Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΔΙΑΦΟΡΑ ΒΑΡΟΥΣ ΣΤΑ ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ ΜΟΥ


Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ....ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ...ΧΘΕΣ ΕΚΑΝΑ ΕΝΑΝ ΥΠΕΡΗΧΟ ΚΑΙ ΜΟΘ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΟΥΣ ΥΠΕΡΗΧΟΥΣ ΟΤΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ....ΑΛΛΑ ΤΑ ΜΩΡΑ ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΒΑΡΙΥΣ 28 %..ΤΟ ΕΝΑ ΕΙΝΑΙ 337 ΚΑΙ Τ ΑΛΛΟ 241 ΓΡ...ΜΕ ΤΑΡΑΞΕ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ....ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ.....hELP

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ....ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ...ΧΘΕΣ ΕΚΑΝΑ ΕΝΑΝ ΥΠΕΡΗΧΟ ΚΑΙ ΜΟΘ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΟΥΣ ΥΠΕΡΗΧΟΥΣ ΟΤΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ....ΑΛΛΑ ΤΑ ΜΩΡΑ ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΒΑΡΙΥΣ 28 %..ΤΟ ΕΝΑ ΕΙΝΑΙ 337 ΚΑΙ Τ ΑΛΛΟ 241 ΓΡ...ΜΕ ΤΑΡΑΞΕ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ....ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ.....hELP.....ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΩ??????????
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ....ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ...ΧΘΕΣ ΕΚΑΝΑ ΕΝΑΝ ΥΠΕΡΗΧΟ ΚΑΙ ΜΟΘ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΟΥΣ ΥΠΕΡΗΧΟΥΣ ΟΤΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ....ΑΛΛΑ ΤΑ ΜΩΡΑ ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΒΑΡΙΥΣ 28 %..ΤΟ ΕΝΑ ΕΙΝΑΙ 337 ΚΑΙ Τ ΑΛΛΟ 241 ΓΡ...ΜΕ ΤΑΡΑΞΕ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ....ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ.....hELP

 

Γεια σου και με το καλο τα μπεμπακια σου!!Σε ποια εβδομαδα εισαι?Δεν νομιζω οτι χρειαζεται να ανησυχεις αφου και ο γιατρος δεν ανεφερε κατι αλλο προφανως απλα το ανεφερε ως παρατηρηση και οχι γιατι υπαρχει προβλημα.Πες του οτι σε προβληματισε αυτο να δεις τι θα σου απαντησει.Εγω θεωρω πως αν και τα δυο μπεμπακια σου εχουν βαρος κοντα στο φυσιολογικο για την εβδομαδα που διανυεις δεν εχει σημασια η διαφορα μεταξυ τους....γιατρος δεν ειμαι φυσικα αλλα λογικα σκεπτομενη το λεω αυτο.Αν σε αγχωνει παρε ομως το γιατρο σου ενα τηλεφωνο και ρωτα τον για να σε ηρεμησει.:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εγω ειχα διαφορα στα διδυμα απο την στιγμη που ειναι σε διαφορετικο σακο δεν υπαρχει προβλημα να εχουν διαφορα εκτος αν εχουν κοινο πλακουντα!αν εχουν κοινο πλακουντα θα σε ειχαν ενημερωσει απο την αυχενικη.αλλιως θα δει ο γιατρος αν ειναι ολα οκ στο πλακουντα του μικρότερου μωρου.εμενα ο πιο μικρος ειχε και ενα αγγείο λιγοτερο στο λώρο και με λιγα λογια "έτρωγε" λιγοτερο.γεννηθηκε με διαφορα 1.100 γρ απο τον αδερφο του.ακομα και τωρα που μεγαλωσαν διατηρούν αυτοι την διαφορα και σε υψος σχεδον ίδιοι.η διαφορα δεν φαινεται.καλο θα ειναι να κανεις β επιπέδου σε εξειδικευμένο κεντρο.

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα ειχαν κοινο πλακουντα που ειναι το πιο σπάνιο δυστυχως.θελει παρακολουθήσει καθε 2 εβδομαδες και μετα καθε 1 εβδομαδα παντα απο εξειδικευμένο.πρεπει να ελέγχεις συνεχεια για τυχον υποκλοπη αν ξεκινησει μεγαλη διαφορα ισως ξεκινησει υποκλοπη.ο μονος που υπαρχει για τον διαχωριςμο Ειναι ο Κύπριος νικολαιδης στο s.george στο λονδινο.συνηθως με κοινο πλακουντα φτάνουν το

Πολυ 35 εβδομαδες .ψαξε απο τωρα για να ξερεις τι γινεται γιατι αν συμβει υποκλοπη πρεπει να κινηθείς αμεσα!δεν θελω να σε άγχωσω απλα θελω να ξερεις ακριβως και να πιέζεις τους γιατρούς να σου εξηγούν.οτι χρειαστεις στειλε μου πμ

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να μπω κι εγώ στο θέμα σας;;;ήθελα να ρωτήσω σε ποια εβδομάδα σας ενημέρωσε ο γιατρός σας για τον πλακούντα. Εγώ κοντεύω να κλείσω τον 4ο κ δε μου έχει αναφέρει κάτι ούτε για πλακούντα ούτε έχουμε ζυγίσει τα μωρα.ότι είναι σε διαφορετικο σάκο ξέρω μόνο. ..

