Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αίμα μετά το τέλος της περιόδου


Nouli80

Recommended Posts

Αδιαθέτησα στις 13 του μηνα, με μια μέρα καθυστέρηση (σπάνιο για μένα) και ενώ περίμενα η περίοδος να τελειωσει στις 5 με 6 μέρες, ακόμα και τώρα συνεχίζω να έχω έντονο κόκκινο αίμα μέσα στη μέρα. Ενώ δηλαδή ξυπνάω το πρωί καθαρή, το μεσημέρι έχω πάλι αίμα, ίσως και κανενα πήγμα και μετά το απόγευμα λίγα.

Στη γυναικολόγο πήγα μέσα Αυγούστου και τα βρήκε όλα καλά.

 

Βέβαια είχα μια αποβολή στις αρχές Ιουνίου (ήμουν 6-7 εβδομάδων) που καθάρισε μόνη της. Και τον Αυγουστο ήμουν διακοπές στη θάλλασα. Να είμαι απλώς μια διαταραχή του κύκλου; Πόσο να περιμένω; Μπορώ να πάω στο γιατρό ενώ έχω αίμα; Δε θέλω να σκέφτομαι το κακό, αλλά μια που είμαι και στη προσπάθεια για παιδάκι στενοχωριέμαι πως θα πάω για μια ακόμα φορά πίσω.

 

Κάθε εμπειρία ευπρόσδεκτη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αδιαθέτησα στις 13 του μηνα, με μια μέρα καθυστέρηση (σπάνιο για μένα) και ενώ περίμενα η περίοδος να τελειωσει στις 5 με 6 μέρες, ακόμα και τώρα συνεχίζω να έχω έντονο κόκκινο αίμα μέσα στη μέρα. Ενώ δηλαδή ξυπνάω το πρωί καθαρή, το μεσημέρι έχω πάλι αίμα, ίσως και κανενα πήγμα και μετά το απόγευμα λίγα.

Στη γυναικολόγο πήγα μέσα Αυγούστου και τα βρήκε όλα καλά.

 

Βέβαια είχα μια αποβολή στις αρχές Ιουνίου (ήμουν 6-7 εβδομάδων) που καθάρισε μόνη της. Και τον Αυγουστο ήμουν διακοπές στη θάλλασα. Να είμαι απλώς μια διαταραχή του κύκλου; Πόσο να περιμένω; Μπορώ να πάω στο γιατρό ενώ έχω αίμα; Δε θέλω να σκέφτομαι το κακό, αλλά μια που είμαι και στη προσπάθεια για παιδάκι στενοχωριέμαι πως θα πάω για μια ακόμα φορά πίσω.

 

Κάθε εμπειρία ευπρόσδεκτη!

 

Δεν υπαρχει λογος να σκέφτεσαι το κακο.Μπορει όμως να εχεις βγαλει κανενα πολυποδα και πρεπει να το δεις μιας και προσπαθεις και για παιδακι.Πηγαινε στο γιατρο για έναν ελεγχο κι ας εχεις αιμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα....

Εγω εχω πολυποδα μικρο ευτυχως και ινωμυωμα τα οποια μου δημιουργουν κατα καιρους αιμοραγιες ειτε στο ασχετο στη μεση του κυκλου ειτε μεγαλωνουν τις περιοδους μου απο τεσσερις μερες που εχω κανονικα σε εξι η εφτα.

Επισης πριν πεντε μηνες περιπου ειχα σε ενα μηνα δυο περιοδους με πολυ αιμα κατι που μου ετυχε για πρωτη φορα κ ειχα ανησυχησει.ο γιατρος μου μου ειχε πει οτι προκειται απλα για μια ανωμαλια χωρις καποιο συγκεκριμενο λογο.

Αν ειναι παντως κατι που σε πριβληματιζει μην το αφηνεις πηγαινε στο γιατρο σου.φυσικα κ μπορεις να πας ενω εχεις αιμα.

Ευχομαι να πανε ολα καλα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση.

Ελενη στο κολπικο ελεγχο που εκανα 3 βδομαδες πριν θα μπορουσε η γιατρος να δει ινομυωμα η πολυποδα; επειδη ηδη προσπαθω ενα χρονο για εγκυμοσυνη και με μια αποβολη πριν 4 κυκλους θα πρεπει να τα βγαλω, αν η ανωμαλια ειναι λογω αυτων;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...