμηλα αλλα αυτο μπορω ν πω οτι ειναι τ μοναδικο μ συμπτωμα... εχω κατι σουβλιες αλλα οχι ολη την ωρα... κ τσιμηματα ενοχλητικα στον οφαλο π νιωθω λες κ με φαγουριζει κατι.... τιποτα αλλο απολυτως.... εμενα συνηθως οταν μ ερχετσι περιοδος μια δυο μερες πριν ξεκινανε κατι καφε σκουρα υγρα να τ πω κ μετα μ ερχεται κανονικα... κατα εναν περιεργο λογο δεν εχω τιποτα ολα πεντακαθαρα... ειχα κανει τεστ ωοριξιας κ μ βγηκε θετικο μ εντονη γραμμη στις 16/11

 

Αν νιωθεις οτι ξεπρηστηκες περιμενε μια μερα ακομα. Γιατι συνηθως εμενα οταν ξεπρηζετε το στηθος μου μετα απο μια μερα μου ερχετε περιοδος. Καμια φορα τα πονακια τα νιωθεις γιατι επικεντρωνετε το μυαλο σου εκει κ παρατηρεις κ το παραμικρο. Τωρα αν δεν κρατιεσαι καντο το τεστακι δεν χαθηκε ο κοσμος. Ευχομαι ολα καλα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ααα κ η περιοδος ερχετε 14-16 μερες μετα την ωορηξια οποτε μπορεις να περιμενεις αλλη μια μερα αν δεν κανω λαθος. Μην ανχωνεσε παντως αν ξεκινησες τωρα προσπαθειες ειναι πολυ νωρις!!

Link to comment
Share on other sites

Λεω ν περιμενω ως αυριο τ πρωι ν δω μηπως μ ερθει... δεν εχω ουτε καν αυτα τ προηδοποιητικα οπως παντα στην περιοδο μ... δεν περιμενω ν πιασω κ με την πρωτη αλλα μιας κ δεν ηρθε εχει αρχισει κ στριφογυρναει στο μυαλο μ. Εσενα οταν σ ερχεται περιοδοςμια μερα πριν σ ξεπρηζεται τ στηθος??? Μπορει κ εμενα απλα δεν εχω δωσει σημασια... αλλα προσπαθω ν μην λαμβανω υποψιν τ συμπτωματα γιατι δεν νιωθω οτι εχω

Link to comment
Share on other sites

Λεω ν περιμενω ως αυριο τ πρωι ν δω μηπως μ ερθει... δεν εχω ουτε καν αυτα τ προηδοποιητικα οπως παντα στην περιοδο μ... δεν περιμενω ν πιασω κ με την πρωτη αλλα μιας κ δεν ηρθε εχει αρχισει κ στριφογυρναει στο μυαλο μ. Εσενα οταν σ ερχεται περιοδοςμια μερα πριν σ ξεπρηζεται τ στηθος??? Μπορει κ εμενα απλα δεν εχω δωσει σημασια... αλλα προσπαθω ν μην λαμβανω υποψιν τ συμπτωματα γιατι δεν νιωθω οτι εχω

 

Ναι μια μερα πριν αρχιζει κ ξεπριζεται κ εγω οταν ξεκινησα προσπαθειες το καταλαβα που αρχισα να τα παρατηρω ολα. Καλητερα να μην το σκεφτεσε καθολου το ξερω ειναι πανδυσκολο γιατι το ανχος οντως παιζει περιεργα παιχνιδια να ξερεις ανεβαζει την προλακτινη κ μπλοκαρει το συστημα. Κανε μερα παρα μερα σεξ εκει κοντα στις γονιμες κ τα αλλα αστα στη φυση!!

Link to comment
Share on other sites

Ημουν τοσο ηρεμη ολο τ μηνα.. μονο σημερα τρελαθηκα... μα τι με τ πρωτη??? Θα περιμενω οσο αντεξω για ν δωσω κ χρονο μηπως κ μ ερθει τελικα μην κανω τσαμπα τεστ.... ετσι κ αλλιως σ λιγο δουλευω οποτε δε θα τ σκεφτομαι... σ ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σου... 😊😗

