Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πιθανοτητα εγκυμοσύνη


Μπουμπού97

Recommended Posts

Καλησπέρα στην ομορφη παρεα σας, ειμαι κανουργια εδω και θελω να μοιραστω το προβλημα μου μαζι σας. Βρισκομαι σε μια σχεση εδω και μηνες και πριν απο λιγες μερες στις 10 του μηνος ειχαμε (ας το πουμε) ατυχημα. Παντα περνούμε προφυλαξεις απλα την ωρα που ειναι να τελειωσει τελειωνει σε καποια σημεία πανω μου.. Ετυχε λοιπόν εκεινη τη μερα να τελειωσει καπου χαμηλα στη κοιλια μου με αποτελεσμα τα αυτα του να προχωρήσουν προς τα κατω χαμηλά σε μεγαλη ποσοτητα. Ηθελα να ρωτησω αν υπάρχει πιθανότητα να εμεινα έγκυος. Ισως ακουγεται γελοια η απορία μου και ο φοβος μου αλλα ειμαι 19 και αγχωθηκα. Δεν βρισκομουν σε γωνιμη μερα καθως ο κύκλος μου είναι σταθερος. Περιμενω να αδιαθετησω την αλλη βδομαδα και μ εχει φαει η αγωνια. Προς το παρόν ποναει το στηθος μου και λιγο η κοιλια μου χαμηλα. Ευχαριστώ πολυ οσες μου απαντησουν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα , εφοσον δεν τελειωσε εντος δεν υπαρχει καμια περιπτωση εγκυμοσυνης. Ειναι παρολαυτα σημαντικο να χρησιμοποιειται προφυλαξη διοτι προστατευουν οχι μονο απο μια εγκυμοσυνη αλλα και απο αφροδισια νοσηματα. Δεν κανουνε εκπτωσεις ουτε στο ελαχιστο σε αυτο .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομορφη παρεα σας, ειμαι κανουργια εδω και θελω να μοιραστω το προβλημα μου μαζι σας. Βρισκομαι σε μια σχεση εδω και μηνες και πριν απο λιγες μερες στις 10 του μηνος ειχαμε (ας το πουμε) ατυχημα. Παντα περνούμε προφυλαξεις απλα την ωρα που ειναι να τελειωσει τελειωνει σε καποια σημεία πανω μου.. Ετυχε λοιπόν εκεινη τη μερα να τελειωσει καπου χαμηλα στη κοιλια μου με αποτελεσμα τα αυτα του να προχωρήσουν προς τα κατω χαμηλά σε μεγαλη ποσοτητα. Ηθελα να ρωτησω αν υπάρχει πιθανότητα να εμεινα έγκυος. Ισως ακουγεται γελοια η απορία μου και ο φοβος μου αλλα ειμαι 19 και αγχωθηκα. Δεν βρισκομουν σε γωνιμη μερα καθως ο κύκλος μου είναι σταθερος. Περιμενω να αδιαθετησω την αλλη βδομαδα και μ εχει φαει η αγωνια. Προς το παρόν ποναει το στηθος μου και λιγο η κοιλια μου χαμηλα. Ευχαριστώ πολυ οσες μου απαντησουν.

 

Aν αυτό που λες προφυλάξεις, ειναι η μέθοδος του "τραβηγματος", δηλαδή ούτε προφυλακτικό ούτε χάπια κλπ, τότε απλά δεν παίρνετε προφυλάξεις. Ναι, θα μπορούσες ανα πάσα στιγμή να μείνεις έγγυος, γιατί δεν είναι απίθανο να συμβεί κάτι πριν τραβηχτεί ο φίλος σου και να μην το καταλάβει κανείς από τους 2 σας. Μάλλον δεν μπορείς αυτή τη στιγμή να κάνεις κάτι πέραν του να περιμένεις. Δυστυχως αν δεν υπάρχουν πρβλήματα υγείας, όσο πιο μικρή εισαι, τόσο πιο πιθανή μία εγκυμοσύνη.

