Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εμπειριες εξωσωματικης στο Αλεξανδρα


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια, σε λιγο καιρο θα κανω την πρωτη μου εξωσωματικη στο νοσοκομειο Αλεξανδρα.

Δεν εχω καθολου εμπειρια και δεν ξερω τι να περιμενω.

Θα ηθελα να μου πειτε τις δικες σας εμπειριες και αν ειχατε θετικο ή αρνητικο αποτελεσμα.

Ευχαριστω παρα πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εχεις ξανακάνει προσπαθεια εξωσωματικής?

Εγω όταν πηγα εκανα ραντεβού με γιατρο και φεύγοντας μου πετάει η μαια " και να ξέρεις εμείς εδώ στην ωοληψια δεν κάνουμε νάρκωση" δεν μου εξήγησε ομως περαιτέρω αν κοιμάται η γυναίκα κατα την διάρκεια ή όχι.

Αν θέλεις να το διευκρινίσεις.

Απο τις 3 ωοληψιες που εκανα μόνο στην τελευταία δεν ξύπνησα με πονο. Δεν θα το άντεχα να είμαι ξυπνητή.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα εγω κανω πολλα ωάρια και δεν το διαπραγματευομουν.

Υπάρχουν γυναίκες ομως που κανουν φυσικούς κύκλους και έχουν 1-2 ωάρια και δεν κανουν ουτε μέθη.

Τελικά την εκανα στο Έλενα. Αλλα δεν έμεινα ευχαριστημένη απο την συμπεριφορά του γιατρού.

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα να το ξανασκεφτείς για το Αλεξάνδρα για 2 λόγους. Κι εγώ έχω διαβάσει ότι δεν κανουν νάρκωση και ήταν ο λόγος που δεν το διάλεξα, και 2ον γιατί δεν έουν τα μέσα να καταψύξουν τα περισσευούμενα έμβρυα, τα οποία καταλήγουν στο καλάθι των αχρήστων. Ετσι οτυλάχιστον μου είπε μια κοπέλα 42 ετών που έκανε εκεί, δεν της πρότειναν να βάλει 4 έμβρυα (η νομοθεσία το επιτρέπει για τις γυναίκες άνω των 40), τις έβαλαν 3 και τα υπόλοιπα πετάχτηκαν.

Εγώ είμαι δίπλα από το Αλεξάνδρας, στο Αρεταίειο (είναι και αυτό δημόσιο νοσοκομείο), με νάρκωσαν στην ωοληψία, δεν κατάλαβα τίποτα, έβαλα τα 2 (ο γιατρός μου πρότεινε να βάλω και τα 4 που είχα, επειδή είμαι 44) και τα άλλα 2 τα κατέψυξα. Τώρα σκεφτόμαστε να βάλουμε το 1 και να φυλάξουμε το άλλο, σε περίπτωση που πάλι δεν τα καταφέρουμε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...
Γεια σας κοριτσια, σε λιγο καιρο θα κανω την πρωτη μου εξωσωματικη στο νοσοκομειο Αλεξανδρα.

Δεν εχω καθολου εμπειρια και δεν ξερω τι να περιμενω.

Θα ηθελα να μου πειτε τις δικες σας εμπειριες και αν ειχατε θετικο ή αρνητικο αποτελεσμα.

Ευχαριστω παρα πολυ!!!

 

 

σου απαντάω μετά από αρκετό καιρό οπότε δεν ξέρω αν σου φανούν χρήσιμα αυτά που θα σου πω. Οι ανθρωποι στο Αλεξάνδρας είναι γενικά καλοί, ευγενικοί και εξυπηρετικοι. Το κακό είναι ότι δεν έχεις σταθερό γιατρό και αν χρειαστείς κάτι θα επικοινωνήσεις με το τμήμα μόνο όταν λειτουργει τις καθημερινές. Όντως οπως σου είπε η renakar εκει δεν κάνουν νάρκωση στην ωοληψία που είναι σχετικά επώδυνη και επίσης το πιο σημαντικό είναι ότι δεν καταψύχουν τα ωάρια σε περίπτωση που έχεις κάνει παραπάνω, οπότε αν δεν πετυχει η εξωσωματική φορτώνεσαι ξανά με φάρμακα για την επόμενη. Έχω κάνει δύο εξωσωματικές εκεί με αρνητικό αποτέλεσμα(στην δεύτερη έμαθα ότι δεν έχουν κατάψυξη). Σου εύχομαι κάθε επιτυχία και γρήγορα ευχάριστα αποτελέσματα!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...