Link to comment
Share on other sites

Ημουν τοσο ηρεμη ολο τ μηνα.. μονο σημερα τρελαθηκα... μα τι με τ πρωτη??? Θα περιμενω οσο αντεξω για ν δωσω κ χρονο μηπως κ μ ερθει τελικα μην κανω τσαμπα τεστ.... ετσι κ αλλιως σ λιγο δουλευω οποτε δε θα τ σκεφτομαι... σ ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σου... 😊😗

 

Ενταξει δεν ειναι κ απιθανο να γινει με την πρωτη ποτε δεν ξερεις ειδικα αν εχεις βρει τις γονιμες!! :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα! Πριν ενα μήνα κ κατι εκανα υστεροσκοπηση για πολυυυ μικρο πολυποδακι 5χιλ. Πριν λιγες μερες που ξεκινησαν οι γονιμες ειχα ελευθερες επαφες με τον αντρα μου.Απο τοτε εχω πονακια σα να προκειται ν αδιαθετησω ενω περιμενω σε 10 μερες περιπου.εχω βγαλει σπυρακια κ δεν τρωω σχεδον τπτ.ειναι απ την επεμβαση ολο αυτο? Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Πριν ενα μήνα κ κατι εκανα υστεροσκοπηση για πολυυυ μικρο πολυποδακι 5χιλ. Πριν λιγες μερες που ξεκινησαν οι γονιμες ειχα ελευθερες επαφες με τον αντρα μου.Απο τοτε εχω πονακια σα να προκειται ν αδιαθετησω ενω περιμενω σε 10 μερες περιπου.εχω βγαλει σπυρακια κ δεν τρωω σχεδον τπτ.ειναι απ την επεμβαση ολο αυτο? Ευχαριστω πολυ.

 

Κοριτσι ειναι παρα πολυ νωρις για να εχεις το παραμικρο συμπτωμα. Δεν ξερω αν ειναι απο την υστεροσκοπηση τα πονακια δεν νομιζω ομως γιατι εχει περασει 1 μηνας κ κατι οπως λες κ φανταζομαι σου εχει ξαναερθει περιοδος μετα την επεμβαση?? Παντως γενικα μετα απο τετοιες επεμβασεις εχεις αρκετες πιθανοτητες για εγκυμοσυνη γιατι γενικα διορθωνονται πολλα κ ψιλο καθαριζει το συστημα.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσι ειναι παρα πολυ νωρις για να εχεις το παραμικρο συμπτωμα. Δεν ξερω αν ειναι απο την υστεροσκοπηση τα πονακια δεν νομιζω ομως γιατι εχει περασει 1 μηνας κ κατι οπως λες κ φανταζομαι σου εχει ξαναερθει περιοδος μετα την επεμβαση?? Παντως γενικα μετα απο τετοιες επεμβασεις εχεις αρκετες πιθανοτητες για εγκυμοσυνη γιατι γενικα διορθωνονται πολλα κ ψιλο καθαριζει το συστημα.
ναι οντως αδιαθετησα λιγο μετα την επεμβαση..το φανταζομαι οτι ειναι πολυ νωρις για συμπτωματα αλλα προβληματίστηκα με τους πονους περιοδου!!! Σ ευχαριστω παρα πολυ!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσι! Και εγω στην ιδια μοιρα με εσενα ειμαι! Στο περιμενε! Αλλα εγω εχω 5 μερες ακομα για να αδιαθετησω και ειμαστε στον 6ο μηνα προσπαθειων.

 

 

Να ειναι κ η τυχερη σου κοριτσι!! Σπαστικη η αναμονη!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια μου καλημερα... ακομη περιμενω... δεν αδιαθετησα κ τ περιεργο ειναι οτι ξυπνησα χωρις πονους χαμηλα .... θα περιμενω οσο αντεξω πριν κανω ακομη ενα τεστ.. για ν δουμε.. μονο ο πονος στο στηθος εχει αλλαξει λιγο.... ποναει μονο πανω κ πλαγια κοντα στην μασχαλη... να περιμενω κ αλλο??? Θα εκανα χοριακη αλλα εχω χρονο την τεταρτη μονο.. εκτως αν ειναι ανοιχτα μεσημερια τ μικροβιολογικα

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλημερα... ακομη περιμενω... δεν αδιαθετησα κ τ περιεργο ειναι οτι ξυπνησα χωρις πονους χαμηλα .... θα περιμενω οσο αντεξω πριν κανω ακομη ενα τεστ.. για ν δουμε.. μονο ο πονος στο στηθος εχει αλλαξει λιγο.... ποναει μονο πανω κ πλαγια κοντα στην μασχαλη... να περιμενω κ αλλο??? Θα εκανα χοριακη αλλα εχω χρονο την τεταρτη μονο.. εκτως αν ειναι ανοιχτα μεσημερια τ μικροβιολογικα