Μίλησε με το γιατρό σου, ρώτησε τι να κάνεις, και βρες πια αντισυλληπτική μέθοδος σου ταιριάζει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομορφη παρεα σας, ειμαι κανουργια εδω και θελω να μοιραστω το προβλημα μου μαζι σας. Βρισκομαι σε μια σχεση εδω και μηνες και πριν απο λιγες μερες στις 10 του μηνος ειχαμε (ας το πουμε) ατυχημα. Παντα περνούμε προφυλαξεις απλα την ωρα που ειναι να τελειωσει τελειωνει σε καποια σημεία πανω μου.. Ετυχε λοιπόν εκεινη τη μερα να τελειωσει καπου χαμηλα στη κοιλια μου με αποτελεσμα τα αυτα του να προχωρήσουν προς τα κατω χαμηλά σε μεγαλη ποσοτητα. Ηθελα να ρωτησω αν υπάρχει πιθανότητα να εμεινα έγκυος. Ισως ακουγεται γελοια η απορία μου και ο φοβος μου αλλα ειμαι 19 και αγχωθηκα. Δεν βρισκομουν σε γωνιμη μερα καθως ο κύκλος μου είναι σταθερος. Περιμενω να αδιαθετησω την αλλη βδομαδα και μ εχει φαει η αγωνια. Προς το παρόν ποναει το στηθος μου και λιγο η κοιλια μου χαμηλα. Ευχαριστώ πολυ οσες μου απαντησουν.

 

αν θα έχεις καμια μερα καθυστέρηση μην τρομάξεις από το άγχος σου θα είναι δεν πιστεύω πως έχει συμβεί κάτι αν και φίλες μου με την μέθοδο του τραβήγματος λένε πως έχουν μείνει έγκυες!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Εγώ θα ήθελα να ρωτήσω κάτι παρόμοιο. Με το αγόρι μου είχαμε επαφή πριν μέρες και μπήκε χωρίς προφυλακτικό αρχικά αλλά μόλις ένιωσε ότι μπορεί να γίνει το οποιοδήποτε ατύχημα βγήκε και έβαλε προφυλακτικό. Κάποιες φορές μόλις νιώσει ότι υπάρχει κίνδυνος απλά βγαίνει. Έχω 17 μέρες καθυστέρηση, έχω κάνει 2 τεστ εγκυμοσύνης ενώ είχα ήδη 9 μέρες καθυστέρηση και τα δύο έχουν βγει αρνητικά.. υπάρχει πιθανότητα να είμαι έγκυος? Τον τελευταίο καιρό με απασχολούν πολλά και είμαι γενικά αγχώδης τύπος...Έχω αγχωθεί αρκετά και δεν ξέρω τι να κάνω σας παρακαλώ βοηθήστε με

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ θα ήθελα να ρωτήσω κάτι παρόμοιο. Με το αγόρι μου είχαμε επαφή πριν μέρες και μπήκε χωρίς προφυλακτικό αρχικά αλλά μόλις ένιωσε ότι μπορεί να γίνει το οποιοδήποτε ατύχημα βγήκε και έβαλε προφυλακτικό. Κάποιες φορές μόλις νιώσει ότι υπάρχει κίνδυνος απλά βγαίνει. Έχω 17 μέρες καθυστέρηση, έχω κάνει 2 τεστ εγκυμοσύνης ενώ είχα ήδη 9 μέρες καθυστέρηση και τα δύο έχουν βγει αρνητικά.. υπάρχει πιθανότητα να είμαι έγκυος? Τον τελευταίο καιρό με απασχολούν πολλά και είμαι γενικά αγχώδης τύπος...Έχω αγχωθεί αρκετά και δεν ξέρω τι να κάνω σας παρακαλώ βοηθήστε με

 