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

I'm in LOVE with two babies I haven't yet met...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια να μπω κι εγώ στο θέμα σας;;;ήθελα να ρωτήσω σε ποια εβδομάδα σας ενημέρωσε ο γιατρός σας για τον πλακούντα. Εγώ κοντεύω να κλείσω τον 4ο κ δε μου έχει αναφέρει κάτι ούτε για πλακούντα ούτε έχουμε ζυγίσει τα μωρα.ότι είναι σε διαφορετικο σάκο ξέρω μόνο. ..

 

Στη 12η εβδομάδα όταν έκανα την αυχενικη είδαμε και πλακούντα και τα γραμμάρια για πρώτη φορά τα μέτρησε 14η εβδομαδα.

Ακόμα δεν σε έχει ενημερώσει για τα γραμμάρια; κακός θα έπρεπε την επόμενη φορά να ζητήσεις από το γιατρό να σε ενημερώσει και για τη θέση του πλακούντα

bsglp2.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Στη 12η εβδομάδα όταν έκανα την αυχενικη είδαμε και πλακούντα και τα γραμμάρια για πρώτη φορά τα μέτρησε 14η εβδομαδα.

Ακόμα δεν σε έχει ενημερώσει για τα γραμμάρια; κακός θα έπρεπε την επόμενη φορά να ζητήσεις από το γιατρό να σε ενημερώσει και για τη θέση του πλακούντα

 

Αυτό ακριβώς θα κάνω σε λίγες μέρες που έχω ραντεβού!!τι κάνουν τα καραμελάκια???άρχισες να τα νιώθεις ε???τέλεια πρέπει να είναι!!εγώ όχι ακόμη μωρέ....🤔🤔

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

I'm in LOVE with two babies I haven't yet met...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς θα κάνω σε λίγες μέρες που έχω ραντεβού!!τι κάνουν τα καραμελάκια???άρχισες να τα νιώθεις ε???τέλεια πρέπει να είναι!!εγώ όχι ακόμη μωρέ....🤔🤔

 

Κοντευεις απο τη 17η εβδομάδα και μετά θα αρχίσουν να τα νιώθεις είναι μοναδική στιγμή με το καλό!!!

bsglp2.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Η mpouli εχει δικιο για την β επιπ σε εξειδικευμενο κεντρο.

Popi απορω που δεν σε ενημερωσε ο γιατρος σου.κακως!

Τα δικα μου διδυμα ειχα διαφορα απο την αρχη. Οχι πολυ ομως. Βεβαια δεν ειχαν κοινο πλακουντα.

Εντελει γεννγσα 35 εβδ με διαφορα 400γρ.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

dystyxws phga k s allo gia yperhxo k me mperdepse perissotero...m eipe oti h diafora megalwse k ayto ofeiletai ston oti t mikroulh m exei ikrotero plakounta den exei na kanei me t syndrompo ypokolophs..m eipe gia londino..o de gynaikolos mou anendotos mexri na kanoume tn b epipedou...den xerw..t exw xasei

Link to comment
Share on other sites

dystyxws phga k s allo gia yperhxo k me mperdepse perissotero...m eipe oti h diafora megalwse k ayto ofeiletai ston oti t mikroulh m exei ikrotero plakounta den exei na kanei me t syndrompo ypokolophs..m eipe gia londino..o de gynaikolos mou anendotos mexri na kanoume tn b epipedou...den xerw..t exw xasei

 

Ω ρε μπερδεμα. Κ τωρα;

Αφου ο δικος σου επιμενει περιμενε λιγο ακομα.

Αλλωστε πλησιαζει η β επιπεδου.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

dystyxws phga k s allo gia yperhxo k me mperdepse perissotero...m eipe oti h diafora megalwse k ayto ofeiletai ston oti t mikroulh m exei ikrotero plakounta den exei na kanei me t syndrompo ypokolophs..m eipe gia londino..o de gynaikolos mou anendotos mexri na kanoume tn b epipedou...den xerw..t exw xasei

 

Να περιμένεις την β επιπέδου κατά τη γνώμη μου και πάλι να μην αποφασίσεις άμεσα. Αν διαβάσεις στο θέμα πρώτη εξωσωματικη θα δεις μια κοπέλα που γέννησε νωρίς ένα κοριτσάκι 900γρ

και και ένα αγοράκι 1900γρ και πάνε όλα καλά απλά πρέπει να πάρουν βάρος στη μενν.εγω ένα πράγμα δεν κατάλαβα έχουν 1 πλακούντα κοινό ή ο καθένας έχει τον δικό του και ο ένας είναι πιο μικρός?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

I'm in LOVE with two babies I haven't yet met...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...