 

Κανε το τεστακι σου γιατι σε τρωει κ θα βασανιζεσε κ ειναι χειροτερο αντε κοριτσι μακαρι φτου φτου να πανε ολα καλα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλημερα... ακομη περιμενω... δεν αδιαθετησα κ τ περιεργο ειναι οτι ξυπνησα χωρις πονους χαμηλα .... θα περιμενω οσο αντεξω πριν κανω ακομη ενα τεστ.. για ν δουμε.. μονο ο πονος στο στηθος εχει αλλαξει λιγο.... ποναει μονο πανω κ πλαγια κοντα στην μασχαλη... να περιμενω κ αλλο??? Θα εκανα χοριακη αλλα εχω χρονο την τεταρτη μονο.. εκτως αν ειναι ανοιχτα μεσημερια τ μικροβιολογικα

Ευχομαι να σου πανε ολα κατευχην και να εχεις ενα μωρακι στην κοιλιτσα σου:D

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλημερα... ακομη περιμενω... δεν αδιαθετησα κ τ περιεργο ειναι οτι ξυπνησα χωρις πονους χαμηλα .... θα περιμενω οσο αντεξω πριν κανω ακομη ενα τεστ.. για ν δουμε.. μονο ο πονος στο στηθος εχει αλλαξει λιγο.... ποναει μονο πανω κ πλαγια κοντα στην μασχαλη... να περιμενω κ αλλο??? Θα εκανα χοριακη αλλα εχω χρονο την τεταρτη μονο.. εκτως αν ειναι ανοιχτα μεσημερια τ μικροβιολογικα

 

Βασικα εγω με 3 μερες καθυστερηση ειχα παρει ενα τεστακι που δειχνει 4 μερες πριν την καθυστερηση κ μου ειχε βγει θετικο.δοκιμασε καποιο τετοιο να σ φυγει η αγωνια;)

Link to comment
Share on other sites

Το πρωι εκανα το τεστ κ μου βγειτε αρνητικο κ ειμαι στην 3η μερα καθυστερησης... μαλλον αλλαζει ο κυκλος μου... δεν μου φαινεται οτι θα αδιαθετησω κιολας... εντωμεταξυ παω κ ξυπναω τον αντρα μου το πρωι κ του λεω δεν εχουμε σπορακι αυτον τον μηνα κ πεταγεται απ το κρεβατι λες κ εγινε σεισμος κ μου λεει πως γινεται αυτο αφου δεν προσεχουμε... ο ανθρωπος νομιζει πως την εκανες την ζημια αιντε κ εγινε... αχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θα ηθελα να κανω κι εγω μια ερωτηση..λιγο πριν τη περιοδο εχει παρατηρησει ποτε καμια σας κολπικα υγρα σαν βλεννα αλλα σε λιγη ποσοτητα οχι οπως στην ωορρηξία. Ειμαι τρεις μερες πριν τη περιοδο μου και το παρατηρω αυτο κανα δυο φορες μες τη μερα οταν σκουπιζομαι. Γνωριζεται αν ειναι συμπτωμα αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θα ηθελα να κανω κι εγω μια ερωτηση..λιγο πριν τη περιοδο εχει παρατηρησει ποτε καμια σας κολπικα υγρα σαν βλεννα αλλα σε λιγη ποσοτητα οχι οπως στην ωορρηξία. Ειμαι τρεις μερες πριν τη περιοδο μου και το παρατηρω αυτο κανα δυο φορες μες τη μερα οταν σκουπιζομαι. Γνωριζεται αν ειναι συμπτωμα αυτο?

 

Ναι κοριτσι πριν την περιοδο εχω προσεξει βλεννα διαφανη. Ομως τα συμπτωματα της εγκυμοσυνης ειναι ακριβως ιδια με της περιοδου. Πρεπει να συμβει κατι πολυ εντονο για να τα ξεχωρησεις οποτε μην ψαχνεις συμπτωματα ειναι ακριβως τα ιδια μετα απο καμια εβδομαδα καθυστερησης κατι θα εμφανιστει.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...