Μπορεί να μην σου έρχεται από το άγχος.Αν θές κάνε μια χοριακή σε μικροβιολογικό.Αν δεν σου έρθει να πάς στον γυναικολόγο να σε δεί και μπορεί να σου δώσει κάτι χάπια για σου έρθει περίοδος.Να χρησιμοποιείτε από την αρχή της πράξης προφυλακτικό για να είσαι χαλαρή μετά και να μην αγχώνεσαι κάθε μήνα.Και σε περίπτωση που δεν δέχεται ο συντροφός σου εσύ να επιμένεις γιατί όλα εμείς οι γυναίκες τα τραβάμε.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα ήθελα να ρωτήσω κάτι παρόμοιο. Με το αγόρι μου είχαμε επαφή πριν μέρες και μπήκε χωρίς προφυλακτικό αρχικά αλλά μόλις ένιωσε ότι μπορεί να γίνει το οποιοδήποτε ατύχημα βγήκε και έβαλε προφυλακτικό. Κάποιες φορές μόλις νιώσει ότι υπάρχει κίνδυνος απλά βγαίνει. Έχω 17 μέρες καθυστέρηση, έχω κάνει 2 τεστ εγκυμοσύνης ενώ είχα ήδη 9 μέρες καθυστέρηση και τα δύο έχουν βγει αρνητικά.. υπάρχει πιθανότητα να είμαι έγκυος? Τον τελευταίο καιρό με απασχολούν πολλά και είμαι γενικά αγχώδης τύπος...Έχω αγχωθεί αρκετά και δεν ξέρω τι να κάνω σας παρακαλώ βοηθήστε με

 

Να χρησιμοποιείτε προφύλαξη ΠΑΝΤΑ, μία ανεπιθύμητη εγκυμοσύνη είναι ένα από τα πολλά που μπορεί να συμβούν.

Υπάρχουν επίσης και τα ΣΜΝ που μπορείς εύκολα να κολλήσεις όταν δεν χρησιμοποιείς προφύλαξη.

Να σέβεστε το σώμα και την υγεία σας.

Προς Θεού δεν κάνω κύριγμα όμως ειλικρινά δεν μπορώ να ακούω πως νέα παιδιά έχουν ελεύθερες επαφές και το μόνο που τους αγχώνει είναι το να μην μείνουν έγκυος, χωρίς να σκέφτονται πως υπάρχει ακόμα μεγαλύτερη πιθανότητα να κολλήσουν κάποιον ιό που θα τον κουβαλάνε μαζί τους για το υπόλοιπο της ζωής τους.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα ήθελα να ρωτήσω κάτι παρόμοιο. Με το αγόρι μου είχαμε επαφή πριν μέρες και μπήκε χωρίς προφυλακτικό αρχικά αλλά μόλις ένιωσε ότι μπορεί να γίνει το οποιοδήποτε ατύχημα βγήκε και έβαλε προφυλακτικό. Κάποιες φορές μόλις νιώσει ότι υπάρχει κίνδυνος απλά βγαίνει. Έχω 17 μέρες καθυστέρηση, έχω κάνει 2 τεστ εγκυμοσύνης ενώ είχα ήδη 9 μέρες καθυστέρηση και τα δύο έχουν βγει αρνητικά.. υπάρχει πιθανότητα να είμαι έγκυος? Τον τελευταίο καιρό με απασχολούν πολλά και είμαι γενικά αγχώδης τύπος...Έχω αγχωθεί αρκετά και δεν ξέρω τι να κάνω σας παρακαλώ βοηθήστε με

 

Nα πας καταρχήν στο γιατρό σου. Μπορεί να είσαι έγκυος ή μπορεί να υπάρχει καποιο ορμονικό πρόβλημα, αλλά δεν έχιε νόημα να το σκέφτεσαι και να μην το ψάχνεις.

Και στο μέλλον, αν πράγματι δεν θέλεις να μείνεις εγκυος, θα πρέπει να ξέρεις ότι η μέθοδος που χρησιμοποιείται είναι ρωσική ρουλέτα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...